Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Αχ κοριτσια εγω θα ταλαιπωρηθω λιγο οπως φαινεται με την υγεια μου. Το κρυωμα που ειχα ηταν οπως το ειπε ο γιατρος ιογενές. Γεμισαν τα ιγμορεια μου... κλασικα εγω εχω ευαισθησια σε ιγμοριτιδα και τωρα θελει καλο καθαρισμα της μυτης με πλυσεις. Εδωσε κι ενα σπρευ που επιτρεπεται σε εγκυμοσυνη. Αν δε δω βελτιωση λεει το Σαββατο θα ξεκινησω αντιβιωση augmentin για 6 μερες. Εγω παντα ημουν σπαστικια με τα φαρμακα...επρεπε να φτασει ο κομπος στο χτενι για να τα παρω. Τωρα με το μωρο ενα παραπανω να μη θελω να παρω τιποτα. Ουφφφ...

Μην ανησυχείς, ξέρει ο γιατρός. Περαστικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Αχ κοριτσια εγω θα ταλαιπωρηθω λιγο οπως φαινεται με την υγεια μου. Το κρυωμα που ειχα ηταν οπως το ειπε ο γιατρος ιογενές. Γεμισαν τα ιγμορεια μου... κλασικα εγω εχω ευαισθησια σε ιγμοριτιδα και τωρα θελει καλο καθαρισμα της μυτης με πλυσεις. Εδωσε κι ενα σπρευ που επιτρεπεται σε εγκυμοσυνη. Αν δε δω βελτιωση λεει το Σαββατο θα ξεκινησω αντιβιωση augmentin για 6 μερες. Εγω παντα ημουν σπαστικια με τα φαρμακα...επρεπε να φτασει ο κομπος στο χτενι για να τα παρω. Τωρα με το μωρο ενα παραπανω να μη θελω να παρω τιποτα. Ουφφφ...

Μη στεναχωριέσαι. Θα περάσει. Άκου το γιατρό σου. Αντιβίωση κι εγώ είχα πάρει μόλις είχαμε κάνει το μεγάλο πακέτο εξετάσεων εγκυμοσύνης γιατί μου είχε βρει ο γιατρός ένα μικρόβιο στο ουροποιητικό μου σύστημα. Είχα ειλικρινά φοβηθεί πάρα πολύ αλλά με καθησυχασε ο γιατρός και πήρα. Ήταν πιο ασφαλές και για εμένα και για το μωράκι να μην πάθω ουρολοίμωξη. Περαστικά σου και γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια! Πώς πάτε;

@vayaki αντικειμενικά 9 μήνες π διαρκεί η εγκυμοσύνη οι περισσότερες από εμάς κάτι θα χρειαστεί να πάρουμε. Αλλά θα αρπάξει ίωση, άλλη θα χει να κάνει κανένα σφράγισμα κτλ, αλλ' η θα χει κανένα μικρόβιο. Αναλογικά δηλαδή είναι δύσκολο τόσους μήνες να.μη χρειαστεί να πάρεις τίποτα.

Εγώ έχω τη μικρη 2 βδομάδες σχεδόν άρρωστη. Ξεκίνησε με πυρετό κ εμετό τ γύρισε στη διάρροια μετά πάλι εμετό μετά έβγαλε κάτι εξανθήματα λ από τη Δευτέρα την έχω με μπούκωμα κ βήχα. Πώς την έχω γλιτώσει μέχρι τώρα δ ξέρω. Νιώθω όμως ένα πτώμα. Τα μισά βράδια τα βγάζουμε στον καναπέ. Τιςπερισσότερες μέρες ήθελε να είναι όλη μέρα αγκαλιά. Κάπου ανησυχούσα κ για τ μωρο γτ είχα κάτι πονακια άλλα είναι από την κουραση. Ξυπνάει π ξυπνάει τα βράδια τώρα τ τερμάτισε εντελώς.

