Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ψάχνω για γιατρό στο Έλενα


reinaki

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ! 

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Και σε μωράκια που ήδη γεννήθηκαν- να σας ζήσουν, μανούλες! 

Ευτυχως που βρήκα αυτό το φόρουμ και είναι πρόσφατες οι απάντησες σας. 

Εγω είμαι στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης, έχω καλό γιατρό, με τον όποιον γέννησα την κόρη μου σχεδόν 7 χρόνια πριν στο ΡΕΑ. Ο γιατρός μου είναι στα ιδιωτικά νοσοκομεία, αλλά εγώ δεν με βλέπω να μπορέσω να γεννήσω εκεί και το δεύτερο παιδάκι μου λόγο οικονομικού. 

Οποτε ψάχνω για έναν γιατρό στο Έλενα, διαβάζω πολλές αναρτήσεις σε σάιτ, αλλά παλιές είναι. Και εδώ βλέπω ότι έχετε την τωρινή εμπειρία για το συγκικρενενο μαιευτήριο. 

Να σας ρωτησω, πως πηγαίνεις εκεί στο Έλενα στα πρωινά ραντεβού; Παίρνεις τηλ στο 1535 η εκεί έχει άλλο τρόπο να κλείσεις ραντεβού; 

Τα βραδινά ραντεβού τα θεωρώ πανάκριβα-60€, όποτε δεν τα κοιτάζω καθόλου. Και πηγαίνω στο δικό μου γυναικολόγο, που μου κάνει ολους τους υπέροχους κλπ. 

Και αν βρεις κάποιον γιατρό εκεί για να σε ξεγεννησει συζητάς για φακελάκι; 

Θα κανω καισαρική, όποτε πάνω κάτω νε το καλώ θα έχω μια σταθερή ημερομηνία γεννάς. 

Συγνώμη που σας έγραψα τόσο μεγάλο ποστ, απλά δεν ξέρω που να ρωτησω άλλου.

Τα φώτα σας, κορίτσια!

Καλη σας μέρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λάσκαρης πολύ καλός γιατρός. Απογευματινα παίρνει 35€, στο τέλος της εγκυμοσύνης πηγενα πρωινά. Και της 2 φορές εγώ γέννησα εφημερία, γιατί αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα δεν χρειάζεται να πληρώνεις. Όλοι γιατροί εκεί είναι καλοί

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaeleni, σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Εγω φοβάμαι λίγο για να πάω με το γιατρό της εφημερίας. 

Κάθε ποσό πηγαίνεις στους γιατρούς εκεί; Κάθε 2 εβδομάδες; Κάθε μήνα; Η σου λενε αυτοί ποτέ πρέπει να κλείσεις ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤωνΚάθε μήνα πηγενεις και σου γράφει εξετάσεις που πρέπει να κάνεις. Από τον 8ο μήνα δύο φορές το μήνα και 9ο κάθε εβδομάδα, αλλά πλέον σε δέχεται πρωινά. Εγώ 2η εγκυμοσύνη είχα σάκχαρο και έπρεπε να γεννήσω προγραμματισμένα και συζητήσαμε για τα λεφτά, αλλά τελικά με έπιασαν πόνοι πριν το ραντεβού και πήγα εφημερία. Αλλά αν δεν έχεις δικό σου γιατρό απογευματινό και πηγενεις πρωινα απλά σου προγραμματίζουν την γέννα. Σου το λέω για να μην φοβάσαι εφημερία. Πραγματικά δεν αξίζει να πληρώνεις. Ίδια δουλειά κάνουνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...
στις On 30/9/2018 at 5:12 ΜΜ, ο/η Elenaeleni είπε:

Λάσκαρης πολύ καλός γιατρός. Απογευματινα παίρνει 35€, στο τέλος της εγκυμοσύνης πηγενα πρωινά. Και της 2 φορές εγώ γέννησα εφημερία, γιατί αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα δεν χρειάζεται να πληρώνεις. Όλοι γιατροί εκεί είναι καλοί

 

Γεννησατε εφημερία με άλλο γιατρό; Δηλαδή απλά πήγατε στην εφημερία κ δεν ζητήσατε τον γιατρό σας; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί Μ ζήτησαν χρήματα που δεν μπορώ να διαθεσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...