Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Οχι μετρας αποτης. 3 μεχρη σμρ ινε 29..αρα τηης 3αν δεν δεις χεκινα ι. Καθιστερηση... 

Δεν γίνεται αυτό. Γιατί κάποια μπορεί να χει ωορρηξια 11η ημέρα. Οπότε εννοείται υπάρχει ήδη καθυστέρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν γίνεται αυτό. Γιατί κάποια μπορεί να χει ωορρηξια 11η ημέρα. Οπότε εννοείται υπάρχει ήδη καθυστέρηση. 

Νε γιατι ανε χει. 11η μικρενει ο. Κικλος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Οχι μετρας αποτης. 3 μεχρη σμρ ινε 29..αρα τηης 3αν δεν δεις χεκινα ι. Καθιστερηση... 

 Δεν είναι έτσι όπως τα λες... Η καθε γυναίκα παρακολουθεί τον κύκλο της και την ωορηξια της και υπολογίζει πότε έχει καθυστέρηση βάση αυτού. Πάντως για κάποιο λόγο και εγώ πιστεύω ότι η @Starrrείναι έγκυος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Νε γιατι ανε χει. 11η μικρενει ο. Κικλος.. 

Ε ναι γενικά μετράμε από την ωορρηξια 15 ημέρες.. Μετα είναι καθυστέρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

 Δεν είναι έτσι όπως τα λες... Η καθε γυναίκα παρακολουθεί τον κύκλο της και την ωορηξια της και υπολογίζει πότε έχει καθυστέρηση βάση αυτού. Πάντως για κάποιο λόγο και εγώ πιστεύω ότι η @Starrrείναι έγκυος... 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ μακάρι. Αλήθεια. Θα κάνω πάρτυ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν. Χςρω μια. Φιλη. Μου. Μου ιπε. Οτι. Οι. Γιατροι.μετρουν την. Καθυστερηση απο. Την ημερομινια που. Βλεπυμε περιοδο.. @misofeggaro.. Νε σιγουρα.καθε.κοπελα.ενι.διαφορετικη..εχαρτατε που το. Κικλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λενι είπε:

Δεν. Χςρω μια. Φιλη. Μου. Μου ιπε. Οτι. Οι. Γιατροι.μετρουν την. Καθυστερηση απο. Την ημερομινια που. Βλεπυμε περιοδο.. @misofeggaro.. Νε σιγουρα.καθε.κοπελα.ενι.διαφορετικη..εχαρτατε που το. Κικλο.. 

Δεν μετρούν την καθυστέρηση μετρούν τις εβδομάδες. Δηλ εγώ πχ άμα είμαι έγκυος αύριο θα είμαι 4 εβδομάδων κ 1 ημέρας..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν μετρούν την καθυστέρηση μετρούν τις εβδομάδες. Δηλ εγώ πχ άμα είμαι έγκυος αύριο θα είμαι 4 εβδομάδων κ 1 ημέρας..... 

starrr μουυυ κι εγώ έχω πολύ καλό προαίσθημα για σένα! σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για ένα σούπερ θετικό αποτέλεσμα αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσι με βάλατε σε σκέψεις κ δεν άντεξα κ έκανα τεστ πριν λίγο. Αρνητικό.. Βέβαια η θερμοκρασία 36,6

Να μην απογοιτευσε σινηθος πρεπι να το κανεις πρωι.. Εγω πιστεκο σε σενα.. Περιμενε 2μερες κε χανακανε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα... Πρώτη φορά χρησιμοποιώ τεστακια... Κ λόγω άστατου κύκλου... Δεν ξέρω τι γίνεται... Την βοήθεια σας όσα κοριτσια έχετε κάνει θα ξέρετε.. Είμαι στην 15 ημέρα κύκλου... Εχθες στην 14η έκανα ένα τεστακι το μεσημέρι... Βλέπετε την δεύτερη γραμμούλα; έτσι είναι πάντα κ κοκκινίζει αν γίνει ωορρηξια... Η έχει αρχίσει κ σιγά σιγά μέρα με την μέρα θα μου είναι έντονο... Βασικά δεν έχω καταλάβει  έτσι αχνοφαίνεται πάντα η δεν φαίνεται καθόλου όταν δεν κοντεύουν οι μέρες ωορρηξιας;; την βοήθεια σας παρακαλώ... Έχω μπερδευτεί... Χαχαχα το ίδιο είναι κ στις δύο φώτο... 

