Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Γεια σας κορίτσια !! Είμαι κ εγώ μετά από ωορρηξία κ περιμένω στο τέλος του Οκτώβρη!! Εγώ χρησιμοποιώ τα clear blue ! Επειδή είναι πολύ ακριβά λέω να τα σταματήσω όμως, το θέμα μου είναι πως θα καταλάβω την ωορρηξία από μόνη μου; Έχω παρατηρήσει ότι ξεκινάει κ πονάει το στήθος μου αλλά μια μέρα μετά την ωορρηξία άρα είναι αργά ! 

Κορίτσι μου μπορείς να παραγγείλεις τα τεστακια της hometest που είναι πολύ πολυ οικονομικά κ δίνουν δώρο κ τέστακια εγκυμοσύνης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι μου μπορείς να παραγγείλεις τα τεστακια της hometest που είναι πολύ πολυ οικονομικά κ δίνουν δώρο κ τέστακια εγκυμοσύνης.. 

Αυτά τα τεστ όσες φίλες γνωστές τα είχαν δοκιμάσει είχαν μπερδευτεί πιο πολύ !! Κ γενικέ πιστεύω πως σε αγχώνουν πιο πολύ τα τεστ γιαυτο αποφάσισα να παρατηρώ το σώμα μου αλλά πιστεύω ότι συμπτώματα βλέπω είναι αμέσως μέρα την ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Brisa είπε:

Αυτά τα τεστ όσες φίλες γνωστές τα είχαν δοκιμάσει είχαν μπερδευτεί πιο πολύ !! Κ γενικέ πιστεύω πως σε αγχώνουν πιο πολύ τα τεστ γιαυτο αποφάσισα να παρατηρώ το σώμα μου αλλά πιστεύω ότι συμπτώματα βλέπω είναι αμέσως μέρα την ωορρηξία 

Κοίτα κ εγώ είχα αγχώθηκα την πρώτο μήνα γιατί δεν βρήκα θετικό κ Μ έβαλε να σκεφτώ αλλά πράγματα ότι έχω . Αυτό το μήνα που ξεκίνησα με δύο την ημέρα δεν είχα θέμα.. βρήκα θετικό κ έκανα τις προσπάθειές μου.. σε τι πράγμα δλδ να μπερδευτείς στη γραμμή ελέγχου εννοεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κοίτα κ εγώ είχα αγχώθηκα την πρώτο μήνα γιατί δεν βρήκα θετικό κ Μ έβαλε να σκεφτώ αλλά πράγματα ότι έχω . Αυτό το μήνα που ξεκίνησα με δύο την ημέρα δεν είχα θέμα.. βρήκα θετικό κ έκανα τις προσπάθειές μου.. σε τι πράγμα δλδ να μπερδευτείς στη γραμμή ελέγχου εννοεις?

Ναι είναι μεγαλύτερη η ποσότητα που χρεισημοποεις, ενώ με τα clear blue είναι πιο ξεκάθαρα φατσούλα η κυκλακι, απλά είναι πολύ ακριβά κ δεν συμφέρει ! Κοιτά κατά βάθος πιστεύω πως τα τεστ αγχώνουν κ πως αν έχεις  μέρα παρα μέρα επαφές τότε δεν τα χρειάζεσαι ! Επειδή αυτό ΔΕΗ είχαν εφικτό πάντα τα τεστ σε βοηθανε με αυτον τον τρόπο ! Οπως κ επίσης βοηθάνε πολύ να ξέρεις πως από την στιγμή που κανείς ωορρηξία σίγουρα θα αδιαθετησεις μετά από 14-15 μέρες , αν όχι είσαι έγκυος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Άντε ωραίαααα... Τεστακια παρήγγειλες ??εμένα που είμαι στο νησί κάνουν 3-4 μέρες να έρθουν..

ναι ναι παραγγειλα σημερα θα παω να τα παρω !!!! 6 η μερα κυκλου σημερα οποτε λεω απο δευτερα που θα ειναι η 10η να κανω το πρωτο τεστακι! απο ποιο νησι εισαι καλε??? και εγω απο νησι ειμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου κάτι που παρατήρησα ήθελα να σας πω αν κ είπαμε δε βλέπουμε σημάδια κ πολύ γιατί στο τέλος θα φάω τα μούτρα μου χαχα... Νιώθω ώρες ώρες ότι καίγομαι.. πυρετό δεν έχω.. γενικά νιώθω αυξημένη την θερμοκρασία μου..μάλιστα Μ είπε ο άντρας μου όταν ήρθαμε σε επαφή πριν λίγες μέρες πως καίω.. χωρίς να του έχω αναφέρει καθόλου πως το έχω παρατηρήσει κ εγώ.. τι γίνεται είναι τπτ αυτό σημαίνει κατι η είμαι καυτή γυναίκα??? Χαχαχαχ χάχα ???

