Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@irened91 έτσι λέω! Λογικά πάλι στο Γένεσις.

Εγώ πρώτη φορά ? κι έχουμε αρκετό τρέξιμο από δω και πέρα!! Ακόμα ούτε σπίτι δεν έχουμε βρει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Εγώ πρώτη φορά ? κι έχουμε αρκετό τρέξιμο από δω και πέρα!! Ακόμα ούτε σπίτι δεν έχουμε βρει!! 

Ωχ ψάχνετε για σπίτι; καλό κουράγιο! Εύχομαι να βρείτε κ να τακτοπιηθειτε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ωχ ψάχνετε για σπίτι; καλό κουράγιο! Εύχομαι να βρείτε κ να τακτοπιηθειτε σύντομα!

Άσε άσε και τα ενοίκια στο Θεό!! Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!! Τώρα όσον αφορά την κλινική έχω ακούσει πως είναι ευχαριστημένες όλες. Γέννησε και μια ξαδέρφη μου και τα δυο της παιδιά εκεί και μου είπε πως ήταν όλα πολύ καλά!! Εφόσον κι ο γιατρός συνεργάζεται με το γένεσις λέω κι εγώ να πάω εκεί όταν έρθει η ώρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 θέλει κ λίγο τύχη να βρεις σπίτι καλό κ όπως τ θες. Ναι κ εγώ ειμαι πολύ ικανοποιημένη. Κάποια στιγμή συζητούσα με τ άντρα μ μήπως γεννήσω αυτή τη φορά κάπου άλλου λίγο πιο οικονομικά άλλα έχουμε έκπτωση σαν 2η γέννα, έμεινα κ απόλυτα ικανοποιημένη οπότε μ λέει δ υπάρχει λόγος να δούμε για αλλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα για το σπίτι!! Θέλει καλό timing και πλέον τις καλές ευκαιρίες τις δίνουν από στόμα σε στόμα μόνο!! Ωραία πάντως χαίρομαι που ακούω τα καλύτερα για την κλινική!! Κι εφόσον έμεινες ευχαριστημένη εννοείται καλύτερα ξανά εκεί παρά να ρισκάρεις κάπου που δεν ξέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nikolina1989 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!!Νεα μανούλα και εγώ περιμένω το πρώτο μου παιδάκι που είναι κοριτσάκι??? ΠΗΤ έχω στις 5/5/2019!!!Ευχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Καλωσηρθες!!! Με το καλο το κοριτσακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;; Σήμερα είδαμε το μικρό μας μετά από 1 μήνα αναμονής. Δόξα τω Θεώ όλα καλά. Μεγαλώνει μια χαρά.

Το μόνο κακό είναι ότι έχει πέσει ο αιματοκρίτης μου και η αιμοσφαιρίνη μου και ο γιατρός μου έδωσε να παίρνω 2 φορές σίδηρο τη μέρα. Και το νέο συμπλήρωμα είναι το ασβέστιο που μέχρι τώρα δεν έπαιρνα. Εκεί που δεν παίρναμε τίποτα, έχουμε βρεθεί να σκεφτόμαστε ποτέ πήραμε το προηγούμενο χάπι για να δούμε πότε θα πάρουμε το επόμενο... Χαχαχα!! 

Τι θα κάνω με 2 φακελάκια σιδήρου όταν δεν μπορώ ούτε το 1;; Υπομονή... Άλλοι 4μιση μήνες έμειναν περίπου. Είμαι σχεδόν στη μέση. Α! Και μην ξεχάσω βεβαίως να σας πω ότι οι εμετοί μου αν και έχουν μειωθεί πάρα πολύ, καλά κρατούν ακόμα. Και η δυσφορία στο στομάχι μου.

Εσείς;;; Έχετε κλείσει β' επιπέδου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;; Σήμερα είδαμε το μικρό μας μετά από 1 μήνα αναμονής. Δόξα τω Θεώ όλα καλά. Μεγαλώνει μια χαρά.

Το μόνο κακό είναι ότι έχει πέσει ο αιματοκρίτης μου και η αιμοσφαιρίνη μου και ο γιατρός μου έδωσε να παίρνω 2 φορές σίδηρο τη μέρα. Και το νέο συμπλήρωμα είναι το ασβέστιο που μέχρι τώρα δεν έπαιρνα. Εκεί που δεν περνάμε τίποτα, έχουμε βρεθεί να σκεφτόμαστε ποτέ πήραμε το προηγούμενο χάπι για να δούμε πότε θα πάρουμε το επόμενο... Χαχαχα!! 

Τι θα κάνω με 2 φακελάκια σιδήρου όταν δεν μπορώ ούτε το 1;; Υπομονή... Άλλοι 4μιση μήνες έμειναν περίπου. Είμαι σχεδόν στη μέση. Α! Και μην ξεχάσω βεβαίως να σας πω ότι οι εμετοί μου αν και έχουν μειωθεί πάρα πολύ, καλά κρατούν ακόμα. Και η δυσφορία στο στομάχι μου.

