Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Στην ιδια φαση! Εχω ραντεβου την επομενη Παρασκευη κι εχουμε να δουμε το μωρο απο την αυχενικη... ενα μηνα θα συμπληρωσουμε ως το ραντεβου. Εχω σκασει. Αναρωτιεμαι αν ειναι καλα. Οταν αρχισουν να κλωτσανε τουλαχιστον θα τα νιωθουμε και θα ξερουμε οτι παει καλα! Τωρα αγνοια... Νομιζω ολες νιωθουμε το ιδιο!

Μα δεν είναι άσχημο να αγωνιούμε αν είναι καλά;; Εγώ δεν νιώθω κλωτσιές ακόμα αλλά μια κινητικότητα που και που (όταν είμαι χαλαρή και ξαπλωμένη) τη νιώθω. Αλλά είναι μια στο τόσο. Που να ξέρω τι κάνει το μωρό μου;; Ουφ άγχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Μα δεν είναι άσχημο να αγωνιούμε αν είναι καλά;; Εγώ δεν νιώθω κλωτσιές ακόμα αλλά μια κινητικότητα που και που (όταν είμαι χαλαρή και ξαπλωμένη) τη νιώθω. Αλλά είναι μια στο τόσο. Που να ξέρω τι κάνει το μωρό μου;; Ουφ άγχος!! 

Αχ σε νιωθω! Υπομονη ολες μας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τις τελευταίες 2-3 μέρες νιώθω σαν κάτι να με πιέζει στη κοιλιά.. άλλα στιγμιάια.. όχι συνέχεια.. δεν μπορώ να είμαι σίγουρη όμως ότι  είναι ο μπέμπης..που θα πάει θα μεγαλώσουν να καταλαβαίνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Κ γω κοριτσάκι έχω τελικά! Μπορεί κάποια να ενημερώσει τ πινακακι;

Σε ένα μήνα η β επιπέδου.

Τι κανετε; στολισατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κ γω κοριτσάκι έχω τελικά! Μπορεί κάποια να ενημερώσει τ πινακακι;

Σε ένα μήνα η β επιπέδου.

Τι κανετε; στολισατε;

Ναι το εχω αναλαβει εγω το πινακακι. Προσθετω συνεχως νεα στοιχεια χαχα. Με το καλο το κοριτσι σας!!! Στολισμα αυτο το ΣΚ. Φετος κοριτσια νιωθετε τα Χριστουγεννα λιγο διαφορετικα; Περασαν χρονιες που ημουν ακεφη τα Χριστουγεννα, που μου περνουσαν αδιαφορα, που δε με γεμιζαν... Φετος ομως... δεν ξερω νιωθω μια αλλιωτικη... μαγεία να το πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ναι το εχω αναλαβει εγω το πινακακι. Προσθετω συνεχως νεα στοιχεια χαχα. Με το καλο το κοριτσι σας!!! Στολισμα αυτο το ΣΚ. Φετος κοριτσια νιωθετε τα Χριστουγεννα λιγο διαφορετικα; Περασαν χρονιες που ημουν ακεφη τα Χριστουγεννα, που μου περνουσαν αδιαφορα, που δε με γεμιζαν... Φετος ομως... δεν ξερω νιωθω μια αλλιωτικη... μαγεία να το πω... 

Η μαγεία που μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα σου είναι! Αχ! Τι ωραία!! Κορίτσια εγώ στολίζω κάθε χρόνο στα γενέθλιά μου (20 Νοεμβρίου). Και φέτος είναι όντως τα πιο όμορφα. Αλλά έχουμε από εδώ και πέρα, πρώτα ο Θεός, να ζήσουμε πολύ πιο όμορφες και γεμάτες στιγμές με τα αγγελούδια μας στην αγκαλιά μας. 

@Diwni μεγαλώνει η παρέα με τα κοριτσάκια!! Με το καλό όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91  9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@RnMl  20/05/19

@Madim 22/05/19 ?

@natasa1990 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εφερα εδω το πινακακι! Πλακα πλακα αρχισε να συμπληρωνεται. Μου λειπει μονο το φυλο απο την @RnMl και η ΠΗΤ απο την @katrinaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki Ευχαριστώ κορίτσι μου. Τώρα λύστε μ.μια απορία. Πώς μπορώ να τ δω ;

Και εμείς αυτό τ σκ θα στολίσουμε κ τ περιμένω πως και πως. Πέρυσι είχα τ μωρο π ήταν 4 μηνων οπότε ήμουν κ λίγο πτώμα δ κάναμε κ πολλά πολλα. Πρόπερσι χάσαμε έναν πολύ δικό μ άνθρωπο οπότε ήταν μαύρες γιορτές. Αλλά φέτος Ανυπομονώ.

