Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λενι είπε:

@lactaki τι. Κανεις? Τιε. Γινε τελικα πος εισε? Ιδες περιοδο? 

Ελαααα... Καλά είμαι ..έχω καφέ ακόμα αλλά θα έρθει..Μ έχει πεθάνει μέση κοιλιά.. νομίζω ένα ζεστό μπανάκι θέλει κ έρχεται...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Ελαααα... Καλά είμαι ..έχω καφέ ακόμα αλλά θα έρθει..Μ έχει πεθάνει μέση κοιλιά.. νομίζω ένα ζεστό μπανάκι θέλει κ έρχεται...

 

Εσύ τι κάνεις έκανες τεστακι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εσύ τι κάνεις έκανες τεστακι??

Που χερις μπορι το καφε να εινε ενδεοξη χαλαρακ ιπομονη.. .. Οι ακομα νομιζο. Αυριο. Θα ερθει.. Να περιμενω να. Δουμε. Εψες με. Πιασε. Ενα.σ πονο. Χαμιλα. Δεν κιμιθηκα. Νομιζα. Θα καυτεβει..χαλαρα προσπαθο να. Κανω ιπομονη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ελαααα... Καλά είμαι ..έχω καφέ ακόμα αλλά θα έρθει..Μ έχει πεθάνει μέση κοιλιά.. νομίζω ένα ζεστό μπανάκι θέλει κ έρχεται...

 

Πόσες μέρες έχεις καφέ? ??παίζει να είναι εμφυτευση !!!το εύχομαι! !!

Εγώ είμαι στις γονιμες μέρες αλλά με βαρβατη ιωση που με ταλαιπωρεί. Παρόλα αυτά κάποιες ελάχιστες επαφές έχουμε καταφέρει. Ελπίζω να μπορέσουμε και παραπάνω αυτό το μηνα και τον Νοέμβρη να έχουμε τα ευχάριστα! !!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πόσες μέρες έχεις καφέ? ??παίζει να είναι εμφυτευση !!!το εύχομαι! !!

Εγώ είμαι στις γονιμες μέρες αλλά με βαρβατη ιωση που με ταλαιπωρεί. Παρόλα αυτά κάποιες ελάχιστες επαφές έχουμε καταφέρει. Ελπίζω να μπορέσουμε και παραπάνω αυτό το μηνα και τον Νοέμβρη να έχουμε τα ευχάριστα! !!!???

Όχι κούκλα μου χθες κ σήμερα.. αλλά έχει σχεδόν κατέβει.. στην ώρα της...πάμε για Νοεμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Λενι είπε:

Εγω ημε στη αναμονη... Σημερα επρεπε να δο ισος αυριο.. Περιμενβω.στο.τσακ ημε. Να καμω χοριακη αλα ιπα. Χαλαρα.. 

Εσύ μας απέμεινες για ευχαριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εσύ μας απέμεινες για ευχαριστα...

Δεν. Χερω. Μακαρι. Αλλα. Δεν. Θελω. Να. Απογοητευω ισος κατεβι.αυριο..κ.με.επιασε να. Τρω σινεχεια ανιχε ι. Ορεξη μου ισος εινε πυ τινπεριοδο. Θα δειξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα κοριτσια μου διανυω την. 29..σημερα δεν ειδα περτιοδο μαλλον. Αυριο.. Θα περιμενω.. Εψες ειχα κατι πονακια κ ελεα θα κατεβιι.. Αλα. Τιποτα.. 

υπομονή, μαζί είμαστε! 

εγώ αναμένω μέχρι Τρίτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η levanda είπε:

υπομονή, μαζί είμαστε! 

εγώ αναμένω μέχρι Τρίτη! 

Ετσι. Καμω κ εσι ατε να δουμε να. Εχουμε. Ευχαριστα.. Κ με πιασε. Μια πεινα. Σινεχεια τρω. Δεν χερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι εύχομαι να είναι όλα θετικα!!!!! ??

Σε ευχαριστο πολλη.. Δεν. Χερψ. Θα δειχει. Κ. Αν εκαμα. Οντως. Κιριακη. Ωοριξεια.δεν.ειχα.ιγρα.μονπ.ππνο.στο.στηθος.δεν χερω. Ιγρα ιχα πιο. Πριν. Θα δειξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λενι είπε:

Ετσι. Καμω κ εσι ατε να δουμε να. Εχουμε. Ευχαριστα.. Κ με πιασε. Μια πεινα. Σινεχεια τρω. Δεν χερω..

Εμένα το φαινόμενο της πείνας είναι μόνιμο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Εμένα το φαινόμενο της πείνας είναι μόνιμο! ?

Χαχα.. Εγω δεν ημουν ετσι ισος κ ι ιδεα. Μου.. Θα δειξει. Αυριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Χαχα.. Εγω δεν ημουν ετσι ισος κ ι ιδεα. Μου.. Θα δειξει. Αυριο..

Πραγματικά εύχομαι να μην σου έρθει και να είσαι εγκυουλα!!!!???Να έχειε θετικό νέα να μας γράψεις!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Πραγματικά εύχομαι να μην σου έρθει και να είσαι εγκυουλα!!!!???Να έχειε θετικό νέα να μας γράψεις!!!!!???

