Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανασφάλιστη έγκυος χωρίς ένσημα!


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες!! Όπως καταλάβατε λοιπόν είμαι έγκυος, στην 9η εβδομάδα μου. Έκανα και την 2η επίσκεψη στον γιατρό μου και μου έδωσε τις προγεννητικές εξετάσεις αίματος κλπ. Προς το παρόν είμαι ανασφάλιστη λοιπόν μέχρι να κάνω τον πολιτικό με τον μέλλοντα (πρώτα ο Θεός) μπαμπά. Μήπως γνωρίζετε βρε κορίτσια μου αν δικαιούμαι κάποια ασφάλιση ή να γλυτώνω τα κατοστάρικα για τις εξετάσεις; Ευχαριστώ εκ των προτέρων ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλη μου! Καλή και τελειόμηνη κύηση εύχομαι! Νομίζω - αν κάνω λάθος διορθώστε με - ότι μπορείς να κάνεις τις εξετάσεις στο νοσοκομείο δωρεάν άσχετα αν είσαι ανασφάλιστη ή όχι, με το ΑΜΚΑ σου. Για έξω βέβαια θα πρέπει να πληρώσεις όλο το ποσό και όχι την συμμετοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα φίλη μου! Καλή και τελειόμηνη κύηση εύχομαι! Νομίζω - αν κάνω λάθος διορθώστε με - ότι μπορείς να κάνεις τις εξετάσεις στο νοσοκομείο δωρεάν άσχετα αν είσαι ανασφάλιστη ή όχι, με το ΑΜΚΑ σου. Για έξω βέβαια θα πρέπει να πληρώσεις όλο το ποσό και όχι την συμμετοχή.

Δίκιο έχεις. Κανονικά μπορείς να πας με το αμκα σου Ε κάποιο νοσοκομείο... Έχεις τα ίδια δικαιώματα με έναν ασφαλισμένο... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Έμαθα από φίλη μου ότι θα πρέπει να κλείσω ραντεβού στο αρμόδιο τμήμα να με εξετάσει και να μου γράψει ο ίδιος εξετάσεις ώστε να μπορέσω να τις κάνω. Πράγμα χρονοβορο κι ο γιατρός μου έχει ήδη δώσει να τις  κάνω για την άλλη Πέμπτη. Οπότε δεν προλαβαίνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα και με το παραπεμπτικό που σου έδωσε ο γιατρός σου να πας στο νοσοκομείο θα σου τις κάνουν δωρεάν. Απλά δεν θα είναι έτοιμες σε 1-2 εργάσιμες αλλά σε περισσότερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2018 at 10:00 ΜΜ, ο/η irened91 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Έμαθα από φίλη μου ότι θα πρέπει να κλείσω ραντεβού στο αρμόδιο τμήμα να με εξετάσει και να μου γράψει ο ίδιος εξετάσεις ώστε να μπορέσω να τις κάνω. Πράγμα χρονοβορο κι ο γιατρός μου έχει ήδη δώσει να τις  κάνω για την άλλη Πέμπτη. Οπότε δεν προλαβαίνω... 

Καλησπέρα. Στην εγκυμοσύνη μου ημουν κ εγω ανασφάλιστη αυτο π εκανα ειναι ενα προγραμμα ετήσιο σε μια αασφαλιστική το οποίο πληρωσα 200 ευρω περίπου κ ειχα ολες τις εξετάσεις μου δωρεαν σε συγκεκριμενο Κέντρο. Για τα φάρμακα καλο θα ήταν να πηγαίνεις που κ που να στα γράφουν με το αμκα σου. Ωστόσο να ξερεις οτι ακομα κ να γεννήσεις ανασφάλιστη σε δημόσιο νοσοκομείο πληρώνεις το ιδιο με τους ασφαλισμένους κανονικά με το αμκα σου. Αν σε ενδιαφέρει η ασφαλεια π εχω κανει πες μ η ψαξε κατι αντίστοιχο. Καλη, τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εεύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Καλησπέρα. Στην εγκυμοσύνη μου ημουν κ εγω ανασφάλιστη αυτο π εκανα ειναι ενα προγραμμα ετήσιο σε μια αασφαλιστική το οποίο πληρωσα 200 ευρω περίπου κ ειχα ολες τις εξετάσεις μου δωρεαν σε συγκεκριμενο Κέντρο. Για τα φάρμακα καλο θα ήταν να πηγαίνεις που κ που να στα γράφουν με το αμκα σου. Ωστόσο να ξερεις οτι ακομα κ να γεννήσεις ανασφάλιστη σε δημόσιο νοσοκομείο πληρώνεις το ιδιο με τους ασφαλισμένους κανονικά με το αμκα σου. Αν σε ενδιαφέρει η ασφαλεια π εχω κανει πες μ η ψαξε κατι αντίστοιχο. Καλη, τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εεύχομαι.