@Angelmammy Ναι ναι κοριτσοπαρεα! Εμένα με βολεψε γτ έχω ήδη τα παντα. Αλλά γερά να ειναι ολα τα μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε;; Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες σας;; Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού να με δει ο γιατρός και δεν μπορώ να περιμένω. Δεν ξέρω, επειδή έχω να δω το μωρούλι μου κοντά ένα μήνα τώρα, νιώθω ότι μου λείπει απίστευτα! Νιώθετε κι εσείς ότι μια φορά το μήνα είναι λίγο να πηγαίνουμε στο γιατρό;; Είναι τόσο συγκινητικό και απίστευτο να το βλέπουμε να κουνιέται και να γυρίζει γύρω γύρω που 3 εβδομάδες τώρα που δεν το έχω δει με πιάνουν ανησυχίες τύπου τι να κάνει, αν είναι καλά κλπ. Τα έχετε κι εσείς αυτά ή μόνο εγώ θέλω να το βλέπω συνέχεια; Αφού σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό αν μπορώ να αγοράσω μια συσκευή που δουλεύει με υπερήχους και μπορείς από το σπίτι ανά πάσα ώρα και στιγμή να ακούσεις το μωρό σου (όχι να το δεις) και να μετρήσεις χτύπους καρδούλας. 

νομιζω ολες το εχουμε αυτο!!!εγω παω καθε 3 εβδομαδες στο γιατρο τις 2 πρωτες ειμαι πιο χαλαρη γιατι πεω τωρα το ειδαμε κανε υπομονη εεε την τελευταία δεν κρατιέμαι! ειδικα οταν φτανει τεταρτη Πέμπτη και εχουμε ραντεβού τη Δευτέρα νομιζω πως δεν θα περασουν ποτε οι μερες!!και εκει αρχιζω και αγχώνομαι και λεω τι να κανει πως να ειναι αλλα που θα παει θα αρχίσουμενα τα νιώθουμε και θα είναι καλύτερα ολα!!υπομονη κορίτσια! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις κορίτσια στολιζουμε παντα 25 Νοεμβρίου!φέτος επειδη δεν ημουν καλα δεν στολισαμε ακομα λεμε για το σκ και εμεις!!θα ειναι πιο μαγικα φέτος και ακόμα περισσότερο του χρόνου με το καλο που θα εχουμε και τα μωρακια μας μαζι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα!!Νεα μανούλα και εγώ περιμένω το πρώτο μου παιδάκι που είναι κοριτσάκι??? ΠΗΤ έχω στις 5/5/2019!!!Ευχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η natasa1990 είπε:

νομιζω ολες το εχουμε αυτο!!!εγω παω καθε 3 εβδομαδες στο γιατρο τις 2 πρωτες ειμαι πιο χαλαρη γιατι πεω τωρα το ειδαμε κανε υπομονη εεε την τελευταία δεν κρατιέμαι! ειδικα οταν φτανει τεταρτη Πέμπτη και εχουμε ραντεβού τη Δευτέρα νομιζω πως δεν θα περασουν ποτε οι μερες!!και εκει αρχιζω και αγχώνομαι και λεω τι να κανει πως να ειναι αλλα που θα παει θα αρχίσουμενα τα νιώθουμε και θα είναι καλύτερα ολα!!υπομονη κορίτσια! !

Πηγαίνεις κάθε τρεις εβδομάδες εσύ, ε;; Τι καλά!! Εγώ μετράω τα δευτερόλεπτα για να έρθει η Τετάρτη. 

Αφήστε κορίτσια, και σήμερα έριξα έναν απίστευτο καβγά με τον άντρα μου (που το μέγεθός του ξεπέρασε κάθε καβγά προ εγκυμοσύνης) και έχω πλαντάξει στο κλάμα μήπως επηρέασα το μωράκι μου. Είναι τόσο μικρό και αθώο. Τι φταίει αυτό για τα δικά μας θέματα;;;; Φοβάμαι μήπως τρόμαξε πολύ. Δεν ξέρω. Έχω απίστευτη ανησυχία.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Πηγαίνεις κάθε τρεις εβδομάδες εσύ, ε;; Τι καλά!! Εγώ μετράω τα δευτερόλεπτα για να έρθει η Τετάρτη. 

