Μετάβαση σε περιεχόμενο

Serpafar-ovitrelle!


Scooby!

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τ κάνετε? Θα ήθελα να μ πείτε ποσες από εσάς έχουν δοκιμάσει Serpafar-ovitrelle αν είχατε αποτέλεσμα,ποιες οι παρενέργειες κ γενικά ότι γνωρίζετε πάνω σε αυτά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω κανει αλλα δεν θα το ξαναεκανα.....απο παρενεργειες καμια!!! απλα μου ηταν πολυ ψυχοφθορο αυτη η τοσο προγραμματισμενη επαφη......αγχος να βρω το γιατρο για υπερηχο γιατι παει σε αλλο νομο για γέννες ,,,,,,να στειλω email αθηνα λοω επαρχιας...κτλ.......βεβαια μετα απο αυτη τη μεθοδο που απετυχα , στους 2 μηνες εμεινα απο μονη ασχετα που ηταν παλινδρομη,,,,,,αλλα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.....καλη σου επιτυχια!!!! αλλες το καταφεραν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι όντως κάπως να σ λένε ακριβώς πότε πρέπει να έρθεις σε επαφή! Αλλά κ τι να κανουμε! Σε ευχαριστώ πολύ κ π μ απάντησες! Εύχομαι κ σ ε εσένα τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τ κάνετε? Θα ήθελα να μ πείτε ποσες από εσάς έχουν δοκιμάσει Serpafar-ovitrelle αν είχατε αποτέλεσμα,ποιες οι παρενέργειες κ γενικά ότι γνωρίζετε πάνω σε αυτά :)

Γειά σου κορίτσι μου!!Εύχομαι να πιαστεί το μωράκι!!Εγώ πήρα 2 μήνες!!Απο συμπτώματα είχα έντονους πόνους ωορρηξίας,πρήξιμο κοιλιά κ στήθος και δν είχα κολπικά υγρά όπως πάντα στις γόνιμες ένιωθα ξηρότητα!!Και μετά την ένεση είχα φουνταμάρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!!Εύχομαι να πιαστεί το μωράκι!!Εγώ πήρα 2 μήνες!!Απο συμπτώματα είχα έντονους πόνους ωορρηξίας,πρήξιμο κοιλιά κ στήθος και δν είχα κολπικά υγρά όπως πάντα στις γόνιμες ένιωθα ξηρότητα!!Και μετά την ένεση είχα φουνταμάρες!!!

Πο πο. Έχω διαβάσει πολλά κ έχω ανχοθει! Δεν τα πάω καλά κ με τα φάρμακα.σε ευχαριστώ πάρα πολύ :) 2 μήνες κ έμεινες έγκυος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! κ εγω εκανα 3 μηνες την ένεση ovitrelle. Καμια απολύτως παρενέργεια, σκέψου πως τη πρωτη φορα ταξίδευα κ με αυτοκίνητο κ οδήγησα 3 ωρες χωρις προβλημα! Κατα τ’αλλα το άγχος της προγραμματισμένης επαφής ειναι λιιιγο θεμα αλλα μην το αφήσεις να σε επηρεάσει! Καλη επιτυχία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

@Scooby! κ εγω εκανα 3 μηνες την ένεση ovitrelle. Καμια απολύτως παρενέργεια, σκέψου πως τη πρωτη φορα ταξίδευα κ με αυτοκίνητο κ οδήγησα 3 ωρες χωρις προβλημα! Κατα τ’αλλα το άγχος της προγραμματισμένης επαφής ειναι λιιιγο θεμα αλλα μην το αφήσεις να σε επηρεάσει! Καλη επιτυχία !

Καλημέρα! Έκανες μόνο την ένεση χωρίς τ serpafar? Αν θυμάμαι καλά είσαι έγκυος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Καλημέρα! Έκανες μόνο την ένεση χωρίς τ serpafar? Αν θυμάμαι καλά είσαι έγκυος? 