IMG_20181002_080919.jpg

IMG_20181002_080918.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Πρώτη φορά χρησιμοποιώ τεστακια... Κ λόγω άστατου κύκλου... Δεν ξέρω τι γίνεται... Την βοήθεια σας όσα κοριτσια έχετε κάνει θα ξέρετε.. Είμαι στην 15 ημέρα κύκλου... Εχθες στην 14η έκανα ένα τεστακι το μεσημέρι... Βλέπετε την δεύτερη γραμμούλα; έτσι είναι πάντα κ κοκκινίζει αν γίνει ωορρηξια... Η έχει αρχίσει κ σιγά σιγά μέρα με την μέρα θα μου είναι έντονο... Βασικά δεν έχω καταλάβει  έτσι αχνοφαίνεται πάντα η δεν φαίνεται καθόλου όταν δεν κοντεύουν οι μέρες ωορρηξιας;; την βοήθεια σας παρακαλώ... Έχω μπερδευτεί... Χαχαχα το ίδιο είναι κ στις δύο φώτο... 

IMG_20181002_080919.jpg

IMG_20181002_080918.jpg

Καλημέρα κορίτσι, θεωρητικά η 2η γραμμούλα κοκκινίζει σταδιακά όταν πλησιάζει η ωορρηξία και μετά πέφτει πάλι. Υποτίθεται ότι τις υπόλοιπες μέρες δεν φαίνεται καθόλου η γραμμή αλλά σε μένα προσωπικά αυτό δεν έχει συμβεί. Είναι το 1ο τεστάκι που έκανες; Συνήθως τι κύκλο έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria1986@@ καλημερα Μαρια! Τις επομενες μερες θα κοκκινησει. Ισως να μη γινει ιδια με τη γραμμη ελεγχου αλλα θα δεις να ναι αρκετα εντονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria1986@@ ανάλογα την κοπέλα πάει. Εμένα πχ υπάρχουν μηνες που ειναι σχεδόν αόρατο τις πρώτες μέρες (εντελως αόρατο δεν ειναι ποτε) και μέρα με τη μέρα λιγο σκουραίνει. Φυσικά τις πρώτες μέρες ειναι ανεπαίσθητη η διαφορά δλδ από το σχεδόν αόρατο γίνεται λιγότερο αόρατο. Τη μέρα του θετικού ανεβαίνει απότομα και κοκκινίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, θεωρητικά η 2η γραμμούλα κοκκινίζει σταδιακά όταν πλησιάζει η ωορρηξία και μετά πέφτει πάλι. Υποτίθεται ότι τις υπόλοιπες μέρες δεν φαίνεται καθόλου η γραμμή αλλά σε μένα προσωπικά αυτό δεν έχει συμβεί. Είναι το 1ο τεστάκι που έκανες; Συνήθως τι κύκλο έχεις;

Ναι το πρώτο είναι... Δεν έχω σταθερο κυκλο έχω κάνει και 90 μέρες κοντά... Απλά τώρα δύο μήνες έχω κάνει 40 ημέρες κύκλο... Γ αυτό κ δεν ήξερα ποτέ να αρχίσω τα τεστ... Κ είπα να κάνω ένα να δω κ αν δείξει κάτι να κάνω κάθε μέρα... Αλλιώς να περιμένω πάλι μερικές μέρες κ να κάνω... Έχω μπερδευτεί.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Maria1986@@ καλημερα Μαρια! Τις επομενες μερες θα κοκκινησει. Ισως να μη γινει ιδια με τη γραμμη ελεγχου αλλα θα δεις να ναι αρκετα εντονη. 

Επιμένως λες να κάνω κάθε μέρα από δω κ πέρα εεε;; γτ λόγω άστατου κύκλου... Έκανα το πρώτο τεστακι εχθές στην τύχη... Κ είπα αν δεν δείξει κάτι να περιμένω μερικές μέρες κ να ξανακάνω... Αλλά αν θεωρητικά το πάρω σαν αρχή αυτό.. Πρέπει να το παρακολουθώ από σήμερα κ κάθε μέρα... Σωστά??? ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria1986@@ είπε:

Ναι το πρώτο είναι... Δεν έχω σταθερο κυκλο έχω κάνει και 90 μέρες κοντά... Απλά τώρα δύο μήνες έχω κάνει 40 ημέρες κύκλο... Γ αυτό κ δεν ήξερα ποτέ να αρχίσω τα τεστ... Κ είπα να κάνω ένα να δω κ αν δείξει κάτι να κάνω κάθε μέρα... Αλλιώς να περιμένω πάλι μερικές μέρες κ να κάνω... Έχω μπερδευτεί.. ??

