Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μετά την απόξεση


ElleL

Recommended Posts

Έχουν περάσει 3 μέρες κορίτσια απο την αποξεση και δεν παλεύεται ακόμη. Ούτε σωματικά, ούτε και ψυχολογικά. Έχω αίμα, πονάω κάθε τόσο χαμηλά αλλά κυρίως πονάω στην καρδιά μου. Ξέρω ότι δεν υπήρχε ούτε καν έμβρυο τελικά αλλά πονάει. Σκέφτομαι αν έκανα κάτι εγώ και το προκάλεσα. Και δεν θέλω να βλέπω πολλή ώρα κόσμο. Μόνον με τον άντρα μου το συζητώ. Πονάει κορίτσια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι μου και καλωσηρθες. Το περασα ακριβως το ιδιο τον Μαρτιο. Ξερω ποσο ποναει και ας ηταν τοσο αρχη. Μολις εχεις προλαβεις να παρεις τη χαρα, και καλα καλα δεν εχεις συνειδητοποιήσει αυτό που ζεις και στο παίρνουν πίσω. Σου εγγυώμαι οτι δε φταις σε τίποτα. Στο λεω εγω που τοτε, πηγαινα δουλεια, εκανα ταξιδι στο εξωτερικό, περπατουσα απειρα χιλιομετρα, και ο ιδιος ο γιατρος μπυ είπε πως σπιτι να με ειχαν καρφωσει παλι το ιδιο θα παθαινα. Ειναι χρωμοσωμικες κατα 85% οι κενοι σάκοι. Προσπαθησε νσ σκεφτεις το επομενο βημα με μικρους στοχους. Να σου ερθει η επομενη περιοδος, να ξεκινησει ο οργανισμος παλι να λειτουργει και σιγα σιγα θα ξαναμπεις στο παιχνιδι και η επομενη φορα θα ειναι μια χαρα ειμαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου είναι σίγουρο ότι δε φταις σε τίποτα. Δυστυχώς μπορεί να συμβεί στην κάθε γυναίκα. Να σκέφτεσαι ότι θα έρθει σύντομα ένα  άλλο μωράκι και πολλά άλλα ευχάριστα πράγματα στη ζωή σου και θα ξαναγίνεις ευτυχισμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ γι' αυτην την τοσο ασχημη εμπειρια που βιωσες.

Παρε τον χρονο σου, να βρεις παλι τον εαυτο σου και με το καλο θα ερθει ενα μωρακι και θα μεινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω την εκανα πριν απο 4 ημερες!Και ηταν η 2η αποξεση μεσα σε 5 μηνες!!! Στην πρωτη δεν ειχαμε ακουσει καρδια ηταν στην 7η βδομαδα! Τωρα ειχαμε ακουσει 2 φορες την καρδουλα και ειμασταν πολυ σιγουροι....Εγινε στην 11η εβδομαδα το κακο! Τωρα ειμαι να πεθανω ποναω πολυ και δεν εννοω σωματικα! Η ψυχη μου ειναι μαυρη ....Δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Δεν ξερω αν αξιζει να ξαναμπω στην διαδικασια αν και θελω να ελπιζω οτι θα ξανακρατησω ενα μπεμπακι....εχω 2 παιδακια αλλα θελω πολυ κι ενα ακομα....ειναι ονειρο ζωης και δεν μπορω να το παρατησω τοσο ευκολα....ομως με αυτα που τραβαω δεν ξερω αν αξιζει να μπω στην διαδικασια δεδομενου οτι η στεναχωρια μου εχει αντικτυπο στην οικογενεια μου (θελοντας και μη) !!! Μακαρι να μπορουσε καποιος να μου εγγυηθει οτι στην τριτη προσπαθεια ολα θα πανε καλα!!! Εξετασεις δεν καναμε γιατι εχουμε 2 υγειη παιδια οποτε το συμπερασμα ηταν για το πρωτο τυχαιο γεγονος και το δευτερο χρωμοσωμικη ανωμαλια μιας και ειδαμε στον τελευταιο υπερηχο πολυ αυξημενο υγρο στον αυχενα! Τι να κανω λετε? Να το ξεχασω??? Η να αφησω τον καιρο να μου κλεισει καπως τις πληγες και να κανω αλλη μια προσπαθεια? Ειμαι στα 37 δεν εχω την ευχερεια να το καθυστερησω πολυ....αλλα φοβαμαι απιστευτα να το ξαναπερασω!!!!!! Τι θα μου λεγατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Κοσμας είπε:

