Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ την αλλάζω... Τέρμα δεξιά κουμπάκι κ βάζεις μέρες του κύκλου! Εκεί που λέει περισσότερα! 

Ναι το άλλαξα.. 14 μέρες μετά μου βγάζει 20 Οκτωβρίου επόμενη περίοδο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η levanda είπε:

@France είσαι στην 20η μέρα ακόμα? Καλά διάβασα ή μπερδεύτηκα με άλλη? 

@leni Καλώς όρισες στον νέο, πολλά υποσχόμενο μήνα μας! Και εγώ διανυω την 15η μέρα του κύκλου. Πήγα για υπέρηχο την 13η ημέρα (Ωοθηλακιο σχεδόν 21χλσ) κ μας είπε για επαφές ΣΊΓΟΥΡΑ την 14η κ 15η ή 16η. Χτες ήταν η 14η ημέρα, ήρθαμε σε επαφή. 

@Starrr Εάν είχες ωορρηξία πιο αργά της μέρες που υπολογίζεις, την έχεις πιάσει τη μέρα. Εάν λοιπόν είναι έτσι τα πράγματα, το τεστ εγκ. είναι λογικό να μην δείχνει ακόμα!  Have faith ?

@vayaki Ανυπομονούμε για τα νέα σου αύριο ❤

@levanda@levanda μαζι..ημαστε μπραβο σινεχισε τις. Επαφες.. Για. Να καταλαβο ποσο πρεπι να εινε για ξα σπασει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια το απογευματινό της 16η ημέρας... Πείτε μου τη γνώμη σας δεν έχω ξανά χρησιμοποιήσει να δω θετικο...

IMG_20181006_185159.jpg

Positif!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

@levanda@levanda μαζι..ημαστε μπραβο σινεχισε τις. Επαφες.. Για. Να καταλαβο ποσο πρεπι να εινε για ξα σπασει? 

Η γιατρός μου είπε ότι η σημαντική ημέρα είναι η 14η γιατί θεώρησε ότι 15η ημέρα θα έκανα ωορρηξία. Μου είπε εάν θέλω να έρθω σε επαφή κ 15 ή 16η αλλά θεωρεί ότι η δουλειά γίνεται πριν την ωορρηξία κ όχι μετά, δεν υπάρχει ο απαραίτητος χρόνος μιας κ ουσιαστικά δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς ποτε γίνεται η ωορρηξία. Οπότε η σημαντική μέρα είναι η προηγούμενη, το σπέρμα αντέχει 2 μέρες. Συνήθως τα ωοθηλακια σπάνε στα 20-22 χλ. Εμένα το προηγούμενο μήνα ήταν 25χιλ κ θεωρητικά είχε σπάσει ήδη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η levanda είπε:

@France είσαι στην 20η μέρα ακόμα? Καλά διάβασα ή μπερδεύτηκα με άλλη? 

@leni Καλώς όρισες στον νέο, πολλά υποσχόμενο μήνα μας! Και εγώ διανυω την 15η μέρα του κύκλου. Πήγα για υπέρηχο την 13η ημέρα (Ωοθηλακιο σχεδόν 21χλσ) κ μας είπε για επαφές ΣΊΓΟΥΡΑ την 14η κ 15η ή 16η. Χτες ήταν η 14η ημέρα, ήρθαμε σε επαφή. 

@Starrr Εάν είχες ωορρηξία πιο αργά της μέρες που υπολογίζεις, την έχεις πιάσει τη μέρα. Εάν λοιπόν είναι έτσι τα πράγματα, το τεστ εγκ. είναι λογικό να μην δείχνει ακόμα!  Have faith ?

@vayaki Ανυπομονούμε για τα νέα σου αύριο ❤

Εικοστή ημέρα ναι. Είμαστε σχεδόν κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Η γιατρός μου είπε ότι η σημαντική ημέρα είναι η 14η γιατί θεώρησε ότι 15η ημέρα θα έκανα ωορρηξία. Μου είπε εάν θέλω να έρθω σε επαφή κ 15 ή 16η αλλά θεωρεί ότι η δουλειά γίνεται πριν την ωορρηξία κ όχι μετά, δεν υπάρχει ο απαραίτητος χρόνος μιας κ ουσιαστικά δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς ποτε γίνεται η ωορρηξία. Οπότε η σημαντική μέρα είναι η προηγούμενη, το σπέρμα αντέχει 2 μέρες. Συνήθως τα ωοθηλακια σπάνε στα 20-22 χλ. Εμένα το προηγούμενο μήνα ήταν 25χιλ κ θεωρητικά είχε σπάσει ήδη. 

