Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια μου, να έχετε όλες μια υπέροχη Κυριακή! 25η μέρα για εμένα, ελπίζω να μην αγχωθώ μέσα στην εβδομάδα που μένει.. Πάντως μεγάλη παγίδα που μαζί με τα τεστ ωορρηξιας στέλνουν κι εγκυμοσύνης ?

Ναι άστα πολύ δελεαστικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι από ότι μου είπε κ μια κοπέλα. (δνε θυμάμαι ποια ήταν) κ ίσως δίκιο είχε διότι θετικό τεστ ωορρηξίας δνε είχα βρει μέχρι την 17η ημέρα που έκανα. Οπότε έγινε πιο μετά. Εγώ δνε το περίμενα οπότε ειμασταν κ πιο χαλαροί, ελπίζω τα πως είχαμε τελειώσει τις γόνιμες. Αλλά την πατήσαμε.. Είχαμε επαφή 18η ημέρα, 23ημερα,27η ημέρα. Έλειπε κ σε ταξίδι ο άντρας μου όποτε δεν γινόταν... Σήμερα είμαι 35η ημέρα. Αν έγινε κάπου στην 22η με 23η ημέρα ή ωορρηξια γιατί 24η άρχιζε κ αυξανόταν η θεμεοκρασια μου πρέπει κανονικά αύριο να χω περίοδο και σήμερα έπρεπε να έπεφτε λίγο η θερμοκρασία, αλλά ακόμη είναι προς τα πάνω ή θερμοκρασία. Κ τα απογεύματα φτάνει έως 37.σορρυ για το μεγάλο μήνυμα.. 

αα μάλιστα... κάνε υπομονή ελπίζω να μην έρθει ούτε αύριο.. είναι καλό γιατί γνωρίζεις το σώμα σου με αυτό τον τρόπο.. 

εγώ τον προηγούμενο μήνα που δε βρήκα  θετικό τώρα λέω ότι την έχασα επειδη έκανα 1 την ημέρα? ή έγινε πιο μετά όταν τα σταμάτησα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

αα μάλιστα... κάνε υπομονή ελπίζω να μην έρθει ούτε αύριο.. είναι καλό γιατί γνωρίζεις το σώμα σου με αυτό τον τρόπο.. 

εγώ τον προηγούμενο μήνα που δε βρήκα  θετικό τώρα λέω ότι την έχασα επειδη έκανα 1 την ημέρα? ή έγινε πιο μετά όταν τα σταμάτησα..?

Μαλλον θα έγινε πιο μετά κ σε σένα... Κοίτα εγώ κι άλλους μήνες έκανα και 33 35 37 ημέρες... Αλλά θεωρούσα κακώς βέβαια ότι με τα ινοφερτ θα μειωνόταν. Αλλά χρειάζεται 3 κύκλους για να φτιάξει... Ναι γνωρίζω το σώμα μου δνε λέω. Ξεκίνησα κ χθες pregnacare που έχει κ βιταμίνες κ για το ανοσοποοητικο. Κ νιώθω αισιοδοξία. Είπα βέβαια αν μου έρθει περίοδο δνε θα πάρω τεστακια ωορρηξιας. Ελπίζω να μην ξανά φύγει ταξίδι. ?? Ούτως ή αλλιώς έχουμε συχνές επαφές μέρα παρά μέρα σχεδόν οπότε κ με τα χάπια είμαστε καλυμμένοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μαλλον θα έγινε πιο μετά κ σε σένα... Κοίτα εγώ κι άλλους μήνες έκανα και 33 35 37 ημέρες... Αλλά θεωρούσα κακώς βέβαια ότι με τα ινοφερτ θα μειωνόταν. Αλλά χρειάζεται 3 κύκλους για να φτιάξει... Ναι γνωρίζω το σώμα μου δνε λέω. Ξεκίνησα κ χθες pregnacare που έχει κ βιταμίνες κ για το ανοσοποοητικο. Κ νιώθω αισιοδοξία. Είπα βέβαια αν μου έρθει περίοδο δνε θα πάρω τεστακια ωορρηξιας. Ελπίζω να μην ξανά φύγει ταξίδι. ?? Ούτως ή αλλιώς έχουμε συχνές επαφές μέρα παρά μέρα σχεδόν οπότε κ με τα χάπια είμαστε καλυμμένοι. 

