Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα. Κοριτσια.. Αυριο. Παω λεβανττα. Μου.. Γ να δουμε

 Απόρώ πως κρατήθηκες τόσες μερες χωρίς γιατρο κ χωριακή... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Έχεις δίκιο θα κάνω το απόγευμα και αν δεν βγάζω άκρη θα το ανεβασω!!!

τι κύκλο είπαμε έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulli είπε:

28 ημερών ακριβώς! !!!

με βάση τις οδηγίες που έχουν πάνω τα τεστ, τα ξεκινάς την 11η μέρα του κύκλου.. κ γενικότερα έχεις ωορρηξία την 14η μέρα.. αυτό όμως δεν είναι απόλυτο να ξέρεις... ίσα ίσα διαπιστώνεις πώς άλλη ημέρα πίστευες πως έχεις ωορρηξία... συμπτώματα έχεις? τσιμπηματάκια κτλ? τουλάχιστον αν δε δεις θετικό για τον Α-Β λόγο να ξέρεις πάνω κάτω. εσύ εννοείται κάνε κ τις επαφούλες σου μη περιμένεις τα τεστ..

πάντως επειδή κ μένα μ εφαγε το άγχος τον πρώτο μήνα μήπως δε κάνω ωορρηξία, μην αγχώνεσαι μπορεί να μη το πέτυχες με ένα τεστάκι την ημέρα.. δε πειράζει μαθαίνεις κάθε φορά κ από κάτι.. κ εμένα έτσι έγινε.. μάλιστα εγώ τον δεύτερο μήνα χρησης (2 την ημέρα) μόλις είδα θετικό ήρθα σε επαφή.. κ όλες τις πρηγούμενες μέρες πριν το θετικό. μετά δε μπορέσαμε.. ελα μου ντε που τα έκανα ανάποδα κ φυσικά αδιαθέτησα... πάλι εμαθα απ το λάθος μου.. για να δούμε αυτό το μήνα που λέω να τα κάνω σωστα..χαχαα.. τι θα γίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

με βάση τις οδηγίες που έχουν πάνω τα τεστ, τα ξεκινάς την 11η μέρα του κύκλου.. κ γενικότερα έχεις ωορρηξία την 14η μέρα.. αυτό όμως δεν είναι απόλυτο να ξέρεις... ίσα ίσα διαπιστώνεις πώς άλλη ημέρα πίστευες πως έχεις ωορρηξία... συμπτώματα έχεις? τσιμπηματάκια κτλ? τουλάχιστον αν δε δεις θετικό για τον Α-Β λόγο να ξέρεις πάνω κάτω. εσύ εννοείται κάνε κ τις επαφούλες σου μη περιμένεις τα τεστ..

πάντως επειδή κ μένα μ εφαγε το άγχος τον πρώτο μήνα μήπως δε κάνω ωορρηξία, μην αγχώνεσαι μπορεί να μη το πέτυχες με ένα τεστάκι την ημέρα.. δε πειράζει μαθαίνεις κάθε φορά κ από κάτι.. κ εμένα έτσι έγινε.. μάλιστα εγώ τον δεύτερο μήνα χρησης (2 την ημέρα) μόλις είδα θετικό ήρθα σε επαφή.. κ όλες τις πρηγούμενες μέρες πριν το θετικό. μετά δε μπορέσαμε.. ελα μου ντε που τα έκανα ανάποδα κ φυσικά αδιαθέτησα... πάλι εμαθα απ το λάθος μου.. για να δούμε αυτό το μήνα που λέω να τα κάνω σωστα..χαχαα.. τι θα γίνει.. 

