Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια εγώ ήδη ξεκίνησα για τον τυχερό Οκτώβρη. 

Έκανα άλλο ένα τεστάκι το απόγευμα και η γραμμούλα βγήκε πιο κόκκινη.

Έχω δύο ερωτήσεις:

α) Προτείνετε κάθε μέρα μία επαφή μέχρι την Κυριακή;

β) Μετά την επαφή πηγαίνετε κατευθείαν για μπάνιο ή είναι καλό να καθόμαστε λίγο;

α) αν μπορειτε νομιζω καλο θα ηταν καθε μερα

β) Να σου πω εγω το πολυ 10λεπτο εμενα ξαπλωμενη κι οταν σηκωνομουν ετρεχαν εξω (σορρυ κιολας)... κι ετσι διαπιστωσα οτι δεν παιζει κανενα ρολο που βγαινουν εξω. Η δουλιτσα γινεται κανονικοτατα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια εγώ ήδη ξεκίνησα για τον τυχερό Οκτώβρη. 

Έκανα άλλο ένα τεστάκι το απόγευμα και η γραμμούλα βγήκε πιο κόκκινη.

Έχω δύο ερωτήσεις:

α) Προτείνετε κάθε μέρα μία επαφή μέχρι την Κυριακή;

β) Μετά την επαφή πηγαίνετε κατευθείαν για μπάνιο ή είναι καλό να καθόμαστε λίγο;

Εγω αυτο που κανω κ σύμφωνα με τον γιατρό μου 3 με 4 μερες πριν την ωορρηξία κ μια μερα μετα ! Καλο ειναι να εισαι ξαπλωμένη για μισή ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η France είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Απλά λένε για το σπέρμα ότι γίνεται πιο αδύναμο.

Εμένα η γιατρός μου έχει πει μέρα παρά μέρα για αυτόν ακριβώς το λόγο που ανέφερες παραπάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Brisa είπε:

Γεια σας κ απο μενα ! Ειμαι καινουρια στην παρέα σας κ πρωτη φορα που συμμετέχω γενικα σε φόρουμ !!!να ευχηθώ σε όλες μας καλη επιτυχία ! Ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει κ σε σας να σταματάει ο πονος στο στηθος μια μερα πριν αδιαθέτησετε; Ρωτάω γιατι πιστευω πως μονο ετσι θα καταλάβω αν ειμαι έγκυος , παντα μα παντα οταν ειναι να αδιαθέτησω σταματάει ο πονος στο στηθος 

ναι παντα και σε μενα συμβαινει αυτο και οντως οταν δε σταματησε ημουν εγκυος (ασχετως εξελιξης). Απλα αυτο δεν μπορεις να το εκλαβεις απαραιτητα ως σημαδι καθως μπορει να χεις πχ καποια μικρη καθυστερηση στον κυκλο οποτε και το στηθος να ποναει. Εμενα συγκεκριμενα σταματαει να ποναει μολις ξεκινανε τα προεορτια, οποτε και με προλαβαινει η περιοδος και οχι τεστ εγκυμοσυνης :P. Ειναι σα να πεφτει κατακορυφα η προγεστερονη (πουαυτο γινεται στην ουσια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@France Μου όπως λέει και πιο πάνω ή @vayaki αν μπορείτε κάθε μέρα καλό είναι. Προσωπικά περίμενα οπωσδήποτε να περάσει ένα μισάωρο (βέβαια πάλι έτρεχαν, συγνώμη)  η ακόμη καλύτερα κοιμόμουν μετά κ δεν σηκωνομουν καθόλου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η levanda είπε:

Εμένα η γιατρός μου έχει πει μέρα παρά μέρα για αυτόν ακριβώς το λόγο που ανέφερες παραπάνω. 

Κ εμένα το ίδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες.. Τι κανετε? Εχτες ιχα ακμ λια καφε κ το απογευμα σταματισαν.. Να βαλω οτι εχτες τελιοσα στο ιμερολογιο η σημερα?, ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki κε εγω εχο αυτη. Τη απορια. Παντα δεν καταλαβω τι. Γινετε. Με τις θερμοκρασιες.. Κ πθ διαβασα νμζ ανεβενι κ μετα κατεβενι αποτομα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μέρα της ωορρηξίας αντιστοιχεί στο κατώτερο σημείο της καμπύλης, ενώ∙ η υψηλότερη ζώνη της καμπύλης διαρκεί από 12 ως 14 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα κοπελες.. Τι κανετε? Εχτες ιχα ακμ λια καφε κ το απογευμα σταματισαν.. Να βαλω οτι εχτες τελιοσα στο ιμερολογιο η σημερα?, ?

Καλημέρα! Αν δεν έχεις σήμερα βάλε ότι τέλειωσες εχθές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκια μου για τις εγκυμοσύνες σας...Έτσι μπραβο να αυξάνονται οι εγκυούλες...Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω μετά την απόξεση για να μπω σε κανα δυο κύκλους ξανα στο παιχνίδι των επαφών..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκια μου για τις εγκυμοσύνες σας...Έτσι μπραβο να αυξάνονται οι εγκυούλες...Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω μετά την απόξεση για να μπω σε κανα δυο κύκλους ξανα στο παιχνίδι των επαφών..

Σ υχαριστούμε πολύ Μαράκι μου. Σύντομα θα έχεις καλό αποτέλεσμα αφού έγινε η αρχή! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα! Αν δεν έχεις σήμερα βάλε ότι τέλειωσες εχθές!

