Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδί


Recommended Posts

Γειά σας βλέπω εδώ της συζητήσεις σας και πήρα το θάρρος να γράψω και εγώ.. Προσπαθώ με το σύντροφό μου εδώ. Και 3.λ μήνες να κάνουμε παιδάκι και ακόμα τίποτε.. Βέβαια εγώ έκανα δύο δουλειές και υπήρχε πολύ άγχος και πίεση.. Οπως και από την πλευρά του συντρόφου μου.. Επίσης να επισημάνω ότι λόγο δουλειάς ο κύκλος μου δεν ήταν σταθερός.. Και θέλουμε τόσο ένα παιδάκι.. Υπάρχει καμία συμβουλή να μου δώσετε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαρία. είπε:

Γειά σας βλέπω εδώ της συζητήσεις σας και πήρα το θάρρος να γράψω και εγώ.. Προσπαθώ με το σύντροφό μου εδώ. Και 3.λ μήνες να κάνουμε παιδάκι και ακόμα τίποτε.. Βέβαια εγώ έκανα δύο δουλειές και υπήρχε πολύ άγχος και πίεση.. Οπως και από την πλευρά του συντρόφου μου.. Επίσης να επισημάνω ότι λόγο δουλειάς ο κύκλος μου δεν ήταν σταθερός.. Και θέλουμε τόσο ένα παιδάκι.. Υπάρχει καμία συμβουλή να μου δώσετε;; 

Η πρώτη συμβουλή είναι να μην αγχώνεσαι . 3 μήνες και από ότι καταλαβαίνω όχι πολύ εντατικών προσπαθειών λόγω δουλειάς είναι πολύ λίγο για να έχεις οποιοδήποτε άγχος ότι κάτι δεν πάει καλά. Αν θέλεις μπορείς απλά να παρακολουθείς την ωορρηξία σου είτε με τα διάσημα τεστάκια ωορρηξίας είτε με το γιατρό σου και να έχεις επαφές τις μέρες αυτές. Θα δεις όλα θα πάνε καλά μην αγχώνεσαι καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μαρία. είπε:

Γειά σας βλέπω εδώ της συζητήσεις σας και πήρα το θάρρος να γράψω και εγώ.. Προσπαθώ με το σύντροφό μου εδώ. Και 3.λ μήνες να κάνουμε παιδάκι και ακόμα τίποτε.. Βέβαια εγώ έκανα δύο δουλειές και υπήρχε πολύ άγχος και πίεση.. Οπως και από την πλευρά του συντρόφου μου.. Επίσης να επισημάνω ότι λόγο δουλειάς ο κύκλος μου δεν ήταν σταθερός.. Και θέλουμε τόσο ένα παιδάκι.. Υπάρχει καμία συμβουλή να μου δώσετε;; 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Πες μας αν θες τις ηλικίες σας, αν έχετε άλλα προβλήματα υγείας που μπορεί να εμποδίζουν τη σύλληψη κτλ.
Όπως λέει και η @Πιου-πιου 3 μήνες δεν είναι πολύ για να βγάλεις συμπέρασμα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να αγχωθείς, και μεγάλη σημασία έχει να παρακολουθείς την ωορρηξία σου ώστε τουλάχιστον να έχεις επαφές τις μέρες αυτές. Εδώ είμαστε για να συζητήσεις μαζί μας ότι άλλο χρειαστείς.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Πες μας αν θες τις ηλικίες σας, αν έχετε άλλα προβλήματα υγείας που μπορεί να εμποδίζουν τη σύλληψη κτλ.
Όπως λέει και η @Πιου-πιου 3 μήνες δεν είναι πολύ για να βγάλεις συμπέρασμα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και να αγχωθείς, και μεγάλη σημασία έχει να παρακολουθείς την ωορρηξία σου ώστε τουλάχιστον να έχεις επαφές τις μέρες αυτές. Εδώ είμαστε για να συζητήσεις μαζί μας ότι άλλο χρειαστείς.
 

Καλησπέρα ευχαριστώ για την ανταπόκριση σας.. Εγώ είμαι 23 χρόνων και ο σύντροφος μ 32

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου γλυκό αφού είσαι μόνο 23 (και ο σύντροφος 32) η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι γλεντήστε όσο μπορείτε κάντε κάθε δύο μέρες αγκαλίτσες και αν αυτό δεν είναι εφικτό από τη 11η μέχρι τη 16η ημέρα του κύκλου σου και θα έρθει το μπε-μπε. Να είσαι καλά κορίτσι μου και μην αγχώνεσαι καθόλου. Στα καλύτερα σας είσαστε και για παιδάκι και για όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, μια χαρά μικρή είσαι! Αφού όμως έχεις άστατο κύκλο αν θες να προσπαθήσεις πιο εντατικά, δοκίμασε αν θες τα τεστ ωορηξιας. Εγώ είχα κύκλο από 27-33 μέρες, είχαμε ελεύθερες επαφές δέκα περίπου μήνες αλλά πολύ χαλαρά, όχι πάντα με πρόγραμμα. Τον πρώτο μήνα που χρησιμοποίησα τεστ ωορηξιας είχα το πιο έντονο τεστ - και επαφή -  την 16 ημέρα που σημαίνει ότι την επόμενη μέρα έκανα ωορηξια! Και με μόνο αυτή την προσπάθεια έμεινα έγκυος. Μπορεί να ήμουν τυχερή αλλά κατάλαβα ότι τόσο καιρό, και λόγο αποστασης από τον σύντροφο μου, προσπαθούσαμε λάθος μέρες.  Σου εύχομαι να μείνεις έγκυος σύντομα και να πάρεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωρό. Μέχρι τότε όχι άγχος, πίστεψέ με δεν βοηθάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαρία. είπε:

Καλησπέρα ευχαριστώ για την ανταπόκριση σας.. Εγώ είμαι 23 χρόνων και ο σύντροφος μ 32

Είχα πάρει τεστ και το έκανα κάθε μέρα για 7μερες, μια μέρα που ξέχασα να το κάνω και το έκανα την 8ημερα ήταν έντονες και οι γραμμές.. Αλλά δεν έγινε τπτ.. Αλλά μπορεί να είναι και νωρίς και να θέλει κάποια άλφα ετοιμασία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !! welcome  3 μηνες δεν ειναι τιποτα γλυκια μου !εγω ειμαι 27 ο ανδρας μου 33 προσπαθουμε σχεδον 2 χρονια ! καναμε εξετασεις αλλα τελικα ο ανδρας μου εχει κιρσοκηλη πρεπει να γινει η εγχειρηση και μετα !! μην σε πιανει το αγχος μεσα σε τοσο μικρο εως ελεχιστο χρονικο διαστημα το παιδι θελει υπομονη ! μιλα με το γυναικολογο σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...