Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Κορίτσια μου τα καφέ σαν να έγιναν περισσότερα.  Μάλλον θα μου έρθει αύριο και τζάμπα ελπίζω. Πολύ νωρίς όμως αυτή τη φορά αυτό μου κάνει εντύπωση.

ειχες κανει τεστακι ωορρηξιας? Εχεις γενικα αποκλισεις στον κυκλο σου?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε τότε σωστά μου ακούγεται ότι τα έκανες... 

Ε ναι έτσι πιστεύω.. μόλις αδιαθέτησω γτι δε νμζω να έγινε κάτι .. θα ξανά πάρω τεστακια κ θα τα ξεκίνησω όπως ειπατε λίγο πιο νωρίς.. πάντα φαινόταν η γραμμή μέχρι κ σήμερα.. ούτε μια μέρα δεν ήταν εξαφανίσμενη τελείως. Αλλά δεν ήταν θετικά..  υπάρχει περίπτωση να γινει αύριο  μεθαύριο ωορηξια ?? Να μη φθάσαμε δλδ τα τεστακια μου?το πιο μεγάλο πακέτο θα πάρω αυτή τη φορά

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω παίρνει η ξέρει κάποια από εσάς καμία βιταμίνη όχι φάρμακα.. που να βοηθά στη σύλληψη?? Δε θέλω κάτι βαρύ για τον οργανισμό μου..κάτι εντελώς φυσικό.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ινοφερτ τα παίρνουν όσοι δεν έχουν σταθερό κύκλο. Και περιέχει ινοσιτολη και φυλικο. Που βοηθούν στη διέγερση των ωαρίων και στη ωρίμανση τους.. Και βοηθάνε όσες έχουν πολυκυστικες. Και στα τεστ ωορρηξιας φαίνεται ξεκάθαρα ποια μέρα είναι η ωορρηξια...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aπορία, το φυλικο που παίρνω βοηθά και στη σύλληψη ? η απλώς είναι καλό σε περίπτωση σύλληψης για το νευρικο συστημα του εμβρύου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Aπορία, το φυλικο που παίρνω βοηθά και στη σύλληψη ? η απλώς είναι καλό σε περίπτωση σύλληψης για το νευρικο συστημα του εμβρύου?

Κάνει καλό στο έμβρυο.. Και γενικά είναι σαν βιταμίνη δική σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.

Το φυλλικό ναι κάνει καλό.

Εμείς χθες δεν καταφέραμε να έρθουμε σε επαφή σε περίπτωση που είναι η ημέρα ωορρηξίας.

Μέχρι πόσες ώρες υπάρχει το περιθώριο εάν έγινε χθες;

Επίσης κορίτσια χθες είχα 36,4 και σήμερα 36,2. Πρώτη φορά μετράω θερμοκρασία και τελικά έχω λίγο μπερδευτεί καθώς η ουσία είναι στα δέκατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

Το φυλλικό ναι κάνει καλό.

Εμείς χθες δεν καταφέραμε να έρθουμε σε επαφή σε περίπτωση που είναι η ημέρα ωορρηξίας.

Μέχρι πόσες ώρες υπάρχει το περιθώριο εάν έγινε χθες;

Επίσης κορίτσια χθες είχα 36,4 και σήμερα 36,2. Πρώτη φορά μετράω θερμοκρασία και τελικά έχω λίγο μπερδευτεί καθώς η ουσία είναι στα δέκατα.

Η κάθε γυναίκα έχει την δική της θερμοκρασία.... Αυτό πρέπει να το μετράς από την πρώτη ημέρα περιόδου για να δεις διαφορά.... Το ωάριο είναι ζωντανό για σύλληψη για 24 ώρες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Οπότε να μη τα πάρουμε όσες δεν είμαστε εγγυες κ όσες έχουμε σταθερό κύκλο.. ?? Δεν βοηθά σε κάτι?