Σε ευχαριστω πολλη να. Σε. Καλα

. ?Μακαρη..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες!!! Κανένα νέο; Εγώ 28η μέρα του κύκλου . Τρίτη - Τετάρτη περιμένω άντε να δούμε ... αν είναι να έρθει ας έρθει νωρίτερα να τελειώνουμε ?? προσωπικά πιο γρήγορα περνάνε οι μέρες μετά την ωορρηξία παρα οι 3-4 τελευταίες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Meli_aa είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!! Κανένα νέο; Εγώ 28η μέρα του κύκλου . Τρίτη - Τετάρτη περιμένω άντε να δούμε ... αν είναι να έρθει ας έρθει νωρίτερα να τελειώνουμε ?? προσωπικά πιο γρήγορα περνάνε οι μέρες μετά την ωορρηξία παρα οι 3-4 τελευταίες ! 

Καλημερα σου κ. Σενα ατε. Μακαρη να μην. Ερθει.. Εγω ακομα. Τιποτα. Ημε. 30 μερα τιποτα ακομα..δεν λει. Να. Κατεβει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ εγώ τα ίδια κοντεύω να εκραγω.. 3η μέρα με καφέ.. μάλιστα το πρωί ήμουν κ καθαρή μη σας πω.. πάντως έκανα τεστ για παν ενδεχόμενο αρνητικό.. οπότε περιμένω να κατέβει πολύ με τυραννά .. σήμερα πάντως ούτε κοίλια δε με πονά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα σου κ. Σενα ατε. Μακαρη να μην. Ερθει.. Εγω ακομα. Τιποτα. Ημε. 30 μερα τιποτα ακομα..δεν λει. Να. Κατεβει.. 

Εσύ τεστ δε θα κάνεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εσύ τεστ δε θα κάνεις??ο

Νομιζο.αμα καμω δεν θα δειξει. Πρεπει να εχι 7μερες καθιστερηση τουλαχιστο.. Δεν χερω εμεγαλοσε παλε ο κικλος μου.. Ενεχο. Σταθερο. Τους τελευτεους 3μινες εβλπεπα καθε 28..πανω που 30εχι να καμω που το ιουνι δεν χερω τι. Να. Καμω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Νομιζο.αμα καμω δεν θα δειξει. Πρεπει να εχι 7μερες καθιστερηση τουλαχιστο.. Δεν χερω εμεγαλοσε παλε ο κικλος μου.. Ενεχο. Σταθερο. Τους τελευτεους 3μινες εβλπεπα καθε 28..πανω που 30εχι να καμω που το ιουνι δεν χερω τι. Να. Καμω? 

Κοιτα εάν έχεις άστατο κύκλο καλύτερα να περιμένεις ακόμη 2 ημέρες . Έτσι ώστε εάν αποφασίσεις να κανεις τεστ να είναι αξιόπιστο (όσο γίνεται) το αποτέλεσμα. Βέβαια το πιο αξιόπιστο αποτέλεσμα το βγάζει η χοριακη που ακόμη και αύριο να κανεις σίγουρα θα δείξει πριν το τεστ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ εγώ τα ίδια κοντεύω να εκραγω.. 3η μέρα με καφέ.. μάλιστα το πρωί ήμουν κ καθαρή μη σας πω.. πάντως έκανα τεστ για παν ενδεχόμενο αρνητικό.. οπότε περιμένω να κατέβει πολύ με τυραννά .. σήμερα πάντως ούτε κοίλια δε με πονά..

Πφ ταλαιπωρία . Βέβαια εάν συνεχίσει έτσι 2 -3 μέρες ακόμα χωρισ Αίμα , μηηηηηπως να κανεις μια χοριακη ; Ποτε δεν ξέρεις ... εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Meli_aa είπε:

Κοιτα εάν έχεις άστατο κύκλο καλύτερα να περιμένεις ακόμη 2 ημέρες . Έτσι ώστε εάν αποφασίσεις να κανεις τεστ να είναι αξιόπιστο (όσο γίνεται) το αποτέλεσμα. Βέβαια το πιο αξιόπιστο αποτέλεσμα το βγάζει η χοριακη που ακόμη και αύριο να κανεις σίγουρα θα δείξει πριν το τεστ . 

Σε ευχαριστο.. Δεν χερω τους τελευτεους 3μινες εβλεπα. Καθε  28..αν δεν ερθει αυριο. Θα κανω χοριακη να τελιονο.. Φομαμε μην απογοητευτω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Meli_aa είπε:

Πφ ταλαιπωρία . Βέβαια εάν συνεχίσει έτσι 2 -3 μέρες ακόμα χωρισ Αίμα , μηηηηηπως να κανεις μια χοριακη ; Ποτε δεν ξέρεις ... εύχομαι τα καλύτερα 

Ναι αν συνεχίσει θα κάνω χοριακη .. άλλωστε δεν έχω αλλά τεστακια τα εξολόθρευσα.. χαχαα.. σήμερα είμαι τελείως καθαρή κ δε πονώ.. πιστεύω πια αύριο να Μ έρθει γιατί θα τραβήξει πολύ.. έκανα κ ένα ζεστό μπανάκι τώρα μπας και....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ εγώ τα ίδια κοντεύω να εκραγω.. 3η μέρα με καφέ.. μάλιστα το πρωί ήμουν κ καθαρή μη σας πω.. πάντως έκανα τεστ για παν ενδεχόμενο αρνητικό.. οπότε περιμένω να κατέβει πολύ με τυραννά .. σήμερα πάντως ούτε κοίλια δε με πονά..

Τα καφε μπορι να εισε.. Επρεπε. Να. Κατεβι κανε κε. Σι. Μια. Χοριακη.. Αυρτο.διχνι 100:%..ευχομε να. Εισαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...