Αφήστε κορίτσια, και σήμερα έριξα έναν απίστευτο καβγά με τον άντρα μου (που το μέγεθός του ξεπέρασε κάθε καβγά προ εγκυμοσύνης) και έχω πλαντάξει στο κλάμα μήπως επηρέασα το μωράκι μου. Είναι τόσο μικρό και αθώο. Τι φταίει αυτό για τα δικά μας θέματα;;;; Φοβάμαι μήπως τρόμαξε πολύ. Δεν ξέρω. Έχω απίστευτη ανησυχία.... 

προσπαθησε να ηρεμήσεις σίγουρα καταλαβαινει αλλα ποσο μαλλον επηρεάζεται οταν δεν είσαι καλα!δωστου κανενα χαδακι και μιλησε του λιγακι αλλα προσπάθησε να εισαι καλα και εσύ και οτι ειναι θα το λυσει το μπεμπακι μολις ερθει!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy το μωράκι σου είναι πάρα πολύ καλά εκεί π είναι. Ίσως ένιωσε τη δική σ αναστάτωση κ τπτ παραπάνω. Κ λογικά να τ δεις κοπέλες περνάν την εγκυμοσύνη τους σε εμπόλεμες ζώνες. Οι γιαγιάδες μας γεννήθηκαν εν καιρώ πολεμού. Ακόμη κ οι γονείς μας στα χωράφια π λέει ο λόγος. Αν ηταβ έτσι τ ανθρώπινο είδος θα είχε εξαφανιστεί από καιρο. Γι αυτό ηρέμησε κ κοίτα να τα βρεις με τ αντρουλη σου κ να περάσετε ένα όμορφο βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η natasa1990 είπε:

προσπαθησε να ηρεμήσεις σίγουρα καταλαβαινει αλλα ποσο μαλλον επηρεάζεται οταν δεν είσαι καλα!δωστου κανενα χαδακι και μιλησε του λιγακι αλλα προσπάθησε να εισαι καλα και εσύ και οτι ειναι θα το λυσει το μπεμπακι μολις ερθει!❤❤❤

Αυτό προσπαθώ εδώ και ώρα αλλά το άγχος δε με αφήνει σε ησυχία. Θα περάσει. Αύριο θα είναι μια νέα μέρα. Ελπίζω να μην το τάραξα πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy το μωράκι σου είναι πάρα πολύ καλά εκεί π είναι. Ίσως ένιωσε τη δική σ αναστάτωση κ τπτ παραπάνω. Κ λογικά να τ δεις κοπέλες περνάν την εγκυμοσύνη τους σε εμπόλεμες ζώνες. Οι γιαγιάδες μας γεννήθηκαν εν καιρώ πολεμού. Ακόμη κ οι γονείς μας στα χωράφια π λέει ο λόγος. Αν ηταβ έτσι τ ανθρώπινο είδος θα είχε εξαφανιστεί από καιρο. Γι αυτό ηρέμησε κ κοίτα να τα βρεις με τ αντρουλη σου κ να περάσετε ένα όμορφο βράδυ.

Αχ ναι!! Έχεις δίκιο!! Με τον άντρα μου τα βρήκαμε αλλά έχω απίστευτο άγχος. Θα ηρεμήσω, που θα πάει;; Για το μωρό μας πρέπει να είμαστε καλά. Καλό βράδυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikolina1989 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!!Νεα μανούλα και εγώ περιμένω το πρώτο μου παιδάκι που είναι κοριτσάκι??? ΠΗΤ έχω στις 5/5/2019!!!Ευχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Καλησπέρα κορίτσι, καλώς ήρθες και με το καλό η ομορφιά σου!! Κοντά είμαστε εγώ έχω 9/5 κι εμένα πρώτο, επίσης κοριτσάκι!! Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nikolina1989 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!!Νεα μανούλα και εγώ περιμένω το πρώτο μου παιδάκι που είναι κοριτσάκι??? ΠΗΤ έχω στις 5/5/2019!!!Ευχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Καλώς μας ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου. Κι εγώ έχω ΠΗΤ 4/5/2019 και κοριτσάκι. 

@Diwni & @irened91 & @Nikolina1989 είμαστε πολύ κοντά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nikolina1989 Καλώς ήρθες λοιπόν!

Ναι @Angelmammy πάνω κάτω μαζι. Αν δ κάνω λαθος με την @irened91 παίζει να γεννάμε κ στην ίδια κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Nikolina1989 Καλώς ήρθες λοιπόν!

Ναι @Angelmammy πάνω κάτω μαζι. Αν δ κάνω λαθος με την @irened91 παίζει να γεννάμε κ στην ίδια κλινική.

Γένεσις ε; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...