Καλημερα κοριτσια ετσι. . Μπηκα. Στο πειρασμο. Κ. Μετρησα θερμοκρασια κ επεσε αρα. Σημερα αυριο.. Αδιαθετω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα κοριτσια ετσι. . Μπηκα. Στο πειρασμο. Κ. Μετρησα θερμοκρασια κ επεσε αρα. Σημερα αυριο.. Αδιαθετω..

Καλημέρα μην απογοητεύσαι δεν είναι απόλυτο.. περίμενε μέχρι να έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα μην απογοητεύσαι δεν είναι απόλυτο.. περίμενε μέχρι να έρθει..

Σιγουρα αλλα. Νιοθο. Το θα δειξει. Θα περιμενω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λενι είπε:

Σιγουρα αλλα. Νιοθο. Το θα δειξει. Θα περιμενω.. 

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι δεν είναι απόλυτο ! Η κολλητή μου πριν την υποτιθέμενη περίοδο είχε 36.2 κ ήταν έγκυος! Δεν παίζει κθκ ρόλο η θερμοκρασία ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός !! Το μόνο κοινό σύμπτωμα σε όλες τις περιπτώσεις είναι η καθυστέρηση !! Μόνο αυτή μας εγγυάται εγκυμοσύνη !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Brisa είπε:

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι δεν είναι απόλυτο ! Η κολλητή μου πριν την υποτιθέμενη περίοδο είχε 36.2 κ ήταν έγκυος! Δεν παίζει κθκ ρόλο η θερμοκρασία ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός !! Το μόνο κοινό σύμπτωμα σε όλες τις περιπτώσεις είναι η καθυστέρηση !! Μόνο αυτή μας εγγυάται εγκυμοσύνη !! 

Σε ευχαριστο. Κοριτσι μου να. Σε καλα.. Νε σιγουρα μονο. Αυτο. Πεζει. Ρολο. Τωρα ημε. Καλιτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσια! εγώ περιμένω σήμερα! κ νιώθω όπως πάντα όταν έρχεται..! έκανα ένα ακόμη τεστ το πρωί (εννοείται χάχα) κ ήταν αρνητικό! νομίζω πως θα έδειχνε 100%.οπότε.. προετοιμαστηκα ψυχολογικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

καλημέρα κοριτσια! εγώ περιμένω σήμερα! κ νιώθω όπως πάντα όταν έρχεται..! έκανα ένα ακόμη τεστ το πρωί (εννοείται χάχα) κ ήταν αρνητικό! νομίζω πως θα έδειχνε 100%.οπότε.. προετοιμαστηκα ψυχολογικά... 

 Δεν πειράζει κορίτσι μου αν έρθει!!!Πάμε όλες μαζί τον Νοέμβριο!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

 Δεν πειράζει κορίτσι μου αν έρθει!!!Πάμε όλες μαζί τον Νοέμβριο!!!!????

ναιιι πάμε για Νοέμβριο! λέω σε αυτό το κύκλο να μην ασχοληθώ ούτε με τεστ ούτε με εφαρμογή ούτε με τίποτα..! να το αφήσω να ρθει όταν είναι να ρθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η thalaki είπε:

ναιιι πάμε για Νοέμβριο! λέω σε αυτό το κύκλο να μην ασχοληθώ ούτε με τεστ ούτε με εφαρμογή ούτε με τίποτα..! να το αφήσω να ρθει όταν είναι να ρθει! 

Καλημέρα κορίτσια μου.. εγώ είμαι 2, μέρες πλέον πριν την αναμενόμενη περίοδο... Τώρα το πρωί δε νιώθω κάτι..

στις πριν 4 ώρες, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα κοριτσια ετσι. . Μπηκα. Στο πειρασμο. Κ. Μετρησα θερμοκρασια κ επεσε αρα. Σημερα αυριο.. Αδιαθετω..