μωρέ μπράβο εμένα μεσοβδόμαδα κλείνουν τα ματάκια μου χαχα.. μέρα παρα μέρα είναι ο πρώτος κύκλος που κάναμε.. ευτυχώς πέσαμε και σε σαββατοκύριακο χαχαα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

μωρέ μπράβο εμένα μεσοβδόμαδα κλείνουν τα ματάκια μου χαχα.. μέρα παρα μέρα είναι ο πρώτος κύκλος που κάναμε.. ευτυχώς πέσαμε και σε σαββατοκύριακο χαχαα...

Ε όσο μπορούμε. Τώρα ελπίζω κι αυτό τον μήνα. Αν κ το προσπαθούμε. Αλλιώς κάθε 2 ημέρες. Κατσ ένα δούμε τι θα γίνει σε αυτόν τον κύκλο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Στην ωορρηξία έχουμε πονοκέφαλο?? Χθες κ σήμερα με πονάει το κεφάλι μ

Συνήθως ο πονοκέφαλος είναι από την προγεστερονη... Εμένα με πιάνει 2 μέρες πριν την περίοδο.... Εσένα μπορεί να είναι από τις ορμόνες από ωορρηξια. Πονάς κ χαμηλά? Αριστερα η δεξιά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Συνήθως ο πονοκέφαλος είναι από την προγεστερονη... Εμένα με πιάνει 2 μέρες πριν την περίοδο.... Εσένα μπορεί να είναι από τις ορμόνες από ωορρηξια. Πονάς κ χαμηλά? Αριστερα η δεξιά? 

Όχι έχω μόνο πονοκέφαλο..χθες ειχα τσιμπηματακια αριστερά δεξιά χαμηλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα ο πονοκέφαλος με πιάνει δύο ημέρες πριν ή κατά τη διάρκεια της περιόδου.

21η ημέρα για εμένα σήμερα.

Νιώθω καλά σήμερα, μόνο ελάχιστα τραβηγματάκια χαμηλά.

Πολύ νωρίς για οτιδήποτε βέβαια. 

Με αυτήν την ίωση όμως δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά πράγματα, καθώς πονάω ούτως ή άλλως παντού χαχαχαχα.

Έχει δίκιο η @vayaki δεν πρέπει να ψαχνόμαστε και πολύ για συμπτώματα, όπως εξελιχθεί η κατάσταση, μόνο η καθυστέρηση δείχνει και το τεστ σαφώς.

@Starrr αφού έχεις τεστάκια δεν κάνεις ένα; Εγώ δεν θα κρατιόμουν.

@lactaki συνέχισε επαφές! Ευτυχώς που είναι σκ όντως. Και εμάς μας είχαν τύχει οι γόνιμες και σκ οπότε ήταν πολύ καλό αυτό από άποψη χρόνου και αντοχών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η France είπε:

Κι εμένα ο πονοκέφαλος με πιάνει δύο ημέρες πριν ή κατά τη διάρκεια της περιόδου.

21η ημέρα για εμένα σήμερα.

Νιώθω καλά σήμερα, μόνο ελάχιστα τραβηγματάκια χαμηλά.

Πολύ νωρίς για οτιδήποτε βέβαια. 

Με αυτήν την ίωση όμως δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά πράγματα, καθώς πονάω ούτως ή άλλως παντού χαχαχαχα.

Έχει δίκιο η @vayaki δεν πρέπει να ψαχνόμαστε και πολύ για συμπτώματα, όπως εξελιχθεί η κατάσταση, μόνο η καθυστέρηση δείχνει και το τεστ σαφώς.

@Starrr αφού έχεις τεστάκια δεν κάνεις ένα; Εγώ δεν θα κρατιόμουν.

@lactaki συνέχισε επαφές! Ευτυχώς που είναι σκ όντως. Και εμάς μας είχαν τύχει οι γόνιμες και σκ οπότε ήταν πολύ καλό αυτό από άποψη χρόνου και αντοχών. 

