Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περιοδος μετα την καισαρικη


Recommended Posts

Καλησπερα! Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να γραψω...

Μετα την γεννα ειδα δυο φορες περιοδο, ενω καναμε μικτη διατροφη... Τον τριτο μηνα που σταματησαμε το θηλασμο..δεν εχω δει ακομα περιοδο... Μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι συμβαινει καποιες φορες...

Αλλα οσο περνανε οι μερες και δεν ερχεται η αναθεματισμενη, αγχωνομαι!!

Ραντεβου με τον γιατρο για τεστ παπ εχω την παρασκευη...

Θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε περασει κατι αντιστοιχο...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 4/10/2018 at 3:56 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Γενικά είχες σταθερό κύκλο πριν την εγκυμοσύνη;

Καλησπερα! Σε ευχαριστω πολυ! Μολις καταφερα να μπω στο φορουμ..οχι δεν ειχα σταθερο κυκλο..αλλα ποτε δεν ειχα φτασει τοσο πολυ.. Περισσοτερο ηταν συχνος ο κυκλος μου δλδ καθε 18 με 20 ημερες...δεν ειχα ξεπερασει τις 26 ημερες...

Την παρασκευη πηγα στο γυναικολογο αλλα μου εκανε μονο τεστ ουρων το οποιο βγηκε αρνητικο..αλλα εγω ακομα αγχωνομαι!! Τι συμβαινει πια σε αυτον τον οργανισμο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από όσο ξέρω ο κάθε οργανισμός θέλει τον χρόνο του για να ηρεμήσει μετά τον τοκετό. Ίσως και το άγχος που νιώθεις να επιδεινώνει την κατάσταση. Φαντάζομαι δεν θέλεις να ξεκινήσεις ακόμα προσπάθειες για 2ο μωρό, οπότε χαλάρωσε, δώσε χρόνο στο σώμα σου να ηρεμήσει, απόλαυσε τις στιγμές με το μωρό σου και όλα θα μπουν σε μια σειρά σιγά-σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2018 at 5:50 ΜΜ, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλησπερα! Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να γραψω...

Μετα την γεννα ειδα δυο φορες περιοδο, ενω καναμε μικτη διατροφη... Τον τριτο μηνα που σταματησαμε το θηλασμο..δεν εχω δει ακομα περιοδο... Μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι συμβαινει καποιες φορες...

Αλλα οσο περνανε οι μερες και δεν ερχεται η αναθεματισμενη, αγχωνομαι!!

Ραντεβου με τον γιατρο για τεστ παπ εχω την παρασκευη...

Θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε περασει κατι αντιστοιχο...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Καλησπέρα και απο εμενα. Θα συμφωνήσω με την @KONSTANTIA, δώσε χρόνο στο σώμα σου να επανέλθει. Αφού σου είπε και ο γιατρος σου οτι ειναι οκ δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι!!! Να σου ζήσει το μπεμπέ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! 

Ναι ακομα ειναι παρα πολυ νωρις για δευτερο νινι..μολις 4 μηνες περασαν απο τη γεννα..και εξαλλου ο γιατρος μου απαγορευσε δευτερη εγκυμοσυνη πριν τον χρονο, διοτι ειχα δυσκολη γεννα... Οποτε με το παραμικρο αγχωνομαι... 

Απλα μου κανει εντυπωση να οφειλεται αυτη η καθυστερηση στην διακοπη του θηλασμου... Πλησιαζει σχεδον μηνας απο τη διακοπη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...