Ναι...μονο ενέσεις. Χωρις αποτέλεσμα βεβαια τους μηνες που τις εκανα... αλλα βοήθησαν σιγουρα λίγους μηνες μετα έμεινα έγκυος. Γέννησα προσφατα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ να σ ζήσει το μωρουλι σου! Να είναι γερο κ καλότυχο μια ζωή!

Είχες καθόλου κύστες? Διάβασα ότι αν έχεις κύστες δεν κάνει να κάνει την ένεση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! Γεια σου κοριτσι μ!! Εχω κανει κι εγω ενεση OVITRELLE.Την πρωτη φορα εκανα θεραπεια SETPAFAR+OVITRELLE χωρις κανενα αποτελεσμα αλλα παραλιγο να παθω υπερδιεργεση ωοθηκων.. Δεν ξανα ηπια SERPAFAR. Τη 2η φορα μετα απο 2 μηνες και εκανα την ενεση OVITRELLE (επιτυχημενη προσπαθεια) και ειμαι τωρα εγκυος 5 μηνων..!! (να πανε ολα καλα πρωτα ο ΘΕΟΣ  και να γεννησω τη μπουμπου μ) ..

Σου ευχομαι καλη επιτυχια κ να πανε ολα καλα!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω με το καλο κορίτσι μ να πάνε όλα καλά σ ευχομαι! Γιατί έπαθες υπερδιέγερση? Είχες κύστες? Αυτό με φοβίζει κ μένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

@γωγω γωγω με το καλο κορίτσι μ να πάνε όλα καλά σ ευχομαι! Γιατί έπαθες υπερδιέγερση? Είχες κύστες? Αυτό με φοβίζει κ μένα! 

Σε ευχαριστω γλυκια μου και σε σενα οτι καλυτερο! Εκανα πολλα ωαρια και αυτα δεν εσκασαν κ εγιναν κυστες..ευτυχως εφυγαν μονες τους .. Παλι καλα.. Μετα τα σερπαφαρ ειχα πολλη βαρια περιοδο νε πονο κ πηγματα.. οποτε δεν τα συνηστω.. Τη 2η φορα παω στο γιατρο να με δει και κατα τυχη ημουν στις γονιμες και ειχα ενα ωοθηλακιο μεγαλο και καναμε την ενεση για να σκασει.. Παλι καλα με τη βοηθεια της Παναγιτσας εμεινα εγκυος!!

Ειχα θεμα εγω με τις πολυκυστικες..κ ενω ειχα ωαρια αυτα δεν εσκαγαν γινοντουσαν κυστες εξου και η OVITRELLE. Να πανε ολα καλα.. Ευχομαι καλα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά με την βοήθεια της Παναγίας!! Ήρθε το θαυματακι σου! Όλα καλά εύχομαι! Αχ φοβήθηκα πολύ τώρα ν σ πω την αλήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Πραγματικά με την βοήθεια της Παναγίας!! Ήρθε το θαυματακι σου! Όλα καλά εύχομαι! Αχ φοβήθηκα πολύ τώρα ν σ πω την αλήθεια! 

Οχι κοριτσι μ μην φοβασαι.. κανε την προσπαθεια σου.. αλλος οργανισκος εσυ αλλος εγω..!!σε σενα μπορει να λειτουργησουν θετικα!!-??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Scooby! είπε:

Ναι σίγουρα είναι διαφορετικός! Αλλά διαβάζω πολλά κ φοβάμαι! Μπορεί να χαλάσουν κ τον κύκλο? 

