Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιδόματα μητρότητας


Recommended Posts

Καλησπέρα ομάδα!! Να ρωτήσω...ξέρετε τι επιδόματα δικαιούμαστε? Ήξερα για επίδομα κύησης και λοχείας ( μετά την γέννηση του παιδιού) αλλά μια γιατρός σήμερα μ είπε πως τ επίδομα λοχειας δν υφίσταται και πως απλά τ αφαιρούν από τα χρήματα του νοσοκομείου ( ιδιωτικό στην προκειμένη ) είμαι κανονικά ασφαλισμένη με πάνω από 200 ένσημα που απαιτούνται!! Αν γνωρίζεις κάποια κάτι ας βοηθήσει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Καλησπέρα ομάδα!! Να ρωτήσω...ξέρετε τι επιδόματα δικαιούμαστε? Ήξερα για επίδομα κύησης και λοχείας ( μετά την γέννηση του παιδιού) αλλά μια γιατρός σήμερα μ είπε πως τ επίδομα λοχειας δν υφίσταται και πως απλά τ αφαιρούν από τα χρήματα του νοσοκομείου ( ιδιωτικό στην προκειμένη ) είμαι κανονικά ασφαλισμένη με πάνω από 200 ένσημα που απαιτούνται!! Αν γνωρίζεις κάποια κάτι ας βοηθήσει :)

κοριτσι καλημερα! Εγώ πήγα στο Ικα, κατέθεσα τα χαρτιά κ δε μου είπαν τίποτα τέτοιο. Ίσα ίσα τώρα θα πληρωθώ το επίδομα κύησης κ αφού γεννήσω θα πάω κ κάτι άλλα χαρτιά για να πληρωθώ το επίδομα λοχείας. Καλύτερα να πας να ρωτήσεις κατευθείαν στο ικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katerinaki_love είπε:

Και εγώ παραξενεύτηκα! Ευχαριστώ πολύ! Σ είπαν και γ επίδομα τοκετού μήπως?? 

Το επίδομα τοκετου είναι αυτο που σου χορηγουν και αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο δεν πληρωνεις τπτ ενω αν πας σε κλινικη στο αφαιρουν απο το κοστος και πληρωνεις τα υπολοιπα. Με το καλό το μωρό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Το επίδομα τοκετου είναι αυτο που σου χορηγουν και αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο δεν πληρωνεις τπτ ενω αν πας σε κλινικη στο αφαιρουν απο το κοστος και πληρωνεις τα υπολοιπα. Με το καλό το μωρό σου! 

Αααααα οπότε αυτό μ έλεγε ο γιατρός! Αυτό τ επίδομα αφαιρούν! Οπότε παίρνω επίδομα κύησης και λοχείας στα χέρια μου!!! Ευχαριστώ πολυυυυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλησπερα.. σε ποιο μηνα καταθετεις τα χαρτια για τα επιδοματα??

Καλησπέρα! Στ ΙΚΑ Μ είπαν πως πρέπει να τα καταθέσω αφού περάσω τις 56 μέρες πριν την πιθανή ημερομηνία τοκετού! Όχι πιο πριν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...