Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε;;


Sofi.mammy

Recommended Posts

@Πιου-πιου λυπαμαι πολυ. 

@Ροζ συγχαρητηρια! Λογικο να ειστε συγκρατημενοι λογω του αριθμου ομως δεν λεει κατι ο αριθμος. Υπομονη μεχρι την επαναληψη. Ευχομαι ολοψυχα να εχει υπερδιπλασιαστει.

@Sofi.mammyεσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Πιου-πιου λυπαμαι πολυ. 

@Ροζ συγχαρητηρια! Λογικο να ειστε συγκρατημενοι λογω του αριθμου ομως δεν λεει κατι ο αριθμος. Υπομονη μεχρι την επαναληψη. Ευχομαι ολοψυχα να εχει υπερδιπλασιαστει.

@Sofi.mammyεσυ?

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου αυριο θα σας στείλω....ασε αγωνία...  περιμένουμε κ νεα απο @Sofi.mammy  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη συμπαράσταση.

Παράθεση

πιες κ ενα ποτάκι για εμενα

Οπωσδήποτε θα πιω ένα ποτάκι στην υγειά σου και στην καλή επιτυχία σου. Εσύ εύχομαι να μην πιείς γουλιά για 9 μήνες και όσους άλλους χρειαστεί μετά το μπε-μπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη συμπαράσταση.

Οπωσδήποτε θα πιω ένα ποτάκι στην υγειά σου και στην καλή επιτυχία σου. Εσύ εύχομαι να μην πιείς γουλιά για 9 μήνες και όσους άλλους χρειαστεί μετά το μπε-μπε!

Σε ευχαριστώ πολυ με συγκινείς❤??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου εχω περασει δυο φορες απο το σταδιο της αποτυχιας. Δεν ξερω αν ηταν η πρωτη σας φορα ή οχι. Θα βρεις ομως παλι τις δυναμεις σου κ θα ξαναπροσπαθησεις. Και θα ερθει καποια στιγμη το ευχαριστο!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikona ήταν η πρώτη μας φορά με σκοπό κύκλο freeze-all, τον οποίο και πετύχαμε. Έχω 3 βλαστοκύστες ακόμα που περιμένουν. Αυτά που έβαλα δεν ήταν το καλύτερο ''μπουκαλάκι'' μου αλλά το β' διαλογής. Είναι μακρυά η ιστορία για το πώς και το γιατί και θα την πω μόνο αν ενδιαφέρει κάποιον πρακτικά.  Η εξωσωματική υποτίθεται  έγινε για προληπτικούς λόγους (ηλικία και αφαίρεση μίας σάλπιγγας -αλλά ωορρηξία-ορμόνες- ενδομήτριο-σπέρμα τέλεια-κανείς δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να συλλάβουμε φυσιολογικά).  Με έχουν τρομοκρατήσει όμως με την ηλικία (39), πραγματικό bulling. Δηλαδή ότι από τα εμβρυάκια μας το πολύ 40% θα είναι γερά. Ελπίζω μόνο ότι αυτά δεν ήταν τα καλά. Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα ένα υγιέστατο μωράκι, όχι άλλη στεναχώρια είναι άδικο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επίσης βοηθήστε με λίγο πώς κάνω αυτό το ωραίο να βάζω πχ το @nikona και να το κάνω μπλε, όπως εσείς Δεν έχω καν facebook.

Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια επίσης βοηθήστε με λίγο πώς κάνω αυτό το ωραίο να βάζω πχ το @nikona και να το κάνω μπλε, όπως εσείς Δεν έχω καν facebook.

Σας ευχαριστώ.

Πατάς το παπάκι "@" και μετά ψάχνεις το όνομα ! Αυτό είναι όλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δυστυχώς τα νεα δεν ειναι καλά...ειμαι ρακος απο 25,32 ανεβηκε στο 25,99. Μια τελευταία χοριακη μου ειπε την Παρασκευή. Αλλα βλέπετε δεν εχω ελπιδες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μην το βάζεις κάτω. Σήμερα θα είναι φριχτά τα πράγματα, αύριο όμως θα είσαι καλύτερα. Έλα, θάρρος, η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή μας. Και δεν ξέρεις μπορεί να συντονιστούμε και να περιμένουμε πάλι μαζί. Αλλά θα περιμένουμε και θα πάρουμε τα ευχάριστα. Πρέπει να το πιστεύουμε και εμείς και όλα τα κορίτσια. Σε κάνω μια μεγάλη αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααα 163 η χοριακη... είμαι έγκυος δεν μπορώ να το πιστέψω δεν μπορώ να το πιστέψω... ο Θεός να βοηθήσει να πάρουμε μια μέρα αγκαλιά το μωρό μας το....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.Συγχαρητήρια. Με το καλό το μωράκι σας!