Ξεκίνησα την 11η και έκανα κάθε μεσημέρι στις 3 τεστακι.. σημέρα είμαι στην 16 ημέρα του κύκλου επαφές έχουμε μέρα παρά μέρα και έτσι λέμε αν μπορέσουμε φυσικά να συνεχίσουμε μέχρι τέλος του κύκλου.  Σήμερα εκανά ένα τεστάκι το πρωί και ήταν αχνό το θετικό θα κάνω και το απογευματάκι ενα. Θα κάνω μέχρι τη 18 η μέρα τεστακι μετά νομίζω δεν έχει νόημα.  Θα δούμε ελπίζω να πετύχω τη μερα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!! Σήμερα το τεστ μου αρνητικό.. Άρα ως θετικό παίρνω το χθεσινό. Φοβάμαι βέβαια μήπως προχθές ήταν πιο θετικό και εγώ ούτε καν έκανα ούτε επαφή μπόρεσα να έχω.. Σας επισυνάπτω και το χθεσινό τεστ 

IMG_20181027_175345693.jpg

Επεξεργάστηκε από Γιάννα 36
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!! Σήμερα το τεστ μου αρνητικό.. Άρα ως θετικό παίρνω το χθεσινό. Φοβάμαι βέβαια μήπως προχθές ήταν πιο θετικό και εγώ ούτε καν έκανα ούτε επαφή μπόρεσα να έχω.. Σας επισυνάπτω και το χθεσινό τεστ 

IMG_20181027_175345693.jpg

Μα κ θετικό να δεις. Η ωορρηξια μπορεί να γίνει 36 ώρες μετά. Οπότε εισαι μέσα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μα κ θετικό να δεις. Η ωορρηξια μπορεί να γίνει 36 ώρες μετά. Οπότε εισαι μέσα. ?

Εμένα και αυτό ψιλοθετικο μου φένεται!!!όπως και να έχει είσαι στις γόνιμες!!!οπότε ξέρεις τι πρέπει να κάνεις!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχάστηκα τελείως αυτό το μήνα να τα ξεκινήσω, έκανα μόλις χθες 14η μέρα κι είδα αυτό που το παίρνω θετικό.. Απλά σήμερα κι ο πόνος υποχώρησε κι η βλενα έγινε πηχτή, σημάδι πως τελείωσε η ωορρηξια.. Γι αυτό πιθανολογώ πως προχθές θα ήταν επίσης θετικό.. Οψόμεθα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!! Σήμερα το τεστ μου αρνητικό.. Άρα ως θετικό παίρνω το χθεσινό. Φοβάμαι βέβαια μήπως προχθές ήταν πιο θετικό και εγώ ούτε καν έκανα ούτε επαφή μπόρεσα να έχω.. Σας επισυνάπτω και το χθεσινό τεστ 

IMG_20181027_175345693.jpg

Εγώ θετικό το βλέπω πάντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα. Κοριτσια.. Αυριο. Παω λεβανττα. Μου.. Γ να δουμε

Με το καλό Λενι μου, περιμένουμε όλες να μας πεις τις τιμές σου!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα. Κοριτσια.. Αυριο. Παω λεβανττα. Μου.. Γ να δουμε

Τέλεια! !!περιμένουμε τα νέα! !!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/10/2018 at 8:18 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλώς ηρθες στο παρεακι μας!!!αισιοδοξία και όλα καλά θα πάνε! !αρκεί να το πιστέψουμε με όλη τη δύναμη της ψυχής μας!

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Καλη δυναμη σε ολες μας και μακαρι ο μηνας που ερχεται να ειναι ο τυχερος για πολλες απο εμας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είναι αρνητικό κοριτσι.. 

Ήλπιζα. .χαχαχαχ δεν πειραζει προσπαθουμε και χωρίς το θετικό έτσι κ αλλιως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Ήλπιζα. .χαχαχαχ δεν πειραζει προσπαθουμε και χωρίς το θετικό έτσι κ αλλιως!!!!

Και θετικο να δεις. Μπορεί κ η ωορρηξια να ρθει μέχρι κ 32 ΩΡΕΣ μετά. Δε το ξέρεις..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και θετικο να δεις. Μπορεί κ η ωορρηξια να ρθει μέχρι κ 32 ΩΡΕΣ μετά. Δε το ξέρεις..... 

