Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στα 27


Sofia zamta

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έκανε σε μικρή ηλικία εξωσωματική ή να κάνει τώρα? Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα εγω ξεκίνησα στα 26  και καθυστερημένα ειναι στα, 31 και ακομη συνεχιζω

Καλησπέρα, εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!! Και σύντομα να ακούσεις ευχάριστα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Καλησπέρα. Έκανα την πρώτη μου στα 29.

Καλησπέρα  @ΜΑΡΑΚΙ  , Κ ΕΣΥ μικρή την έκανες... ελπίζω να πήγαν όλα καλά και να κρατάς το ζουζούνι σου τώρα!! Όταν έκανες ωοληψια,μετά από πόσο καιρό σου έκαναν την εμβυομεταφορα?

Διότι εγώ πρώτα ο Θεός θα κάνω την Παρασκευή, και ο γιατρός μου,μου είπε την εμβυομεταφορα καλύτερα να την κάνουμε μετά την περίοδο μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο η ωοληψια σου σε φυσικο εισαι η διέγερση αναλόγως τι θα βάλεις τα έμβρυα πόσω ημερών θα ναι η βλαστοκυστες συνήθως, μετα απο δυο μέρες κανεις έμβρυομεταφορα γιατι μετα την περίοδο θα στα βάλει καταψυξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.

Υπαρχουν γιατροι που υποστηριζουν πως ειναι καλο ενα ή δυο μηνες μετα τη διεγερση να ηρεμει ο οργανισμος απο τις μεγαλες δοσεις ορμονων κ μετα να προχωρουν σε εμβρυομεταφορα. 

Φιλη μου εκανε διεγερση τον Δεκεμβρη στο ιασω και εκ των προτερων της το ειχε πει ο γιατρος της οτι θελεις να περασουν δυο κυκλοι κ μετα να κανουν ετ.

Απο την αλλη υπαρχει μια αλλη μεριδα γιατρων που ελεγχουν τις ορμονες και το ενδομητριο. Αν ειναι ολα οκ χωρις το ενδομητριο να εχει υποστει βλαβη απο τα πολλα οιστρογονα τοτε προχωρανε σε ετ. Αλλιως την ακυρωνουν. 

Αυτα εχω αποκομισει απο την εμπειρια μου και απο φιλες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ Karen!! Με διέγερση, επειδή ζω στο εξωτερικό μου είπε καλύτερα έτσι!! Απλά πρέπει να γυρίσω πίσω στο εξωτερικό λόγο δουλειάς, μου είπε καλύτερα να το κάνουμε μετά την περίοδο για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου... ξέρω ότι θα μπουν κατάψυξη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofia zamta είπε:

Καλησπέρα  @ΜΑΡΑΚΙ  , Κ ΕΣΥ μικρή την έκανες... ελπίζω να πήγαν όλα καλά και να κρατάς το ζουζούνι σου τώρα!! Όταν έκανες ωοληψια,μετά από πόσο καιρό σου έκαναν την εμβυομεταφορα?

Διότι εγώ πρώτα ο Θεός θα κάνω την Παρασκευή, και ο γιατρός μου,μου είπε την εμβυομεταφορα καλύτερα να την κάνουμε μετά την περίοδο μου....

Με το καλό κορίτσι μου!

Η κόρη μου απο εκείνη την προσπάθεια είναι σχεδόν 10 χρονών!!!!

Έκανα την εμβρυομεταφορά 3 ημέρες μετά την ωοληψία και έμεινα έγκυος σε δίδυμα. Το ένα παλινδρόμησε λίγο πρίν κλείσω τον τρίτο μήνα και μου έμεινε η κόρη μου.

Έχω ακούσει και εγώ οτι κάποιοι γιατροί περιμένουν τον επόμενο κύκλο για να ηρεμήσει ο οργανισμός απο τις ορμόνες. Η μόνη "ένσταση" που έχω είναι ότι οι γιατροί λένε, ότι με την κατάψυξη και απόψυξη των εμβρύων, αυτά στρεσάρονται και μειώνει τις πιθανότητες τους να προχωρήσουν. Από την άλλη, στην πράξη έχω δει ότι τα κατεψυγμένα (παγωτίνια τα λέγαμε σε ένα forum εξωσωματικής τότε), είναι πολύ δυνατά και έχουν μεγάλα ποσοστά επιτυχίας.

Οπως και να έχει, πιστεύω ότι η εμπιστοσύνη στο γιατρό μας, είναι βασικό κομμάτι, οπότε μην κάθεσαι να σκας και να ψάχνεις. Προχώρα και όλα θα πάνε υπέροχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κ από έμενα!!! Εγω είμαι 24! Έκανα διέγερση σε αυτόν τον κύκλο κ μου είχε πει από την αρχή πως αν κρίνει πως το παράμικρο δν είναι όκ θα γίνει εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο! Έκανα οωληψια πήραν 10 ωάρια γονιμοποιηθηκαν 7 κ μετά από 5 μέρες αφού είχα κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις ήμουν οκ κ βάλαμε 2 βλαστοκυστες 5 ημερών ! Προχθες έκανα χοριακη κ είμαι έγκυος!!! Εύχομαι να βοήθησα και να σου πάνε όλα δεξιά! Αλλά μη σε στεναχωρεί αυτό αν σ πει τον άλλο μήνα κάτι ξέρει θέλουν Ολά να είναι ιδανικά ώστε να μη πει τπτ στραβά !! Τόση προσπάθεια έχεις κανό είναι κρίμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ!! Εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου όλες να τα καταφέρουμε και να κρατήσουμε το/τα θαυματακι/κια μας!!! Καλή δύναμη σε όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2018 at 9:24 ΜΜ, ο/η Sofia zamta είπε:

Καλησπέρα!! Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έκανε σε μικρή ηλικία εξωσωματική ή να κάνει τώρα? Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι!!!

καλημερα γλυκια μου εγω θα ξεκινησω με σπερματεγχηση και μετα αν δεν πιασουν παμε για εξωσωματικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα στα 29 μου την πρώτη εξωσωματική δεν τα έβαλα στο όσο κυκλο αλλά στο άμεσος επόμενο έμεινα έγκυος με την πρώτη σε λίγες μέρες γενναω ? καλή αρχή και χωρίς αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εκανα μια φετος και ειμαι 27. Τα εβαλα μετα απο δυο μερες και απετυχε. ΣΤην δευτερη προσπαθεια θα τα βαζαμε στον επομενο κυκλο αλλα ετυχε και εμεινα εγκυος φυσικα οποτε σταματησα!

Καλυτερα οταν οι συνθηκες ειναι αψογες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
    • Καλημέρα κορίτσια.Ηρθε η κυρία σήμερα...Λίγο νωρίτερα αυτή τη φορά.Περιμενω οδηγίες και ξεκινάω...Εύχομαι αυτή τη φορά να έρθει και να μείνει.🙏🙏🙏
    • @Pinacolada είμαι και κάποιας ηλικίας μάνα μου...δεν βλέπω!!!!!  
    • Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"!  Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω! Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...