Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άστατος κύκλος, πότε να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ;


Lolita86

Recommended Posts

Καλησπερα ειναι η πρωτη φορα που γραφω αλλά σας διαβάζω συνεχώς!

Έχω έναν υπέροχο γιό 2 χρονών και προσπαθούμε για δεύτερο μωράκι ( Θεού Θελοντος ? ) και φυσικά σας εύχομαι ολόψυχα όλες σας να έχετε  τα αποτελεσματα που ποθεί η καρδούλα σας .

Λοιπον 5 & 8 Σεπτεμβρίουτου μηνα ειχα επαφη με τον ανδρα μου και υπηρξε ολοκληρωση . Ο κύκλος μου ήταν πάντα άστατος και το πρώτο παιδάκι μας ήταν μια τεράστια ευχάριστη έκπληξη . Η διάρκεια του  κύκλου μου ειναι 33,28,28,29,33 το τελευταίο εξάμηνο . Από τις 27 & 28 Σεπτεμβρίου έχω πόνους περιόδου , πονοκέφαλο ( σχεδόν καθημερινά) και υγρά , υπνηλία και κόπωση .   Δεν γνωρίζω αν ήμουν στις γόνιμες ημέρες αλλά με απασχολεί και περιμένω με αγωνία μεγάλη μέχρι σήμερα να δω τι θα γίνει , από την μια ήμουν έτοιμη να κάνω τέστ εγκυμοσύνης αλλά από την άλλη φοβάμαι την απογοήτευση , πόσο να περιμένω μέχρι το τεστ ? Δεν μπορώ να καταλάβω από το στήθος μου γιατί θηλάζω αλλά την κοιλιά μου την αισθάνομαι κάπως . Αχ τι λέτε εσείς , δεν άντεχα να σιωπήσω άλλο , διαβάζω τόσα εδώ που αποφάσισα να πάρω και εγώ μέρος στην όμορφη παρέα σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lolita86 είπε:

Καλησπερα ειναι η πρωτη φορα που γραφω αλλά σας διαβάζω συνεχώς!

Έχω έναν υπέροχο γιό 2 χρονών και προσπαθούμε για δεύτερο μωράκι ( Θεού Θελοντος ? ) και φυσικά σας εύχομαι ολόψυχα όλες σας να έχετε  τα αποτελεσματα που ποθεί η καρδούλα σας .

Λοιπον 5 & 8 Σεπτεμβρίουτου μηνα ειχα επαφη με τον ανδρα μου και υπηρξε ολοκληρωση . Ο κύκλος μου ήταν πάντα άστατος και το πρώτο παιδάκι μας ήταν μια τεράστια ευχάριστη έκπληξη . Η διάρκεια του  κύκλου μου ειναι 33,28,28,29,33 το τελευταίο εξάμηνο . Από τις 27 & 28 Σεπτεμβρίου έχω πόνους περιόδου , πονοκέφαλο ( σχεδόν καθημερινά) και υγρά , υπνηλία και κόπωση .   Δεν γνωρίζω αν ήμουν στις γόνιμες ημέρες αλλά με απασχολεί και περιμένω με αγωνία μεγάλη μέχρι σήμερα να δω τι θα γίνει , από την μια ήμουν έτοιμη να κάνω τέστ εγκυμοσύνης αλλά από την άλλη φοβάμαι την απογοήτευση , πόσο να περιμένω μέχρι το τεστ ? Δεν μπορώ να καταλάβω από το στήθος μου γιατί θηλάζω αλλά την κοιλιά μου την αισθάνομαι κάπως . Αχ τι λέτε εσείς , δεν άντεχα να σιωπήσω άλλο , διαβάζω τόσα εδώ που αποφάσισα να πάρω και εγώ μέρος στην όμορφη παρέα σας ?

Από της 27 28 Σεπτεμβρίου? Κάτι δνε γράφεις σωστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα πρότεινα να κάνεις τεστ την 34η μέρα του κύκλου σου δλδ με μια μέρα καθυστέρηση με βάση τον μεγαλύτερο. Τώρα σε ποια μέρα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lolita86 είπε:

Καλησπερα ειναι η πρωτη φορα που γραφω αλλά σας διαβάζω συνεχώς!

