Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποτελέσματα ιστολογικων εξετάσεων


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ... τη Δευτέρα 17/9/18 έκανα αποξεση ύστερα από παλινδρομη κύηση και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα  της ιστολογικης εξέτασης..Γνωρίζετε ποσο καιρό κάνουν να βγουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ... τη Δευτέρα 17/9/18 έκανα αποξεση ύστερα από παλινδρομη κύηση και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα  της ιστολογικης εξέτασης..Γνωρίζετε ποσο καιρό κάνουν να βγουν;

Αν θυμάμαι καλά τα πήρα περίπου 3 βδομάδες κ κάτι μετά!!Γτ ένα μήνα μετά την απόξεση είχα πάει ξανά για υπέρηχο κ τα είχα τα αποτελέσματα!!!Επίσης εγώ επειδή είχα φτάσει 18000 χοριακή μετά την απόξεση επανέλαβα 2 φορές ακόμα χοριακή!!Λογικά θα αφήσεις έναν κύκλο κ μετά θα ξαναπροσπαθήσετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αν θυμάμαι καλά τα πήρα περίπου 3 βδομάδες κ κάτι μετά!!Γτ ένα μήνα μετά την απόξεση είχα πάει ξανά για υπέρηχο κ τα είχα τα αποτελέσματα!!!Επίσης εγώ επειδή είχα φτάσει 18000 χοριακή μετά την απόξεση επανέλαβα 2 φορές ακόμα χοριακή!!Λογικά θα αφήσεις έναν κύκλο κ μετά θα ξαναπροσπαθήσετε!!

Προς το παρόν δεν έχουμε κάνει καμία κουβέντα για νέα προσπάθεια μην σου πω οτι θα αγοράσουμε και προφυλακτικά...ειδικά εγώ θέλω πρώτα να αισθανθώ ασφαλής και να κάνω εξετάσεις και ύστερα να πω ότι ξεκινάμε πάλι...Αλλά δεν ξέρω που πρέπει να απευθυνθώ δεν είχα κατασταλάξει και με Ενδοκρινολογο και δεν ξέρω αν πρέπει να ψάχνω και αλλού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Προς το παρόν δεν έχουμε κάνει καμία κουβέντα για νέα προσπάθεια μην σου πω οτι θα αγοράσουμε και προφυλακτικά...ειδικά εγώ θέλω πρώτα να αισθανθώ ασφαλής και να κάνω εξετάσεις και ύστερα να πω ότι ξεκινάμε πάλι...Αλλά δεν ξέρω που πρέπει να απευθυνθώ δεν είχα κατασταλάξει και με Ενδοκρινολογο και δεν ξέρω αν πρέπει να ψάχνω και αλλού 

Νομίζω σε κάποιον αιματολόγο θα μπορούσες να πάρεις μια γνώμη!!!Αυτοί κοιτουν κ θυροειδή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Προς το παρόν δεν έχουμε κάνει καμία κουβέντα για νέα προσπάθεια μην σου πω οτι θα αγοράσουμε και προφυλακτικά...ειδικά εγώ θέλω πρώτα να αισθανθώ ασφαλής και να κάνω εξετάσεις και ύστερα να πω ότι ξεκινάμε πάλι...Αλλά δεν ξέρω που πρέπει να απευθυνθώ δεν είχα κατασταλάξει και με Ενδοκρινολογο και δεν ξέρω αν πρέπει να ψάχνω και αλλού 

Να σου πω την δική μου γνώμη απ την εμπειρία μου κ τους γιατρούς που πήγα(ήταν κ πολλοί)!!Παίζει ρόλο αν ήταν κενός σάκος,σάκος με εμβρυικά στοιχεία,σποράκι που ξαφνικά σταμάτησε η καρδιά!!Δν είναι όλες οι αποβολές το ίδιο!!Αρκέτες περιπτώσεις φταίει ή το ωάριο εκείνο τον μήνα δν είχε καλό υλικό ή το  συγκεγκριμένο σπερματοζωάριο!!!Συνήθως στην 2η αποβολή κάνουν εξετάσεις αλλά είναι σεβαστό η κάθε γυναίκα να κάνει αυτό που νομίζει σωστό!!Οι εξετάσεις που γίνονται είναι συνήθως θρμομφοφιλίας(300ε όλες οι μεταλλάξεις,καρυότοπος ζεύγους μέσω αίματος,κατακερματισμός dna σπέρματος 150ε,κ αυτοάνοσα όπως το χασιμότο)ας με διορθώσει κάποια φίλη αν κάνω λάθος στις τιμές!!

