Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Valfrag μπράβο κορίτσι μου κ μπράβο στον εργοδότη σου. Εφόσον η δουλειά σ σου επιτρέπει να την κάνεις κ από υ σπίτι γτ οχι;; προφανώς ο άνθρωπος είναι ικανοποιημένος από την απόδοση σου που προτιμάει να δουλεύεις από τ σπίτι από τ να σε χάσει τελείως.

@vayaki Εγώ άρχισα να τ λέω από τη 10η βδομάδα σε φίλους κ λοιπούς συγγενείς. Ήταν κ τ διάστημα π επέστρεφα στη δουλειά κανονικα οπότε επειδή δ θα πάω με ρωτούσαν ποτέ πάω για δουλειά.

Βγήκαν κ τα δικά μ αποτελέσματα της Papp a όλα καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα το είπα και στον εργοδότη μου! Δεδομένου βέβαια ότι θα πρέπει να μείνω για 15 μέρες σπίτι! Ο οποίος κατά ένα περίεργο λόγο καταχάρηκε χαχαχα!!!Τι να πω...Θα δουλεύω απτο λάπτοπ και θα με πληρώσει λεεί κανονικα... και να μην πάρω αναρρωτική γιατί θα χάσω και χρήματα έτσι ?

Καλέ... Τι δουλειά κάνεις και πόσο καλός είναι ο εργοδότης σου;;; Απίστευτο!! Εμένα με απέλυσαν 15 ημέρες πριν μείνω έγκυος... 1 μήνα μετά το γάμο μου... Χαχαχα! Για να προλάβουν την εγκυμοσύνη μου απολύθηκα (το έμαθα εκ των υστέρων από τους συναδέλφους μου αν και ήξερα ότι δε θέλουν να δίνουν άδειες εγκυμοσύνης κλπ και το περίμενα αφού μου έκαναν τη ζωή κόλαση). 

Μπράβο!! Πολύ χαίρομαι για εσένα. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Valfrag μπράβο κορίτσι μου κ μπράβο στον εργοδότη σου. Εφόσον η δουλειά σ σου επιτρέπει να την κάνεις κ από υ σπίτι γτ οχι;; προφανώς ο άνθρωπος είναι ικανοποιημένος από την απόδοση σου που προτιμάει να δουλεύεις από τ σπίτι από τ να σε χάσει τελείως.

@vayaki Εγώ άρχισα να τ λέω από τη 10η βδομάδα σε φίλους κ λοιπούς συγγενείς. Ήταν κ τ διάστημα π επέστρεφα στη δουλειά κανονικα οπότε επειδή δ θα πάω με ρωτούσαν ποτέ πάω για δουλειά.

Βγήκαν κ τα δικά μ αποτελέσματα της Papp a όλα καλα. 

Μπράβo και σε σένα! 

Πόσο ωραία που μέχρι στιγμής όλες είμαστε μια χαρά! Και συνεχίζουμε μαζί! 

Ας είναι όλα καλά σε όλες μας μέχρι το τέλος!!! Και σε όλες τις εγκυούλες γενικότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! !χαιρομαι πολυ που ειστε ολες καλα και ειχατε καλα αποτέλεσματα!εγω θα παω τη Δευτέρα!ευχομαι σε όλες να πανε ολα καλα!!!!!εχω εδω και 10 μερες που ειμαι πολυ χαλια....χειρότερα απο πριν...με ζαλαδες και εμετους....υπομονη και εύχομαι σύντομα να περάσουν ολα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαζω για όλες πως πήγαν καλά και χαιρομαι πάρα πολυ!!!!!!!!!!! Εγω εχω αυριο ραντεβού και ελπίζω να σας ερθω και εγω με ευχάριστα νέα!! Νομιζω το επόμενο σταδιο θα είναι να μπορούμε να απολαύσουμε τις εγκυμοσύνες μας!

Προσωπικα ταλαιπωρούμε ακόμη απο ναυτίες και άσχημες μυρωδιές! Και φυσικά πρόβλημα με το φαγητό! Αγανάκτω!! Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, εχω απο την αρχή των συμπτώματων μια άσχημη γεύση στο στόμα σαν αίμα.Εχω βέβαια και ούλα ευαίσθητα που με το βούτσισμα αμέσως ματώνουν.

