Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Πώς είστε? Εγώ χθες το βράδυ είδα λίγο αιματάκι στο σκούπισμα. Σήμερα το πρωί με είδε ο γιατρός έκτακτα και ευτυχώς όλα οκ. Απλα θα πάρω ουτροτζεσταν και θα ξεκουραστώ λίγες μερες. Iened91 συνήθως στην αυχενική μαθαίνουμε το φύλλο! Angelmammy σε καταλαβαίνω. Υπομονή τι να κάνουμε θα περάσει ο καιρός και θα ηρεμίσουμε απτις αναγούλες! Anni7 περιμένουμε νέα απτο γιατρό! Vayaki χαίρομαι που βγήκαν καλές οι εξετάσεις σου. Και οι δικές μου καλές μόνο σίδηρος μου έλειπε και μου έδωσε.

• Like 2

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις On 16/10/2018 at 4:50 ΜΜ, ο/η irened91 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου σας εύχομαι τα καλύτερα. Κι εγώ ταλαιπωρούμαι τις τελευταίες μέρες με αναγούλες όλη μέρα και είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό, αλλά τι να κάνουμε υπομονή για τα μπεμπάκια μας!! Εγώ έχω αυχενική στις 1 Νοεμβρίου κι ανυπομονώ. Μόνο που ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό πόσο παραπάνω θα κοστίσει. Στην αυχενική δεν μαθαίνουμε και το φυλο κατά ένα μεγάλο ποσοστό; Σας εύχομαι να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα στις εξετάσεις σας και με το καλό οι δικές μου κι έχω και γενέθλια στις 27/10 😁😁

Υπάρχει πιθανότητα να δει το φύλο και να σου το πει με κάποιο ποσοστό πιθανότητας. Βέβαια κάποιοι γιατροί δεν το λένε αν δεν είναι σίγουροι...

στις πριν 19 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Μαζι ειμαστε! Κι εγω 8η εβδομαδα με ΠΗΤ 28/5. Σημερα πηρα αποτελεσματα των πρωτων εξετασεων και χαρηκα πολυ. Ολα φυσιολογικα εκτος απο τη βιταμινη D που ειναι πεσμενη. Τωρα ραντεβου στον γιατρο εχω στις 29 Οκτωβρη. Λογικα θα μου δωσει κανενα συμπληρωμα. 

καλημερα!!! δε ειναι τπτ η βιταμινη να ξερεις σχεδον ολοι οι ελληνες εχουμε ελειψη δε ειναι κατι θα σου δωσει λογικα καποιο συπμληρωμα η μπορεις και εσυ να ψαξεις ποιες τροφες εχουν για να προσπαθησεις να την περνεις απο εκει!! και εγω σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο να δουμε τι κανει το μικρο μας και εγω να δω τις εξετασεις που εκανα !! εμενα ακομα συγουρα ΠΗΤ μου ειπε να ειναι κοντα στην αυχενικη ετσι πιο συγουρη !! αλλα ειμαστε μαζι οντως!!!!! 

στις πριν 18 ώρες, ο/η katrinaki είπε:

Καλησπέρα σας! Πώς είστε? Εγώ χθες το βράδυ είδα λίγο αιματάκι στο σκούπισμα. Σήμερα το πρωί με είδε ο γιατρός έκτακτα και ευτυχώς όλα οκ. Απλα θα πάρω ουτροτζεσταν και θα ξεκουραστώ λίγες μερες. Iened91 συνήθως στην αυχενική μαθαίνουμε το φύλλο! Angelmammy σε καταλαβαίνω. Υπομονή τι να κάνουμε θα περάσει ο καιρός και θα ηρεμίσουμε απτις αναγούλες! Anni7 περιμένουμε νέα απτο γιατρό! Vayaki χαίρομαι που βγήκαν καλές οι εξετάσεις σου. Και οι δικές μου καλές μόνο σίδηρος μου έλειπε και μου έδωσε.