Τα είχα καταναλώσει. Γιατί νόμιζα πωςθα είχα κύκλο 30 ημερών. Οπότε τα έκανα. Ήταν κ αρνητικά γιατί ήταν πολύ νωρίς. Σήμερα είμαι 35η ημέρα... Αν συνεχιστεί έτσι θα πάω να πάρω από φαρμακείο την Τετάρτη. Να αφήσω κ λίγες ημέρες να είμαι σίγουρη να μην κάνω πάλι κανένα λάθος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr είσαι νοσηλεύτρια νομίζω ότι έχεις γράψει. Να σε ρωτήσω κάτι; Πάντα νιώθω όταν είναι να αδιαθετήσω, εκτός από τα πονάκια χαμηλά και πονοκέφαλο, την κοιλιά μου σαν να γουργουρίζει. Συμβαίνει όντως αυτό το τελευταίο να έχει σχέση με την έλευση της περιόδου; Το περίεργο είναι ότι το είχα και στις γόνιμες. Δεν ξέρω εάν συνέβαινε και άλλες φορές, απλά τον τελευταίο καιρό με εφαρμογές τεστάκια κλπ παρακολουθώ πιο πολύ το σώμα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η France είπε:

@Starrr είσαι νοσηλεύτρια νομίζω ότι έχεις γράψει. Να σε ρωτήσω κάτι; Πάντα νιώθω όταν είναι να αδιαθετήσω, εκτός από τα πονάκια χαμηλά και πονοκέφαλο, την κοιλιά μου σαν να γουργουρίζει. Συμβαίνει όντως αυτό το τελευταίο να έχει σχέση με την έλευση της περιόδου; Το περίεργο είναι ότι το είχα και στις γόνιμες. Δεν ξέρω εάν συνέβαινε και άλλες φορές, απλά τον τελευταίο καιρό με εφαρμογές τεστάκια κλπ παρακολουθώ πιο πολύ το σώμα μου.

Ναι απ όσο έχω διαβάσει κ το γουργουρητο μπορεί να είναι από τις ορμόνες από την αύξηση της  προγεστερονης όπως κ οι ξινιλες... Κ εγώ το παθαίνω. Κ νιώθω ότι πεινάω κάθε 3 κ λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr@Starrr οσα νιοθυμε που κοντευουν οι γονιμες..εγω προσεχα 6 μερεν πριν πριζετε το στηθος κ πονο κ σμρ. Το ιδιο το. Αγγιζο κ πονο. Φοβε. Μην. Εχο τπτ να παω να το. Ελεξχο.. @France κε εγω  που κ που πονακια αλα. Δεν θελο. Να. Διο. Σημασια. Αμα. Ιπαρχει. Καθισυεριση τοτε θα λεω κατι σιμβενει.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το ημερολογιακι μου κορίτσια. Οι μέρες με τις καρδούλες είναι οι επαφές μας . Πως σας φαίνονται? Σήμερα ακόμα δεν.. το βραδάκι ελπίζω να μη μου γυρίσει πτωμα γτι δουλεύει.. πφφφ

Screenshot_2018-10-07-13-07-11-924_com.popularapp.periodcalendar.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αυτό είναι το ημερολογιακι μου κορίτσια. Οι μέρες με τις καρδούλες είναι οι επαφές μας . Πως σας φαίνονται? Σήμερα ακόμα δεν.. το βραδάκι ελπίζω να μη μου γυρίσει πτωμα γτι δουλεύει.. πφφφ

Screenshot_2018-10-07-13-07-11-924_com.popularapp.periodcalendar.png

Τι κύκλο εχεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριαααα είπε:

Τι κύκλο εχεις ;

Γενικά 30περίπου .. αλλά με βάση το χθεσινό τεστ ωορρηξίας που βγήκε θετικό πάει 28 αυτό το μήνα.. με τις αλλαγές που έκανα στην εφαρμογή μ έβγαλε στις 20 ότι περιμένω..14 ημέρες μετά δλδ.. 

τον προηγούμενο μήνα δεν είχα βρει την ωορρηξία γι αυτό έκανα 2 την ημέρα αυτή τη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γενικά 30περίπου .. αλλά με βάση το χθεσινό τεστ ωορρηξίας που βγήκε θετικό πάει 28 αυτό το μήνα.. με τις αλλαγές που έκανα στην εφαρμογή μ έβγαλε στις 20 ότι περιμένω..14 ημέρες μετά δλδ.. 

τον προηγούμενο μήνα δεν είχα βρει την ωορρηξία γι αυτό έκανα 2 την ημέρα αυτή τη φορά..

Και εγώ το ίδιο πρόγραμμα είχα πώς έβαλες φωτογραφία; Ήθελα να σου δείξω και εγώ στο δικό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριαααα είπε:

Και εγώ το ίδιο πρόγραμμα είχα πώς έβαλες φωτογραφία; Ήθελα να σου δείξω και εγώ στο δικό μου

Από τα πλαϊνά κουμπιά του κινητού τα πατάς συγχρόνως κ βγάζει την οθόνη του κινητού σου.. σας βάζω κ το τεστακι που έκανα τώρα να Μ πειτε.. υποθέτω αρνητικό πρέπει να είναι.. πιο αχνό απο το χθεσινό το βλέπω..