Σε. Ευχαριστο. Κ. Εγω. Με. Το. Ημερολογιο. Διχνι. 15μερα σινιθοσ 14 με 15 γτ τελευτεα. Εχο. 28 κικλο.. Κ. Εγω. Τπ. Αλο. Μηνα λεο. Να παω. Να μυ πει να χερω ποτε. Κανω ωοριξεια.. Κ να. Φανταστεις ειχα πολλα. Ιγρα. Πριν την 12λες.να.εγινε νορις κ να μην πηρα χαπαρη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια άλλη μια περίοδος μου χτυπάει τη πόρτα.. Κατέβηκε η θερμοκρασία μου χαμηλά... Οπότε αύριο θα μου έρθει περίοδος. 

Πόση είναι η θερμοκρασία σου δηλαδή? Δεν το ξέρω αυτο με τις θερμοκρασίες καθόλου. Εγώ που περιμένω περίοδο σε 2 μέρες πόση θερμοκρασία πρέπει να έχω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πόση είναι η θερμοκρασία σου δηλαδή? Δεν το ξέρω αυτο με τις θερμοκρασίες καθόλου. Εγώ που περιμένω περίοδο σε 2 μέρες πόση θερμοκρασία πρέπει να έχω? 

Πρέπει να χεις κάνει θερμοδιάγραμμα πρωινό από την αρχή τη; περιόδου σου. Όταν είναι να ρθει περίοδος πέφτει. Χθες τελικά έκανα βλακεια γιατί μέτρησα αργά κ εδα 35,9 κ λέω θα μου ρθει, ήταν κ μετά από έξοδο κ κρυωνα... Αλλά τώρα το πρωί που ξύπνησα κι αυτή ισχύει είχα πάλι 36,4,αυξημενη για εμένα. Κ είμαι κάπου στις 13 ημέρες μετά την ωορρηξια.. Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Λενι είπε:

Κοριιτσια τι. Κανω. Για να βλεπως τισ απαντισεις? 

Ποιες απαντήσεις; Είναι στη ροή του θέματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα!! Εγω τελικά αδιαθετισα κορίτσια, αλλα δεν πειράζει, τουλάχιστον ξέρω οτι εχω σταθερό κύκλο. Παμε για τον επόμενο γύρο στισ 20/10 ,για να δούμε μήπως τότε είμαστε πιο τυχεροί☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ε σωστα δεν είναι τότε?... 

ναι ναι τώρα είναι σωστά... στην αναμονή.. η επαφούλα έγινε χθες βράδυ.. θα κάνω κ ένα τεστάκι πιο μετά.. τώρα πίνω καφεδάκι Κυριακάτικο στον καναπέ κ λένε πως δε θέλει υγρά πριν το τεστ.. οπότε θα τ αφήσω για το πρωί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι ναι τώρα είναι σωστά... στην αναμονή.. η επαφούλα έγινε χθες βράδυ.. θα κάνω κ ένα τεστάκι πιο μετά.. τώρα πίνω καφεδάκι Κυριακάτικο στον καναπέ κ λένε πως δε θέλει υγρά πριν το τεστ.. οπότε θα τ αφήσω για το πρωί..

Ναι κάνε το μετά το φαγητό το μεσημέρι. Και να μην έχεις πάει τουαλέτα κάνα 2ωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι κάνε το μετά το φαγητό το μεσημέρι. Και να μην έχεις πάει τουαλέτα κάνα 2ωρο...

εσύ πως είσαι???στην αναμονή ακόμα? κρατιέσαι χωρίς τεστάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι ναι τώρα είναι σωστά... στην αναμονή.. η επαφούλα έγινε χθες βράδυ.. θα κάνω κ ένα τεστάκι πιο μετά.. τώρα πίνω καφεδάκι Κυριακάτικο στον καναπέ κ λένε πως δε θέλει υγρά πριν το τεστ.. οπότε θα τ αφήσω για το πρωί..

Εγώ σήμερα το πρωί που σηκώθηκα πονουσα χαμηλά σα να μου ρχεται περίοδος, μέτρησα θερμοκρασία, κ μετά δνε με έχει ξανά πονέσει. Συνήθως έχω πόνους περιοδου το πρωί η το απόγευμα. Τώρα ακόμη έχω ελπίδες. Λιγοστές βέβαια. Αλλά υπάρχουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

εσύ πως είσαι???στην αναμονή ακόμα? κρατιέσαι χωρίς τεστάκι?

Χαχχαχα μόλις σου απάντησα παραπάνω. Τα είπα μόνη μου. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χαχχαχα μόλις σου απάντησα παραπάνω. Τα είπα μόνη μου. ?

ααα ωραία.. όσο δεν ερχεται ελπίζεις. απ ότι κατάλαβα με βάση τους υπολογισμούς σου δεν είσαι σε καθυστέρηση ακόμη.. αυτό σου το προκάλεσαν τα inofert? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Εεε ναιιιι.... ολα ηταν ολοιδια!

αύριο περιμένουμε νέα σου.. απόγευμα ή πρωί θα πας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, να έχετε όλες μια υπέροχη Κυριακή! 25η μέρα για εμένα, ελπίζω να μην αγχωθώ μέσα στην εβδομάδα που μένει.. Πάντως μεγάλη παγίδα που μαζί με τα τεστ ωορρηξιας στέλνουν κι εγκυμοσύνης ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

ααα ωραία.. όσο δεν ερχεται ελπίζεις. απ ότι κατάλαβα με βάση τους υπολογισμούς σου δεν είσαι σε καθυστέρηση ακόμη.. αυτό σου το προκάλεσαν τα inofert? 