 Εχει αυτή την αίσθηση και κάποια άλλη εκτός απο εμένα. Εαν φάω κάτι αμέσως μετά έχω τόσο χάλια γεύση στο στομα που ζητώ απεγνοσμένα καραμέλα η μαστιχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Madim είπε:

Διαβαζω για όλες πως πήγαν καλά και χαιρομαι πάρα πολυ!!!!!!!!!!! Εγω εχω αυριο ραντεβού και ελπίζω να σας ερθω και εγω με ευχάριστα νέα!! Νομιζω το επόμενο σταδιο θα είναι να μπορούμε να απολαύσουμε τις εγκυμοσύνες μας!

Προσωπικα ταλαιπωρούμε ακόμη απο ναυτίες και άσχημες μυρωδιές! Και φυσικά πρόβλημα με το φαγητό! Αγανάκτω!! Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, εχω απο την αρχή των συμπτώματων μια άσχημη γεύση στο στόμα σαν αίμα.Εχω βέβαια και ούλα ευαίσθητα που με το βούτσισμα αμέσως ματώνουν.

 Εχει αυτή την αίσθηση και κάποια άλλη εκτός απο εμένα. Εαν φάω κάτι αμέσως μετά έχω τόσο χάλια γεύση στο στομα που ζητώ απεγνοσμένα καραμέλα η μαστιχα...

Κι εγω που δεν εχω καθολου ναυτια .... εχω μια περιεργη γευση στο στομα. Δεν μπορω να προσδιορισω τι ειναι αλλα ξερω σιγουρα οτι ειναι κατι που δε μου αρεσει... πιο εντονο γινεται σε μενα μετα απο γαλακτομικα. Το νιωθω σαν πικριλα, ξινιλα... κατι τετοιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η natasa1990 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! !χαιρομαι πολυ που ειστε ολες καλα και ειχατε καλα αποτέλεσματα!εγω θα παω τη Δευτέρα!ευχομαι σε όλες να πανε ολα καλα!!!!!εχω εδω και 10 μερες που ειμαι πολυ χαλια....χειρότερα απο πριν...με ζαλαδες και εμετους....υπομονη και εύχομαι σύντομα να περάσουν ολα !!

Υπομονή θα σου πω μόνο! Θα περάσουν. Εγώ πέρασα ένα πααααρα πολύ δύσκολο τρίμηνο και εδώ και 2 μέρες κάτι άλλαξε. Δεν έχω πια κανέναν εμετό (είχα 3-5 τη μέρα) και μπορώ και τρώω!! Ναι!! Μετά από 10 σχεδόν εβδομάδες που έτρωγα μόνο φρυγανιές και παξιμάδια. Είμαι στην 15η εβδομάδα. Και ένιωσα καλύτερα τώρα (αφού μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο). Όποτε κάνε υπομονή και καλά αποτελέσματα και σε σένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Madim είπε:

Διαβαζω για όλες πως πήγαν καλά και χαιρομαι πάρα πολυ!!!!!!!!!!! Εγω εχω αυριο ραντεβού και ελπίζω να σας ερθω και εγω με ευχάριστα νέα!! Νομιζω το επόμενο σταδιο θα είναι να μπορούμε να απολαύσουμε τις εγκυμοσύνες μας!

Προσωπικα ταλαιπωρούμε ακόμη απο ναυτίες και άσχημες μυρωδιές! Και φυσικά πρόβλημα με το φαγητό! Αγανάκτω!! Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, εχω απο την αρχή των συμπτώματων μια άσχημη γεύση στο στόμα σαν αίμα.Εχω βέβαια και ούλα ευαίσθητα που με το βούτσισμα αμέσως ματώνουν.

 Εχει αυτή την αίσθηση και κάποια άλλη εκτός απο εμένα. Εαν φάω κάτι αμέσως μετά έχω τόσο χάλια γεύση στο στομα που ζητώ απεγνοσμένα καραμέλα η μαστιχα...

