Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες! Μετα τις 12 μου ειπαν θα εχω και αποτελεσματα χοριακης.

Όταν μπηκα σε αυτο το θεμα ειχα γραψει οτι για μενα ο Σεπτεμβρης ειναι ο πιο μελαγχολικος. Τελικα ηταν τυχερος! @Starrr γουρικο το θεμα σου! Ευχομαι θετικα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν!!!

Κοριτσια ενα θα σας πω... παρτε τεστακια ωορρηξιας οσες δεν εχετε παρει. Ηταν ο πρωτος μηνας που χρησιμοποιησα και πετυχε. Ειχα επαφη την ημερα που εδειξε θετικο και την επομενη. Τον υπολοιπο μηνα το πηγαμε πολυυυυ χαλαρα. Δε θελει κοπο τελικα.... θελει απλα σωστο timing και τυχη.

Τον προηγουμενο μηνα ειχαμε ψοφησει καθε μερα με τις επαφες....δεν αντεχαμε αλλο χαχα και αποτελεσμα τελικα δεν ειχε.

Οποτε... επειδη σε μενα λειτουργησαν τα τεστακια ξαναλεω πειραματιστειτε με αυτα.

xaxa @vayaki μου πολύ χαίρομαι για σένα!! Εαν αδιαθετήσω τελικά τη Δευτέρα θα παραγγείλω σίγουρα γιατι κι εμείς ξεπατωθήκαμε αυτόν τον μήνα?!! Ποια πήρες? της hometest?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

xaxa @vayaki μου πολύ χαίρομαι για σένα!! Εαν αδιαθετήσω τελικά τη Δευτέρα θα παραγγείλω σίγουρα γιατι κι εμείς ξεπατωθήκαμε αυτόν τον μήνα?!! Ποια πήρες? της hometest?

ναι ναι hometest! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

ναι ναι hometest! ?

Εμένα της hometest αυτό τον μήνα δεν μου βγήκε κανένα θετικό. Τον προηγούμενο μήνα είχα πάρει κάτι αλλά σε στικακι πάλι και μου έδειξε... Τώρα ίσως ήταν τυχαίο. Γιατί πήρα άλλη εταιρεία κ ξεκίνησα κ τα ινοφερτ ταυτόχρονα οπότε ίσως μπερδευτηκαμε όλοι μας... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα της hometest αυτό τον μήνα δεν μου βγήκε κανένα θετικό. Τον προηγούμενο μήνα είχα πάρει κάτι αλλά σε στικακι πάλι και μου έδειξε... Τώρα ίσως ήταν τυχαίο. Γιατί πήρα άλλη εταιρεία κ ξεκίνησα κ τα ινοφερτ ταυτόχρονα οπότε ίσως μπερδευτηκαμε όλοι μας... ?

ουφ τι να πω!! ειδα κι αλλη σταγονιτσα σημερα μια μικρη μικρη στο εσωρουχο! ε ε ερχεται!! χαχα!! πήρα θάρρος κορίτσια μου που είχαμε μία επιτυχία μεχρι στιγμης στο θέμα μας!! άντε κάθε μήνα θα τα καταφέρνει και μία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki συγχαρητήρια!! Μπράβο! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Με το καλό τα αποτελέσματα της χοριακης! ❤???

Εγώ σήμερα διανυω την 31η ημέρα και είμαι 16 μέρες μετά την ωορρηξία. Σύμφωνα με την ωορρηξία μου άντε μεχρι κ σήμερα να αδιαθετησω. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

ουφ τι να πω!! ειδα κι αλλη σταγονιτσα σημερα μια μικρη μικρη στο εσωρουχο! ε ε ερχεται!! χαχα!! πήρα θάρρος κορίτσια μου που είχαμε μία επιτυχία μεχρι στιγμης στο θέμα μας!! άντε κάθε μήνα θα τα καταφέρνει και μία!

Εγώ πιστεύω πως δεν θα αδιαθετησεις..... Εγώ έχω 2 εναλλακτικές ημερομηνίες... Είτε 26 ημέρες είτε 30... Δηλ περιμένω μετά την άλλη Παρασκευή... Και σήμερα είχα όχι λευκά υγρά αλλά ψιλοκιτρινα. Που δηλώνει ότι έχει περάσει η ωορρηξια οπότε θεωρώ ότι τουλάχιστον έγινε κάποια στιγμή. Γιατί από επαφές είμαι οκ νομίζω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η levanda είπε:

@vayaki συγχαρητήρια!! Μπράβο! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Με το καλό τα αποτελέσματα της χοριακης! ❤???

Εγώ σήμερα διανυω την 31η ημέρα και είμαι 16 μέρες μετά την ωορρηξία. Σύμφωνα με την ωορρηξία μου άντε μεχρι κ σήμερα να αδιαθετησω. ?

Τέλεια αντε να πολλαπλασιαζομαστε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Σ΄ευχαριστω! Μην απογοητευεσαι! Προχωρα δυνατα για τον επομενο μηνα!!!

Ne etsi prepi na kamw isos den ipologisa. Kala.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τέλεια αντε να πολλαπλασιαζομαστε... 

@Starrr Δεν σας κρύβω ότι κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ 20η ημέρα, με κύκλο δεν γνωρίζω... ?? Στο κινητό έχω βάλει 30..

Αχ μαζί είμαστε!!! Μας βλέπω τέλος του μήνα να καθόμαστε στα κάρβουνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Αχ μαζί είμαστε!!! Μας βλέπω τέλος του μήνα να καθόμαστε στα κάρβουνα 

Εσύ νιώθεις τίποτα???. Εγώ έχω τα υγρά μόνο ότι τελείωσε η ωορρηξια... Πάντως αυτό το μήνα σχεδόν κάθε μέρα βάζω κ σερβιετακι. Δεν ξέρω ποια τι γίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εσύ νιώθεις τίποτα???. Εγώ έχω τα υγρά μόνο ότι τελείωσε η ωορρηξια... Πάντως αυτό το μήνα σχεδόν κάθε μέρα βάζω κ σερβιετακι. Δεν ξέρω ποια τι γίνεται.. 