Ούτε εγώ πήρα ρούχα εγκυμοσύνης ακόμη. Πήρα ένα κολάνπαντελόνι να τ φοράω με κάτι μακρυα πουλόβερ π έχω κ ένα κολάν για τα φορέματα κ τα μπλουζοφορεματα. Όλα μ τα ρούχα είναι σχετικά άνετα οπότε για εγκυμοσύνης θα δω κ γω μετά τις γιορτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?? Να σας ρωτήσω εσάς ο γιατρός σασ έχει ξεκινήσει το μαγνήσιο? Ακούω που σε μερικές το ξεκινάνε από τον τρίτο και εμένα ακόμα δεν μου το έχει δώσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην παρέα και καλή εβδομάδα να έχουμε!! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Τα χαπάκια που μου έδωσε ο γιατρός για τη ναυτία και τους εμετούς, όσες μέρες τα πήρα μου έκαναν δουλίτσα πάντως. Δεν είχα κανένα πρόβλημα δόξα τω Θεώ. Τα πήρα αρχικά 3 μέρες συνεχόμενα και τώρα το σαββατοκύριακο. Σήμερα που δεν τα πήρα έχω κάποιες αναγούλες όπως και την Παρασκευή επίσης. Γενικά δε θέλω να τα παίρνω πολλές μέρες, μου αρκεί που κάποιες ηρεμώ λίγο. Άσε που την Πέμπτη έχω και το ραντεβού και θέλω να έχω μια ξεκάθαρη εικόνα της κατάστασής μου χωρίς τα χάπια για να το συζητήσω με το γιατρό. Κατά τ άλλα @vayaki για μαγνήσιο δεν έχω πάρει κάτι, υποθέτω πως θα μου πει την Πέμπτη αν θα χρειαστεί κάτι παραπάνω. Το μόνο που ήξερα είναι πως υπάρχει περίπτωση να παίρνω 2 χάπια για το σίδηρο αντί για 1 που παίρνω τόσο καιρό. Δεν έχω καμία έλλειψη είναι η αλήθεια αλλά ότι αποφασιστεί υποθέτω. Ανυπομονώ να δω το νινί μου ?? άντε ίσως και να έχω λίγη αγωνία για το φυλο. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irene91 και εμένα μου είπε ότι το πιθανότερο είναι από τον επόμενο μήνα να μου το αυξήσει το σίδηρο..αλλά εγώ έχω λίγο χαμηλότερο από το κανονικό.. δεν τους ανησυχεί τόσο ο αιματοκρίτης όσο η αιμοσφαιρίνη αν θυμάμαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα και καλή εβδομάδα να έχουμε!! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Τα χαπάκια που μου έδωσε ο γιατρός για τη ναυτία και τους εμετούς, όσες μέρες τα πήρα μου έκαναν δουλίτσα πάντως. Δεν είχα κανένα πρόβλημα δόξα τω Θεώ. Τα πήρα αρχικά 3 μέρες συνεχόμενα και τώρα το σαββατοκύριακο. Σήμερα που δεν τα πήρα έχω κάποιες αναγούλες όπως και την Παρασκευή επίσης. Γενικά δε θέλω να τα παίρνω πολλές μέρες, μου αρκεί που κάποιες ηρεμώ λίγο. Άσε που την Πέμπτη έχω και το ραντεβού και θέλω να έχω μια ξεκάθαρη εικόνα της κατάστασής μου χωρίς τα χάπια για να το συζητήσω με το γιατρό. Κατά τ άλλα @vayaki για μαγνήσιο δεν έχω πάρει κάτι, υποθέτω πως θα μου πει την Πέμπτη αν θα χρειαστεί κάτι παραπάνω. Το μόνο που ήξερα είναι πως υπάρχει περίπτωση να παίρνω 2 χάπια για το σίδηρο αντί για 1 που παίρνω τόσο καιρό. Δεν έχω καμία έλλειψη είναι η αλήθεια αλλά ότι αποφασιστεί υποθέτω. Ανυπομονώ να δω το νινί μου ?? άντε ίσως και να έχω λίγη αγωνία για το φυλο. ??

Καλησπέρα!!! Πολύ χαίρομαι για σένα. Εγώ ακόμα ταλαιπωρούμαι. Βρε κορίτσια.... λέτε να είμαι από τις περιπτώσεις που θα με πάει έτσι μέχρι τον τοκετό;; Δε θέλω να το σκέφτομαι καν... Αλλά όλα θα τα αντέξω για το μωρό μου. Πάλι σήμερα έκανα εμετό και το στομάχι μου ηρεμία δεν έχει. Τουλάχιστον τρώω κανονικά πια. Και ας τα βγάζω. Κάτι μένει στον οργανισμό μου, ειδικά σε σχέση με τους πρώτους μήνες που έτρωγα μόνο φρυγανιές. 