Φέτος πήγα σε αιματολόγο γιατί είχα χαμηλά λευκά αιμοσφαίρια!!Την ρώτησα για τις αποβολές κ μου είπε όταν έχουμε καθαρές εξετάσεις στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι ότι έχει χαλάσει το Dna μας γι αυτό ακούμε τόσο συχνά!!Εκανα κ κάποια αυτοάνοσα τα οποία γραφόντουσαν κ δν πλήρωσα πολλά τα οποία ήταν κ για γονιμότητα αλλά πιο πολύ λόγω χαμηλών λευκών μου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Να σου πω την δική μου γνώμη απ την εμπειρία μου κ τους γιατρούς που πήγα(ήταν κ πολλοί)!!Παίζει ρόλο αν ήταν κενός σάκος,σάκος με εμβρυικά στοιχεία,σποράκι που ξαφνικά σταμάτησε η καρδιά!!Δν είναι όλες οι αποβολές το ίδιο!!Αρκέτες περιπτώσεις φταίει ή το ωάριο εκείνο τον μήνα δν είχε καλό υλικό ή το  συγκεγκριμένο σπερματοζωάριο!!!Συνήθως στην 2η αποβολή κάνουν εξετάσεις αλλά είναι σεβαστό η κάθε γυναίκα να κάνει αυτό που νομίζει σωστό!!Οι εξετάσεις που γίνονται είναι συνήθως θρμομφοφιλίας(300ε όλες οι μεταλλάξεις,καρυότοπος ζεύγους μέσω αίματος,κατακερματισμός dna σπέρματος 150ε,κ αυτοάνοσα όπως το χασιμότο)ας με διορθώσει κάποια φίλη αν κάνω λάθος στις τιμές!!

Φέτος πήγα σε αιματολόγο γιατί είχα χαμηλά λευκά αιμοσφαίρια!!Την ρώτησα για τις αποβολές κ μου είπε όταν έχουμε καθαρές εξετάσεις στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι ότι έχει χαλάσει το Dna μας γι αυτό ακούμε τόσο συχνά!!Εκανα κ κάποια αυτοάνοσα τα οποία γραφόντουσαν κ δν πλήρωσα πολλά τα οποία ήταν κ για γονιμότητα αλλά πιο πολύ λόγω χαμηλών λευκών μου!!

 

Εγώ έχω ήδη χασιμοτο και να σου πω την αλήθεια πιστεύω πως αυτό έφταιξε...Η ιστολογικη θα παραπέμπει με κάποιο τρόπο σε αυτό ή θα πρέπει να την κάνω εγώ αυτήν την εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Εγώ έχω ήδη χασιμοτο και να σου πω την αλήθεια πιστεύω πως αυτό έφταιξε...Η ιστολογικη θα παραπέμπει με κάποιο τρόπο σε αυτό ή θα πρέπει να την κάνω εγώ αυτήν την εξέταση 

Στην ιστολογική δν θα φανεί αν έφταιξε αυτό!!Θα φανουν αν υπήρξαν άλλα παθολογικά αίτια ή κάποια τρισωμία που δν πιστεύω απ τις βδομάδες που ήσουν έγκυος ότι  σου συνέβει αυτό!!Κολλητή μου είδε παλμούς μετά παλινδρόμησε,ξαναέμεινε έγκυος κ σε λίγο γεννάει!!Κάνε τις εξετάσεις σου αλλά μη σου μείνει φοβία ότι θα το ξαναπάθεις!!Επίσης αν έχεις ρυθμισμένο το χασιμότο,κάνεις υπερήχους πιστεύω να μην έχεις πρόβλημα!!!Πήγαινε σε κάποιον ενδοκρινολόγο να το συζητήσεις κ σε αιματολόγο αν κρίνεις εσύ ότι θες να το ψάξεις παραπάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου με βοήθησαν πολύ.. Έκλεισα αρχικά ραντεβού με Ενδοκρινολογο και λογικά θα με παραπέμψει και σε αιματολογο ανοσολογο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου με βοήθησαν πολύ.. Έκλεισα αρχικά ραντεβού με Ενδοκρινολογο και λογικά θα με παραπέμψει και σε αιματολογο ανοσολογο..

