Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος


Ροζ

Recommended Posts

Κορίτσια sos!μετα απο την εξωσωματική και χοριακη που επεφτε, μετα απο ολη την απογοήτευση σημερα ηρθε και η περίοδος. Εχω φοβερούς πόνους δεν αντεχω μιλαμε και δε με πιανουν τα παυσίπονα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια sos!μετα απο την εξωσωματική και χοριακη που επεφτε, μετα απο ολη την απογοήτευση σημερα ηρθε και η περίοδος. Εχω φοβερούς πόνους δεν αντεχω μιλαμε και δε με πιανουν τα παυσίπονα.

Δυσμηννορια ισωσ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δυσμηννορια ισωσ? 

Ακριβώς. Παντα πονουσα πολύ αλλα επαιρνα παυσίπονα, σήμερα πηρα ενα στις 7 το απόγευμα και τίποτα δε με πιανει. Υποφερω τωρα και δε μπορω να παρω κ κατι άλλο. Δε ξερω τι κανω να μου απαλύνει λιγο ο πόνος. Ισως ειναι επειδη απεβαλα τι να πω...καμια ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ μου πρώτα από όλα χαίρομαι που μαθαίνω νέα σου. Το ξέρω ότι υποφέρεις αλλά είναι ευχάριστο που ήρθε η περίοδος πρώτα από όλα γιατί σημαίνει ότι ξεμπέρδεψες με όλα τα κακά ενδεχόμενα που κουβεντιάζαμε και δεύτερον γιατί θα σχεδιάσεις το επόμενο βήμα. Νομίζω ότι είναι λογικό που πονάς περισσότερο από το συνηθισμένο γιατί με τα φάρμακα και την όλη περιπέτεια αποσυντονίστηκε ο κύκλος. Ο γιατρός σου τελικά τί σου είπε; Για τον πόνο εκτός από τα παυσίπονα το μόνο που ξέρω είναι το παλιό γιατροσόφι της γιαγιάς : θερμοφόρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς το ιδιο περασα κι εγω μετα την πρωτη αποτυχια. 

Παντα πονουσα πολυ στην περιοδο σλλα μετα την πρωτη εκεινη εξωσωματικη ο πόνος ηταν υπερβολικος σε σημειο που φοβηθηκα. Ευτυχως ομως μονο την μια μερα.

Οταν ρωτησα τον γιατρο μου ειπε συτο που σου εγραψε η πιου-πιου. Απο τα φαρμακα κ ολη την διαδικασια. Υπομονηηηη!!!

Ωστοσο θα ελεγα να παρεις ενα τηλ να τον ςνημερωσεις οτι πονας μηπως σου προτεινει κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Ακριβώς. Παντα πονουσα πολύ αλλα επαιρνα παυσίπονα, σήμερα πηρα ενα στις 7 το απόγευμα και τίποτα δε με πιανει. Υποφερω τωρα και δε μπορω να παρω κ κατι άλλο. Δε ξερω τι κανω να μου απαλύνει λιγο ο πόνος. Ισως ειναι επειδη απεβαλα τι να πω...καμια ιδεα?

Ζέστη πετσετουλα στο ύψος της μέσης και κοιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Ροζ μου πρώτα από όλα χαίρομαι που μαθαίνω νέα σου. Το ξέρω ότι υποφέρεις αλλά είναι ευχάριστο που ήρθε η περίοδος πρώτα από όλα γιατί σημαίνει ότι ξεμπέρδεψες με όλα τα κακά ενδεχόμενα που κουβεντιάζαμε και δεύτερον γιατί θα σχεδιάσεις το επόμενο βήμα. Νομίζω ότι είναι λογικό που πονάς περισσότερο από το συνηθισμένο γιατί με τα φάρμακα και την όλη περιπέτεια αποσυντονίστηκε ο κύκλος. Ο γιατρός σου τελικά τί σου είπε; Για τον πόνο εκτός από τα παυσίπονα το μόνο που ξέρω είναι το παλιό γιατροσόφι της γιαγιάς : θερμοφόρα. 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου, σημερα ειμαι ελαχιστα καλύτερα, στο γιατρό μου δεν ειπα οτι ποναω τοσο γιατι αυτο εγινε απο το απόγευμα και μετά, του ειχα μιλησει το πρωι χτες κ του ειπα οτι μου ήρθε, δε σχολιασε κάτι. Απλως τον ρωτησα αν μπορω να παρω οποιαδήποτε φαρμακο κ ειπε ναι.Γενικά μου ειχε πει οτι η περίοδος θα αργήσει να ερθει κ οτι πρέπει μετα απο 20 μέρες να κανω χοριακη σε περιπτωση που δεν επεφτε να βλεπαμε για Εξωμήτριο. Αλλά επεσε εξω με την περίοδο. Δε νομιζω οτι εχω φοβο τωρα για Εξωμήτριο. Εεε?Γενικα θελω να ψαχτω με αλλο γιατρό. Δεν ξερω πως θα τα κανω γιατι είμαι επαρχία και δουλευω και πρέπει να εχω κάποιον κ εδω αλλα να βρω και καποιον στην Αθήνα που θα συνεργάζεται με ενα καλό κέντρο εξωσωματικής. Δε ξερω αλλα πιστευω οτι δεν κανανε Καλή δουλειά εκει που πηγα και δεν το λεω επειδή νιωθω θυμωμένη αλλα ειναι λεπτομέρειες που με εκαναν να εχω αυτη τη γνωμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ακριβώς το ιδιο περασα κι εγω μετα την πρωτη αποτυχια. 