Αν οι ορμόνες σας δεν έχουν κάποιο πρόβλημα δεν βοηθάνε παραπάνω..... Εγώ πχ που έχω πολυκυστικες βοηθάνε πολύ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Οπότε να μη τα πάρουμε όσες δεν είμαστε εγγυες κ όσες έχουμε σταθερό κύκλο.. ?? Δεν βοηθά σε κάτι?

Αν και στον επόμενο κύκλο δεν δείξει θετικό τεστ. Πρέπει να κάνεις εξετάσεις. Και να πάρεις κάποια από αυτές τισ βιταμίνες να αυξηθούν λίγο οι ορμόνες σου για να βλέπεις το θετικό τεστ. Και να ξέρεις να υπολογίζεις.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Η κάθε γυναίκα έχει την δική της θερμοκρασία.... Αυτό πρέπει να το μετράς από την πρώτη ημέρα περιόδου για να δεις διαφορά.... Το ωάριο είναι ζωντανό για σύλληψη για 24 ώρες.... 

Ευχαριστώ πολύ @starrr.

Εάν η ωορρηξία έγινε χθες το πρωί ας πούμε πρέπει όσο πιο γρήγορα γίνεται τώρα. Όμως ο άντρας μου θα αργήσει λόγω δουλειάς. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η France είπε:

Ευχαριστώ πολύ @starrr.

Εάν η ωορρηξία έγινε χθες το πρωί ας πούμε πρέπει όσο πιο γρήγορα γίνεται τώρα. Όμως ο άντρας μου θα αργήσει λόγω δουλειάς. ?

Αν η ωορρηξια σου ξεκίνησε χθες το πρωί τώρα θα έχει τελειώσει ήδη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η France είπε:

Ευχαριστώ πολύ @starrr.

Εάν η ωορρηξία έγινε χθες το πρωί ας πούμε πρέπει όσο πιο γρήγορα γίνεται τώρα. Όμως ο άντρας μου θα αργήσει λόγω δουλειάς. ?

Αλλά είχατε επαφές και την προηγούμενη οπότε το σπέρμα μένει αν είναι καλό πολλά 24ωρα. Αν είναι να γίνει κάτι θα χει γίνει... Μην αγχώνεσαι κ μην το σκέφτεσαι έτσι.... Φτιάχνε βιταμινουχα φαγητά στον άντρα σου. Γενικά το σπέρμα πρέπει να είναι καλό να κρατιέται πολύ. Γιατί εμάς μόνο 24 ώρες είναι οκ. Οπότε πρέπει να φροντίζουμε τους άντρες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....εγω μάλλον πάω για τον τυχερό Οκτώβρη! Κι εγώ παίρνω το filicine, χωρις να εχω καποιο θεμα, ο γιατρός μου είπε ότι δεν κάνει κακο. Καλο Σ/Κ να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....εγω μάλλον πάω για τον τυχερό Οκτώβρη! Κι εγώ παίρνω το filicine, χωρις να εχω καποιο θεμα, ο γιατρός μου είπε ότι δεν κάνει κακο. Καλο Σ/Κ να εχουμε!

Καλημέρα κορίτσια μου, εύχομαι και εγώ να έχετε ένα καλό Σαββατοκυριακο. Δυστυχώς μου ήρθε περίοδος και αυτή τη φορά πολύ νωρίς.....εγώ είμαι απελπισμένη νομίζω κανένας μήνας δεν θα είναι ο τυχερός μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εινε τριμισι χρονο.. Οι τωρα. Βαλαμε. Μπροστα.. Απλα δεν. Χερω τις γονιμες μ..

στις On 5/9/2018 at 8:38 ΜΜ, ο/η egw είπε:

ατε με το καλο

ποσο ειναι το πρωτο σου;προσπαθειτε καιρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εύχομαι και εγώ να έχετε ένα καλό Σαββατοκυριακο. Δυστυχώς μου ήρθε περίοδος και αυτή τη φορά πολύ νωρίς.....εγώ είμαι απελπισμένη νομίζω κανένας μήνας δεν θα είναι ο τυχερός μου....