Η εγκυμοσύνη δημιουργεί μια πολύ διαφορετική αίσθηση της όσφρησης και της γεύσης. Γι'αυτό αυτό και νιώθεις αυτή τη χάλια γεύση στο στόμα σου. Λογικά σε λίγο θα κατευνάσει και θα μπορείς να τρως και πάλι. 

Κι εμένα τα ούλα μου ματώνουν και μου είπε ο γιατρός πώς είναι απόλυτα φυσιολογικό. :-)

Θύμησέ μου σε ποια εβδομάδα κύησης είσαι. Κάνε λίγη υπομονή κι εσύ. Θα περάσει... Εγώ τώρα, στη 15η εβδομάδα, νιώθω καλύτερα. Ξαφνικά σταμάτησαν οι εμετοί μου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Η εγκυμοσύνη δημιουργεί μια πολύ διαφορετική αίσθηση της όσφρησης και της γεύσης. Γι'αυτό αυτό και νιώθεις αυτή τη χάλια γεύση στο στόμα σου. Λογικά σε λίγο θα κατευνάσει και θα μπορείς να τρως και πάλι. 

Κι εμένα τα ούλα μου ματώνουν και μου είπε ο γιατρός πώς είναι απόλυτα φυσιολογικό. :-)

Θύμησέ μου σε ποια εβδομάδα κύησης είσαι. Κάνε λίγη υπομονή κι εσύ. Θα περάσει... Εγώ τώρα, στη 15η εβδομάδα, νιώθω καλύτερα. Ξαφνικά σταμάτησαν οι εμετοί μου. 

 

Ειμαι στη 12 :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Madim είπε:

Ειμαι στη 12 :)

 

Με το καλό!!! Θα περάσει! Εγώ στην 12 και 13η εβδομάδα έκλαιγα και έλεγα πόσο ακόμα θα νιώθω έτσι;;; Καλά αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Με το καλό!!! Θα περάσει! Εγώ στην 12 και 13η εβδομάδα έκλαιγα και έλεγα πόσο ακόμα θα νιώθω έτσι;;; Καλά αποτελέσματα. 

Σ ευχαριστώ πολύ! Αυτό ακριβώς που λες... βάζω τα κλάματα γιατί δεν έχω πια δύναμη...δεν τρωω καθόλου αν φάω μονο σε γλύκο κάτι ( μέλι μαρμελάδα φρούτα, προσπάθω να αποφέυγω μεν τη ζάχαρη γιατί πότε δεν την προτιμούσα και τώρα τη θέλω και αυτό γιατι έχω αυτή τη χαζή γεύση στο στόμα και με τη γλυκιά γεύση ηρεμεί όλο αυτό...). Θα περάσει λέω όμως! Που θα πάει :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

Υπομονή θα σου πω μόνο! Θα περάσουν. Εγώ πέρασα ένα πααααρα πολύ δύσκολο τρίμηνο και εδώ και 2 μέρες κάτι άλλαξε. Δεν έχω πια κανέναν εμετό (είχα 3-5 τη μέρα) και μπορώ και τρώω!! Ναι!! Μετά από 10 σχεδόν εβδομάδες που έτρωγα μόνο φρυγανιές και παξιμάδια. Είμαι στην 15η εβδομάδα. Και ένιωσα καλύτερα τώρα (αφού μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο). Όποτε κάνε υπομονή και καλά αποτελέσματα και σε σένα!! 