Εσείς;;; Έχετε κλείσει β' επιπέδου;;

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Και μένα λογικά θα μου το αυξήσει το σίδηρο τώρα γιατί είναι σε χαμηλά επίπεδα..θα περιμένουμε και αυτές τις εξετάσεια να βγουν. Β επιπέδου έκλεισα 04/01! ..Εγώ ραντεβού έχω την Τετάρτη να δω τον μκρό μου!!!Ανυπομονώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Και μένα λογικά θα μου το αυξήσει το σίδηρο τώρα γιατί είναι σε χαμηλά επίπεδα..θα περιμένουμε και αυτές τις εξετάσεια να βγουν. Β επιπέδου έκλεισα 04/01! ..Εγώ ραντεβού έχω την Τετάρτη να δω τον μκρό μου!!!Ανυπομονώ!!!

Με το καλό κι εσύ να δεις το μωράκι σου! Στείλε μας να μας πεις πως όλα είναι καλά. 

Εγώ β' επιπέδου έχω 08/01. Είναι η τελευταία μέρα που έδινε ο γιατρός να κάνω την εξέταση και η μόνη μέρα που βρήκα ώρα να κάνω. Όλες οι ημερομηνίες μέχρι τότε είχαν κλείσει. 

:-) Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Με το καλό κι εσύ να δεις το μωράκι σου! Στείλε μας να μας πεις πως όλα είναι καλά. 

Εγώ β' επιπέδου έχω 08/01. Είναι η τελευταία μέρα που έδινε ο γιατρός να κάνω την εξέταση και η μόνη μέρα που βρήκα ώρα να κάνω. Όλες οι ημερομηνίες μέχρι τότε είχαν κλείσει. 

:-) Φιλιά

Καλησπέρα στα κορίτσια!!! @Angelmammy κι εμένα οι αναγούλες καλά κρατούν κι αυτή τη φορά έπαιρνα και τα χαπάκια. Για την Β' επιπέδου που λέτε δεν έχω ενημερωθεί ακόμα!! Τι είναι βρε κορίτσια δεν έχω ιδέα!! Το επόμενο ραντεβού μου πάντως είναι 2 μέρες μετά τα Χριστούγεννα και κλασσικά ανυπομονώ να δω την μπεμπούλα μου. ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμας καλα ειναι το μικρο μας το ειδαμε προχθές και θα ξανα παμε στις 19 του μηνα για να μην παμε μεσα στις γιορτές! βεβαια καθόταν οκλαδον και δεν αλλαζε στασει με τιποτα για να δουμε το φυλλο ξανα να είμαστε σίγουροι οποτε θα το δουμε την επομενη φορα!ευτυχως η δυστυχως δεν ξερω και ρη β επιπέδου θα μου την κανει ο γιατρος μου οπότε δεν κλεινω καποιο ραντεβου.. irened91 ειναι η δευτερη μεγαλη εξεταση που κοιταει ο γιατρος ολα τα όργανα του μωρου και γενικα αν ειναι ολα καλα μετραει τα παντα!εμας μας ειπε οτι ειναι και η τελευταία φορα που το βλεπουμε ολοκληρο σε υπέρηχο γιατι θα εχει μεγαλωσει!ας ειναι ολα καλα για ολες τις κοπέλες! !

 

οσο για τους εμετους νομιζα πως ηρεμισα τρεις μερες και ξανα!!!σημερα ειμαι καπως καλύτερα θα δουμε πως θα παει!και εμενα μου ειπε να παίρνω 2 φορές σιδήρο πλεον γιατι το εχει αναγκη το μωρο πιο πολυ τωρα προσπαθησα για πρωι και μεσημερι αλλα δεν θα δοκιμασω σημερα μεσημερι και βραδυ και θα παιρνω τκ πρωι μαγνησιο ασβέστιο και φυλλικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

και εμας καλα ειναι το μικρο μας το ειδαμε προχθές και θα ξανα παμε στις 19 του μηνα για να μην παμε μεσα στις γιορτές! βεβαια καθόταν οκλαδον και δεν αλλαζε στασει με τιποτα για να δουμε το φυλλο ξανα να είμαστε σίγουροι οποτε θα το δουμε την επομενη φορα!ευτυχως η δυστυχως δεν ξερω και ρη β επιπέδου θα μου την κανει ο γιατρος μου οπότε δεν κλεινω καποιο ραντεβου.. irened91 ειναι η δευτερη μεγαλη εξεταση που κοιταει ο γιατρος ολα τα όργανα του μωρου και γενικα αν ειναι ολα καλα μετραει τα παντα!εμας μας ειπε οτι ειναι και η τελευταία φορα που το βλεπουμε ολοκληρο σε υπέρηχο γιατι θα εχει μεγαλωσει!ας ειναι ολα καλα για ολες τις κοπέλες! !