εχεις πολυκυστικες? Βασικα σου χει πει ο γιατρος να ξεκινησεις πχ ινοφερτ για να στρωσει ο κυκλος? Ή εχεις κανει ορμονικες? Κανονικά αυτά με τοσο ακανόνιστους κύκλους τα ξεκινάς μετά το τέλος της περιόδου εκεί γυρω στην 11η μερα και τα κανεις συνεχως μεχρι τον επόμενο κύκλο. Απλα θελεις πολλά τεστ και δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει γιατι ειναι πολύ μεγάλος ο κύκλος. Μηπως να δεις με γιατρό σου αν μπορείτε να τον τακτοποιήσετε κάπως και να το παρακολουθείς? Τώρα κανε ενα τη μέρα με όσα τεστ έχεις μήπως το πετύχεις. Δεν ξέρεις ποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσι με βάλατε σε σκέψεις κ δεν άντεξα κ έκανα τεστ πριν λίγο. Αρνητικό.. Βέβαια η θερμοκρασία 36,6

Καλημέρα κοριτσι μου... Μην απογοητεύεσαι... Μπορεί να άργησε να γίνει η σύλληψη κ γι αυτό να σου έδειξε αρνητικό... Το έχω ακούσει κ αυτό... Περίμενε λίγες μέρες ακόμη... Εύχομαι να μην έρθει κ να είναι αυτό που σου λέω... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria1986@@ είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου... Μην απογοητεύεσαι... Μπορεί να άργησε να γίνει η σύλληψη κ γι αυτό να σου έδειξε αρνητικό... Το έχω ακούσει κ αυτό... Περίμενε λίγες μέρες ακόμη... Εύχομαι να μην έρθει κ να είναι αυτό που σου λέω... ??

Δνε μου έχει έρθει ακόμη. Κ δνε έχω κ πόνο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εχεις πολυκυστικες? Βασικα σου χει πει ο γιατρος να ξεκινησεις πχ ινοφερτ για να στρωσει ο κυκλος? Ή εχεις κανει ορμονικες? Κανονικά αυτά με τοσο ακανόνιστους κύκλους τα ξεκινάς μετά το τέλος της περιόδου εκεί γυρω στην 11η μερα και τα κανεις συνεχως μεχρι τον επόμενο κύκλο. Απλα θελεις πολλά τεστ και δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει γιατι ειναι πολύ μεγάλος ο κύκλος. Μηπως να δεις με γιατρό σου αν μπορείτε να τον τακτοποιήσετε κάπως και να το παρακολουθείς? Τώρα κανε ενα τη μέρα με όσα τεστ έχεις μήπως το πετύχεις. Δεν ξέρεις ποτε!!!

Ναι έχω πολυκυστικες... Μου έδωσε ο γιατρός τα ινοφερτ combi τα ξεκίνησα πριν δύο μέρες... Μου είπε να τα πάρω ένα τρίμηνο κ μετά θα δούμε... Ναι αυτό θα κάνω... Θα παραγγείλω κ άλλα τεστ... Κ αν δεν το πετύχω τώρα θα προσπαθήσω να δω τον επόμενο μήνα... Μήπως κ βγάλω άκρη... Ευχαριστώ... Εσύ πως πας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Δνε μου έχει έρθει ακόμη. Κ δνε έχω κ πόνο.... 

Αυτό είναι καλό.... Να σου πω επειδή έχασα κάποιες συζητήσεις σας.. Χαχαχ τα ινοφερτ τα συνεχίζεις;; ο κύκλος σου τους τελευταίους μήνες πόσο είναι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria1986@@ είπε:

Ναι έχω πολυκυστικες... Μου έδωσε ο γιατρός τα ινοφερτ combi τα ξεκίνησα πριν δύο μέρες... Μου είπε να τα πάρω ένα τρίμηνο κ μετά θα δούμε... Ναι αυτό θα κάνω... Θα παραγγείλω κ άλλα τεστ... Κ αν δεν το πετύχω τώρα θα προσπαθήσω να δω τον επόμενο μήνα... Μήπως κ βγάλω άκρη... Ευχαριστώ... Εσύ πως πας;; 