Mε το καλό να πας κ ότι αποριούλες έχεις να θυμηθείς να τις πεις!!!Ολα καλά θα πάνε κ θα δεις θα ρθει το μωράκι τώρα που είχες σύλληψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ιστολογικη εκανε να βγει 2 βδομαδες σε μενα (Εκανα στο ΡΕΑ την απόξεση). Το χασιμοτο αν ειναι ρυθμισμένο δεν ευθυνεται μην ανησυχεις. Ειδικα στην περιπτωση κενου σακου (και εγω αυτο ειχα) ειναι συνηθως τυχαια χρωμοσωμικη ανωμαλια. Στη δικη μου ιστολογικη επειδη ηταν ειδικη και οχι γενικη ειχαν ελεγχθει και ανοσολογικοι παραγοντες και ειχε βγει αρνητικη οποτε εδειξε χρωμοσωμικη ανωμαλια που ειναι και το επικρατεστερο σεναριο σε ολους. Συνηθως οι γιατροι λενε μετα απο 2-3 μηνες να ξαναπροσπαθησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα την Παρασκευή σε ενδοκρινολόγο και μου ειπε ότι για τα αντισώματα υου θυροειδή Αnti-tg και Anti-tro δεν υπάρχει τρόπος ρύθμισης μονο την tsh ρυθμίζουμε..Αρα μονο για τον υποθυροειδισμό παίρνω αγωγή οχι για το χασιμότο ...Δεν ξερω αντι να ηρεμήσω ενιωσα ακόμα μεγαλύτερη ανασφάλεια...Μου εγραψε εξετάσεις μονο TSH FT4 και υπέρηχο θυροειδούς.Τη ρώτησα για άλλα αυτοάνοσα μου λέει πιθανον και να έχεις αλλα για να σου γράψω εξέταση πρέπει να εχεις συμπτώματα..Τη ρώτησα μηπως να εξετάσουμε αποθεμα βιταμινών και μου λέει γιατί να έχεις έλλειψη βιταμινών; Της ρώτησα επίσης αν τα αντισώματα του θυροειδή μπορεί να προκάλεσαν την παλίνδρομη και μου λεει ότι ειναι μια θεωρία η οποία δεν εχει επιβεβαιωθεί..Και τέλος μου συστησε να μην ψάχνω πολύ στο ιντερνετ...Εσείς δεν θα απογοητευόσασταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια ρυθμισμενος θυρεοειδης δεν ευθυνεται για παλινδρομη κυηση. Βγαλτο απο μυαλο σου αυτο. Ακομα και ο αρρυθμιστος δλδ δε σημαινει οτι ευθυνεται 100%, και για αλλους λογους τον ρυθμιζεις (αφενος για γονιμοτητα, σταθερο κυκλο κλπ και αφετερου για το ιδιο το εμβρυο που το α τριμηνο δεν εχει δικο του αδενα). Εχω και εγώ χασιμότο. Τα αντισωματα δεν πεφτουν ποτέ. ειναι ενα αυτοανοσο νοσημα. Κρατας χαμηλη την tsh και τελος. ΠΡαγματικα σου εγγυωμαι εγω οτι εχεις εστιασει λαθος στον θυρεοειδη αυτη τη στιγμη. Θα παρεις το Τ4 σου θα κανεις μια επαναληψη σε ενα μηνα να δεις σε τι τιμες εισαι και τελος. Συνηθως ειναι χρωμοσωμικες ανωμαλιες οι παλινδρομες και ειδικα το συνδρομο κενου σακου που ειχαμε και οι δυο ειναι η συνηθεστερη παλινδρομη. Κράτα το θετικο του πραγματος ότι εμεινες εγκυος κοιτώντας την ωορρηξια σου και σε δυο μηνες θα ξαναπροσπαθησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι όντως τα χω παίξει λίγο..Ευτυχώς που υπάρχει και το φόρουμ και δεν νιώθω μόνη...Ούτε με τον άντρα μου δεν μπορώ να συζητήσω άνετα καθώς είμαι γεμάτη ανασφάλεια και καταλήγουμε σε καβγά που 4 χρόνια που είμαστε μαζί μας συνέβαινε σπάνια..Θέλω να ανακτησω την αυτοπεποίθηση μου και να ξέρω που βαδίζω με σταθερά βήματα..Νιώθω ότι το σώμα μου έχει γεράσει και έχω εγκλωβιστεί εκεί μέσα..Αυτό το ένιωθα από όταν διαγνώστηκε το χασιμοτο αλλά το πολεμούσα...Μετά την παλινδρομη και την απόλυση καπάκι λάλησα.. Έλεγα ότι να μπω ταμείο ανεργίας θα με ηρεμουσε αλλά ήδη στέλνω βιογραφικά και κανονίζω συνεντεύξεις θέλω να νιώσω 34 ετών κι όχι 55 όπως τώρα...σόρρυ για το μεγάλο κείμενο απλά είμαι της άποψης άμα δεν έχεις νύχια να ξυστεις μην περιμένεις να σε ξυσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