Έχω έναν υπέροχο γιό 2 χρονών και προσπαθούμε για δεύτερο μωράκι ( Θεού Θελοντος ? ) και φυσικά σας εύχομαι ολόψυχα όλες σας να έχετε  τα αποτελεσματα που ποθεί η καρδούλα σας .

Λοιπον 5 & 8 Σεπτεμβρίουτου μηνα ειχα επαφη με τον ανδρα μου και υπηρξε ολοκληρωση . Ο κύκλος μου ήταν πάντα άστατος και το πρώτο παιδάκι μας ήταν μια τεράστια ευχάριστη έκπληξη . Η διάρκεια του  κύκλου μου ειναι 33,28,28,29,33 το τελευταίο εξάμηνο . Από τις 27 & 28 Σεπτεμβρίου έχω πόνους περιόδου , πονοκέφαλο ( σχεδόν καθημερινά) και υγρά , υπνηλία και κόπωση .   Δεν γνωρίζω αν ήμουν στις γόνιμες ημέρες αλλά με απασχολεί και περιμένω με αγωνία μεγάλη μέχρι σήμερα να δω τι θα γίνει , από την μια ήμουν έτοιμη να κάνω τέστ εγκυμοσύνης αλλά από την άλλη φοβάμαι την απογοήτευση , πόσο να περιμένω μέχρι το τεστ ? Δεν μπορώ να καταλάβω από το στήθος μου γιατί θηλάζω αλλά την κοιλιά μου την αισθάνομαι κάπως . Αχ τι λέτε εσείς , δεν άντεχα να σιωπήσω άλλο , διαβάζω τόσα εδώ που αποφάσισα να πάρω και εγώ μέρος στην όμορφη παρέα σας ?

Κορίτσια μου τελευταία περίοδος 23 Αυγουστου , ο μεγαλύτερος κύκλος μου είναι 33 ημέρες δηλαδή μέχρι σήμερα , αύριο δηλαδή να κάνω τεστ ή να περιμένω από βδομάδα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ θα πρότεινα να κάνεις τεστ την 34η μέρα του κύκλου σου δλδ με μια μέρα καθυστέρηση με βάση τον μεγαλύτερο. Τώρα σε ποια μέρα είσαι;

Σήμερα είμαι στην 33 , αχ οπότε ακόμη περιμένω αλλά αυτή η αναμονή είναι δύσκολη , επίσης οι πόνοι περιόδου δεν σταματούν ... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lolita86 είπε:

Σήμερα είμαι στην 33 , αχ οπότε ακόμη περιμένω αλλά αυτή η αναμονή είναι δύσκολη , επίσης οι πόνοι περιόδου δεν σταματούν ... ?

Μην σε αγχώνουν οι πόνοι περιόδου, και εγώ το προηγούμενο βράδυ πριν δω το θετικό τεστ είχα πόνους στην κοιλιά και περίμενα ότι θα αδιαθετήσω. Δεν αδιαθέτησα όμως ;) Και εμένα οι κύκλοι μου ήταν από 27 έως 33 ημέρες, το τεστ το έκανα την 34.
Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Μην σε αγχώνουν οι πόνοι περιόδου, και εγώ το προηγούμενο βράδυ πριν δω το θετικό τεστ είχα πόνους στην κοιλιά και περίμενα ότι θα αδιαθετήσω. Δεν αδιαθέτησα όμως ;) Και εμένα οι κύκλοι μου ήταν από 27 έως 33 ημέρες, το τεστ το έκανα την 34.
Καλά αποτελέσματα! 