χαιρομαι που ειναι ολα καλα κοριτσι μου περαστηκα σου παρε τα χαπακια και ξεκουρασου θα περασει δε θα ειναι τπτ και εγω περνω ουτρεζεσταν γιατι στην αρχη οταν εκανα δλδ το τεστ ειχα λιγα καφε και τα περνω ακομα απλα θελει ξεκουραση !!! θα σας γραψω τα νεα μας το βραδακι απο το ραντεβοΥ!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @Magaiver Καλώς σας βρήκα! Μακάρι να πάνε όλα κατ΄ευχήν! Ναι δυστυχώς είναι σίγουρο παρακολουθώ κάθε κύκλο μου τα τελευταία 2 χρόνια. Τι να σου πρωτο αναφέρω για πρωτόκολλα: βραχύ κύκλο πάντα - με gonal + cetrotide, serpafar kai femara, puregon, orgalutran, έχω πάρει και ενδιάμεσα για ενίσχυση DHEA, serpafar σε συνδυασμό με gonal. Gonal με 300 μονάδες καθημερινά, βασικά λίγο πολύ έχω κάνει πολλά! Φαντάσου σε αυτή την τελευταία διέγερση με gonal 300 iu μου κάνανε ωοληψία πήρανε 1 και μέσα δεν είχε αυγό, δεν το είχα πάθει ποτέ αυτό. Οι ωοθήκες δεν ανταποκρίνονται διότι όποια γυναίκα έχει χαμηλή ανταπόκριση ωοθηκών μπορεί να είναι από διάφορους λόγους, από χειρουργεία μέχρι και κάποια κληρονομικότητα. Και φαντάσου εγώ είμαι και 40, υπάρχουν κοπέλες μικρότερης ηλικίας που έχουν χαμηλή ΑΜΗ και κατ' επέκταση (όχι πάντα) χαμηλή ανταπόκριση ωοθηκών.
    • ειμαστε αρκετες για νοεμβρη! θα τα καταφερουμε
    • Μην αγχώνεσαι καθόλου, εμένα μου είχε βγει πριν 2 χρόνια 1,23 και μετά από 2 χρόνια 3,40. Οπότε μην δίνεις και πολύ σημασία κάνε τις εξετάσεις σου με ηρεμία και όλα θα πάνε καλά!
    • Καλώς ήρθες!!! ο Νοέμβριος θα είναι γεμάτος εμβρυομεταφορες και πιστεύουμε θετικές χοριακες επίσης!!! Για την χαμηλή ανταπόκριση είναι σίγουρο? Δεν παράγουμε πάντοτε ίδια ποσότητα. Τι πρωτόκολλα έχεις κάνει? Ξέρεις για ποίο λόγο δεν ανταποκρίθηκαν οι ωοθηκες σου?  
    • @Vivi.Nik. επηρεάζει κ ο θηλασμός είδικα αν έχει μάθει να ηρεμεί η να απικοιμιεται στο στήθος. Εύχομαι έναν εύκολο κ ομαλό αποθηλασμο. @Rosemary η αλήθεια ειναι ότι κάνει πολλές φορές τη μέρα κακα εφόσον τρώει κ στέρεες. Εμένα τ έκανε αυτό όσο θηλάζε μόνο. Κάθε μα κάθε φορά κακα πριν τ θηλασμο. Κ το βράδυ εννοείται. Οταβ μπήκαν οι στέρεες σταμάτησε να τα κάνει τ βράδυ. Αλλά πάλι κάνει συχνά για παιδάκι σχεδόν 15 μηνων από 2 έως 4 τη μέρα. Μήπως άλλαξες κάτι στη διατροφή ρης κ κάνει τόσο συχνά;  Κ τη δικιά μ την χαλούσαν κ την χαλάνε ακόμη τα κακα. Άμα θέλει να κάνει δ πρόκειται να κοινηθει. Κ αυτό π εσένα τ κάνει τ βράδυ εμένα μ τ κάνει πολλές φορές τ μεσημέρι. Θα κοιμηθει ένα τέταρτο μισή ώρα κ αν ξυπνήσει για κακα δ ξανά κοιμάται. Αν υποθέσουμε ότι κοιμάται γύρω στις 10 η μικρη σου μέχρι τις 3 3.30 εφόσον την ξυπνάνε τα κακα της έχει ήδη ξεκουραστεί. Οπότε ξαγρυπναει. Γι αυτό κ αργεί να ξανά κοιμηθεί. Ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση γτ δ παλεύεται.
  • Νέες συζητήσεις