αχ μακαρι να ερθει και για εμενα η στιγμή αυτη!!!!!εγω εχω την εντύπωση πως ειναι στο πικ πλεον...δεν με βοηθαει τίποτα πλεον...Ούτε φρυγανιά ουτε αναψυκτικά τιποτα δυστυχώς....σκεφτηκα μηπως με κανει χειρότερα ο σίδηρος και σημερα δεν τον ήπια. .θα παρω και το γιατρο τηλέφωνο να του το πω μηπως μου το αλλαξει...πριν το σίδηρο ειχα 2 η 3 μερες που ήμουν καλα τωρα κοντεύω να μην εχω μερα που να ειμαι καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Madim είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Αυτό ακριβώς που λες... βάζω τα κλάματα γιατί δεν έχω πια δύναμη...δεν τρωω καθόλου αν φάω μονο σε γλύκο κάτι ( μέλι μαρμελάδα φρούτα, προσπάθω να αποφέυγω μεν τη ζάχαρη γιατί πότε δεν την προτιμούσα και τώρα τη θέλω και αυτό γιατι έχω αυτή τη χαζή γεύση στο στόμα και με τη γλυκιά γεύση ηρεμεί όλο αυτό...). Θα περάσει λέω όμως! Που θα πάει :D

@Madim στην ιδια εβδομάδα ειμαστε...εγω παλι 2 φορες δοκιμασα να φαω μελι και τις 2 ηταν ματαιη η προσπάθεια!θα περάσει και εγω το ίδιο λεω..σε καταλαβαίνω να ξερεις και εγω κλαιω επειδη δεν μπορω...υπομονή και ευχομαι να μας περασει σύντομα αυτη η αδιαθεσία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια να ρωτησω..εχει καμια πονους στο εντερο;χθες ολη μερα ημουν χαλια πονουσα πολυ...με χτυπουσε πισω...μιλησα με τη γιατρο μου μ ειπε ειναι φυσιολογικο κ μ εδωσε spasmoapotel ευτυχως μου περασε...αλλα δε ξερω τι να κανω με τη διατροφη...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Χαίρομαι πάρα πολύ με τα καλά αποτελέσματα που μας φέρατε! Εύχομαι όλες οι επόμενες να έχουμε καλά αποτελέσματα! Κορίτσια με τις αναγούλες υπομονή όπου να ναι τελειώνουν. Και τα δικά μου ούλα ματώνουν πολύ και σκεφτόμουν να πάω για καθαρισμό μήπως ανακουφιστώ λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!! ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΙΓΟ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΞΕΧΝΑΩ!!! ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ!!! ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ 14/11 ΔΛΔ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑς ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩς ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ !!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΑ ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΑ ΤΡΩΩ ΔΕ ΤΡΩΩ !!! ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και απο εμένα. Αννι7 εύχομαι και σε σένα καλά αποτελέσματα !

Σήμερα κάναμε και την αυχενική η οποία ήταν πολύ καλή και περιμένουμε και τ αποτελέσματα του ΠΑΠ Α μέχρι Παρασκευή. Με μικρή μεν πιθανότητα, απλά εμπειρικά και ΜΟΝΟ αυτό.... μας είπε για αγόρι...Βεβαια είναι νωρίς και αυτό θα το δούμε σίγουρα σε ενα μήνα που θα ειναι και η επόμενη μας επίσκεψη. Εμενα μου εχει μπει στο μυαλό οτι είναι κορίτσι χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου εγινε επίσης μέτρηση των μητριαίων αρτηριών και η μια φανηκε να εχει λίγο πιο έντονο παλμό. Σε σας εχει γίνει αυτή η μέτρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Madim είπε:

Μου εγινε επίσης μέτρηση των μητριαίων αρτηριών και η μια φανηκε να εχει λίγο πιο έντονο παλμό. Σε σας εχει γίνει αυτή η μέτρηση;

Μπράβο!! Τέλεια τα νέα σου. Όχι, δεν την ξέρω την μέτρηση. Μπορεί και να μας την κάνουν αλλά αν δε δείξει κάτι να μη μας λένε κάτι. Όταν μου έκαναν εμένα την αυχενική μου έκαναν διάφορες μετρήσεις αλλά δεν τις πρόσεξα όλες για να τις θυμάμαι. 