Μαγνήσιο @Valfrag ούτε εμένα μου έχει δώσει ακόμα. Έχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα και νομίζω ότι θα μου δώσει. Μου είχε πει πως στο δεύτερο τρίμηνο θα μου έδινε. 

Προς το παρόν παίρνω αυτόν τον απαίσιο σίδηρο που με πεθαίνει στο στομάχι και γι'αυτό τον παίρνω ακριβώς πριν κοιμηθώ. Για να μη νιώθω πολλή ώρα την πέτρα στο στομάχι μου. 

Μήπως έχετε νιώσει το μωράκι σας;;; Εγώ μπήκα στη 18η εβδομάδα και εδώ και 2 μέρες έχω νιώσει κάτι περίεργα στην κοιλιά μου. Δεν ξέρω αν είναι το μωράκι ή τα έντερά μου. Μπερδεύομαι λίγο... 

Φιλιά σε όλες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@irene91 και εμένα μου είπε ότι το πιθανότερο είναι από τον επόμενο μήνα να μου το αυξήσει το σίδηρο..αλλά εγώ έχω λίγο χαμηλότερο από το κανονικό.. δεν τους ανησυχεί τόσο ο αιματοκρίτης όσο η αιμοσφαιρίνη αν θυμάμαι καλά.

Δεν τον μπορώ αυτό τον σίδηρο ρε παιδιά, εδώ μου κάθεται. Γενικά ελπίζω να αρχίσουν να τελειώνουν οι αναγούλες μου γιατί είναι πολύ κουραστικό και δεν έχω σκοπό να την βγάλω με χάπια για να μπορώ να τρώω... ?

Σήμερα είχα πολύ ωραίο πρωινό μου έστειλε η nutricia μια τσάντα για τις πρώτες εξετάσεις του μωρού!! Είναι το πρώτο πράγμα που έχω για το μωρό μου και μπορώ να πω πως συγκινήθηκα. Αν είστε γραμμένες κορίτσια θα λάβετε κι εσείς. Αν όχι απλά κάνετε λογαριασμό στο nutricia club και θα λάβετε όχι άμεσα βέβαια. Αλλά σύντομα πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εγώ είμαι στην 17η και ακόμα δεν έχω νιώσει κάτι..άλλα νομίζω θα μπερδευτώ με το έντερο όταν έρθει η ώρα..το πρώτο μωράκι αργείς να το καταλάβεις απ'ότι έχω διαβάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy σε καταλαβαίνω απόλυτα πίστεψε με. Για κάνα δυο τρεις μέρες ηρέμησα. Δεν έχω σκοπό να τα παίρνω συστηματικά. Κι εγώ από ένα σημείο και μετά έτρωγα κανονικά κι έλεγα εντάξει κι ας τα βγάλω τι να κάνω. Πέφτει πάρα πολύ η διάθεσή μας είναι η αλήθεια, δεν έχω όρεξη για τίποτα όταν είμαι έτσι. Εγώ την Πέμπτη μπαίνω στην 17η εβδομάδα και τα νιώθω κι εγώ αυτά τα φτερουγισματα στην κοιλίτσα. Μου φαίνεται πως είναι τα μωράκια μας κορίτσι μου!! Ανυπομονώ να το νιώσω κανονικά ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου εμενα μου ειχε ξεκινήσει μαγνησιο πριν δυο βδομαδες που ειχα παει και επειδη μου ειχε αλλαξει το σιδηρο σε χαπι μου ειπε να παιρνω δυο τη μερα..βεβαια με τους εμετους καποιες μέρες επαιρνα ενα και ισως και κανενα μεχρι που μιλησαμε και μου ειπε να το ξανα αλλαξουμε....τωρα δοκιμασα ενα που ειναι σκονη με γεύση πορτοκαλάδα και μου αρεσε αρκετα ελπιζω να μη με πειραξει και αυτος και να συνεχισω!δεν μπορω να τρωω τιποτα κορίτσια με το ζορι τρωω....και τα χαπια για τον εμετο δεν με πιανουν παντα οποτε δεν τα πολύ παίρνω..μου ειπε ο γιατρος προχθες πως αν συνεχισω ετσι θα πρεπει  α παω στο νοσοκομειο για ορο για να μην παθω αφυδάτωση...τωρα τελευταία το εχω ρήξη στο φυσικό χυμο λεμονιού που με βοηθάει καπως (πλεον δεν θελω και αναψυκτικα νιωθω πως δε  μου κανουν τιποτα...)εγω εχω ακομα μελλον για να το καταλαβω αλλα λενε οτι στην αρχη μοιάζει  με το έντερο και μπερδεύονται οι νεες μανουλες!!!υπομονη κορίτσια μου ευχομαι να σταματησουν και σε εμας τις τελευταίες οι εμετοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@Angelmammy εγώ είμαι στην 17η και ακόμα δεν έχω νιώσει κάτι..άλλα νομίζω θα μπερδευτώ με το έντερο όταν έρθει η ώρα..το πρώτο μωράκι αργείς να το καταλάβεις απ'ότι έχω διαβάσει!