Εγω την εκανα πριν απο 4 ημερες!Και ηταν η 2η αποξεση μεσα σε 5 μηνες!!! Στην πρωτη δεν ειχαμε ακουσει καρδια ηταν στην 7η βδομαδα! Τωρα ειχαμε ακουσει 2 φορες την καρδουλα και ειμασταν πολυ σιγουροι....Εγινε στην 11η εβδομαδα το κακο! Τωρα ειμαι να πεθανω ποναω πολυ και δεν εννοω σωματικα! Η ψυχη μου ειναι μαυρη ....Δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Δεν ξερω αν αξιζει να ξαναμπω στην διαδικασια αν και θελω να ελπιζω οτι θα ξανακρατησω ενα μπεμπακι....εχω 2 παιδακια αλλα θελω πολυ κι ενα ακομα....ειναι ονειρο ζωης και δεν μπορω να το παρατησω τοσο ευκολα....ομως με αυτα που τραβαω δεν ξερω αν αξιζει να μπω στην διαδικασια δεδομενου οτι η στεναχωρια μου εχει αντικτυπο στην οικογενεια μου (θελοντας και μη) !!! Μακαρι να μπορουσε καποιος να μου εγγυηθει οτι στην τριτη προσπαθεια ολα θα πανε καλα!!! Εξετασεις δεν καναμε γιατι εχουμε 2 υγειη παιδια οποτε το συμπερασμα ηταν για το πρωτο τυχαιο γεγονος και το δευτερο χρωμοσωμικη ανωμαλια μιας και ειδαμε στον τελευταιο υπερηχο πολυ αυξημενο υγρο στον αυχενα! Τι να κανω λετε? Να το ξεχασω??? Η να αφησω τον καιρο να μου κλεισει καπως τις πληγες και να κανω αλλη μια προσπαθεια? Ειμαι στα 37 δεν εχω την ευχερεια να το καθυστερησω πολυ....αλλα φοβαμαι απιστευτα να το ξαναπερασω!!!!!! Τι θα μου λεγατε???

Όντως πολύ άσχημο το συναίσθημα και ολο αυτό. Και πόσον μάλλον για σένα που το πέρασες και 2 φορές τόσο κοντά. Νομίζω πρώτα ασε λίγο τον εαυτό σου να συνέλθει σωματικά αλλά κυρίως συναισθηματικά και μετά να ξαναπροσπαθησεις αν το θέλεις. Είναι πολύ δύσκολο το περνώ και εγώ και δεν λέει... Κουράγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κοσμας είπε:

 Τι να κανω λετε? Να το ξεχασω??? Η να αφησω τον καιρο να μου κλεισει καπως τις πληγες και να κανω αλλη μια προσπαθεια? 

Καλή μου καταλαβαίνω πώς αισθάνεσαι. Είναι πολύ άσχημο και μάλιστα 2 φορές απανωτά και ας σου πούνε όλοι ότι έχεις ήδη δύο παιδάκια (να σου ζήσουνε) -πολλές κοπέλες είμαστε μεγαλύτερες και δεν έχουμε παιδάκι ακόμα. Η γνώμη μου είναι ότι δεν παρατάμε τα όνειρά μας. Προσπάθησε χαλαρά και αν σου κάτσει... Δε χρειάζεται όμως να μπεις σε διαδικασίες ψάξιμο, γιατρούς κλπ που είναι όντως πολύ ψυχοφθόρες. Σου εύχομαι να είσαι καλά ό,τι και αν αποφασίσεις. Και τα 37 είναι μια χαρά. Αφού μένεις τόσο εύκολα έγκυος θα έρθει και η φορά που όλα θα πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κοσμας είπε:

Εγω την εκανα πριν απο 4 ημερες!Και ηταν η 2η αποξεση μεσα σε 5 μηνες!!! Στην πρωτη δεν ειχαμε ακουσει καρδια ηταν στην 7η βδομαδα! Τωρα ειχαμε ακουσει 2 φορες την καρδουλα και ειμασταν πολυ σιγουροι....Εγινε στην 11η εβδομαδα το κακο! Τωρα ειμαι να πεθανω ποναω πολυ και δεν εννοω σωματικα! Η ψυχη μου ειναι μαυρη ....Δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Δεν ξερω αν αξιζει να ξαναμπω στην διαδικασια αν και θελω να ελπιζω οτι θα ξανακρατησω ενα μπεμπακι....εχω 2 παιδακια αλλα θελω πολυ κι ενα ακομα....ειναι ονειρο ζωης και δεν μπορω να το παρατησω τοσο ευκολα....ομως με αυτα που τραβαω δεν ξερω αν αξιζει να μπω στην διαδικασια δεδομενου οτι η στεναχωρια μου εχει αντικτυπο στην οικογενεια μου (θελοντας και μη) !!! Μακαρι να μπορουσε καποιος να μου εγγυηθει οτι στην τριτη προσπαθεια ολα θα πανε καλα!!! Εξετασεις δεν καναμε γιατι εχουμε 2 υγειη παιδια οποτε το συμπερασμα ηταν για το πρωτο τυχαιο γεγονος και το δευτερο χρωμοσωμικη ανωμαλια μιας και ειδαμε στον τελευταιο υπερηχο πολυ αυξημενο υγρο στον αυχενα! Τι να κανω λετε? Να το ξεχασω??? Η να αφησω τον καιρο να μου κλεισει καπως τις πληγες και να κανω αλλη μια προσπαθεια? Ειμαι στα 37 δεν εχω την ευχερεια να το καθυστερησω πολυ....αλλα φοβαμαι απιστευτα να το ξαναπερασω!!!!!! Τι θα μου λεγατε???

Καλή μου τι λες;; Είμαι 37, ανύπαντρη, πριν δύο μήνες πέθανε το παιδάκι μου μέσα μου και το γέννησα με τεχνητόυς πόνους και χθες το έθαψα. Δεν έχω άλλα παιδιά, και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της νεκροψίας δεν μπορώ να ξεκινήσω πάλι τις προσπάθειες. Και δεν σου μιλάω για το ψυχολογικό κομμάτι. Τώρα θα γεννουσα, γυρνάω σε ένα άδειο σπίτι, τα πράγματα του παιδιού που μας είχαν φέρει δεν τα έχω μαζέψει γιατί δεν έχω χώρο, ετοιμαζόμουν για πολιτικό γάμο και την ημέρα που γέννησα το νεκρό μωρό μου ήρθε το πακέτο με τα ρούχα που θα έβαζα στο γάμο. Ονειρευόμουν την γαμοβαφτιση και τώρα θα περνάω καθημερινά έξω από το νεκροταφείο που θα υπάρχει θαμμένο το παιδι μου. 

Έχεις την ευτυχία μπροστά σου. Και το δικαίωμα να κλάψεις και να θρηνησεις. Και όλο το χρόνο όταν αποφασίσεις να δώσεις σε άλλο ένα παιδί την χαρά να είσαι μαμά του. Μην λυπάσαι τον εαυτό σου. Έχεις καταφέρει ήδη πολλά. Να προσέχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro κορίτσι μου δεν ήξερα ότι πέρασες τέτοιο μαρτύριο... Δεν μπορώ να σου πω κάτι πάρα μόνο κουράγιο και την επόμενη φορά να σου πάνε όλα κατ'ευχην! Φαίνεσαι πολύ δυνατός άνθρωπος και θα γίνεις μια υπέροχη μητέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

@misofeggaro κορίτσι μου δεν ήξερα ότι πέρασες τέτοιο μαρτύριο... Δεν μπορώ να σου πω κάτι πάρα μόνο κουράγιο και την επόμενη φορά να σου πάνε όλα κατ'ευχην! Φαίνεσαι πολύ δυνατός άνθρωπος και θα γίνεις μια υπέροχη μητέρα! 

