Μετάβαση σε περιεχόμενο

Serpafar-ovitrelle!


Scooby!

Recommended Posts

στις On 12/9/2018 at 9:45 ΜΜ, ο/η fra18 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!  πηρα για πρωτη φορα σε αυτο το κυκλο( με πολυ αγχος γιατι ειχα διαβασει κ εγω διαφορα) , serpafar 3 χαπια για 5 μερες. δεν ειχα καμοια ενοχληση, εκανα υπερηχο την 10μερα του κυκλου κ ο γυναικ ειπε οτι ειχα καλη ανταποκριση. μου ειπε να κανω ovitrelle την 17μερα κ επαφες μετα απο 32 ωρες,στην ουσια 2 φορες.. μετα την ovitrelle κανουμε υπερηχο??δεν μου ειπε κατι κ δεν ξερω μηπως χρειαζεται..

σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Καλησπέρα, μετα την οvitrelle συνηθως δεν κανεις υπέρηχο...μόνο αν ακολουθησει σπερματεγχυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η fra18 είπε:

ευχαριστω πολυ @NIKOLETA1,λογικα με την ενεση σπανε ολα τα ωοθυλακια, ετσι δεν ειναι?

Η ovitrelle σπαει τα ωοθυλακια που εχουν φτασει στο καταλληλο μεγεθος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NIKOLETA1 ευχαριστω πολυ!

@Scooby! εκανα την ovitrelle μονη μου! φοβουμουν λιγο γιατι δεν ειχα κανει ποτε,αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα! μην αγχωνεσαι.. καλη επιτυχια!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! ο γιατρος μου ειπε οτι γινεται υποδορια στη κοιλια κ οτι μπορω να την κανω μονη μου. η βελονα ειναι παρα παρα πολυ λεπτη. δεν πονεσα καθολου. μεχρι τωρα δεν ειχα  καμια ενοχληση ουτε απο serpafar κ ουτε απο ovitrelle. τωρα αναμενουμε ... ειλικρινα μην φοβασαι καθολου την ενεση, δεν ειναι τιποτα! καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστω κορίτσι μ! Κ σε εσένα καλή επιτυχία!! Να μας γράψεις! Εγώ δεν μπορώ να την κάνω μόνη μ φοβάμαι ελπίζω να μ την κάνει η θα βρω νοσηλεύτη! Φοβάμαι κ ότι δεν θα την κάνω σωστά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Σευχαριστω κορίτσι μ! Κ σε εσένα καλή επιτυχία!! Να μας γράψεις! Εγώ δεν μπορώ να την κάνω μόνη μ φοβάμαι ελπίζω να μ την κάνει η θα βρω νοσηλεύτη! Φοβάμαι κ ότι δεν θα την κάνω σωστά! 

Δεν ειναι τίποτε μη σε φοβίζει άλλωστε πενάκι ειναι. Καλη επιτυχία σε όλες σας. Που να χανέ ακομη τις pregnul που θέλαν στο πωπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απα πα εγώ είτε κοιλιά είτε ποπό φοβάμαι! Εννοείται καλή επιτυχία σε όλες μας! Ποια μερα τ κύκλου ξεκινάμε τα serpafar? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/9/2018 at 5:11 ΜΜ, ο/η Scooby! είπε:

@γωγω γωγω @NikhNikh

Στον επόμενο κύκλο λογικά ναι πρώτα μ είπε θα με δει κ μετά θα πάρω το οτιδήποτε απλά έχω ανχοθει μωρέ όμως κ να χει κάτι καινούργιο! Κ διαβάζω κ τόσα! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Πιο πολύ φοβάμαι για κύστες να σας πω την αλήθεια! 

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!! Σε αυτα και μενα οι κυστες με τρομαζουν γιατι ειμαι και καμενη με δαυτες αλλα νομιζω οτι δεν αντιδρουν ολοι οι οργανισμοι το ιδιο. Εσυ εχεις ξαναβγαλει κυστες? Ασε που ουτως η αλλως φτου φτου και να βγαλεις θα ειναι με υγρο λογω αρρηκτων ωοθυλακιων οποτε θα φυγουν σε ενα μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Απα πα εγώ είτε κοιλιά είτε ποπό φοβάμαι! Εννοείται καλή επιτυχία σε όλες μας! Ποια μερα τ κύκλου ξεκινάμε τα serpafar? 

2-3 ημερα αν θυμαμαι καλα μια φορα τα ειχα πάρει για πεντε μερες 1πρωι1βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Απα πα εγώ είτε κοιλιά είτε ποπό φοβάμαι! Εννοείται καλή επιτυχία σε όλες μας! Ποια μερα τ κύκλου ξεκινάμε τα serpafar? 

Γειά σου κορίτσι μου!!!Εγώ είχα πάρει απο 2-6 μέρα του κύκλου ένα χάπι το πρωί κ ένα το βράδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβάμαι ότι θα αδιαθετησω Σάββατο κ δεν θα με δει ο γιατρος θα με δει την Δευτέρα οπότε? Θα είμαι 3η μέρα τ κύκλου κ ακομη δεν θα έχω ξεκινήσει τ να κάνω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Φοβάμαι ότι θα αδιαθετησω Σάββατο κ δεν θα με δει ο γιατρος θα με δει την Δευτέρα οπότε? Θα είμαι 3η μέρα τ κύκλου κ ακομη δεν θα έχω ξεκινήσει τ να κάνω? 