Ναι, κι εγώ έτσι ξέρω. Περιμένω πως και πως να το νιώσω σίγουρα. Απίστευτο συναίσθημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

@Angelmammy σε καταλαβαίνω απόλυτα πίστεψε με. Για κάνα δυο τρεις μέρες ηρέμησα. Δεν έχω σκοπό να τα παίρνω συστηματικά. Κι εγώ από ένα σημείο και μετά έτρωγα κανονικά κι έλεγα εντάξει κι ας τα βγάλω τι να κάνω. Πέφτει πάρα πολύ η διάθεσή μας είναι η αλήθεια, δεν έχω όρεξη για τίποτα όταν είμαι έτσι. Εγώ την Πέμπτη μπαίνω στην 17η εβδομάδα και τα νιώθω κι εγώ αυτά τα φτερουγισματα στην κοιλίτσα. Μου φαίνεται πως είναι τα μωράκια μας κορίτσι μου!! Ανυπομονώ να το νιώσω κανονικά ??

Αυτες τις κινήσεις νιώθω και ξεχνάω και εμετούς και όλα!! Χαχαχα!!!

Είμαι κατάκοπη @irened91! Χθες και σήμερα δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Αφού θέλω να σηκωθώ να κάνω έστω και λίγη γυμναστική και μου είναι αδύνατον. Που θα πάει;; Θα περάσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η natasa1990 είπε:

κορίτσια μου εμενα μου ειχε ξεκινήσει μαγνησιο πριν δυο βδομαδες που ειχα παει και επειδη μου ειχε αλλαξει το σιδηρο σε χαπι μου ειπε να παιρνω δυο τη μερα..βεβαια με τους εμετους καποιες μέρες επαιρνα ενα και ισως και κανενα μεχρι που μιλησαμε και μου ειπε να το ξανα αλλαξουμε....τωρα δοκιμασα ενα που ειναι σκονη με γεύση πορτοκαλάδα και μου αρεσε αρκετα ελπιζω να μη με πειραξει και αυτος και να συνεχισω!δεν μπορω να τρωω τιποτα κορίτσια με το ζορι τρωω....και τα χαπια για τον εμετο δεν με πιανουν παντα οποτε δεν τα πολύ παίρνω..μου ειπε ο γιατρος προχθες πως αν συνεχισω ετσι θα πρεπει  α παω στο νοσοκομειο για ορο για να μην παθω αφυδάτωση...τωρα τελευταία το εχω ρήξη στο φυσικό χυμο λεμονιού που με βοηθάει καπως (πλεον δεν θελω και αναψυκτικα νιωθω πως δε  μου κανουν τιποτα...)εγω εχω ακομα μελλον για να το καταλαβω αλλα λενε οτι στην αρχη μοιάζει  με το έντερο και μπερδεύονται οι νεες μανουλες!!!υπομονη κορίτσια μου ευχομαι να σταματησουν και σε εμας τις τελευταίες οι εμετοι!!!!

Ποπο!! Εσύ είσαι πολύ πολύ άσχημα ακόμα. Εμένα ευτυχώς δε μου είπε ποτέ για νοσοκομείο. Αν άκουγα τέτοιο πράγμα θα φοβόμουν πολύ!! 

