Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

Κορίτσια έχω κάτι βιταμίνες μαγνήσιο κ b3 σπιτι. Πήρα σήμερα μια κ λέω να τελειώσω το κουτί έτσι για τόνωση ακόμα κ για τη δουλειά.. δεν έχω ξανά πάρει ποτέ .. σχετικά με τον στόχο μας βοηθάει σε κάτι η όχι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια έχω κάτι βιταμίνες μαγνήσιο κ b3 σπιτι. Πήρα σήμερα μια κ λέω να τελειώσω το κουτί έτσι για τόνωση ακόμα κ για τη δουλειά.. δεν έχω ξανά πάρει ποτέ .. σχετικά με τον στόχο μας βοηθάει σε κάτι η όχι??

Δεν νομίζω να βοηθάει. Αλλά καλό είναι να παίρνεις. Αν και να κοιτάξεις ημερομηνία λήξης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκα στον πειρασμό να βάλω θερμόμετρο δεν ένιωθα καλά κ ένιωθα πως ήμουν ζέστη οπότε λέω ας βάλω. Και είχα 36,6... Έριξα ένα χαμόγελο μόλις το είδα. Γιατί με της περασμένης εβδομάδας οι θερμοκρασίες δνε ήλπιζα... Επίσης τώρα κ 3 ημέρες πονάει το στήθος μου, βασικά η θηλή μου. Με ενοχλεί ακόμη κ όταν φοράω μπλούζα. Αυτ από μένα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια μπήκα στον πειρασμό να βάλω θερμόμετρο δεν ένιωθα καλά κ ένιωθα πως ήμουν ζέστη οπότε λέω ας βάλω. Και είχα 36,6... Έριξα ένα χαμόγελο μόλις το είδα. Γιατί με της περασμένης εβδομάδας οι θερμοκρασίες δνε ήλπιζα... Επίσης τώρα κ 3 ημέρες πονάει το στήθος μου, βασικά η θηλή μου. Με ενοχλεί ακόμη κ όταν φοράω μπλούζα. Αυτ από μένα.?

Άντε ωραίαααα μακάρι... Τεστακι περίμενα να πεις οτι μπήκες στον πειρασμό κ έκανες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Άντε ωραίαααα μακάρι... Τεστακι περίμενα να πεις οτι μπήκες στον πειρασμό κ έκανες...

??Στο δωμάτιο τα έχω αλλά αντιστέκομαι στο πειρασμό.. Βέβαια λέω να κάνω 1 την Δευτέρα αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

??Στο δωμάτιο τα έχω αλλά αντιστέκομαι στο πειρασμό.. Βέβαια λέω να κάνω 1 την Δευτέρα αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε.... 

Πότε δεμ περιμένεις είπαμε?? Άντε άστα όταν έρθει η ώρα .. υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Πότε δεμ περιμένεις είπαμε?? Άντε άστα όταν έρθει η ώρα .. υπομονή..

Δεν ξερω ακριβώς. Ξέρω μόνο ότι Δευτέρα θα είμαι στην 29η ημέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν ξερω ακριβώς. Ξέρω μόνο ότι Δευτέρα θα είμαι στην 29η ημέρα.. 

@Starr ατς ευχομε θετικα αποτελεσματα.. Να σε ροτισο το προιγουμενο μηνα ποσεσ τυ μινα ιδες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

??Στο δωμάτιο τα έχω αλλά αντιστέκομαι στο πειρασμό.. Βέβαια λέω να κάνω 1 την Δευτέρα αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε.... 

εχεις κρατησει θερμοδιαγραμμα αυτο το μηνα? Καπου ειδα το ειχες αναφέρει. Αν το χεις κρατήσει, στείλτο στους γυναικολόγους του Gyn.gr μαζι με 2-3 πληροφοριες για τον κυκλο σου και το ιστορικο σου και θα σου πουν. (Θα απαντησουν εντος 24ωρου). Γιατι με τα τεστακια δεν εβγαλες ακρη απο ο,τι καταλαβα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

@Starr ατς ευχομε θετικα αποτελεσματα.. Να σε ροτισο το προιγουμενο μηνα ποσεσ τυ μινα ιδες? 

30 κ τον άλλον 28

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εχεις κρατησει θερμοδιαγραμμα αυτο το μηνα? Καπου ειδα το ειχες αναφέρει. Αν το χεις κρατήσει, στείλτο στους γυναικολόγους του Gyn.gr μαζι με 2-3 πληροφοριες για τον κυκλο σου και το ιστορικο σου και θα σου πουν. (Θα απαντησουν εντος 24ωρου). Γιατι με τα τεστακια δεν εβγαλες ακρη απο ο,τι καταλαβα.