Με το καλό και το Παπ α. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ σήμερα έκλεισα ολες σχεδόν τις επερχόμενες εξετάσεις. Και το υπερηχογράφημα β' επιπέδου (τον Ιανουάριο) και την εξέταση για την καμπύλη σακχάρου (το Φεβρουάριο) και το doppler (το Μάρτιο). Μέσα στις ημερομηνίες που μου έδωσε ο γιατρός τα έκλεισα όλα αφενός για να ξεμπερδέψω και αφετέρου για να προλάβω τις ημερομηνίες γιατί γίνεται χαμός και αν δεν κλείσεις νωρίς μπορεί και να μην προλάβεις. Εσείς έχετε ενημερωθεί για το ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνετε ή όχι ακόμα;

Είδαμε ξανά το μωρούλι μας. Καλά... Μιλάμε δε στεκόταν ήσυχο αυτή τη φορά. Πεθάναμε στα γέλια. Σα να χόρευε. Ποποπο γερό να είναι!!! Μας είπε ο γιατρός χωρίς να είναι σίγουρο (γιατί δεν καθόταν σε μια μεριά) ότι μάλλον είναι κοριτσάκι. Θα δούμε σε ένα μήνα σίγουρα. 

Άντε, τελειώστε όλες με τις αυχενικές να συζητάμε για το πόσο υπέροχο είναι το δεύτερο τρίμηνο!!! 

(Πάντως εγώ ακόμα ταλαιπωρούμαι με το στομάχι μου, απλά είμαι πολύ καλύτερα - χθες έβγαλα όλο μου το φαγακι)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια, εγώ σήμερα έκλεισα ολες σχεδόν τις επερχόμενες εξετάσεις. Και το υπερηχογράφημα β' επιπέδου (τον Ιανουάριο) και την εξέταση για την καμπύλη σακχάρου (το Φεβρουάριο) και το doppler (το Μάρτιο). Μέσα στις ημερομηνίες που μου έδωσε ο γιατρός τα έκλεισα όλα αφενός για να ξεμπερδέψω και αφετέρου για να προλάβω τις ημερομηνίες γιατί γίνεται χαμός και αν δεν κλείσεις νωρίς μπορεί και να μην προλάβεις. Εσείς έχετε ενημερωθεί για το ποιες εξετάσεις πρέπει να κάνετε ή όχι ακόμα;

Είδαμε ξανά το μωρούλι μας. Καλά... Μιλάμε δε στεκόταν ήσυχο αυτή τη φορά. Πεθάναμε στα γέλια. Σα να χόρευε. Ποποπο γερό να είναι!!! Μας είπε ο γιατρός χωρίς να είναι σίγουρο (γιατί δεν καθόταν σε μια μεριά) ότι μάλλον είναι κοριτσάκι. Θα δούμε σε ένα μήνα σίγουρα. 

Άντε, τελειώστε όλες με τις αυχενικές να συζητάμε για το πόσο υπέροχο είναι το δεύτερο τρίμηνο!!! 

(Πάντως εγώ ακόμα ταλαιπωρούμαι με το στομάχι μου, απλά είμαι πολύ καλύτερα - χθες έβγαλα όλο μου το φαγακι)

 

καλα εκανες μπράβο σου..εγω θα τις κανω στο γιατρο μου δεν ξερω αν δεν κανει καποια μεχρι στιγμής θα μου πει και βλεπουμε...αντε να τελειώνουν οι αυχενικες και μαζι με το δεύτερο τριμηνο που λες να ερθει και σε εμας λιγη ηρεμια στο στομάχι! !εγω σημερα δεν πηρα πάλι σιδηρο μου ειπε ο γιατρος να σταματήσω λιγες μερες και να παίρνω  ενα πριμπεραν γιατι δεν αντεχα αλλο.με βοηθησε αρκετα σημερα να δω και αυριο πως θα παει και εύχομαι να περασουν γρήγορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η natasa1990 είπε:

καλα εκανες μπράβο σου..εγω θα τις κανω στο γιατρο μου δεν ξερω αν δεν κανει καποια μεχρι στιγμής θα μου πει και βλεπουμε...αντε να τελειώνουν οι αυχενικες και μαζι με το δεύτερο τριμηνο που λες να ερθει και σε εμας λιγη ηρεμια στο στομάχι! !εγω σημερα δεν πηρα πάλι σιδηρο μου ειπε ο γιατρος να σταματήσω λιγες μερες και να παίρνω  ενα πριμπεραν γιατι δεν αντεχα αλλο.με βοηθησε αρκετα σημερα να δω και αυριο πως θα παει και εύχομαι να περασουν γρήγορα!!!!