Κι εγώ αυτόν το σίδηρο παίρνω τώρα που έχει γεύση πορτοκαλάδας και δεν τον αντέχω. Αφού να φανταστείς, για να μη τον μυρίσω την ώρα που τον αναμειγνύω σε νερό,  βάζω τον άντρα μου να μου τον φτιάξει και τον πίνω χωρίς ανάσα. Μπλιαξ! Αναγουλιαζω μόνο που σκέφτομαι ότι έχω μήνες ακόμα να παίρνω. 

Α!!! Κι εμένα πια ούτε η κόκα κόλα με βοηθάει. Σαν κι εσένα. Μόνο λίγο νερό μπορώ να πιω και αν πιω λίγο παραπάνω κάνω εμετό.

Μα ποιος θα μας εξηγήσει γιατί άλλες κοπέλες είναι μια χαρά και άλλες υποφέρουμε έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσι μου @natasa1990 εσύ είσαι όντως πιο δύσκολα απ' όλες μας. Η αλήθεια είναι πως αν συνέχιζα κι εγώ έτσι ήλπιζα να μην μου πει τίποτα τέτοιο για αφυδάτωση κλπ. Είναι πολύ δύσκολα κι εύχομαι να μας περάσει και να μη χρειαστεί να φτάσουμε μέχρι το νοσοκομείο. Εμενα είναι σε χάπι ο σίδηρος παρόλα αυτά με ενοχλεί που βγάζει μια απαίσια μυρωδιά όταν το καταπίνω. Αν μου πει να παίρνω και 2 μαζί τότε να δω τι θα κάνω... Έλα ντε γιατί πρέπει να υποφέρουμε έτσι ούτε κι εγώ το καταλαβαίνω. Περιμένω να έρθουν οι στιγμές που θα το έχω στην αγκαλιά μου και ξεχνιέμαι έτσι τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου @natasa1990 εσύ είσαι όντως πιο δύσκολα απ' όλες μας. Η αλήθεια είναι πως αν συνέχιζα κι εγώ έτσι ήλπιζα να μην μου πει τίποτα τέτοιο για αφυδάτωση κλπ. Είναι πολύ δύσκολα κι εύχομαι να μας περάσει και να μη χρειαστεί να φτάσουμε μέχρι το νοσοκομείο. Εμενα είναι σε χάπι ο σίδηρος παρόλα αυτά με ενοχλεί που βγάζει μια απαίσια μυρωδιά όταν το καταπίνω. Αν μου πει να παίρνω και 2 μαζί τότε να δω τι θα κάνω... Έλα ντε γιατί πρέπει να υποφέρουμε έτσι ούτε κι εγώ το καταλαβαίνω. Περιμένω να έρθουν οι στιγμές που θα το έχω στην αγκαλιά μου και ξεχνιέμαι έτσι τι να κάνω...

ευτυχως μολις νιώσω λιγο καλα τα ξεχναω όλα γιατι εχω αρχίσει και κλαιω απο την ταλαιπωρία. .προσπαθώ να πινω λιγο νερο και να τρωω κατι με το ζορι για να γλιτώσω το νοσοκομείο αλλα δεν τα καταφέρνω παντα...τι να πω ελπίζω να περασει γρήγορα γρήγορα! 15 εβδομάδα ειμαι ποσο να συνεχίσει ετσι;;ααααα και οταν μου ειπε να παίρνω 2 χαπια σίδηρο δεν τα έπαιρνα μαζι ενα πρωι ενα βραδυ η μεσημερι οπότε θελεις..

Επεξεργάστηκε από natasa1990
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ποπο!! Εσύ είσαι πολύ πολύ άσχημα ακόμα. Εμένα ευτυχώς δε μου είπε ποτέ για νοσοκομείο. Αν άκουγα τέτοιο πράγμα θα φοβόμουν πολύ!! 

Κι εγώ αυτόν το σίδηρο παίρνω τώρα που έχει γεύση πορτοκαλάδας και δεν τον αντέχω. Αφού να φανταστείς, για να μη τον μυρίσω την ώρα που τον αναμειγνύω σε νερό,  βάζω τον άντρα μου να μου τον φτιάξει και τον πίνω χωρίς ανάσα. Μπλιαξ! Αναγουλιαζω μόνο που σκέφτομαι ότι έχω μήνες ακόμα να παίρνω. 

