Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιοχημική κύηση


Zeta.

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Έχει βιώσει κάποια από εσάς βιοχημική κύηση; Το πέρασα πριν λίγους μήνες κ αρχές Οκτώβρη πάμε για τη δεύτερη εμβρυομεταφορά... Υπάρχει φόβος μην ξανασυμβεί το ίδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Εγώ έχω δύο βιοχημικες και μου είπαν ότι και οι δύο ήταν τυχαία γεγονοτα!να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έχει βιώσει κάποια από εσάς βιοχημική κύηση; Το πέρασα πριν λίγους μήνες κ αρχές Οκτώβρη πάμε για τη δεύτερη εμβρυομεταφορά... Υπάρχει φόβος μην ξανασυμβεί το ίδιο...

καλημερα ειχα βιωσει κι εγω μια περυσι.ο γιατρος ειπε οσες και να βιωσεις ειναι τυχαια γεγοντα δεν μετριουνται σαν αποβολες.και δε σημαινει οτι υπαρχει γυναικολογικο προβλημα.Σου ευχομαι καλη επιτυχια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Γειά σας κορίτσια. Έχει βιώσει κάποια από εσάς βιοχημική κύηση; Το πέρασα πριν λίγους μήνες κ αρχές Οκτώβρη πάμε για τη δεύτερη εμβρυομεταφορά... Υπάρχει φόβος μην ξανασυμβεί το ίδιο...

Γεια σου! Ειχα κ εγω μια βιοχημική κύηση πριν ενα χρονο μετα απο εξωσωματική κ εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι ηταν τυχαιο επισης μου εξηγησε οτι ειναι καλο γιατι σημαινει οτι εγινε η εμφυτευση απλα δεν προχώρησε. Σκεψου θετικα κ σου εύχομαι καλη επιτυχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως ξερετε οτι ειχατε βιοχημικη κυηση;αφου απ οσο ξερω δεν προχωραει προτου μαθεις πως εισαι εγκυος..σωστα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ντινοπουλου είπε:

Πως ξερετε οτι ειχατε βιοχημικη κυηση;αφου απ οσο ξερω δεν προχωραει προτου μαθεις πως εισαι εγκυος..σωστα;;;

Γεια σου. Βιοχημική είναι η κύηση που ενω επιτυγχάνεται η γονιμοποίηση του ωαριου η αναπτυξη διακοπτεται πολυ νωρις μεταξυ 4ης κ 5ης εβδομάδας,το τεστ θα βγει θετικο με χαμηλη χωριακη βεβαια που δεν θα ανεβαινει κ το κυημα δεν θα ανιχνεύεται στον υπέρηχο.Γιαυτο λεγεται βιοχημική γιατι ανιχνεύεται μονο με βιοχημικο τροπο δηλ. εξεταση ουρων η αιματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κι εγώ είχα 2 βιοχημικές κυησεις μετά από εξωσωματικες.Μπορει να είναι και τυχαίο γεγονός μπορεί και όχι.Εγω τελικά είχα χρόνια ενδομητριτιδα και η φλεγμονη εμπόδιζε την κύηση.Τωρα κάνω θεραπεία πριν ξανακάνω εξωσωματική.Ο φόβος είναι λογικό να υπάρχει.Αν εμπιστεύεσαι το γιατρό σου μη φοβάσαι τίποτα γιατί ο φόβος είναι κακός σύμμαχος και το ξέρουμε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Κι εγώ το πέρασα μια φορά από φυσική επαφή. Εννοείται ότι ο φόβος υπάρχει...αλλα όπως λένε όλοι οι γιατροί είναι τυχαίο γεγονός. Είχα διαβάσει ένα άρθρο που έλεγε ότι πριν βγει η χοριακη εξέταση οι αποβολές ήταν περίπου 25%-30%. Αφου ανακαλύφθηκε ομως αυτη η εξεταση, και η εγκυμοσύνη μπορεί να αναγνωριστεί από τα πρώτα στάδια , το ποσοστό φτάνει έως και 60%-65%. Υπομονη και ψυχραιμία θελει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...