Ναι από ότι μου είπε κ μια κοπέλα. (δνε θυμάμαι ποια ήταν) κ ίσως δίκιο είχε διότι θετικό τεστ ωορρηξίας δνε είχα βρει μέχρι την 17η ημέρα που έκανα. Οπότε έγινε πιο μετά. Εγώ δνε το περίμενα οπότε ειμασταν κ πιο χαλαροί, ελπίζω τα πως είχαμε τελειώσει τις γόνιμες. Αλλά την πατήσαμε.. Είχαμε επαφή 18η ημέρα, 23ημερα,27η ημέρα. Έλειπε κ σε ταξίδι ο άντρας μου όποτε δεν γινόταν... Σήμερα είμαι 35η ημέρα. Αν έγινε κάπου στην 22η με 23η ημέρα ή ωορρηξια γιατί 24η άρχιζε κ αυξανόταν η θεμεοκρασια μου πρέπει κανονικά αύριο να χω περίοδο και σήμερα έπρεπε να έπεφτε λίγο η θερμοκρασία, αλλά ακόμη είναι προς τα πάνω ή θερμοκρασία. Κ τα απογεύματα φτάνει έως 37.σορρυ για το μεγάλο μήνυμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια μου, να έχετε όλες μια υπέροχη Κυριακή! 25η μέρα για εμένα, ελπίζω να μην αγχωθώ μέσα στην εβδομάδα που μένει.. Πάντως μεγάλη παγίδα που μαζί με τα τεστ ωορρηξιας στέλνουν κι εγκυμοσύνης ?

χαχαχ ναι κ εγώ αυτό λέω.. με τόσα τεστ λες ας κάνω ένα αφού έχω πολλά... κ κάπως έτσι την πατάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι μάλλον για αυτό στο έβαλε προς το τέλος εμένα ξέρουμε ότι θα βγει κακή η καμπύλη θα την έκανα νωρίτερα αλλά μου έβαλε πολλές εξετάσεις και δεν μπορούσε να μου την γράψει και αυτήν  ααα λυπάμαι κορίτσι μου για αυτήν εξέλιξη να κανείς ότι ειναι καλύτερο για εσενα και το παιδί βρες εκεί έναν γιατρό μην σε τρώνε και οι δρόμοι 
    • Καλημέρα καλημέρα...η δικιά μου οδοντιατρος δε με αναλαμβάνει δυστυχώς από ότι κατάλαβα γιατί στόχος της είναι να πάρει περισσότερα χρήματα..Βρήκα άλλον ο οποίος αναλαμβάνει έγκυες και θα πάω σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα κάνουμε!! Πω πω κορίτσια ναι,πότε ήταν που αγωνιουσαμε τι θα δούμε στο επόμενο ραντεβού και τώρα και ο δικός μου έρωτας δε σταματάει να κλωτσαει όλη μέρα 💚💚👣👣🧿🧿💙💙🧿🧿👣👣💚💚
    • Μάλλον επειδή μέχρι τώρα το "απλό" ζάχαρο είναι μια χαρά, μου το έβαλε στην τελευταία εβδομάδα που πρέπει να γίνει η εξέταση. Τους ρώτησα, ναι. Αλλά δυστυχώς υπήρχε μια δυσάρεστη οικογενειακή εξέλιξη εχθές το βράδυ και σκέφτομαι να γεννήσω στη Λευκάδα. Να είμαι μακριά απο τους δικούς μου για να έχω την ηρεμία μου. Οπότε μόλις ανέβω πάνω θα ψάξω και πάνω για γιατρό! 
    • @nanouko στην πρώτη εγκυμοσύνη που με περίμενε ο γιατρός για γεννά να σπάσουν τα νερά για να πάω Αθήνα μου είπε πως περίμενε  εμένα και αλλεσ δυο κοπέλες και ότι θα είναι διακοπές αλλά θα είναι σε ένα ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα ώστε αν σπάσουν τα νερά θα έρθει Αθήνα για την γεννά.. βέβαια τα νερά δεν έσπασαν και με πήρε τηλ να δει πως ημερα Τρίτη ήταν και μου είπε αν δεν σπάσουν μέχρι το Σάββατο πρέπει να πάω με πρόκληση τοκετού γιατί είχα ξεπεράσει την ημέρα ΠΗΤ που είχα και δεν μπορούσε να με αφήσει άλλο  όποτε μην σε ανήσυχη θα είναι ο γιατρός μπορεί να περιμένει και άλλες κοπέλες με την ΠΗΤ σαν την δίκη σου 😊
    • Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι, όλα να πάνε καλά! Τι ποσοστό σου έδινε για την ηλικία σου ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...