Κορίτσι οπότε δες μήπως η ωορρηξια είναι πολύ πιο νωρίς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσι οπότε δες μήπως η ωορρηξια είναι πολύ πιο νωρίς.. 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ το σκέφτηκα σήμερα.....μήπως προσπαθούμε εντελώς άλλες μέρες και δεν είναι οι σωστές. Να σας πω την αλήθεια λόγω φόρτου εργασίας και καθημερινότητας δεν ερχόμαστε συχνά σε επαφή, μόνο τις μέρες που έχω ωορρηξία σύμφωνα πάντα με το ημερολόγιο. Σκέφτομαι για τον αλλά μήνα να κάνω τεστακια ωορρηξίας. Κάποτε είχα κάνει και βρήκα ότι είχα τη 14η με 15η μέρα. Τώρα δεν ξέρω τι έγινε πάλι. Σκέφτομαι να πάω και στη γυναικολόγο μόλις μου τελειώσει η περίοδος να κάνω μια εξέταση και να κοιτάξω ξανά το  θυρεοειδή μου. Έχω υποθυρεοειδισμό αλλά ρυθμισμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Να σου πω την αλήθεια και εγώ το σκέφτηκα σήμερα.....μήπως προσπαθούμε εντελώς άλλες μέρες και δεν είναι οι σωστές. Να σας πω την αλήθεια λόγω φόρτου εργασίας και καθημερινότητας δεν ερχόμαστε συχνά σε επαφή, μόνο τις μέρες που έχω ωορρηξία σύμφωνα πάντα με το ημερολόγιο. Σκέφτομαι για τον αλλά μήνα να κάνω τεστακια ωορρηξίας. Κάποτε είχα κάνει και βρήκα ότι είχα τη 14η με 15η μέρα. Τώρα δεν ξέρω τι έγινε πάλι. Σκέφτομαι να πάω και στη γυναικολόγο μόλις μου τελειώσει η περίοδος να κάνω μια εξέταση και να κοιτάξω ξανά το  θυρεοειδή μου. Έχω υποθυρεοειδισμό αλλά ρυθμισμένο.

Καλύτερα να πας σε ενδοκρινολογο... Να σου γράψει και ορμονικές εξετάσεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εύχομαι και εγώ να έχετε ένα καλό Σαββατοκυριακο. Δυστυχώς μου ήρθε περίοδος και αυτή τη φορά πολύ νωρίς.....εγώ είμαι απελπισμένη νομίζω κανένας μήνας δεν θα είναι ο τυχερός μου....

Λενακι μη στενοχωριέσαι, δεν είναι εύκολο βέβαια....όλες το ξερουμε! Θα φτιαξουμε νεα ομαδα σε λιγες μερες για τυχερό Οκτώβρη! Εεε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εύχομαι και εγώ να έχετε ένα καλό Σαββατοκυριακο. Δυστυχώς μου ήρθε περίοδος και αυτή τη φορά πολύ νωρίς.....εγώ είμαι απελπισμένη νομίζω κανένας μήνας δεν θα είναι ο τυχερός μου....

Και σε εμένα μόλις εμφανίστηκαν τα πρώτα καφέ. ..πάμε για τον άλλο μήνα δυνατά! !!!!με αισιοδοξια! !!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Και σε εμένα μόλις εμφανίστηκαν τα πρώτα καφέ. ..πάμε για τον άλλο μήνα δυνατά! !!!!με αισιοδοξια! !!!!!!??

Δεν πειράζει κορίτσι μου και εγώ μια από τα ίδια, θα κάνουμε ομαδουλα τώρα, τυχερός Οκτώβριος. Που θα πάει κάποια στιγμή θα έρθουν και σε εμάς τα ευχάριστα..   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...