Ναι δνε έβγαλα άκρη η αλήθεια είναι. Το θέμα δεν είναι άμα κάνεις ωορρηξια. Το θέμα είναι να είναι σωστή κ μεγάλο το ωαριο.. Γι αυτό ανησύχησα με τα τεστακια θεώρησα πως δνε αυξήθηκαν οι ορμόνες μου όποτε δνε είχα καλή ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι δνε έβγαλα άκρη η αλήθεια είναι. Το θέμα δεν είναι άμα κάνεις ωορρηξια. Το θέμα είναι να είναι σωστή κ μεγάλο το ωαριο.. Γι αυτό ανησύχησα με τα τεστακια θεώρησα πως δνε αυξήθηκαν οι ορμόνες μου όποτε δνε είχα καλή ωορρηξια. 

Για στειλτους αν εχεις κρατησει, έστω και για καποιες μερες του κυκλου. Εγω ειχα ακολουθησει συμφωνα με τις συμβουλες τους θερμομετρηση και ειχα οντως τη χαμηλοτερη θερμοκρασια ταυτοχρονα με το θετικο τεστ μου. Επισης μετα απο καθοδηγηση του γιατρου μου ειχα κανει και εναν ελεγχο προγεστερονης για να δουμε αν κανω ποιοτικη ωορρηξια. (Την ποιοτικη ωορρηξια τη βλεπεις με την προγεστερονη και οχι με το τεστ ωορρηξιας). Το θεμα ειναι οτι ακομα και για την ιδια την ωορρηξια πρεπει να υπαρξει αποτομη αυξηση της Lh ανεξαρτητα του αν ειναι ποιοτική ή οχι, και επειδή δεν εβγαλες ακρη με δαυτα μήπως σε συμβουλεύσουν συμφωνα με τη θερμοκρασια σου για να ξερεις επομενη φορα, που φυσικά εύχομαι να μην υπάρξει καν, αλλά αλήθεια βοηθάνε πολύ οι συγκεκριμενοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Για στειλτους αν εχεις κρατησει, έστω και για καποιες μερες του κυκλου. Εγω ειχα ακολουθησει συμφωνα με τις συμβουλες τους θερμομετρηση και ειχα οντως τη χαμηλοτερη θερμοκρασια ταυτοχρονα με το θετικο τεστ μου. Επισης μετα απο καθοδηγηση του γιατρου μου ειχα κανει και εναν ελεγχο προγεστερονης για να δουμε αν κανω ποιοτικη ωορρηξια. (Την ποιοτικη ωορρηξια τη βλεπεις με την προγεστερονη και οχι με το τεστ ωορρηξιας). Το θεμα ειναι οτι ακομα και για την ιδια την ωορρηξια πρεπει να υπαρξει αποτομη αυξηση της Lh ανεξαρτητα του αν ειναι ποιοτική ή οχι, και επειδή δεν εβγαλες ακρη με δαυτα μήπως σε συμβουλεύσουν συμφωνα με τη θερμοκρασια σου για να ξερεις επομενη φορα, που φυσικά εύχομαι να μην υπάρξει καν, αλλά αλήθεια βοηθάνε πολύ οι συγκεκριμενοι.

Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Ναι το ήξερα και για την προγεστερονη. Τώρα τελευταία το έμαθα... Μου φαίνεται από τον άλλον μήνα θα τρυπιεμαι κιόλας... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Ναι το ήξερα και για την προγεστερονη. Τώρα τελευταία το έμαθα... Μου φαίνεται από τον άλλον μήνα θα τρυπιεμαι κιόλας... ?

καλα και εγω δεν το ηξερα, απλα μια μερα που ειχα καθυστερηση που γενικα εχω πολυ σταθερο κυκλο και μας φανηκε περιεργο, με εστειλε κατευθειαν για προγεστερονη και μου ανεφερε πως θα δουμε αν εκανες ποιοτικη ωορρηξια. Αν βγει αυξημενη, απλα μετατοπιστηκε λιγο και θα περιμενεις να σου ρθει περιοδος, ειδαλλως θα εισαι εγκυος. Ε, τελικα ηρθε περιοδος :P Αλλα τουλαχιστον ελεγξα και με αυτον τον τροπο την ωορρηξια. Αν το κανεις θα το κανεις μια φορα, αν και θεωρω με θερμομετρηση ενα μηνα και τεστ βλεπεις επακριβως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα και εγω δεν το ηξερα, απλα μια μερα που ειχα καθυστερηση που γενικα εχω πολυ σταθερο κυκλο και μας φανηκε περιεργο, με εστειλε κατευθειαν για προγεστερονη και μου ανεφερε πως θα δουμε αν εκανες ποιοτικη ωορρηξια. Αν βγει αυξημενη, απλα μετατοπιστηκε λιγο και θα περιμενεις να σου ρθει περιοδος, ειδαλλως θα εισαι εγκυος. Ε, τελικα ηρθε περιοδος :P Αλλα τουλαχιστον ελεγξα και με αυτον τον τροπο την ωορρηξια. Αν το κανεις θα το κανεις μια φορα, αν και θεωρω με θερμομετρηση ενα μηνα και τεστ βλεπεις επακριβως.