Σε ευχαριστώ. Δυστυχώς έζησα ένα από τα πιο δύσκολα πράγματα που μπορεί να ζήσει κανείς, εύχομαι να μην χάσει άλλη μάνα το παιδί της. Έχω την φωτογραφία του από την Β επιπέδου και είναι το πιο όμορφο παιδί του κόσμου. Αν έχεις παιδιά με καταλαβαίνεις και να τα χαίρεσαι! Αν δεν έχεις σου εύχομαι να κάνεις και να είναι ΓΕΡΑ! Και αξίζουν όλες τις θυσίες του κόσμου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου....κλείνω τα μάτια μου και εχω τις ίδιες εικόνες..και εγω ακριβώς το ίδιο περασα πριν 3 μήνες απο χαζομάρα γιατρου...θα ηρεμήσεις θα δεις....θελει χρόνο,αν θες άκουσε με...μην το βαζεις κατω Γιατί οταν με το καλο έρθει ενα αλλο μωράκι σε χρειάζεται δυνατή....σε φιλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγκινησατε με τα λογια σας , σας ευχαριστω πολυ!!! Το χειροτερο το περασε η misofeggaro κοπελα μου τι να σου πω να σε απαλυνω, αν εγω ειχα περασει αυτο που εζησες εσυ δεν  ξερω αν θα σηκωνομουν....Εισαι πολυ δυνατη....Εχω ενα ρητο και παλευω τωρα να το εφαρμοσω...."ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ" προσπαθω να το κανω πραξη ,γενικα ειμαι δυνατη αλλα τωρα εχω πεσει πολυ!!! Εκλαιγα ατελειωτα στο χειρουργειο με κοιμισαν σταματησα , με το που με ξυπνησανε ξαναρχισα...ολοι τα ειχαν χασει....και ολοι μου λεγανε το ιδιο "εχεις 2 παιδια" , "η αλλη γεννησε αναπηρο παιδι" κτλ. Δεν με βοηθησανε αυτα τα λογια δεν ακουγα καν!!!Το χειροτερο ηταν που διπλα μου στο τελος καθισε μια κοπελα λιγο πριν φυγουμε ντυμενες πια οπου μου λεει τι επαθες και της ειπα παλλινδρομη....και μου απανταει Ααα εγω το διωξα μονη μου, δεν το ηθελα!!!! Μου ηρθε να την δειρω....και τα εβαλα με το Θεο γιατι να μην ειναι αναποδα???? Γενικα ειμαι στη φαση που τα εχω βαλει με ολους και με ολα! Γιατι ταλαιπωρουμαι εγω παντα σε ολα οταν ειναι να κανω κατι κι οχι οι αλλοι? Το τι εχω περασει δεν λεγεται κι ομως εδω παντα με το κεφαλι ψηλα, τωρα τι εχω παθει!!!!Σας ευχαριστω πολυ που μου δινετε κουραγιο μακαρι αυτο να μην το περναγε καμια γυναικα! Εσεις που το πενατε στις πρωτες σας εγκυμοσυνες πραγματικα για μενα εσεις ειστε οι ηρωιδες....εγω δεν θα το αντεχα.. Κουραγιο και δυναμη για ολες λοιπον!!!!Ευχομαι σε ολες να ερθουν τα μωρακια που τοσο πολυ θελουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κοσμας είπε:

Με συγκινησατε με τα λογια σας , σας ευχαριστω πολυ!!! Το χειροτερο το περασε η misofeggaro κοπελα μου τι να σου πω να σε απαλυνω, αν εγω ειχα περασει αυτο που εζησες εσυ δεν  ξερω αν θα σηκωνομουν....Εισαι πολυ δυνατη....Εχω ενα ρητο και παλευω τωρα να το εφαρμοσω...."ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ" προσπαθω να το κανω πραξη ,γενικα ειμαι δυνατη αλλα τωρα εχω πεσει πολυ!!! Εκλαιγα ατελειωτα στο χειρουργειο με κοιμισαν σταματησα , με το που με ξυπνησανε ξαναρχισα...ολοι τα ειχαν χασει....και ολοι μου λεγανε το ιδιο "εχεις 2 παιδια" , "η αλλη γεννησε αναπηρο παιδι" κτλ. Δεν με βοηθησανε αυτα τα λογια δεν ακουγα καν!!!Το χειροτερο ηταν που διπλα μου στο τελος καθισε μια κοπελα λιγο πριν φυγουμε ντυμενες πια οπου μου λεει τι επαθες και της ειπα παλλινδρομη....και μου απανταει Ααα εγω το διωξα μονη μου, δεν το ηθελα!!!! Μου ηρθε να την δειρω....και τα εβαλα με το Θεο γιατι να μην ειναι αναποδα???? Γενικα ειμαι στη φαση που τα εχω βαλει με ολους και με ολα! Γιατι ταλαιπωρουμαι εγω παντα σε ολα οταν ειναι να κανω κατι κι οχι οι αλλοι? Το τι εχω περασει δεν λεγεται κι ομως εδω παντα με το κεφαλι ψηλα, τωρα τι εχω παθει!!!!Σας ευχαριστω πολυ που μου δινετε κουραγιο μακαρι αυτο να μην το περναγε καμια γυναικα! Εσεις που το πενατε στις πρωτες σας εγκυμοσυνες πραγματικα για μενα εσεις ειστε οι ηρωιδες....εγω δεν θα το αντεχα.. Κουραγιο και δυναμη για ολες λοιπον!!!!Ευχομαι σε ολες να ερθουν τα μωρακια που τοσο πολυ θελουμε!!!