IMG_20181007_144238.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαριαααα είπε:

Και εγώ το ίδιο πρόγραμμα είχα πώς έβαλες φωτογραφία; Ήθελα να σου δείξω και εγώ στο δικό μου

Αν εννοείς πως έβαλα στο φόρουμ εκεί που γράφουμε το μήνυμα γράφει από κάτω κλικ για να επιλέξετε αρχεία.. το πατάς κ παίρνεις τις φωτό από τα άλμπουμ σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Αν εννοείς πως έβαλα στο φόρουμ εκεί που γράφουμε το μήνυμα γράφει από κάτω κλικ για να επιλέξετε αρχεία.. το πατάς κ παίρνεις τις φωτό από τα άλμπουμ σου

30 ήταν η ωορρηξία μου για τον Αύγουστο λέω και έκανα και την μεθεπόμενη μέρα δηλαδή στις 1 Σεπτεμβρίου γιατί είχα βρει λευκές εκκρίσεις και τότε πρέπει να το έπιασα. Εμένα ο γυναικολόγος μου είχε πει όταν έχω ωορρηξία να έρχομαι σε επαφή το βράδυ και την επόμενη μέρα να ξανά έρχομαι άλλες δύο φορές μια το πρωι και μια το βράδυ και έτσι έκανα και το έπιασα 

Screenshot_2018-09-22-10-10-22-673_com.popularapp.periodcalendar.png

Screenshot_2018-09-22-10-10-30-408_com.popularapp.periodcalendar.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γενικά 30περίπου .. αλλά με βάση το χθεσινό τεστ ωορρηξίας που βγήκε θετικό πάει 28 αυτό το μήνα.. με τις αλλαγές που έκανα στην εφαρμογή μ έβγαλε στις 20 ότι περιμένω..14 ημέρες μετά δλδ.. 

τον προηγούμενο μήνα δεν είχα βρει την ωορρηξία γι αυτό έκανα 2 την ημέρα αυτή τη φορά..

Κορίτσι μου μετα το θετικό τεστ θα βάλεις ωορρηξια ότι έχεις μετά από 2 ημέρες. Δηλ 30 ημέρες κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσι μου μετα το θετικό τεστ θα βάλεις ωορρηξια ότι έχεις μετά από 2 ημέρες. Δηλ 30 ημέρες κύκλο.

Δλδ να βάλω την Δευτέρα ότι έχω ωορηξια..?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Δλδ να βάλω την Δευτέρα ότι έχω ωορηξια..?? 

Καλησπερα σας και απο εμενα κοριτσάρεςςςς

 Ειμαι καινουργια στο φόρουμ και θα ηθελα την γνωμη σας. Εκανα ενα τεστακι ωορηξιας clear blue  και εδειξε θετικό  15η μερα περιόδου την Κυριακή  αλλα πολυ αργα το βράδυ ενω το πρωί της ίδιας μερας εδειξε την φατσούλα που αναβοσβήνει.. ξανάκανα ενα φθηνο που εχω για επιβεβαίωση το ιδιο βραδυ και επομενο πρωι της Δευτέρας  και ηταν παλι θετικό  .. το ιδιο βραδυ της Κυριακής ειχα επαφη οπως και Δευτερα βραδυ αλλα και Τριτη μεσημερι.. Τετάρτη δυστυχως δουλεύαμε και οι 2 διαφορετικές ώρες και δεν έγινε τιποτα μεχρι και σημερα για τον ιδιο λογο... και ρωταω εγω τωρα..... ειμαι  μεσα στις μερες; λέτε να εγινε τιποτα;;; πρόλαβα;; εχω πολυ αγωνία μιας και ειναι 7ος μήνας προσπαθείας αλλα ο μοναδικος που προγραμμάτισαμε τις μερες -οσο ηταν δυνατόν- 

Εσεις τι πιστεύετε;; θα ηθελα την γνωμη σας

Σορρυυ για ολοκληρο το κείμενο ελπιζω νανλ ακουσω νεα σας   :-P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δλδ να βάλω την Δευτέρα ότι έχω ωορηξια..?? 

Βάλε σήμερα ότι έχεις ωορρηξια. Κ έχε επαφή κ σίγουρα σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...