Α!!! Κι εμένα πια ούτε η κόκα κόλα με βοηθάει. Σαν κι εσένα. Μόνο λίγο νερό μπορώ να πιω και αν πιω λίγο παραπάνω κάνω εμετό.

Μα ποιος θα μας εξηγήσει γιατί άλλες κοπέλες είναι μια χαρά και άλλες υποφέρουμε έτσι;

μια φορα τον πηρα αλλα μου φανηκε καλυτερος απο τους αλλους ..αχχχ δεν γίνεται να τα μοιράσουμε λιγο;;;;;να παρει τίποτα και καμια που δεν εχει τίποτα να ερθουμε και εμεις λιγο στα ισια μας να το απολαύσουμε λιγακι..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η natasa1990 είπε:

ευτυχως μολις νιώσω λιγο καλα τα ξεχναω όλα γιατι εχω αρχίσει και κλαιω απο την ταλαιπωρία. .προσπαθώ να πινω λιγο νερο και να τρωω κατι με το ζορι για να γλιτώσω το νοσοκομείο αλλα δεν τα καταφέρνω παντα...τι να πω ελπίζω να περασει γρήγορα γρήγορα! 15 εβδομάδα ειμαι ποσο να συνεχίσει ετσι;;ααααα και οταν μου ειπε να παίρνω 2 χαπια σίδηρο δεν τα έπαιρνα μαζι ενα πρωι ενα βραδυ η μεσημερι οπότε θελεις..

Λογικό να στεναχωριέσαι αλλά προσπάθησε να μη σε παίρνει από κάτω. Σκέψου ότι το νιώθω και το νινί σου εκεί μέσα!! ? Κοίτα χωρίς να θέλω να μας απελπίσω είναι ανάλογα την εγκυμοσύνη. Η μαμά μου και στις δυο εγκυμοσύνες είχε. Μέχρι τελευταία μέρα είχε στη 2η, απαίσιο πράγμα είχε χάσει 8 κιλά. Στην πρώτη ήταν πιο νορμάλ τα πράγματα είχε μέχρι τον 5ο περίπου. Ας ελπίσουμε να τελειώσουν το συντομότερο δυνατόν για να ανέβει η ψυχολογία μας τώρα που είναι και χριστούγεννα. Για το μόνο πράγμα που στεναχωριέμαι είναι πως όσο μ' αρέσει το νερό και πίνω γενικά αρκετό, τόσο ζορίζομαι τώρα και αναγκάζομαι να πίνω λίγο λίγο γιατί αλλιώς το βγάζω κι αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag ούτε εγω παίρνω ακόμη μαγνησιο. Την προηγ φορά μ τ έδωσε μετά τη 16η βδομάδα π είχα ραντεβού. Τώρα την Τετάρτη π έχω ραντεβού 17 εβδομάδων ακριβώς θα είμαι θα μ τα ξεκινήσει λογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε κορίτσια ταλαιπωρειστε πολύ διαβάζω. Κ μετά σ λένε μετα τ πρωρο τρίμηνο περνάνε άλλα Εγώ ξέρω ένα σωρό κοπέλες π κρατάει κ η ναυτία κ ο εμετός. 

Το πρώτο μ μωρο τ ένιωσα ακριβώς 16 εβδομάδων. Αυτό τ ένιωσα 15+3. Αλλά δ έχω κ τ μυαλό μ κιολαε γτ όλη μέρα ασχολούμαι με ρη μικρη. Δ υπάρχουν στιγμές ηρεμίας για να πω ααα τ ένιωσα κτλ. Θα αρχίσω να τ καταλαβαίνω καλά όταν άρχισε να κλωτσάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οσες νιώθετε καουρες δοκιμαστε στραγαλια αφρατα!!!απο χθες με εχουν βοηθήσει τοσο πολυ που δεν το πιστεύω ακομα!!!!!εχθες κοιμήθηκα και δε  ξύπνησα απο πονους στο στομάχι και αναγουλες απο τις καουρες!!Ελπίζω να συνεχίσω να ειμαι τοσο καλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η natasa1990 είπε:

κοριτσια οσες νιώθετε καουρες δοκιμαστε στραγαλια αφρατα!!!απο χθες με εχουν βοηθήσει τοσο πολυ που δεν το πιστεύω ακομα!!!!!εχθες κοιμήθηκα και δε  ξύπνησα απο πονους στο στομάχι και αναγουλες απο τις καουρες!!Ελπίζω να συνεχίσω να ειμαι τοσο καλα !