Σε ευχαριστο @marakineos.. Κε. Σενα ολα. Καλα. Να. Κιλησουν. Μια. Καλη. Ενγκιμοσινη.. Ολα. Καλα. Να πανε.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια όταν έρχεται η ωορηξια η θερμοκρασία ανεβαίνει η κατεβαίνει?? 

Κατεβαίνει. Κ την επόμενη ανεβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... 26η ημέρες σήμερα για εμένα.. Πρωινές θερμοκρασίες 36,3 και απογευματινες μέχρι κ 37,1....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια... 26η ημέρες σήμερα για εμένα.. Πρωινές θερμοκρασίες 36,3 και απογευματινες μέχρι κ 37,1....

Kαλημέρα starrr μου! Άντε πλησιάζουν οι μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας μιας που διανύουμε μια ίδια φάση της ζωής μας.. την επιθυμία να αποκτήσουμε ένα μπεμπουλινακι! στην προσπάθεια λοιπόν κι εγώ! τυχερός Οκτώβρης εύχομαι να είναι για όλες! κ πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν! εύχομαι από καρδιάς μια όμορφη εγκυμοσυνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2018 at 8:02 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Άστα και εγώ σήμερα βέβαια λίγο με έχει ενόχληση η κοιλιά μου αλλα από υγρά απορω που τα έχω βρει. Όχι κ τίποτα άλλο αλλά δεν πίνω κ νερό. Επίσης σήμερα όλη μέρα είχα μια ανακατοσουρα δεν ήξερα τι να φάω. Κ αυτή η δυσκοιλιοτητα με έχει τρελάνει. Συγνώμη κιόλας έχω να πάω τουαλέτα 3 μέρες νιώθω ένα φούσκωμα. Κ δνε ξέρω αν η ανακατοσουρα είναι από την δυσκοιλιοτητα. 

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε? Εγώ σήμερα σπίτι μιας κ τα σχολεία είναι κλειστά (είμαι δασκάλα)! Τίποτα ακόμη με περίοδο είμαι στην αναμονή με πρησμενο στηθος ζαλάδες κ πόνο περιοδου!!! Εσύ Starrr πως είσαι? Ευτυχώς έχω κι εσάς κ μιλάω κάπου γτ αλλιώς μόνη μου το περνάω όλο αυτό με την εγκυμοσύνη!!! Όλοι μου λένε μην αγχώνεσαι... Λες κ το θέλουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Έλα starr δυναμικά περνούν οι μέρες κ έχεις συμπτώματα. Τέλειο!!!

 

Εμείς εάν μπορέσουμε σήμερα λόγω υποχρεώσεων θα έχουμε άλλη μια επαφή. Μακάρι να μας βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι παντα και σε μενα συμβαινει αυτο και οντως οταν δε σταματησε ημουν εγκυος (ασχετως εξελιξης). Απλα αυτο δεν μπορεις να το εκλαβεις απαραιτητα ως σημαδι καθως μπορει να χεις πχ καποια μικρη καθυστερηση στον κυκλο οποτε και το στηθος να ποναει. Εμενα συγκεκριμενα σταματαει να ποναει μολις ξεκινανε τα προεορτια, οποτε και με προλαβαινει η περιοδος και οχι τεστ εγκυμοσυνης :P. Ειναι σα να πεφτει κατακορυφα η προγεστερονη (πουαυτο γινεται στην ουσια)

Ποτε δηλαδη σου συμβαίνει ; Μια μερα πριν αδιαθετησεις ; Εμενα ξεκιναει ο πονος στο ενα στηθος μετα την ωορρηξία στην συνεχεια με ποναει κ το αλλο κ μια με μερα πριν αδιαθέτησω μειώνεται κατα πολυ ο πονος !! Σε ευχαριστω για απάντηση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε? Εγώ σήμερα σπίτι μιας κ τα σχολεία είναι κλειστά (είμαι δασκάλα)! Τίποτα ακόμη με περίοδο είμαι στην αναμονή με πρησμενο στηθος ζαλάδες κ πόνο περιοδου!!! Εσύ Starrr πως είσαι? Ευτυχώς έχω κι εσάς κ μιλάω κάπου γτ αλλιώς μόνη μου το περνάω όλο αυτό με την εγκυμοσύνη!!! Όλοι μου λένε μην αγχώνεσαι... Λες κ το θέλουμε 

Και εγώ σε σχολείο δουλεύω αλλά Ηράκλειο κ είμαστε ανοιχτά... Οπότε περνάει λίγο ο χρόνος..... Κάτι μικρά πονακια όχι κάτι ιδιαίτερο, σαν να περιμένω περίοδο, το στήθος με πονάει για 4η ημέρα, λίγο το στομάχι μου, λίγη νύστα, πολλά υγρά, λίγος πονοκέφαλο...!!! Αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε? Εγώ σήμερα σπίτι μιας κ τα σχολεία είναι κλειστά (είμαι δασκάλα)! Τίποτα ακόμη με περίοδο είμαι στην αναμονή με πρησμενο στηθος ζαλάδες κ πόνο περιοδου!!! Εσύ Starrr πως είσαι? Ευτυχώς έχω κι εσάς κ μιλάω κάπου γτ αλλιώς μόνη μου το περνάω όλο αυτό με την εγκυμοσύνη!!! Όλοι μου λένε μην αγχώνεσαι... Λες κ το θέλουμε 

Καλημερα!!! Σου ευχομαι καλη επιτυχία κ το 2019 να σε βρει με ενα υγιέστατο μωρακι!! Ποσο καιρό προσπαθείς ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...