Επιτέλους ένα υπέροχο νέο.

Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι σύντομα να σε ευλογήσει ο Θεός με το μωράκι σου είμαι σίγουρη ότι δεν θα αργήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sofi.mammy είπε:

Κορίτσιαααα 163 η χοριακη... είμαι έγκυος δεν μπορώ να το πιστέψω δεν μπορώ να το πιστέψω... ο Θεός να βοηθήσει να πάρουμε μια μέρα αγκαλιά το μωρό μας το....

Συγχαρητήρια !!!!!! εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θελω να ρωτησω δυο πράγματα,πρωτον μετα απο ποσο καιρο μπορουμε να ξανακάνουμε εξωσωματική?Δεύτερον μπορειτε να μου προτείνετε γιατρο για μεγαλυτερη επιτυχία. Η απο δικη σας επιτυχία ή απο γνωστής σας. Αν μπορειτε να βοηθησετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ μου καλημέρα. Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα. Αυτό που γνωρίζω είναι ότι νέα διέγερση μπορείς να κάνεις τρεις μήνες από την προηγούμενη πιο πριν δεν πρέπει για τον οργανισμό σου. Λογικά θα πρέπει να αφήσεις τώρα και τον κύκλο που έρχεται λόγω των φαρμάκων που πήραμε οπότε στον επόμενο κύκλο αν έχει περάσει 3μηνο από την πρώτη διέγερση. Όσον αφορά το γιατρό δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πούμε ονόματα δημόσια αν και από νομίζω ότι αν πας σε ένα αξιόπιστο κέντρο μετά θέμα τύχης είναι. Εγώ γιατρούς μόνο Αθήνα ξέρω και δεν ξέρω πού βρίσκεσαι. Να ρωτήσω και εγώ κάτι γιατί αν δεν κάνω λάθος έχεις κάνει και άλλη εμβρυομεταφορά; Αφού κόψουμε τα φάρμακα πότε έρχεται περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Ροζ μου καλημέρα. Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα. Αυτό που γνωρίζω είναι ότι νέα διέγερση μπορείς να κάνεις τρεις μήνες από την προηγούμενη πιο πριν δεν πρέπει για τον οργανισμό σου. Λογικά θα πρέπει να αφήσεις τώρα και τον κύκλο που έρχεται λόγω των φαρμάκων που πήραμε οπότε στον επόμενο κύκλο αν έχει περάσει 3μηνο από την πρώτη διέγερση. Όσον αφορά το γιατρό δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πούμε ονόματα δημόσια αν και από νομίζω ότι αν πας σε ένα αξιόπιστο κέντρο μετά θέμα τύχης είναι. Εγώ γιατρούς μόνο Αθήνα ξέρω και δεν ξέρω πού βρίσκεσαι. Να ρωτήσω και εγώ κάτι γιατί αν δεν κάνω λάθος έχεις κάνει και άλλη εμβρυομεταφορά; Αφού κόψουμε τα φάρμακα πότε έρχεται περίοδος;