Εγώ έχω πάρει μόνο το serpafar αλλά δεν είχα καμία παρενέργεια. Ούτε μου πείραξε την περίοδο και ξέρεις πως είναι η δικιά μου. Οπότε κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Να φανταστώ θα κανεις και υπέρηχους; η έτσι θα τα πάρεις;  σου εύχομαι σύντομα να μας πεις τα καλά νέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι τον κυκλο δεν μου τον χαλασε!! παρεμεινε ιδιος και σταθερος..απλα οταν μ ηρθε μετα απο SERPAFAR ειχα πολυ αιμα και πηγματα!!  ποτε ξεκινας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω @NikhNikh

Στον επόμενο κύκλο λογικά ναι πρώτα μ είπε θα με δει κ μετά θα πάρω το οτιδήποτε απλά έχω ανχοθει μωρέ όμως κ να χει κάτι καινούργιο! Κ διαβάζω κ τόσα! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Πιο πολύ φοβάμαι για κύστες να σας πω την αλήθεια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

@γωγω γωγω @NikhNikh

Στον επόμενο κύκλο λογικά ναι πρώτα μ είπε θα με δει κ μετά θα πάρω το οτιδήποτε απλά έχω ανχοθει μωρέ όμως κ να χει κάτι καινούργιο! Κ διαβάζω κ τόσα! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Πιο πολύ φοβάμαι για κύστες να σας πω την αλήθεια! 

 

Μην φοβασε κοπέλα μου..!!! Όλα καλά να πάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

@γωγω γωγω @NikhNikh

Στον επόμενο κύκλο λογικά ναι πρώτα μ είπε θα με δει κ μετά θα πάρω το οτιδήποτε απλά έχω ανχοθει μωρέ όμως κ να χει κάτι καινούργιο! Κ διαβάζω κ τόσα! Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Πιο πολύ φοβάμαι για κύστες να σας πω την αλήθεια! 

 

μην αγχωνεσαι κοριτσακι μ ολα καλα θα πανεε!!

Μονο αγχος να μην εχεις..!!

?? περιμενωω τα ΝΕΑ σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!  πηρα για πρωτη φορα σε αυτο το κυκλο( με πολυ αγχος γιατι ειχα διαβασει κ εγω διαφορα) , serpafar 3 χαπια για 5 μερες. δεν ειχα καμοια ενοχληση, εκανα υπερηχο την 10μερα του κυκλου κ ο γυναικ ειπε οτι ειχα καλη ανταποκριση. μου ειπε να κανω ovitrelle την 17μερα κ επαφες μετα απο 32 ωρες,στην ουσια 2 φορες.. μετα την ovitrelle κανουμε υπερηχο??δεν μου ειπε κατι κ δεν ξερω μηπως χρειαζεται..

σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κορίτσι! 3 χάπια την μέρα? Δηλαδή 150mg?  Νομίζω πως θα κάνει υπέρυχο κ μετά την ένεση! Εσύ τώρα σε πια μέρα είσαι? Γιατί σε πήγε με αυτή τη μέθοδο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα @Scooby! ναι 3 χαπια μαζι(150 mg) απο 3 εως κ 7 μερα του κυκλου. αυριο θα κανω την ενεση υποδορια κ μετα επαφες. οι εξετασεις μας ειναι καλες αλλα δεν εχω μεινει ποτε εγκυος τοσο καιρο που προσπαθουμε.. τα πηρα για πρωτη φορα κ μου ειπε αν δεν πετυχει να κανουμε αλλη μια προσπαθεια ισως 4 τη μερα. κ εγω φοβομουν πολυ μεχρι να κανω το υπερηχο τη 10μερα.. ομως ολα καλα. μεχρι τωρα δεν ειχα καμια παρενεργεια.

κοριτσια οσες εχετε παρει serpafar,μετα την ενεση  οvitrelle εχετε κανει υπερηχο; εμενα δεν μου ειπε τιποτα... ευχαριστω κ ευχομαι καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός!Μην αγχωνεσαι....Και εγω ειμαι εναντιον των φαρμακων και τις 3 φορες που τα εχω παρει δεν ειχα ΠΟΤΕ καμια παρενεργεια....Την τελευταια φορα επαιρνα 3 την ημερα!Καλη επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...