Αχ αχ αχ προσπαθω να συγκρατήσω την χαρά μου και να σκέφτομαι φυσιολογικά για να "προστατευτώ" από τυχόν αρνητικό αποτέλεσμα .. έχω περάσει από όλα τα φαρμακεία και σκεφτόμουν να σταματήσω ή όχι να περιμένω λιγάκι ακόμη και τελικά είπα να χαλαρώσω λίγο .. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lolita86 είπε:

Αχ αχ αχ προσπαθω να συγκρατήσω την χαρά μου και να σκέφτομαι φυσιολογικά για να "προστατευτώ" από τυχόν αρνητικό αποτέλεσμα .. έχω περάσει από όλα τα φαρμακεία και σκεφτόμουν να σταματήσω ή όχι να περιμένω λιγάκι ακόμη και τελικά είπα να χαλαρώσω λίγο .. ?

Να το κάνεις αύριο πρωί πρωί. Θετικό θα είναι λέω εγώ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Από της 27 28 Σεπτεμβρίου? Κάτι δνε γράφεις σωστά. 

Starrr εχεις δικοί 27η και 28 ηταν οι ημέρα κύκλου ,19-20 Σεπτεμβρίου άρχισαν τα συμπτώματα περιόδου .

Αλλά δεν άντεξα έκανα σήμερα το βράδυ το τεστ και ήταν δυστυχώς αρνητικό ? , απογοητεύτηκα ακόμη μια φορά αλλά συνεχίζουμε .. βέβαια δεν έχω αδιαθετησει ακόμη , θα περιμένω ? σας ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lolita86 είπε:

Starrr εχεις δικοί 27η και 28 ηταν οι ημέρα κύκλου ,19-20 Σεπτεμβρίου άρχισαν τα συμπτώματα περιόδου .

Αλλά δεν άντεξα έκανα σήμερα το βράδυ το τεστ και ήταν δυστυχώς αρνητικό ? , απογοητεύτηκα ακόμη μια φορά αλλά συνεχίζουμε .. βέβαια δεν έχω αδιαθετησει ακόμη , θα περιμένω ? σας ευχαριστώ πολύ 

Γιατί το έκανες το βράδυ?? Με τα πρωινα ουρά γίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γιατί το έκανες το βράδυ?? Με τα πρωινα ουρά γίνεται... 

Πήρα το πρόωρες ανίχνευσης και είπα να το κάνω , με έφαγε η αγωνία ? ευτυχώς ακόμη τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lolita86 είπε:

Πήρα το πρόωρες ανίχνευσης και είπα να το κάνω , με έφαγε η αγωνία ? ευτυχώς ακόμη τίποτα

Έλα βρε χαζό, και πάλι δεν είναι ενδεικτικό. Και όσο δεν έχεις περίοδο, μπορείς να ελπίζεις. Και μετά θα λες, τζάμπα η απογοήτευση. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Έλα βρε χαζό, και πάλι δεν είναι ενδεικτικό. Και όσο δεν έχεις περίοδο, μπορείς να ελπίζεις. Και μετά θα λες, τζάμπα η απογοήτευση. ?

Μόλις αδιαθετησει τελικά ??? αλλά δεν το βάζω κάτω ? με τέτοια παρέα και στήριξη όλα είναι πιο εύκολα , ίσως η επόμενη φορά να είναι διαφορετική ? σας εύχομαι ολόψυχα σε όλες σας να έχετε τα αποτελέσματα που επιθυμεί η ψυχούλα σας .  Σας ευχαριστώ για όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα επανέρχομαι ?

Σας έχω νέα , αυτό τον μήνα είχα πάλι καθυστέρηση και έκανα χθες το πρωί το first step και έβγαλε μια άχνη γραμμή . Επειδή διάβασα πολλά για τεστ θετικά και χοριακη αρνητική , ποτέ μου προτείνετε να κάνω επανάληψη ???

Ευχομαι γεμάτες κοιλιτσες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lolita86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα επανέρχομαι ?

Σας έχω νέα , αυτό τον μήνα είχα πάλι καθυστέρηση και έκανα χθες το πρωί το first step και έβγαλε μια άχνη γραμμή . Επειδή διάβασα πολλά για τεστ θετικά και χοριακη αρνητική , ποτέ μου προτείνετε να κάνω επανάληψη ???

Ευχομαι γεμάτες κοιλιτσες ?