Nενημερώσεις τον γιατρό σου!!!Δν νομίζω  να παίζει ρόλο είτε ξεκινήσεις 2 ή 3 μέρα του κύκλου!!Αυτό που έχω καταλάβει είναι να έχουμε περίοδο!!Πως λένε για τις ορμονολογικές!!Αλλοι λένε 2-3-4 μέρα του κύκλου να γίνονται!!Σημαντικό να έχεις στο νου σου να σε παρακολουθεί συχνά ο γιατρός με υπερήχους,να βλέπετε πάχος ενδομητρίου κ σημαντικό να σκάσουν τα ωαριάκια!!Μη γίνουν κυστικά!!Χίλιες φορές να κάνεις αν χρειαστεί την ένεση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ είδη σήμερα Σάββατο δεν έχει έρθει το πρόγραμμα έγραφε για Πέμπτη εγώ υπολόγιζα Σάββατο ακόμα τίποτα! Ούτε νιώθω κάτι εννοείται θα τον πάρω τηλ! Έχω κύστες κ φοβάμαι για τα χάπια κ για την ένεση μήπως δεν κάνει να τα πάρω! Καλημέρα κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Ουφ είδη σήμερα Σάββατο δεν έχει έρθει το πρόγραμμα έγραφε για Πέμπτη εγώ υπολόγιζα Σάββατο ακόμα τίποτα! Ούτε νιώθω κάτι εννοείται θα τον πάρω τηλ! Έχω κύστες κ φοβάμαι για τα χάπια κ για την ένεση μήπως δεν κάνει να τα πάρω! Καλημέρα κορίτσια! 

Κοριτσακι τι κανεια??Ξεκινησες τη θεραπεια?? Μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα..εμενα μου την εκανε βεβαια ο γιατρος στο ποπουδακο μου..οχι στη κοιλια βεβαια..!!δεν ποναει καθολου..μετα απο 30ωρες ηταν η ωορρηξια μοθ και ηρθα σε επαφη !! ηταν η μονη φορα π δεν ειχα συμπτωματα..15η μερα ηταν η ωορρηξια μου και την 20η μερα ειχα αιμα στο σκουπισμα και 21η+22η ειχα καφε αιμα.. ❤❤οτι θες πες μου...☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν αδιαθετησα ακόμα δεν με έχει δει ο γιατρος! Μάλλον την Δευτέρα θα πάω στο γιατρό αν έχει έρθει! Λογικά σήμερα θα έρθει άρα 3η μέρα θα πάω! Εσύ πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Ουφ είδη σήμερα Σάββατο δεν έχει έρθει το πρόγραμμα έγραφε για Πέμπτη εγώ υπολόγιζα Σάββατο ακόμα τίποτα! Ούτε νιώθω κάτι εννοείται θα τον πάρω τηλ! Έχω κύστες κ φοβάμαι για τα χάπια κ για την ένεση μήπως δεν κάνει να τα πάρω! Καλημέρα κορίτσια! 

Mήπως είσαι εγκυούλα κ γι αυτό η καθυστέρηση?στο εύχομαι!!Εχώ μια εντύπωση κ επιφύλαξη ότι με κύστες δν επιτρέπονται αυτά τα χάπια αλλά να ρωτήσεις γι αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Όχι δεν αδιαθετησα ακόμα δεν με έχει δει ο γιατρος! Μάλλον την Δευτέρα θα πάω στο γιατρό αν έχει έρθει! Λογικά σήμερα θα έρθει άρα 3η μέρα θα πάω! Εσύ πως είσαι? 

στο ευχομαι ολοψυχα να εχεις σπορακι μεσ'την κοιλιτσα σ..γιαυτο κ η καθυστερηση!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν είναι ασφαλές φάρμακο να κάνεις πολλούς κύκλους μέχρι 6 μου είπε ο γιατρός μου είναι οκ... ειναι ύποπτο για πολλούς γυναικολογικους καρκίνους. Παρενέργειες όταν το έπερνα δεν είχα. Στον 2ο κύκλο έμεινα έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

Mήπως είσαι εγκυούλα κ γι αυτό η καθυστέρηση?στο εύχομαι!!Εχώ μια εντύπωση κ επιφύλαξη ότι με κύστες δν επιτρέπονται αυτά τα χάπια αλλά να ρωτήσεις γι αυτό!!!

Και εγω έτσι διάβασα! Αλλά με ειδε κολπικά πριν μ πρότεινει να συνεχίσουμε έτσι! Άρα είδε κ της κύστες! Έχω φοβηθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

στο ευχομαι ολοψυχα να εχεις σπορακι μεσ'την κοιλιτσα σ..γιαυτο κ η καθυστερηση!!❤❤

Αδιαθετησα κορίτσι μ οπως περίμενα τον πήρα τηλ θα πάω την Δευτέρα το μεσημέρι! Αντε να δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Valioula pap είπε:

δεν είναι ασφαλές φάρμακο να κάνεις πολλούς κύκλους μέχρι 6 μου είπε ο γιατρός μου είναι οκ... ειναι ύποπτο για πολλούς γυναικολογικους καρκίνους. Παρενέργειες όταν το έπερνα δεν είχα. Στον 2ο κύκλο έμεινα έγκυος. 

Ναι το έχω διαβάσει κ αυτό ότι δεν κάνει για πολλούς κύκλους! Την Δευτέρα μάλλον π θα με δει θα ξεκινήσω! 

Επεξεργάστηκε από Scooby!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...