Καλησπερα, μπορεις σε παρακαλώ να μου στειλεις πληροφορίες σχετικα με την ασφάλειά σου?σε ευχαριστω εκ των προτ'ερων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Καλησπέρα. Στην εγκυμοσύνη μου ημουν κ εγω ανασφάλιστη αυτο π εκανα ειναι ενα προγραμμα ετήσιο σε μια αασφαλιστική το οποίο πληρωσα 200 ευρω περίπου κ ειχα ολες τις εξετάσεις μου δωρεαν σε συγκεκριμενο Κέντρο. Για τα φάρμακα καλο θα ήταν να πηγαίνεις που κ που να στα γράφουν με το αμκα σου. Ωστόσο να ξερεις οτι ακομα κ να γεννήσεις ανασφάλιστη σε δημόσιο νοσοκομείο πληρώνεις το ιδιο με τους ασφαλισμένους κανονικά με το αμκα σου. Αν σε ενδιαφέρει η ασφαλεια π εχω κανει πες μ η ψαξε κατι αντίστοιχο. Καλη, τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εεύχομαι.

Αχ σ ευχαριστώ πολύ @Μπλε μου!! Το θέμα είναι πως θα είμαι χωρίς ασφάλεια μέχρι να γίνει ο πολιτικός γάμος με τον άντρα μου to be, οπότε δε θα είμαι μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης χωρίς ασφάλεια ευτυχώς! Αλλιώς εννοείται πως θα το σκεφτόμουν για ιδιωτική ασφάλεια. Πάντως τα 116 δεν τα γλύτωσα για τον προγεννητικό έλεγχο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αχ σ ευχαριστώ πολύ @Μπλε μου!! Το θέμα είναι πως θα είμαι χωρίς ασφάλεια μέχρι να γίνει ο πολιτικός γάμος με τον άντρα μου to be, οπότε δε θα είμαι μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης χωρίς ασφάλεια ευτυχώς! Αλλιώς εννοείται πως θα το σκεφτόμουν για ιδιωτική ασφάλεια. Πάντως τα 116 δεν τα γλύτωσα για τον προγεννητικό έλεγχο ??

Μα ακριβώς ο προγεννητικος ειναι πολυ ακριβός εγω εδωσα τα 200€ στην ασφάλεια κ εκανα κ ολες τις μεταλλάξεις της κυστικης ινωσης π απο μονη της ειναι 200€ εξέταση οποτε τα λεφτα μ τα πηρα πισω αμέσως. Τωρα αν προκειται να εχεις σύντομα ασφάλεια ναι οκ.

@NIKOLETA1 αμέσως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι πρέπει να κανονιστεί άμεσα ο γάμος γιατί απ' ότι βλέπω είναι πολλά τα λεφτά των επερχόμενων εξετάσεων!! Τώρα στα κοντά τι άλλες εξετάσεις έχω να κάνω γνωρίζετε; Τι να κάνω μωρέ, περιμένω το παλικάρι μου δουλεύει εξωτερικό και προσπαθεί να μαζέψει λεφτά για τα πάντα και παράλληλα τα χάνει όλα. ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...
στις On 7/10/2018 at 11:09 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

Μα ακριβώς ο προγεννητικος ειναι πολυ ακριβός εγω εδωσα τα 200€ στην ασφάλεια κ εκανα κ ολες τις μεταλλάξεις της κυστικης ινωσης π απο μονη της ειναι 200€ εξέταση οποτε τα λεφτα μ τα πηρα πισω αμέσως. Τωρα αν προκειται να εχεις σύντομα ασφάλεια ναι οκ.

@NIKOLETA1 αμέσως

Καλησπέρα! Αχ, αν μπορείς στείλε μου κι εμένα πληροφορίες για την ασφάλειά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...