Καλημέρα μην απογοητεύσαι δεν είναι απόλυτο.. περίμενε μέχρι να έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου καλά, συμβουλή μου είναι να κάνετε τεστ εφόσον έχετε καθυστέρηση τουλάχιστον μια μέρα από το μεγαλύτερο κύκλο σας. Και εμένα αυτή τη συμβουλή μου έδωσαν άλλες κοπέλες όταν πρώτο μπήκα εδώ και πέτυχε.! Υπομονή και όλα θα πάνε καλά! Σας το εύχομαι! 

Έχεις δίκιο κ σ ευχαριστώ.. αν κ Ήταν πολύ νωρίς θεωρώ που το εκανα μου χάλασε τη διάθεση... Το έχω μετανιώσει ήδη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έχεις δίκιο κ σ ευχαριστώ.. αν κ Ήταν πολύ νωρίς θεωρώ που το εκανα μου χάλασε τη διάθεση... Το έχω μετανιώσει ήδη..

 

Μακάρι να μην σου έρθει!!!! Εγώ μόλις αδιαθέτησα.. Πάμε για Τυχερό Νοέμβρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Ποιες έχουν μείνει ακόμη? Εγώ πάω έτσι και αλλιώς για τυχερό Νοέμβριο αρχές περιμένω...για να δούμε...

Εγώ είμαι το Σάββατο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ είμαι το Σάββατο....

Εύχομαι να είσαι εγκυουλα και η τυχερή μας γι' αυτόν το μήνα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

ναι ναι παραγγειλα σημερα θα παω να τα παρω !!!! 6 η μερα κυκλου σημερα οποτε λεω απο δευτερα που θα ειναι η 10η να κανω το πρωτο τεστακι! απο ποιο νησι εισαι καλε??? και εγω απο νησι ειμαι!!!

Μυτιλήνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Ποιες έχουν μείνει ακόμη? Εγώ πάω έτσι και αλλιώς για τυχερό Νοέμβριο αρχές περιμένω...για να δούμε...

Κε εγω το. Σαββατο περιμενω.. Κε. Εγω @lactaki  δεν. Νιοθπ. Τιποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Ποιες έχουν μείνει ακόμη? Εγώ πάω έτσι και αλλιώς για τυχερό Νοέμβριο αρχές περιμένω...για να δούμε...

Εγώ περιμένω Τρίτη...αλλά έχω την αίσθηση ότι θα έχουμε πάλι τα ίδια!!! ? Η αλήθεια βέβαια είναι ότι κάποιες μέρες τώρα έχω κάτι πονάκια χαμηλά διαφορά από άλλη φορά αλλά κρατάω μικρό καλάθι γιατί κάθε φορά με τις υποψίες μου την πατάω!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2018 at 11:09 ΜΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Εγω δεν ειχα κανει γιατι την ανακαλθψα οπως ειπα εντελως τυχαια.ουτε θεμα συλληψης ειχα κτλ ωστε να μπω σε διαδικασια εξετασεων.Μετα τη διαγνωση αρχισα να το ψαχνω και ολοι λενε οτι το CA125δεν αποτελει τροπο διαγνωσης γιατι στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν αντιπροσωπευει τη κατασταση.Ο μονος τροπος για να γινει διαγνωση ειναι δυστυχως η λαπαροσκοπηση.Οπως επισης οι ενεσεις για διακοπη περιοδου δεν ειναι θεραπεια!!!Εισαι «καλυμμενη» για οσο διαστημα δε θα χεις περιοδο λογω της ενεσης αλλα ανα πασα ωρα και στιγμη η ενδομητριωση μπορει να επιστρεψει.Εγω εκανα μια μονο ενεση ενω μοθ χαν πει 3 γιατι οι παρενεργειες ηταν πολλες οποτε αρνηθηκα να κανω τις υπολοιπες εφοσον δεν ειναι θεραπεια 

Εγω προσωπικα θα ακουγα τους γιατρους οπως κανω και τωρα μου ειπαν να κανω 2 αβερκαπ και αυτο θα κανω...ο γιατρος μου ειπε οτι μετα την θεραπεια θα ειμαι και πολυ γονιμη...ελπιζω να μεινω ευκολα εγκυος...εσυ εκανες νινακι μετα την λαμπαροσκοπιση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μενα κοριτσια εμενα μου ηρθε σημερα 32η μερα? παω για Νοεμβρη τωρα. Ευχομαι να ειναι τυχερος ο Οκτώβρης για σας ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...