Μετάβαση σε περιεχόμενο
Stafilenia

Περίοδος μετά από Arvekap;

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα.2 ερώτησεις θέλω να κάνω....ειμαι σε θεραπεία με τις  συγκεκριμένες ενέσεις τις γνωστές έκανα την  τελευταία  στις 14/7/18....περίπου ποτέ θα μου έλθει η περίοδος.ο γιατρός είπε στα μισά του Σεπτεμβρίου κατά πόσο ισχύει  αυτό?Η περίοδος πρωτα μου ερχόταν 25-28 ημέρες και κράταγε το πολύ 5.....(έχω κάνει λαμπαροσκοπιση ενδομητρίωση και κάνω θεραπεία)θα εινε ιδιος κυκλος με πριν??????🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γνωριζω να σου πω αυτα που ρωτας. Σου ευχομαι ομως νασας πανε ολα καλα απο δω και περα!

Εμενα μου ηρθε 70μερες μετα την τελευταια ενεση(μηνιαιες εκανα).Μεχρι και 90μερες μετα την ενεση θεωρειται φυσιολογικο.Αν καθυστερησει κι αλλο συμηθως δινουν προγεστερονη για να ερθει.Εμενα ειναι η τεταρτη περιοδος μετα την ενεση και ερχεται στην ωρα της ,απλα μπορω να πω οτι τις 3πρωτες μερες εχω αρκετο αιμα αλλα δε ποναω καθολου!!!!Βεβαια εγω παντα ειχα σταθερο κυκλο οποτε δεν αλλαξε κατι

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημέρα και από εμένα, Σήμερα μπήκα στην 11η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου. Πριν από μερικούς μήνες είχα μια βιοχημική κύηση η οποία μου κόστισε πολύ ψυχολογικά αλλά δόξα το Θεό έμεινα αμέσως μετά ξανά έγκυος και όλα κυλούν ομαλά. Στην δουλειά μου έπρεπε να το πω από την πρώτη στιγμή καθώς είναι μια δουλειά με ορθοστασία και βάρη κυρίως και δεν ήθελα με τίποτα να ρισκάρω απο μια λανθασμένη κίνηση. Είχα κάποια καφε στις αρχές του μηνα όπου ο γιατρός μου έδωσε 15 μέρες αναρωτικη συν τα utrogestan τα οποία βοηθάνε πολύ. Εκατσα σπιτακι μου και δεν εκανα τίποτα ωστε να κουραστω ή να επιβαρυνθώ. Πηγαμε στο ικα μας δωσανε τις 15 μερες και πληρωθηκα καποια χρήματα. Οι πρώτες 15 μέρες πέρασαν και τα καφε επανήλθαν αλλά όχι τόσο έντονα. Έτσι ο γιατρός που έγραψε άλλες 15. Στο χαρτί έγραψε κολπική αιμορραγία και να παραμείνω σε κατακλιση. Δεν υπάρχει κάποια αποκολληση. Είναι απλά κάποια καφε τα οποία έχουν οι περισσότερες έγκυες. Ποτέ πιο έντονα ποτέ Όχι.  Να σημειώσω οτι τελος του μήνα Θα κανω ληψη τροφοβλαστη καθώς έχουμε και εγω και ο άντρας μου στιγμα. Ήταν κάτι το οποίο το γνωριζαμε. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη Γενικά για να αντιμετωπίσω την οποία κατάσταση. Σήμερα με κάλεσε η επιτροπη του ΙΚΑ καθώς πρεπει να περασω απο εκει για να πάρω τις υπόλοιπες 15 μέρες. Μου είπαν να έχω μαζί κάποιον υπέρηχο που να αποδεικνύει το προβλημα. Τι ακριβώς θέλουν να δείχνει ο υπέρηχος αυτος; Υπαρχει περιπτωση να μην μου δωσουν την αδεια; Αχ δεν μπορω να αγχωθω και γι αυτο.Δώστε μου τα φώτα σας σας παρακαλώ.  
    • Το ξερω οτι για τους γιατρους προτεραιοτητα εχουν οι μαμαδες και μετα τα μωρακια αλλα δε με παρηγορει αυτο.Τρελαινομαι στην ιδεα οτι το μωρο μου ηταν γερο και ενα βακτηριο που δεν το κολλησα καν για καποιο λογο πηγε στο αιμα μου.
    • Πετρωνει καποιες φορες αλλα πονο δεν εχω.. επισης μπορει να πετρωνει αλλα να νιωθω κ κινησεις του μωρου εκεινη την ωρα ... εσυ τι εκανες για τις συσπασεις; τι σ ειχε πει ο γιατρος;;;
    • Καλημέρα κορίτσια μου.. εγώ περίμενω να κατέβει να πάω γιa νέο κύκλο να τα κάνω πιο σωστά..επίσης καλύτερα θα έλεγα για να περάσει κ πιο πολυς καιρός που έχει πάρει ο οργανισμός μου τα filicine.. ελπίζω να ειναι Νοεμβρη Δεκεμβρη εορταστικα δωράκια οι εγκυμοσύνες μας..πάμε ολες δυναμικά με αισιοδοξία...
    • Μην αγχωνεσαι θα γυρισει το μωρακι και θα πανε ολα καλα... εμενα την τελευταια φορα ειχε το κεφαλακι της προς τα κατω.. αλλα φοβαμαι λιγο μην ξαναγυρισε τωρα η ζουζουνα γτ νιωθω κινησεις της πολυ χαμηλα..εκτος αν ειναι χερακια κ οχι ποδαρακια!!!!
  • Νέες συζητήσεις