 

οσο για τους εμετους νομιζα πως ηρεμισα τρεις μερες και ξανα!!!σημερα ειμαι καπως καλύτερα θα δουμε πως θα παει!και εμενα μου ειπε να παίρνω 2 φορές σιδήρο πλεον γιατι το εχει αναγκη το μωρο πιο πολυ τωρα προσπαθησα για πρωι και μεσημερι αλλα δεν θα δοκιμασω σημερα μεσημερι και βραδυ και θα παιρνω τκ πρωι μαγνησιο ασβέστιο και φυλλικο!!

Ααα μάλλον στο γιατρό θα την κάνω προφανώς όπως έκανα και την αυχενική διαφάνεια!! Εύχομαι όλα καλά να σου πάνε κορίτσι μου ?? κι όσον αφορά τους εμετούς υπομονή. Προχθές μ' έπιασε κι εμένα το παράπονο για να πω την αλήθεια κι έβαλα τα κλάματα, βοηθάει λίγο και το ορμονικό κομμάτι μας βέβαια αλλά μου πέρασε. Δύσκολο είναι το κομμάτι μας σε καταλαβαίνω απόλυτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 όπως σου είπε και η @stasa199 η β' επιπέδου είναι ο δεύτερος μεγάλος υπέρηχος που γίνεται, μετά την αυχενική. Μετά από αυτή μας μένει το doppler. Πρέπει να την κάνουμε σε συγκεκριμένες ημερομηνίες γιατί το δερματάκι του μωρού δεν είναι ακόμα σαν το δικό μας (διαφανιζει δλδ αρκετά ακόμα) και τα όργανά του έχουν αναπτυχθεί αρκετά ώστε να τα ελέγξει ο γιατρός όλα!!!! Ένα ένα ώστε να σιγουρευτεί ότι το μωράκι μας είναι μια χαρά. 

Εγώ έχω ξεκινήσει να συμβιβάζομαι με την ιδέα ότι θα με πάει έτσι μέχρι τη γέννα με τους εμετούς και το στομάχι μου. Τουλάχιστον αν σταματήσουν θα χαρώ και αν όχι δε θα απογοητευτώ περισσότερο. ?

@stasa199 γιατί δε στολίσατε ακόμη;; Δεν προλάβατε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, καλώς σας βρήκα σε αυτή την όμορφη παρέα που έχετε δημιουργήσει! Περιμένω και εγω το πρωτο μου μωράκι στις 15/05 και όπως φανηκε στην τελευταία εξέταση θα ειναι αγοράκι!? πριν λίγες μερες έκλεισα για την β επιπέδου στις 03/01. Εύχομαι σε όλες μια καλή και εύκολη εγκυμοσύνη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy τι ωραία π είδατε την μπαμπούλα σας!

Εγώ θα κάνω β επιπέδου κάπου ανάμεσα σε Χριστούγεννα κ πρωτοχρονιά. Στο γιατρό μ θα την κάνω οπότε θα πάρω μια βδομάδα πριν να κλείσω ραντεβού.

Εμείς στολίσαμε τ σκ κ πάλι καλα δ τ Πλησίαζει τ δέντρο η μικρη γτ τ είχα λίγο αγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@irened91 όπως σου είπε και η @stasa199 η β' επιπέδου είναι ο δεύτερος μεγάλος υπέρηχος που γίνεται, μετά την αυχενική. Μετά από αυτή μας μένει το doppler. Πρέπει να την κάνουμε σε συγκεκριμένες ημερομηνίες γιατί το δερματάκι του μωρού δεν είναι ακόμα σαν το δικό μας (διαφανιζει δλδ αρκετά ακόμα) και τα όργανά του έχουν αναπτυχθεί αρκετά ώστε να τα ελέγξει ο γιατρός όλα!!!! Ένα ένα ώστε να σιγουρευτεί ότι το μωράκι μας είναι μια χαρά. 

Εγώ έχω ξεκινήσει να συμβιβάζομαι με την ιδέα ότι θα με πάει έτσι μέχρι τη γέννα με τους εμετούς και το στομάχι μου. Τουλάχιστον αν σταματήσουν θα χαρώ και αν όχι δε θα απογοητευτώ περισσότερο. ?