τελεια!! Αφου εχεις ξεκινήσει πιστεύω θα σε βοηθήσουν άμεσα. Οι ρυθμισμένες πολυκυστικές δεν αποτελούν πρόβλημα στη σύλληψη. Θα έρθουν όλα με λίγο προγραμματισμό και συντομα. Παρε τεστάκια να χεις αποθεμα. εμενα με ειχαν βολεψει τα One step cassette σε σχέση με τις ταινίες δλδ. Τα βρηκα πιο πρακτικα. Μπες στο σαιτ Mother2be Και θα βρεις πολλα. Εγώ τα ίδια, αναμένω περίοδο σε λίγες μέρες και ξανα προς τη δόξα τραβώ που λένε με νέο κυκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria1986@@ είπε:

Αυτό είναι καλό.... Να σου πω επειδή έχασα κάποιες συζητήσεις σας.. Χαχαχ τα ινοφερτ τα συνεχίζεις;; ο κύκλος σου τους τελευταίους μήνες πόσο είναι;; 

28αρη και 30αρη.ναι έχω ακόμη λίγα ινοφερτ ακόμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

τελεια!! Αφου εχεις ξεκινήσει πιστεύω θα σε βοηθήσουν άμεσα. Οι ρυθμισμένες πολυκυστικές δεν αποτελούν πρόβλημα στη σύλληψη. Θα έρθουν όλα με λίγο προγραμματισμό και συντομα. Παρε τεστάκια να χεις αποθεμα. εμενα με ειχαν βολεψει τα One step cassette σε σχέση με τις ταινίες δλδ. Τα βρηκα πιο πρακτικα. Μπες στο σαιτ Mother2be Και θα βρεις πολλα. Εγώ τα ίδια, αναμένω περίοδο σε λίγες μέρες και ξανα προς τη δόξα τραβώ που λένε με νέο κυκλο!

Θα μπω να δω.. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ... Μπορεί κ να μην σου έρθει.. ???Ποτέ δεν ξέρεις.. Κ εύχομαι να μην χρειαστεί να πας για τον επόμενο μήνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
    • @Antonia2μ δυστυχώς ειναι δύσκολος ο δρόμος π χρειάζεται να διανύσουμε για να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας  το /τα μωράκια μας🙏🤰👶🏻 Έχει πολυ άγχος, αγωνία, πίεση γιαυτο πρέπει η μια στηρίζει την αλλη… ειναι πολυ σημαντικο να εχεις κάποιων να εκφράζεις τις ανησυχίες σ κ να μπορεί να σε καταλάβει  🥰🙏🌈  
    • @Mpourmpoulo τωρα βρηκα ευκαιρια να σ απαντησω. Εγω σ αυτό τον υπερηχο μετα την αποξεση πολυ ειχα επηρεαστει. Που δ υπηρχε εμβρυο πια. Στα νεα σου τωρα. Εφοσον πιανεις με σπερματεγχυση δ υπάρχει λογος να πατε με εξωσωματικη. Καλα θα κανετε κ θα τ ψαξετε ωστοσο ευχομαι οι ατυχίες σας να ήταν τυχαίο γεγονός. Οσο για την περιοδο μπορει να σ ρθει κ κανονικα. Ποτε δ ξερεις. Εμενα μ ειχε ερθει στις 23 μερες μετα την αποξεση. Μετα στις 31, μετα στις 24, μετα στις 32 μερες και καπου στον 5ο κυκλο εστρωσε στο φυσιολογικό 27 με28 μερες. Π παλι τρελες αποκλισεις τυπου 40 50 μερες δ ειχα. Μακαρι να σ ρθει σε νορμαλ πλαίσια ωστε να ξεκινήσετε αμεσα εφόσον εχεις το οκ. Πολυ αισιοδοξο που μπορεις αμεσα να πας παρακατω. Ακόμα και οι εξετασεις π πρεπει να γινουν, καθε εξεταση σε φερνει και πιο κοντα στο.ονειρο. Εύχομαι απο την καρδια μ ν σας προλαβει τ ουράνιο τοξο σας! 
    • Ανακουφιστικά έστω που θα το ψάξουμε λίγο παραπάνω και επίσης που από μόνος του μας είπε πως αν λείπει ο σύντροφος μπορούμε να καταψύξουμε σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση μέσα στο καλοκαιρι αν θέλω !  Επίσης γενικότερα έκατσε και μελέτησε την περίπτωση μου και δεν μας είπε μόνοι σας τώρα και βλεπουμε ! Μου είπε πως θα το παλέψουμε μαζί και πως θα τα καταφέρουμε! Μακάρι να πανε όλα καλά στην πορεία 🙏
    • Ναι ναι κ στην πρώτη μ εγκυμοσύνη έπαιρνα!! Δεν είναι τίποτα!!! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...