Καλημέρα κορίτσι κάνε χοριακη για καλό κ για κακό που να δεις κ την τιμή κατευθείαν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσι κάνε χοριακη για καλό κ για κακό που να δεις κ την τιμή κατευθείαν... 

Αυτό θα κάνω αλλά θα περιμένω μέχρι την επόμενη βδομάδα που διπλασιάζεται η ορμόνη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lolita86 είπε:

Αυτό θα κάνω αλλά θα περιμένω μέχρι την επόμενη βδομάδα που διπλασιάζεται η ορμόνη ?

Κάθε 2 μέρες δθπλασιαζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κάθε 2 μέρες δθπλασιαζεται 

Αχ αχ αχ αχ ζω μέσα στο άγχος ... Σοβαρά ??? Θα κλείσω αντεβου για την Δευτέρα ??? σας ευχαριστω πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lolita86 είπε:

Αχ αχ αχ αχ ζω μέσα στο άγχος ... Σοβαρά ??? Θα κλείσω αντεβου για την Δευτέρα ??? σας ευχαριστω πολύ

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακη αρχικά αύριο. Αν κλείσεις ραντεβού στο γυναικολόγο δεν θα δείτε κ πολλά πράγματα. Τώρα στην αρχή το παρακολουθούν από τις χοριακες.αν σε βοήθησα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακη αρχικά αύριο. Αν κλείσεις ραντεβού στο γυναικολόγο δεν θα δείτε κ πολλά πράγματα. Τώρα στην αρχή το παρακολουθούν από τις χοριακες.αν σε βοήθησα. ?

Αχ εγώ αγωνία μεγάλη ...  .άκαρι να μπορούσα να ασκώ κάπως την φωτογραφία ... 

IMG-20181031-221203.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lolita86 είπε:

Αχ εγώ αγωνία μεγάλη ...  .άκαρι να μπορούσα να ασκώ κάπως την φωτογραφία ... 

IMG-20181031-221203.jpg

Θετικό είναι καλέ.... Κάνε αύριο χοριακη. Καλά αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lolita86 είπε:

Αχ εγώ αγωνία μεγάλη ...  .άκαρι να μπορούσα να ασκώ κάπως την φωτογραφία ... 

IMG-20181031-221203.jpg

Κορίτσι μου είναι θετικό κάνε μια χωριακη να δεις την τιμή και μετά ενημέρωσε τον γιατρό σού!!μην το καθυστερείς!! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου είναι θετικό κάνε μια χωριακη να δεις την τιμή και μετά ενημέρωσε τον γιατρό σού!!μην το καθυστερείς!! Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!!!!????

Σας ευχαριστώ πολύ γούρια μου .. πήγα στο γιατρό και κλείσαμε ραντεβού σε 10 ημέρες για να το ακούσουμε ????

Αγάπες μου σας εύχομαι ότι ποθεί η καρδούλα σας και φουσκωμένες κοιλιτσες . ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lolita86 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ γούρια μου .. πήγα στο γιατρό και κλείσαμε ραντεβού σε 10 ημέρες για να το ακούσουμε ????

Αγάπες μου σας εύχομαι ότι ποθεί η καρδούλα σας και φουσκωμένες κοιλιτσες . ???

Με το καλό!!! Όλα να πάνε τέλεια!!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια μου,  

Τελικά πηγα στον γιατρό την Τρίτη και Επιβεβαιώσαμε την εγκυμοσύνη. 

Δυστυχώς την Τετάρτη είχα πολλά καφέ υγρά με αίμα και η κατάσταση είναι κρίσιμη και οι πιθανοτητες μα συνεχιστεί η εγκυμοσύνη πολύ λίγες ακόμα και σήμερα έχω αίμα και κομμάτι,  συνεχείς κλαίω αλλά δεν θελω να στεναχωρώ τον μικρό μου και επίσης όλα είναι Θεου Πράγματα.  Είμαι πολυ χάλια ψυχολογικά..  

Εκτός απροόπτου ο γιατρός θα με ξαναδεί την Παρασκευή.  

 

Να ΣτΕ καλά όλες σας και ευχομαι ότι επιθυμεί η καρδουλα σας να γινει πανα με υγεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...