Τώρα έχω 37... Και πολλά υγρά.. Κ αυτή η νύστα. Ξαπλωμένη είμαι... Συνήθως νύσταζα την προηγούμενη μέρα πριν την περίοδο. Τώρα νύστα όλη την εβδομάδα. Μακάρι τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα ! Ειμαι καινουρια στην παρέα σας κ πρωτη φορα που συμμετέχω γενικα σε φόρουμ !!!να ευχηθώ σε όλες μας καλη επιτυχία ! Ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει κ σε σας να σταματάει ο πονος στο στηθος μια μερα πριν αδιαθέτησετε; Ρωτάω γιατι πιστευω πως μονο ετσι θα καταλάβω αν ειμαι έγκυος , παντα μα παντα οταν ειναι να αδιαθέτησω σταματάει ο πονος στο στηθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3 Σεπτεμβρίου 2018 at 4:28 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Κορίτσια είστε σε προσπαθειες με επαφες μονές σας;Παίρνετε τίποτε βιταμίνες παρακολουθείτο ωορρηξία ;

Εγω ειχα αρχίσει νς παιρνω τα inofert μιας κ εχω πολυκυστικες αλλα τα σταμάτησα γιατι δεν συμβουλεύτηκα τον γιατρό μου γιαυτο πρώτα , άκουσα απλά τις συμβουλές μια φίλης που ειχε το ίδιο προβλημα με μενα κ μόλις τα πήρε εμεινε έγκυος ενώ προσπαθούσε δυο χρονια για παιδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Γεια σας κ απο μενα ! Ειμαι καινουρια στην παρέα σας κ πρωτη φορα που συμμετέχω γενικα σε φόρουμ !!!να ευχηθώ σε όλες μας καλη επιτυχία ! Ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει κ σε σας να σταματάει ο πονος στο στηθος μια μερα πριν αδιαθέτησετε; Ρωτάω γιατι πιστευω πως μονο ετσι θα καταλάβω αν ειμαι έγκυος , παντα μα παντα οταν ειναι να αδιαθέτησω σταματάει ο πονος στο στηθος 

Καλώς ήλθες. Κι εμένα μου σταματά ο πόνος όταν είναι να αδιαθετήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τώρα έχω 37... Και πολλά υγρά.. Κ αυτή η νύστα. Ξαπλωμένη είμαι... Συνήθως νύσταζα την προηγούμενη μέρα πριν την περίοδο. Τώρα νύστα όλη την εβδομάδα. Μακάρι τι να πω... 

Μπράβο! Όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ ήδη ξεκίνησα για τον τυχερό Οκτώβρη. 

Έκανα άλλο ένα τεστάκι το απόγευμα και η γραμμούλα βγήκε πιο κόκκινη.

Έχω δύο ερωτήσεις:

α) Προτείνετε κάθε μέρα μία επαφή μέχρι την Κυριακή;

β) Μετά την επαφή πηγαίνετε κατευθείαν για μπάνιο ή είναι καλό να καθόμαστε λίγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η France είπε:

Καλώς ήλθες. Κι εμένα μου σταματά ο πόνος όταν είναι να αδιαθετήσω.

Καλώς σας βρήκα!!! Άρα δεν υπαρχει καμμια ελπίδα να ειμαι έγκυος κ αυτόν τον μηνα ;; Εχω δυο μερες καθυστέρηση αλλα φοβάμαι να κανω το τεστ , γενικα εχω σταθερό κύκλο μπορει ομως να καθυστερήσει μια με δυο φορες τον χρονο οποτε λεω νς μην βιαστώ μιας κ σημερα σταμάτησε κ ο πονος συο στηθος κ ξεκίνησαν οι πόνοι  περιόδου χαμηλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια εγώ ήδη ξεκίνησα για τον τυχερό Οκτώβρη. 

Έκανα άλλο ένα τεστάκι το απόγευμα και η γραμμούλα βγήκε πιο κόκκινη.

Έχω δύο ερωτήσεις:

α) Προτείνετε κάθε μέρα μία επαφή μέχρι την Κυριακή;

β) Μετά την επαφή πηγαίνετε κατευθείαν για μπάνιο ή είναι καλό να καθόμαστε λίγο;

Κορίτσι μου αφού τώρα αρχίζει και κοκκίνιζει περισσότερο σημαίνει ότι αύριο μεθαύριο θα είναι θετικότατο εμένα από εκεί που ταπαραγγειλα τα τεστ μου είπαν όσο πιο συχνά έρχεσαι σε επαφή  πριν την ωορρηξία είναι καλό!!!τώρα αν δεν μπορείς δεν πειράζει αλλά καλό θα ήταν!!!εγώ κάθομαι λίγο ναπω την αλήθεια αν και λένε ότι δεν παίζει τόσο ρόλο!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...