 θέλω να νιώσω 34 ετών κι όχι 55 όπως τώρα...

Μαράκι είσαι 34 και είσαι πολύ νέα ακόμα. Καταλαβαίνω την απογοήτευση και τη λύπη σου. Έχεις όλα τον καιρό μπροστά σου και για παιδάκι και για δουλειές και για όλα. Πίστεψέ με στο λέω εγώ που σε περνάω 5 χρονάκια και στην ηλικία σου πέρασα πολύ δύσκολα για άλλους λόγους και περνάω ακόμα για λόγους παιδιού. Τώρα σου φαίνονται βουνό αλλά θα ξαναγίνεις ευτυχισμένη και όλα αυτά θα είναι εμπειρίες που θα σε κάνουν σοφότερη και καλύτερη μανούλα, πράγμα που θα συμβεί σύντομα, θα δεις. Στηρίξου στο σύντροφό σου και όλα θα είναι πιο εύκολα. Πολλά φιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Πήγα την Παρασκευή σε ενδοκρινολόγο και μου ειπε ότι για τα αντισώματα υου θυροειδή Αnti-tg και Anti-tro δεν υπάρχει τρόπος ρύθμισης μονο την tsh ρυθμίζουμε..Αρα μονο για τον υποθυροειδισμό παίρνω αγωγή οχι για το χασιμότο ...Δεν ξερω αντι να ηρεμήσω ενιωσα ακόμα μεγαλύτερη ανασφάλεια...Μου εγραψε εξετάσεις μονο TSH FT4 και υπέρηχο θυροειδούς.Τη ρώτησα για άλλα αυτοάνοσα μου λέει πιθανον και να έχεις αλλα για να σου γράψω εξέταση πρέπει να εχεις συμπτώματα..Τη ρώτησα μηπως να εξετάσουμε αποθεμα βιταμινών και μου λέει γιατί να έχεις έλλειψη βιταμινών; Της ρώτησα επίσης αν τα αντισώματα του θυροειδή μπορεί να προκάλεσαν την παλίνδρομη και μου λεει ότι ειναι μια θεωρία η οποία δεν εχει επιβεβαιωθεί..Και τέλος μου συστησε να μην ψάχνω πολύ στο ιντερνετ...Εσείς δεν θα απογοητευόσασταν;