Τι εννοείς αφράτα στραγάλια;; Εννοείς να μην είναι μπαγιάτικα;; Σε βοήθησαν, ε;; Θα δοκιμάσω. Σήμερα ήπια 1 καφέ μετά από 4 μήνες και... μάντεψε.... Τα έβγαλα ολα πάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας γραψω κι εγω τωρα που ζωντανεψα. Περασα 2 βδομαδες ταλαιπωριας με ιγμοριτιδα, αντιβιωση κτλ. Ξυπνουσα τα βραδια με βηχα. Χτες το πρωτο βραδυ που κοιμηθηκα συνεχομενα και ξυπνησα αλλος ανθρωπος φτου φτου μη με ματιαξω. Αχ κοριτσια μακρια μας οι αρρωστειες και οι καουρες σας και ολα. Να ειμαστε καλα κι εμεις και τα μωρα μας και να τα απολαμβανουμε ολα απο εδω και περα. 

Επίσης να σας πω οτι γελαω τωρα μονη μου. Μολις παρελαβα το μπουφαν εγκυμοσυνης. Προσθεσα μπλουζες μεσα στην πυτζαμα μου, εφτιαξα ψευτικη κοιλια τουμπανο!!! Χαχαχα! Ενταξει κομπλε το μπουφαν. Εχει κολπακια πανω του που προσαρμοζεται. Στενευει οσο θελω και για τωρα και φαρδαινει κι αλλο κι αλλο για τεραστια κοιλουμπα χαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Τι εννοείς αφράτα στραγάλια;; Εννοείς να μην είναι μπαγιάτικα;; Σε βοήθησαν, ε;; Θα δοκιμάσω. Σήμερα ήπια 1 καφέ μετά από 4 μήνες και... μάντεψε.... Τα έβγαλα ολα πάλι! 

υπαρχουν δυο τυποποιημένα..το ενα λεει στραγάλια ψημενα αφρατα και το αλλο νομιζω ψημενα αλατισμενα!μου τα ειχε πει και πιο πριν μια φιλη αλλα επειδη δεν μου αρεσουν δεν τα δοκίμασα τωρα ομως ειπα θα δοκιμασω τα πάντα! !και με βοήθησαν αρκετά! μακάρι να σε βοηθησει και εσενα!καφε ευτυχως δεν πίνω καθολου αλλα και εγω το ίδιο με εσενα θα παθαινα...υπομονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Να σας γραψω κι εγω τωρα που ζωντανεψα. Περασα 2 βδομαδες ταλαιπωριας με ιγμοριτιδα, αντιβιωση κτλ. Ξυπνουσα τα βραδια με βηχα. Χτες το πρωτο βραδυ που κοιμηθηκα συνεχομενα και ξυπνησα αλλος ανθρωπος φτου φτου μη με ματιαξω. Αχ κοριτσια μακρια μας οι αρρωστειες και οι καουρες σας και ολα. Να ειμαστε καλα κι εμεις και τα μωρα μας και να τα απολαμβανουμε ολα απο εδω και περα. 

Επίσης να σας πω οτι γελαω τωρα μονη μου. Μολις παρελαβα το μπουφαν εγκυμοσυνης. Προσθεσα μπλουζες μεσα στην πυτζαμα μου, εφτιαξα ψευτικη κοιλια τουμπανο!!! Χαχαχα! Ενταξει κομπλε το μπουφαν. Εχει κολπακια πανω του που προσαρμοζεται. Στενευει οσο θελω και για τωρα και φαρδαινει κι αλλο κι αλλο για τεραστια κοιλουμπα χαχα. 

Μπραβο που εισαι καλυτερα πολυ χαίρομαι! !αντε μια χαρα και το μπουφαν !!αντε να μεγαλωνουν οι κοιλίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...