@Πιου-πιου αν σου πω οτι ειμαι καλυτερα θα σου πω ψέματα γιατι αυτη τη στιγμη ειμαι με μια χοριακη 25,32 και αλλη μια 25,99 και περινενω την Παρασκευή να κανω αλλη μια. Δεν εχω ξεκαθαρο αποτελέσμα, παω για αποβολη?εχω Εξωμήτριο?δε ξερω τι γίνεται, δε ξερω τι εχω μεσα μου αυτη τη στιγμή, ο γιατρος δεν ειναι εδω, ειμαι απο επαρχια και ερχεται μια φορα την εβδομάδα. Σκέφτομαι σημερα να παω σε αλλον να κανω υπέρηχο, εχω πονακια και στήθος πρησμένο. Δεν εχω κανει αλλη εμβρυομεταφορα. Εγω ακολουθησα μακρυ πρωτόκολλο και η τελευταια περιοδος μ ηταν 23 Ιουλίου οποτε δε ξερω ποτε πρέπει να μου έρθει. Ασε εχω απελπιστεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ μου μάλλον σε μπέρδεψα με άλλη κοπέλα τότε. Ο γιατρός σου εντάξει δεν είναι εκεί αλλά από το τηλέφωνο δε σου είπε κάτι; Δε σου είπε καθόλου για βιοχημική που είναι πολύ καλύτερο σενάριο από εξωμήτριο κτλ. Να πας βρε κορίτσι μου στον άλλο το γιατρό να σου πει μια γνώμη να ηρεμήσεις κάπως, νιώθω την απίστευτη τσίτα στην οποία είσαι και με το δίκιο σου. Να δει κάτι στον υπέρηχο δεν ξέρω αν γίνεται τόσο νωρίς. Τί να σου πω καταλαβαίνω πόσο έχεις στεναχωρηθεί και έχεις επιπλέον και το άγχος τί γίνεται. Κάνε κουράγιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Ροζ μου μάλλον σε μπέρδεψα με άλλη κοπέλα τότε. Ο γιατρός σου εντάξει δεν είναι εκεί αλλά από το τηλέφωνο δε σου είπε κάτι; Δε σου είπε καθόλου για βιοχημική που είναι πολύ καλύτερο σενάριο από εξωμήτριο κτλ. Να πας βρε κορίτσι μου στον άλλο το γιατρό να σου πει μια γνώμη να ηρεμήσεις κάπως, νιώθω την απίστευτη τσίτα στην οποία είσαι και με το δίκιο σου. Να δει κάτι στον υπέρηχο δεν ξέρω αν γίνεται τόσο νωρίς. Τί να σου πω καταλαβαίνω πόσο έχεις στεναχωρηθεί και έχεις επιπλέον και το άγχος τί γίνεται. Κάνε κουράγιο. 

@Πιου-πιουΣε ευχαριστώ καταρχας που ασχολείσαι, ειλικρινά. Δε ξερω θα περιμενω μεχρι αυριο κ βλεπουμε αναλογως τι θα δειξει η χοριακη. Ο γιατρος δε μου ειπε τίποτα, μου ειπε μονο επανέλαβε την Παρασκευή, ακούστηκε προβληματισμένος. Κ εγω δε ρωτησα τιποτα. Εχουμε δυο εργαστήρια εδώ κ σκέφτομαι να παω στο αλλο ειναι πιο καλο και για γουρι αλλα εχω διαβασει οτι δεν κανει να αλλαζεις εργαστήρια γιατι οι τιμες διαφερουν αλλα φοβαμαι μηπως αυτη εκανε λάθος, επαρχια εδω. Ο αλλος εχει πιο καλα μηχανήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άκου λέει με ευχαριστεί. Τώρα στα δύσκολα πρέπει κάποιος να μας νοιάζεται. Φιλιά πολλά. Και ότι θες εδώ είμαστε όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ αφού εισαι απο εξωσωματική μη σε προβληματίζει η εξωμήτριος κύηση γιατί πρακτικά ειναι μαλλον αδύνατον. Εξωμήτριο θα μπορούσες να σκεφτείς αν ειχες φυσιολογική σύλληψη (επειδη όλο αυτο γινεται στη σάλπιγγα) και δεν ειχε κατέβει στη μητρα το γονιμοποιημένο ωάριο. Στην εξωσωματίκη από όσο γνωρίζω παρακάμπτονται εντελώς οι σάλπιγγες. Ισως ειναι βιοχημική ή παλίνδρομη κύηση, θα δεις και απο τα αποτελέσματα της επομενης χοριακής σου. Αντιλαμβάνομαι 100% την απογοητευση γιατι ειναι σα να σου παιρνουν τη μπουκια απο το στομα. Αλλα τουλάχιστον μη σκεφτεσαι το χειρότερο σενάριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Ροζ σου εύχομαι το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

@Kat-Cat καλή μου που έχω καταλάβει ότι τα ψάχνεις όλα σαν εμένα και εγώ έτσι νόμιζα εξωσωματική = παράκαμψη των σαλπίγγων. Και επειδή πλέον την έχω μία και μονάκριβη λέω στο γιατρό μου ε, τουλάχιστον με την εξωσωματική δεν κινδυνεύω από εξωμήτριο και μου λέει εεεε, δυστυχώς αυξάνει τις πιθανότητες! Λέω δε μπορεί βλακείες μου λέει  για να είναι καλυμμένος. Το ψάχνω στο internet παντού φαρδιά- πλατιά. Δεν υπάρχει κάτι κακό για το οποίο δεν αυξάνει τον κίνδυνο! Είναι φοβερό! Αλλά τί να κάνουμε, αισιοδοξία και προχωράμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...