Kαλησπέρα Μαράκι!!Ενας φίλος μου που εχει χασιμότο ρύθμισε τα αντισώματα του πίνοντας σελήνιο σε σκεύασμα!!Δν σου λέω να πίεις η κάθε περίπτωση είναι μοναδική κ πάντα ακολουθούμε τις συμβουλές του γιατρού μας!!Θα συμφωνήσω με την Κατ ότι κ γω δν πιστεύω ότι έφταιξε αυτό!!Κ γω είχα παλίνδρομη χωρίς να έχω καν ανεβασμένη tsh!!!Αλλά αυτό να μην σου βάλει να κάνεις για έλλειψη βιταμινών είναι κάπως!!Μπορεί να το ήθελες άσχετα απ την αποβολή έτσι για το γενικό καλό ή για γονιμότητα!!Αν είναι κ έχεις αμφιβολίες πάρε μια δεύτερη γνώμη ή ακόμα μπορείς να πας στον παθολόγο σου κ να σου γράψει αυτός εξετάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε δίκιο κορίτσια και σας ευχαριστώ πολύ και για τις συμβουλές και για τα καλά σας λόγια...Δεν το βάζουμε κάτω με χαμόγελο θα προχωρήσουμε και παλι..Σελήνιο έπαιρνα  από μόνη μου και με είχε βοηθήσει τουλάχιστον στην υφή των χεριών μου που είναι σκασμένα συνέχεια..Βέβαια όταν μου είπε ο γυναικολόγος μου στον πρώτο υπέρηχο όταν είχα πάει ότι δεν χρειάζεται να το παίρνω στην εγκυμοσύνη το έκοψα..Έλεγα να το ξαναρχίσω μετά την αποξεση αλλά ούτε η Ενδοκρινολογος που πήγα ήταν θετική σε αυτό..Σίγουρα θα περιμένω την ιστολογικη και θα απευθυνθώ σε παθολόγο για γενικό τσεκ απ και διαιτολόγο καθώς έχω βάλει πολλά κιλά είμαι 76 κιλά με ύψος 1.53...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σελήνιο κάνει καλό αλλά δεν το δίνουν πάντα. Εμένα η κουμπάρα και κολλητή ειναι ενδοκρινολογος με παρακολουθει στενα και δε μου δινει πχ. Το χασιμοτο συνηθως ρυθμιζεται με την καταλληλη δοση Τ4 μην ανησυχεις. Θα βγει η ιστολογικη και θα δεις θα χαλαρωσεις λιγο οταν δεις οτι ηταν τυχαιο. Σε καταλαβαινουμε ολες γιατι το περασαμε αλλα αν εγινε μια φορα πιστευω θα ξαναγινει. Στην πλειοψηφια των περιπτωσεων αυτο συμβαινει. Σε αλλες περιπτωσεις οκ θελει ενα πουσαρισμα παραπανω αλλα ολα γινονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω τη δικη μου εμπειρια με το hashimoto!!!Τα αντισωματα μπορει να πεσουν σε καποιους με το σεληνιο(σε μενα δεν επιασε αυτο) εγω εχω αφαιρεσει το θυρεοειδη αλλα τα αντισωματα μου ειναι ακομα πανω απο το φυσιολογικο.Το αυτοανοσο θα υπαρχει για παντα.Παρ ολα αυτα αν οι τιμες της tsh,Ft4,Ft3 ειναι οκ δε δημιουργει θεμα στις περισσοτερες περιπτωσεις.Να ξες οτι η tsh οταν θες να μεινεις εγκυος πρεπει να ναι κοντα στο 1!!!οχι παραπανω.Εγω εμεινα εγκυος και παρ ολο στην εγκυμ απορρυθμ ο θυρεοειδης δε μπυ δημιουργησε θεμα.Εχασα το μωρο στον 4ο απο λοιμωξη αλλα αυτο δεν εχει σχεση με το θυρεοειδη.Να ελεγξεις τις βιταμινες γιατι οσες εχουμε Hashimoto συνηθως εχουμε χαμηλη B12,D και μαγνησιο.Αυτα να τα τσεκαρεις οπωσδηποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου πήγα εχθές πρώτη φορά στο γιατρό μου να με δει μετά την αποξεση και κάναμε κολπικό υπέρηχο όπου όλα ήταν εντάξει..Μου είπε ότι θα αδιαθετήσω σε δύο εβδομάδες και μπορούμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες μετά την περίοδο..Στο ενδιάμεσο θα κλείσω και ραντεβού για τεστ Παπ και να πάρω και την ιστολογικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια μου μόλις χθες πήρα στα χέρια μου την ιστολογικη..Την παραθέτω από κάτω αν ξέρει κάποια να μου πει γνώμη 

20181012_095911.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...