Εννοείται γιαυτό προσπαθουμε μετα πάρα μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλή εβδομάδα να έχουμε... Λίγες μέρες έμειναν για να τελειώσει ο Οκτώβρης, προλαβαίνουμε να μάθουμε κ για άλλες εγκυμονουσες.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλή εβδομάδα να έχουμε... Λίγες μέρες έμειναν για να τελειώσει ο Οκτώβρης, προλαβαίνουμε να μάθουμε κ για άλλες εγκυμονουσες.. ?

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μπορεί και Νοέμβρη να μάθουμε αν ήταν τυχερός. Αφού έγιναν πολλές προσπάθειες μέσα σε αυτόν. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μπορεί και Νοέμβρη να μάθουμε αν ήταν τυχερός. Αφού έγιναν πολλές προσπάθειες μέσα σε αυτόν. ?

Μακαρι. Εμείς σκ δε μπορέσαμε να έχουμε επαφές. Μέχρι 16η ημέρα.. Εύχομαι να ναι τυχερός για όλες μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μακαρι. Εμείς σκ δε μπορέσαμε να έχουμε επαφές. Μέχρι 16η ημέρα.. Εύχομαι να ναι τυχερός για όλες μας!!!! 

Κι εμείς μόνο μία μόλις είδα το θετικό. Χάλια κι οι δυο άρρωστοι, μόνο το σεξ δεν μπορούσα να σκεφτώ. Χώρια που πονούσα πολύ αυτή τη φορά στην ωορρηξία. Επειδή είναι και λαχείο αυτά τα πράγματα, you never know! Ελπίζουμε για ευχάριστα κάθε μήνα, να '' αραιωνουμε '' σιγά σιγά από τις προσπάθειες εδώ μέσα, να μπούμε σε άλλο τοπικ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κι εμείς μόνο μία μόλις είδα το θετικό. Χάλια κι οι δυο άρρωστοι, μόνο το σεξ δεν μπορούσα να σκεφτώ. Χώρια που πονούσα πολύ αυτή τη φορά στην ωορρηξία. Επειδή είναι και λαχείο αυτά τα πράγματα, you never know! Ελπίζουμε για ευχάριστα κάθε μήνα, να '' αραιωνουμε '' σιγά σιγά από τις προσπάθειες εδώ μέσα, να μπούμε σε άλλο τοπικ ?

Αυτός ακριβώς που ειπες είναι λαχείο.... Τώρα περιμένουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η levanda είπε:

Με το καλό Λενι μου, περιμένουμε όλες να μας πεις τις τιμές σου!??

Καλημερα κοριτσια πηγα. Στο. Γιατρο ολα. Καλα. Ιδαμε το. Σακο.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/10/2018 at 3:11 ΜΜ, ο/η egw είπε:

Νασαι καλά κοπέλα μου αλήθεια δυόμιση χρόνια χωρίς να ανακαλύψετε γιατρό;

Εμείς έξι μήνες προσπαθούμε αλλά σίγουρα τους δύο δεν πετύχαμε ωορρηξία

 

Ναι, 2,5 περίπου χρόνια, χωρίς να κάνουμε τίποτε απολύτως από γιατρό, παρά μόνο ένα παπ κλασικό. Πίστευα ότι λόγω καισαρικής στο πρώτο παιδί, κάτι δεν θα πήγε καλά μετά με συμφύσεις και τέτοια, όμως δεν ήταν αυτό και ούτε το έψαξα. Δεν ξέρω αν έφταιξε ο θυρεοειδής τύπου χασιμότο που έχω. Στο 1ο παιδί αγνοούσα πλήρως το θέμα, άσε που στους 3-4 μήνες ελεύθερων επαφών έμεινα έγκυος απροβλημάτιστα! Αυτό που κατάλαβα και το έχω πει πολλές φορές - θεωρώ πια ότι παίζει ρόλο - είναι η στάση της επαφής. Όπως και να'χει, 6 μήνες για εσάς δεν νομίζω να είναι καν διάστημα ικανό προς απογοήτευση. Προχώρα δυνατά, με πολλές επαφές και να δεις που θα έρθει το μπεμπάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...