Παντα πονουσα πολυ στην περιοδο σλλα μετα την πρωτη εκεινη εξωσωματικη ο πόνος ηταν υπερβολικος σε σημειο που φοβηθηκα. Ευτυχως ομως μονο την μια μερα.

Οταν ρωτησα τον γιατρο μου ειπε συτο που σου εγραψε η πιου-πιου. Απο τα φαρμακα κ ολη την διαδικασια. Υπομονηηηη!!!

Ωστοσο θα ελεγα να παρεις ενα τηλ να τον ςνημερωσεις οτι πονας μηπως σου προτεινει κατι.

Σημερα ειμαι καλύτερα, σε ευχαριστώ πολυ, μαλλον απο αυτο θα είναι που σου ειπε ο γιατρός σου, δες τι εγραψε πιο πανω στην πιου πιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να σου πω βρε κορίτσι. Δεν μπορώ να το παίξω γιατρός αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι δυνατόν πλέον να έχεις εξωμήτριο. Ρώτησέ τον συγκεκριμένα "δηλαδή γιατρέ αφού ήρθε περίοδος δεν έχω εξωμήτριο, χρειάζεται να κάνω κάτι π.χ καθαρισμό; Δηλαδή τί ήταν αυτή η τιμή χοριακής βιοχημική ή αποβολή '' Δε μπορεί κάτι πρέπει να σου απαντήσει, αλλιώς ξεκίνα και πήγαινε σε γιατρό να του πεις το ιστορικό σου και να δεις τι άλλο θα σου πει για κέντρα κλπ. Ελπίζω να είσαι και ψυχολογικά καλύτερα τώρα. Φιλιά πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2018 at 3:22 ΜΜ, ο/η Πιου-πιου είπε:

Τί να σου πω βρε κορίτσι. Δεν μπορώ να το παίξω γιατρός αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι δυνατόν πλέον να έχεις εξωμήτριο. Ρώτησέ τον συγκεκριμένα "δηλαδή γιατρέ αφού ήρθε περίοδος δεν έχω εξωμήτριο, χρειάζεται να κάνω κάτι π.χ καθαρισμό; Δηλαδή τί ήταν αυτή η τιμή χοριακής βιοχημική ή αποβολή '' Δε μπορεί κάτι πρέπει να σου απαντήσει, αλλιώς ξεκίνα και πήγαινε σε γιατρό να του πεις το ιστορικό σου και να δεις τι άλλο θα σου πει για κέντρα κλπ. Ελπίζω να είσαι και ψυχολογικά καλύτερα τώρα. Φιλιά πολλά. 

Θα παω σε αλλο γιατρό...μολις τελειωσει η περίοδος. Ετσι κ ετσι ψυχολογικά, σε ευχαριστώ πολύ. Την περνάω άσχημα αυτη την περίοδο μου απο πολλές απόψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2018 at 9:37 ΜΜ, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια sos!μετα απο την εξωσωματική και χοριακη που επεφτε, μετα απο ολη την απογοήτευση σημερα ηρθε και η περίοδος. Εχω φοβερούς πόνους δεν αντεχω μιλαμε και δε με πιανουν τα παυσίπονα.

Τι εγεινε γλυκιά μου πως εισαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροζ μπερδεύτηκα εξωσωματικη χοριακη που έπεφτε και μετα τι δεν σε είδε ο γιατρός υπερηχο εκανες ξανά χοριακη απεβαλες;δεν καταλαβα συγνώμη και τωρα τι μιλάει για εξωμήτριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 20/9/2018 at 9:23 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Ροζ μπερδεύτηκα εξωσωματικη χοριακη που έπεφτε και μετα τι δεν σε είδε ο γιατρός υπερηχο εκανες ξανά χοριακη απεβαλες;δεν καταλαβα συγνώμη και τωρα τι μιλάει για εξωμήτριο

Δεν με ειδε ο γιατρός ειπε δεν χρειάζεται. Εγω τωρα θα παω σε αλλον να με δει. Χοριακη θα κανω ετσι να δω τι γίνεται αλλα αφου μου ήρθε περίοδος δε νομίζω να εχω κάτι(Εξωμήτριο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...