Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι πέντε εβδομάδων και δύο ημερών πριν μάθω ότι είμαι έγκυος έκανα β χοριακή και μου βγήκε 17.000 Είναι φυσιολογικό? Όταν μου είπε το αποτέλεσμα ο μικροβιολόγος μου είπε ότι παρά είμαι έγκυος με υπολόγισε 7 έως 8 εβδομάδων ενώ είμαι 5 εβδομάδων και έκανα υπέρηχο αλλά είδα μόνο σάκο Και σε 2 εβδομάδες θα ακούσουμε παλμούς και ο γυναικολόγος μου ξαφνιάστηκε Με τόσο μεγάλη χοριακή

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριαααα είπε:

Καλησπέρα είμαι πέντε εβδομάδων και δύο ημερών πριν μάθω ότι είμαι έγκυος έκανα β χοριακή και μου βγήκε 17.000 Είναι φυσιολογικό? Όταν μου είπε το αποτέλεσμα ο μικροβιολόγος μου είπε ότι παρά είμαι έγκυος με υπολόγισε 7 έως 8 εβδομάδων ενώ είμαι 5 εβδομάδων και έκανα υπέρηχο αλλά είδα μόνο σάκο Και σε 2 εβδομάδες θα ακούσουμε παλμούς και ο γυναικολόγος μου ξαφνιάστηκε Με τόσο μεγάλη χοριακή

Αν κ δε γνωρίζω κ πολλά γιατί δεν έχω εμπειρία μήπως είναι δίδυμη κύηση κ ανεβαινει τόσο πολύ??

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν έχουμε στην οικογένεια τέτοιο κληρονομικό αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζει Το φυλλικό οξύ γιατί πριν μείνω έγκυος έπαιρνα μισό χρόνο φυλλικό οξύ

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι να είναι εύκολη και τελειόμηνη! Η β-χοριακή γοναδοτροπίνη είναι μια ορμόνη που ανεβαίνει όταν είμαστε έγκυες και δεν επηρεάζεται από την πρόσληψη φυλλικού οξέος.

• Like 1

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μαριαααα είπε:

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν έχουμε στην οικογένεια τέτοιο κληρονομικό αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζει Το φυλλικό οξύ γιατί πριν μείνω έγκυος έπαιρνα μισό χρόνο φυλλικό οξύ

Έχω την εντύπωση ότι τελευταίες έρευνες λένε ότι η δίδυμη κύηση δεν έχει απόλυτη σχέση με την κληρονομικότητα ! 

• Like 1

Η αδερφή της κουμπάρας μου είχε δίδυμα (άσχετα αν κατέληξε σε μονή κύηση λόγω οτι δεν αναπτυσσόταν το ενα) χωρίς να εχει την παραμικρή κληρονομικότητα! Ούτε εκείνη ούτε ο άντρας της εχουν δίδυμα στην οικογένεια και η σύλληψη ηταν φυσιολογική, οχι με εξωσωματική! 

η φίλη μου είχε δυδιμα με χοριακη 570,5!!! δεν είναι απόλυτη ένδειξη η χοριακη. Καλή εγκυμοσύνη να έχεις. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Προχωρατε εσεις ε;;Όχι, δεν ρωτησα, απλα αυτό έχω  διαβάσει. Να σου πω την αλήθεια, περίμενα κ το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα κ μετα να κινηθούμε. Ο άντρας μου θα παει στον γιατρό την Παρασκευή κ εγώ θα επικοινωνησω με την δικιά μου την γιατρό να μου πει κ εκείνη την γνώμη της για τα μικρόβια. Εσεις τώρα σε τι φαση ειστε δλδ;Ο αντρας σου τελειωσε την αντιβιωση;
    • Όχι μόνο η ροή. Τελείωσα κιόλας 3η μέρα. Πάντα 5 έχω. Ίσως φταίει το ωάριο - γίγας. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα με το ενδομήτριο. Πάντα ήταν όλα ρολόι, δεν ξερω τι εγινε. Την Τετάρτη θα ξέρω υποθέτω. Αχ μας τσακίζουν αυτές οι αναμονές... Εσύ κοριτσάκι μου προσπάθησε να μην αγχώνεσαι γιατί η δική σου αναμονή είναι η δυσκολότερη. 
    • @Πιου-πιου ναι στο Μόναχο την έκανα. Μαζί με τον άντρα μου δίπλα και κοιταζόμασταν συγκινημένοι ♥ Καταπληκτική στιγμή!  Εσύ τι έγινε με την περίοδο? Σου μειώθηκε η ροή ?
    • Γεια σου!κι εμείς τα ίδια χαμηλή κινητικότητα κ μόλις κάναμε θεραπεία για ουρεοπλασμα αλλά προχωράμε κανονικά σε εξωσωματική,δεν μας ειπαν οτι δε μπορουμε.εσενα σου είπαν ότι δεν μπορείς εφόσον έφυγε;
    • Εμενα μπήκε μόνος του,αλλα εμενα δεν ήταν αλλες κοπέλες εκείνη την ώρα μόνο εγω έκανα μεταφορά κ δεν πήγαινα σε άλλο κρεβάτι εκεί που εκανα τη μεταφορά εκεί εμενα για μία ώρα.
  • Νέες συζητήσεις