Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μεγάλος μπέμπης!


Recommended Posts

Καλησπέρα μαμαδοομαδα!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας αν ξέρει κάποια....είμαι στην 34 εβδομάδα κύησης και το έμβρυο από την αρχή είναι μεγαλουτσικο! Τώρα δείχνει 2 εβδομάδες μεγαλύτερο με σταθερό κύκλο περιόδου και υγιέστατο! Χθες που το μέτρησε ο γιατρός ήταν 2.900 και Μ είπε πως με μια απόκλιση είναι γύρω στα 2.700 περίπου! Εγώ έχω πάρα πολύ στενή λεκάνη ( αθλητικό σώμα) ! Θα είναι δύσκολος για μένα ενας φ.τ αν το έμβρυο φτάσει( που θα φτάσει σίγουρα)  πάνω από 4 κιλά?? Έχει τύχει σε καμία κάτι παρόμοιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Καλησπέρα μαμαδοομαδα!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας αν ξέρει κάποια....είμαι στην 34 εβδομάδα κύησης και το έμβρυο από την αρχή είναι μεγαλουτσικο! Τώρα δείχνει 2 εβδομάδες μεγαλύτερο με σταθερό κύκλο περιόδου και υγιέστατο! Χθες που το μέτρησε ο γιατρός ήταν 2.900 και Μ είπε πως με μια απόκλιση είναι γύρω στα 2.700 περίπου! Εγώ έχω πάρα πολύ στενή λεκάνη ( αθλητικό σώμα) ! Θα είναι δύσκολος για μένα ενας φ.τ αν το έμβρυο φτάσει( που θα φτάσει σίγουρα)  πάνω από 4 κιλά?? Έχει τύχει σε καμία κάτι παρόμοιο? 

δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα εχω και εγω τις ιδιες ανυσηχιες μιας και την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο 36η εβδομαδα ο μικρος ηταν 3100! αν παρω ολο τον  9ο θα βγει πανω απο 4000 κιλα! το συζητησες με το γιατρο σου ειπε για καισαρικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα εχω και εγω τις ιδιες ανυσηχιες μιας και την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο 36η εβδομαδα ο μικρος ηταν 3100! αν παρω ολο τον  9ο θα βγει πανω απο 4000 κιλα! το συζητησες με το γιατρο σου ειπε για καισαρικη?

Μ είπε πως αν είναι μέχρι 4 πάμε για φυσιολογικό αν βέβαια έχει πάρει θέση γιατί δν ξέρουμε και αν θα μπει μέσα στην λεκάνη!!! Μ είπε πως απλά αν είναι πάνω από 4 κιλά θα είναι δύσκολος τοκετός που μπορεί να αφήσει και τραύματα σε εμένα! Επειδή είμαι πολύ στενή και είναι και το πρώτο μπεμπέ!! Δεν Μ είπε ακόμα για καισαρική αλλά πώς πρέπει να το σκέφτομαι και αυτό! Εσένα σ είπε κάτι? Εμένα είναι και με μεγαλουτσικο κεφάλι και ψηλός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Μ είπε πως αν είναι μέχρι 4 πάμε για φυσιολογικό αν βέβαια έχει πάρει θέση γιατί δν ξέρουμε και αν θα μπει μέσα στην λεκάνη!!! Μ είπε πως απλά αν είναι πάνω από 4 κιλά θα είναι δύσκολος τοκετός που μπορεί να αφήσει και τραύματα σε εμένα! Επειδή είμαι πολύ στενή και είναι και το πρώτο μπεμπέ!! Δεν Μ είπε ακόμα για καισαρική αλλά πώς πρέπει να το σκέφτομαι και αυτό! Εσένα σ είπε κάτι? Εμένα είναι και με μεγαλουτσικο κεφάλι και ψηλός

Εμενα θέση έχει πάρει! Ο γιατρός όμως λέει πως αν πάρω κ τις 40 εβδομάδες θα μιλάμε πάνω από 4 κιλά! 

Εγώ δεν είμαι τόσο στενή αλλά είναι κ εμένα το πρώτο μου! 

Συνήθος στα ποιο μεγάλα μωρά κάνουν καισαρική βέβαια εξαρτάτε κ από το γιατρο! Εμενα μ είπε ξεκινάμε φυσιολογία κ βλέποντας αχ χρειαστεί καισαρική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Εμενα θέση έχει πάρει! Ο γιατρός όμως λέει πως αν πάρω κ τις 40 εβδομάδες θα μιλάμε πάνω από 4 κιλά! 

Εγώ δεν είμαι τόσο στενή αλλά είναι κ εμένα το πρώτο μου! 

Συνήθος στα ποιο μεγάλα μωρά κάνουν καισαρική βέβαια εξαρτάτε κ από το γιατρο! Εμενα μ είπε ξεκινάμε φυσιολογία κ βλέποντας αχ χρειαστεί καισαρική! 

Κατάλαβα! Και εμένα έτσι Μ είπε! Να δούμε και πόσο θα έχουν φτάσει μέχρι τότε και αν πάρουν και τις 40 εβδομάδες!! Να μ πεις τα νέα σου! Και ευχάριστω πολύ γ την απάντηση γιατί είχα αγχωθει λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki_love είπε:

Κατάλαβα! Και εμένα έτσι Μ είπε! Να δούμε και πόσο θα έχουν φτάσει μέχρι τότε και αν πάρουν και τις 40 εβδομάδες!! Να μ πεις τα νέα σου! Και ευχάριστω πολύ γ την απάντηση γιατί είχα αγχωθει λίγο 

Λογικό και εγώ αγχώθηκα όταν μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ μεγάλο! 

Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι πόσο θα φτάσει μέχρι να γεννηθεί!! 

Ναι εγώ έχω ραντεβού την Τρίτη θα σου πω πόσο έχει παχύνει ο μικρός χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Λογικό και εγώ αγχώθηκα όταν μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ μεγάλο! 

Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι πόσο θα φτάσει μέχρι να γεννηθεί!! 

Ναι εγώ έχω ραντεβού την Τρίτη θα σου πω πόσο έχει παχύνει ο μικρός χαχα! 

Και εγώ αγχώθηκα! Από την αρχή βλέπαμε πως είναι μεγάλος! Αλλά ήλπιζα πως θα σταματήσει να παίρνει τόσο πολύ! Δεν πειράζει καλά να είναι και γερά! Ας ζυγίζουν όσο θέλουν! Μια μας πειράζουν τα μικρά μωρά μια τα μεγάλα! Έλεος!!! Ας φάνε όσο θέλουν :) να μ πεις ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...