Εχεις να ακούσεις πολλα κοριτσάκι μου...ολες τις βλακείες του κοσμου....μα κλεισε τα αυτά σου σε παρακαλώ....αποχώρησε οταν δεν σου αρέσει κάτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' ότι βλέπεις είμαστε πολλές που περάσαμε τα ίδια και πολύ χειρότερα!!!Το σίγουρο είναι ότι δεν έφταιξες κάπου εσύ και να θυμάσαι ότι πολλές φορές η φύση προνοεί...Εγώ σκέψου όταν είδα το χώρο που θα γινόταν η απόξεση ήθελα να το βάλω στα πόδια...Είχα ακούσει και την καρδούλα του, ήμουν σχεδόν 3 μηνών κ είχα βιώσει και βιοχημική!!πάρε το χρόνο σου γιατί ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά σαν συμβουλή θα σου έλεγα να το προσπεράσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται για να μπορέσεις να προχωρήσεις παρακάτω...εμένα μου πήρε σχεδόν ένα χρόνο να συνέλθω και πίστεψέ με ήταν ότι χειρότερο έκανα στον εαυτό μου..Καλή δύναμη και να ξέρεις ότι η επόμενη προσπάθεια θα είναι και η τυχερή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2018 at 3:16 ΠΜ, ο/η Κοσμας είπε:

Εγω την εκανα πριν απο 4 ημερες!Και ηταν η 2η αποξεση μεσα σε 5 μηνες!!! Στην πρωτη δεν ειχαμε ακουσει καρδια ηταν στην 7η βδομαδα! Τωρα ειχαμε ακουσει 2 φορες την καρδουλα και ειμασταν πολυ σιγουροι....Εγινε στην 11η εβδομαδα το κακο! Τωρα ειμαι να πεθανω ποναω πολυ και δεν εννοω σωματικα! Η ψυχη μου ειναι μαυρη ....Δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Δεν ξερω αν αξιζει να ξαναμπω στην διαδικασια αν και θελω να ελπιζω οτι θα ξανακρατησω ενα μπεμπακι....εχω 2 παιδακια αλλα θελω πολυ κι ενα ακομα....ειναι ονειρο ζωης και δεν μπορω να το παρατησω τοσο ευκολα....ομως με αυτα που τραβαω δεν ξερω αν αξιζει να μπω στην διαδικασια δεδομενου οτι η στεναχωρια μου εχει αντικτυπο στην οικογενεια μου (θελοντας και μη) !!! Μακαρι να μπορουσε καποιος να μου εγγυηθει οτι στην τριτη προσπαθεια ολα θα πανε καλα!!! Εξετασεις δεν καναμε γιατι εχουμε 2 υγειη παιδια οποτε το συμπερασμα ηταν για το πρωτο τυχαιο γεγονος και το δευτερο χρωμοσωμικη ανωμαλια μιας και ειδαμε στον τελευταιο υπερηχο πολυ αυξημενο υγρο στον αυχενα! Τι να κανω λετε? Να το ξεχασω??? Η να αφησω τον καιρο να μου κλεισει καπως τις πληγες και να κανω αλλη μια προσπαθεια? Ειμαι στα 37 δεν εχω την ευχερεια να το καθυστερησω πολυ....αλλα φοβαμαι απιστευτα να το ξαναπερασω!!!!!! Τι θα μου λεγατε???

Υπομονή κοπέλα μου! Αυτά δυστυχώς συμβαίνουν!!! Η φύση προνοεί κάποιες φορές κ λόγω χρωματοσωμικων ανωμαλιών οδηγείται σε αυτό το άσχημο αποτέλεσμα!!! Φυσικά και να προσπαθήσεις για μένα! Αφού το θες τόσο πολύ! Ηρέμησε, ξεπέρασε το και σκέψου άλλες γυναίκες που έχουν σοβαρότερα προβλήματα και πάρε δυνάμεις! Όταν θέλουμε κάτι πολύ είναι κρίμα να το παρατάμε! Όλα θα πάνε καλά θα δεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki_love είπε:

Υπομονή κοπέλα μου! Αυτά δυστυχώς συμβαίνουν!!! Η φύση προνοεί κάποιες φορές κ λόγω χρωματοσωμικων ανωμαλιών οδηγείται σε αυτό το άσχημο αποτέλεσμα!!! Φυσικά και να προσπαθήσεις για μένα! Αφού το θες τόσο πολύ! Ηρέμησε, ξεπέρασε το και σκέψου άλλες γυναίκες που έχουν σοβαρότερα προβλήματα και πάρε δυνάμεις! Όταν θέλουμε κάτι πολύ είναι κρίμα να το παρατάμε! Όλα θα πάνε καλά θα δεις ...

Εννοώντας σοβαρότερα προβλήματα δεν θέλω να μειώσω εννοείται την δική σου περίπτωση! Απλά φαντάσου η ξαδέρφη μου 4,5 μηνών  έγκυος κοριτσακι και τ έχασε προχθές χωρίς λόγο και αιτία! Ήταν και το πρώτο της και καταλαβαίνεις πως είναι τώρα!! Και άλλες πολλές περιπτώσεις άσχημες! Υπομονή να έχουμε και όλα θα γίνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2018 at 9:53 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ. Δυστυχώς έζησα ένα από τα πιο δύσκολα πράγματα που μπορεί να ζήσει κανείς, εύχομαι να μην χάσει άλλη μάνα το παιδί της. Έχω την φωτογραφία του από την Β επιπέδου και είναι το πιο όμορφο παιδί του κόσμου. Αν έχεις παιδιά με καταλαβαίνεις και να τα χαίρεσαι! Αν δεν έχεις σου εύχομαι να κάνεις και να είναι ΓΕΡΑ! Και αξίζουν όλες τις θυσίες του κόσμου... 

Δεν έχω γλυκό μου κορίτσι! Στην προσπάθεια ακόμη!σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και αντεύχομαι ο, τι καλύτερο! ? ? σου στελνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2018 at 6:51 ΜΜ, ο/η ElleL είπε:

Έχουν περάσει 3 μέρες κορίτσια απο την αποξεση και δεν παλεύεται ακόμη. Ούτε σωματικά, ούτε και ψυχολογικά. Έχω αίμα, πονάω κάθε τόσο χαμηλά αλλά κυρίως πονάω στην καρδιά μου. Ξέρω ότι δεν υπήρχε ούτε καν έμβρυο τελικά αλλά πονάει. Σκέφτομαι αν έκανα κάτι εγώ και το προκάλεσα. Και δεν θέλω να βλέπω πολλή ώρα κόσμο. Μόνον με τον άντρα μου το συζητώ. Πονάει κορίτσια ?

κορίτσι μου το έχω περάσει κ όχι μόνο 1 φορά... όλα αυτά που νιώθεις είναι απόλυτα φυσιολογικα κ μην πιέζεις τον εαυτό σου να νιώσει καλύτερα. Θα γίνει κ αυτό αλλά σιγά σιγά. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι, είναι ένα πένθος αυτό που ζεις. Εύχομαι πολύ σύντομα η τύχη να σου χαμογελάσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Γειά σας και παλι κορίτσια. Τώρα έχω απορία για την περίοδο. Μετα απο 38 μέρες απο την αποξεση μου ηρθε περίοδος. Με πολυ αίμα και πόνο. Κράτησε 7-8 μέρες και την Κυριακή τελείωσε, καθάρισα τελείως. Σήμερα Τρίτη 2 μέρες μετά έχω καφέ. Δεν θα αντέξω άλλη περίοδο ούτε ψυχολογικά ουτε ο Οργανισμός μου. Τι έτυχε σε εσάς? Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Η πρώτη περίοδος μετά την απόξεση ειναι λίγο περίεργη η αλήθεια ειναι. Εμένα πρώτη περίοδος μου ρθε στις 4 εβδομάδες. Σα να περιμενα κανονικη περιοδο ημερολογιακα, αλλα με απιστευτο αιμα. Αιμορραγια θα τη χαρακτηριζα και μαλιστα ωρες και φορες ακατασχετη, (που εχω λιγο αιμα στην περιοδο εγω), και κρατησε 8 μερες (που εμενα κραταει 4-5). Μιλα και με το γιατρο σου αν δεις οτι δε σταματανε αλλα γενικα η πρώτη περιοδος ειναι σχεδον σε ολες λιγο περιεργη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...