@stasa199 γιατί δε στολίσατε ακόμη;; Δεν προλάβατε;; 

μονο την κυριακη μπορούσαμε και ημουν καπως καλα και δεν τα καταφεραμε!ελπιζω μεχρι το τελος της εβδομάδας να εχουμε στολισει!!θα το κρατησω μεχρι το Πάσχα στο τελος για να το χαρώ χαχαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 ποτέ έχεις πητ με τ καλο; γτ δ σε βρήκα στο πινακακι. Αγορακι περιμένεις;

ειμαι στο πινακακι...natasa1990 άλλαξα το ονομα καπως και δεν μπορω να το ξανα αλλαξω!αγοράκι μας ειχε πει αλλα προχθες δεν μπορουσε να δει τιποτα ο γιατρος!2 ωρες και προσπαθούσε και ειπαμε θα το δουμε την αλλη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ να σας πω καιντον πονο μου!!εχω τρελαθει με τις γρανίτες...και ειναι δυσκολο να βρω!ειχα βρει ενα φουρνο-καφε που εχει κοντα στο σπιτι μου και έπαιρνα απο εκει μεχρι που πηγα χθες και μογ ειπαν σταματησαν!!!!τι θα κανω τωρα;;;;που θα βρω δεν ξερω!απογοήτευση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Berry είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, καλώς σας βρήκα σε αυτή την όμορφη παρέα που έχετε δημιουργήσει! Περιμένω και εγω το πρωτο μου μωράκι στις 15/05 και όπως φανηκε στην τελευταία εξέταση θα ειναι αγοράκι!? πριν λίγες μερες έκλεισα για την β επιπέδου στις 03/01. Εύχομαι σε όλες μια καλή και εύκολη εγκυμοσύνη !

με το καλο το μωρακι σου!!καλος ηρθες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Η δική μου ΠΗτ με βάση την τελευταία ημερομηνία περιόδου είναι 3/6 , ο γιατρός δεν μου έχει πει ακόμη νομίζω πως θα μου πει αύριο που θα μου δώσει και τα αποτελέσματα της αυχενικής τα οποία έχουν βγει μέρες μου έχει πει τηλεφωνικά πως όλα είναι άψογα απλώς αύριο θα πάρω και το αρχείο . Δεν είμαι στα μωράκια Μαϊου για λίγο , σας διαβάζω καιρό και σας γράφω καθώς βλέπω πως αρκετές σας ταλαιπωρούν εμετοί κλπ. Οι αναγουλες χωρίς ιδιαίτερους εμετούς μου ξεκίνησαν την 6η εβδομάδα και γύρω στη 12η βελτιώθηκαν αρκετά. Πάνω που πήρα τα πάνω μου πως συνερχομαι άρχισαν οι εμετοί και σκέφτομαι είναι δυνατόν τώρα που πλέον είμαι στην 14η εβδομάδα να έχω περισσότερους εμετους απ' ότι όταν είχα τρομερες αναγουλες ? Έχω αρχίσει να απογοητεύομαι πως δεν θα είναι το στομάχι μου πότε καλά. Δεν αναφέρω για τα φαγητά, με αηδιάζουν σχεδόν τα πάντα ενώ κι αυτό είχε στρώσει κάπως. Ψάχνω κουράγιο όπως καταλάβατε .?? Εύχομαι σε όλες σας με το καλό τα μωράκια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry καλώς μας ήρθες και με το καλό το αγοράκι σου!! Είμαστε και μαζί κοντά στις ημερομηνίες εγώ έχω ΠΗΤ 9/5 ????

@marakineos καλώς ήρθες κι εσύ στην παρέα μας κι ας μη μας πρόλαβες για λίγο ?? Αχ αυτές οι αναγούλες και οι εμετοί!! Μας έχουν ταράξει, δεν έχω λόγια!! Καλά απ' την στιγμή που βρισκόμαστε σε τέτοια κατάσταση που να λιμπιστούμε τίποτα. Γενικά είμαι αρκετά φαγανή και απ' ότι φαίνεται η περίοδος της εγκυμοσύνης δε με θέλει με φαγητό ??? Κατά τ άλλα καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε όλες κορίτσια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

@Berry καλώς μας ήρθες και με το καλό το αγοράκι σου!! Είμαστε και μαζί κοντά στις ημερομηνίες εγώ έχω ΠΗΤ 9/5 ????

@marakineos καλώς ήρθες κι εσύ στην παρέα μας κι ας μη μας πρόλαβες για λίγο ?? Αχ αυτές οι αναγούλες και οι εμετοί!! Μας έχουν ταράξει, δεν έχω λόγια!! Καλά απ' την στιγμή που βρισκόμαστε σε τέτοια κατάσταση που να λιμπιστούμε τίποτα. Γενικά είμαι αρκετά φαγανή και απ' ότι φαίνεται η περίοδος της εγκυμοσύνης δε με θέλει με φαγητό ??? Κατά τ άλλα καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε όλες κορίτσια!! 

Αχ αυτό λέω κι εγώ πάντα ήμουν λατρης του φαγητού και τώρα που θα μπορούσα να τρώω χωρίς τύψεις να μην μπορώ. Ελπίζω όλες να νιώσουμε σύντομα καλύτερα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...