Έχω ακούσει για το πριμπεραν ότι βοηθάει πάρα πολυ. Το θέμα είναι ότι μέσα στις οδηγίες γράφει ότι δεν είναι ασφαλές για εγκύους γιατί διαπερνά τον πλακούντα. Βέβαια, αφού σου το έδωσε ο γιατρός σου είσαι οκ. Ξέρω μανούλες που πήρανε και όλα μια χαρά με τα μωράκια τους. Και ούτε ναυτία είχαν ούτε δημιουργήθηκε κάποιο προβλήμα στα μωρά τους.

Καλέ, είμαι στη 15η εβδομάδα και ακόμα παλεύω με τους εμετούς και το στομάχι μου. Αλλά έχω δει βελτίωση, οπότε περνάνε σιγά σιγά τα συμπτώματα. 

Χθες ο γιατρός μου έδωσε άλλο σίδηρο. Μου έδωσε σε μορφή σκόνης που το διαλύεις σε νεράκι με βιταμίνη c μέσα. Μου είπε πως είναι πιο ελαφρύς για το στομάχι... Άντε να δούμε. 

Καλά αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!εγω τη Δευτέρα μετα την αυχενικη πηγα για καθαρισμο στον οδοντιατρο γιατι ματωνουν  και ευτυχως που πηγα!ηδη τα νοιωθω πολυ καλυτερα.μου ειπε θελει πολυ μαλακη οδοντοβουρτσα και μου εδωσε και ενα στοματικο διαλυμα που θα το παιρνω καθ'ολη τη διαρκεια.

ειναι σημαντικο παμε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ σημαντικό αλλα΄προσωπικά τρέμω τον οδοντίατρο σαν το χάρο αν δεν πέσει νάρκωση δεν μπάινει εργαλείο μεσα στο στόμα για εξέταση:crazy: χαχαχαχα και θέλω τόσο πολύ να παω για έναν καθαρισμό. Katya81 ποιο διαλυτικό σου πρότεινε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Έχω ακούσει για το πριμπεραν ότι βοηθάει πάρα πολυ. Το θέμα είναι ότι μέσα στις οδηγίες γράφει ότι δεν είναι ασφαλές για εγκύους γιατί διαπερνά τον πλακούντα. Βέβαια, αφού σου το έδωσε ο γιατρός σου είσαι οκ. Ξέρω μανούλες που πήρανε και όλα μια χαρά με τα μωράκια τους. Και ούτε ναυτία είχαν ούτε δημιουργήθηκε κάποιο προβλήμα στα μωρά τους.

Καλέ, είμαι στη 15η εβδομάδα και ακόμα παλεύω με τους εμετούς και το στομάχι μου. Αλλά έχω δει βελτίωση, οπότε περνάνε σιγά σιγά τα συμπτώματα. 

Χθες ο γιατρός μου έδωσε άλλο σίδηρο. Μου έδωσε σε μορφή σκόνης που το διαλύεις σε νεράκι με βιταμίνη c μέσα. Μου είπε πως είναι πιο ελαφρύς για το στομάχι... Άντε να δούμε. 

Καλά αποτελέσματα!!! 

ναι το ειδα αυτο που λες αλλα πραγματικά δεν  ειχα επιλογη..με βοηθησε παρα παρα πολυ..μου ειπε βεβαια ενα τη μερα ενω κανονικα η δοσολογία ειναι για 3 ισως αν παρεις πολλα να εχει πρόβλημα δεν ξερω τι να πω....πω πω τυχερή μακαρι να μου το αλλαξει και εμενα αν και μπορει να μη φταίει αυτο αλλα να το εχω συνδυασει εγω έτσι! απο οτι μου ειπε ο γιατρος καποια ορμονη σταματαει να ανεβαίνει τη 15 η εβδομάδα δεν θυμάμαι ποια και ισως αρχισω να νιωθω καλύτερα απο τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...