Εχω κτ λευκά υγρά άοσμα... Τίποτε άλλο... Ούτε πρήξιμο τίποτε... Τα υγρά τα έχω όταν κουράζομαι το έχω παρατηρήσει!!! Δεν ξέρω... Κι εγώ με τα τεστ δεν έβγαλα άκρη αυτό το μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εχω κτ λευκά υγρά άοσμα... Τίποτε άλλο... Ούτε πρήξιμο τίποτε... Τα υγρά τα έχω όταν κουράζομαι το έχω παρατηρήσει!!! Δεν ξέρω... Κι εγώ με τα τεστ δεν έβγαλα άκρη αυτό το μηνα

Α τέλεια κ εσύ... Κατάλαβα σίγουρα μαζί θα περιμένουμε... Αντε να δούμε... Εμένα είναι σαν υπολευκα.. Ισωσ είναι κ από τα ινοφερτ... Δεν ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Α τέλεια κ εσύ... Κατάλαβα σίγουρα μαζί θα περιμένουμε... Αντε να δούμε... Εμένα είναι σαν υπολευκα.. Ισωσ είναι κ από τα ινοφερτ... Δεν ξέρω.. 

Εγω δεν παίρνω τίποτα αλλά νομίζω ότι αυτά τα υγρά είναι προεορτια περιοδου!!!! Λες να μην είναι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Εγω δεν παίρνω τίποτα αλλά νομίζω ότι αυτά τα υγρά είναι προεορτια περιοδου!!!! Λες να μην είναι??? 

Είναι ανάλογα αν πίνεις και πολλά υγρά αν έγινε σωστή ωορρηξια πολλά παίζουν... Εγώ τον περασμένο μήνα είχα βρει την ωορρηξια αλλά δεν είχα καθόλου υγρά μετά... Τώρα είμαι με τα σερβιετακι αγκαλιά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

starrr μου μακάρι αλλά μέχρι στιγμής έχω ότι κ κάθε μήνα!? levanda άντε να έχουμε και από σένα ευχάριστα!!! @vayaki μου είχες κανένα σύμπτωμα διαφορετικό αυτόν το μήνα? πόνους περιόδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!! Υπέροχα νέα!!!!!! Μια τεράστια χοριακή και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!!!!! :)

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες! Μετα τις 12 μου ειπαν θα εχω και αποτελεσματα χοριακης.

Όταν μπηκα σε αυτο το θεμα ειχα γραψει οτι για μενα ο Σεπτεμβρης ειναι ο πιο μελαγχολικος. Τελικα ηταν τυχερος! @Starrr γουρικο το θεμα σου! Ευχομαι θετικα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν!!!

Κοριτσια ενα θα σας πω... παρτε τεστακια ωορρηξιας οσες δεν εχετε παρει. Ηταν ο πρωτος μηνας που χρησιμοποιησα και πετυχε. Ειχα επαφη την ημερα που εδειξε θετικο και την επομενη. Τον υπολοιπο μηνα το πηγαμε πολυυυυ χαλαρα. Δε θελει κοπο τελικα.... θελει απλα σωστο timing και τυχη.

Τον προηγουμενο μηνα ειχαμε ψοφησει καθε μερα με τις επαφες....δεν αντεχαμε αλλο χαχα και αποτελεσμα τελικα δεν ειχε.

Οποτε... επειδη σε μενα λειτουργησαν τα τεστακια ξαναλεω πειραματιστειτε με αυτα.

Συγχαρητήρια κοριτσι!!!Ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερό παιδάκι.Μην αγχώνεσαι τωρα ολα καλα θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είναι ανάλογα αν πίνεις και πολλά υγρά αν έγινε σωστή ωορρηξια πολλά παίζουν... Εγώ τον περασμένο μήνα είχα βρει την ωορρηξια αλλά δεν είχα καθόλου υγρά μετά... Τώρα είμαι με τα σερβιετακι αγκαλιά.... 

Δεν ξέρω... Εσένα σε βλέπω πιο ενημερωμένη... Γι αυτό σε ρώταω!!!Μακάρι να έχουμε θετικά αποτελέσματα όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ευχαριστησω ολες τις κοπελες για τις ευχες!!!! Ειστε και πολλες και μη γεμισω το φορουμ τωρα με ευχαριστειες χαχα!!!

Η χοριακη ειναι 1174.... αχ παναγιτσα μου ωραιοτατο νουμερο! Τη Δευτερα θα μιλησω με γιατρο να μου πει ποτε θα παω. Περιμενω να σχολασει ο αντρας μου να του το πω!!!

@marakineos με ρωτησες για τα συμπτωματα που ειχα. Τιποτα το διαφορετικο. Κανονικοτατοι πονοι περιοδου. Οταν λεμε ιδιοι ομως....ιδιοι...!!! Τετοιοι πονοι που λες "να τωρα θα παω τουαλετα και θα μου εχει ερθει"

Γι αυτο οι πιο εμπειρες μας ελεγαν και μας ξαναελεγαν: μην ψαχνετε συμπτωματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Να ευχαριστησω ολες τις κοπελες για τις ευχες!!!! Ειστε και πολλες και μη γεμισω το φορουμ τωρα με ευχαριστειες χαχα!!!

Η χοριακη ειναι 1174.... αχ παναγιτσα μου ωραιοτατο νουμερο! Τη Δευτερα θα μιλησω με γιατρο να μου πει ποτε θα παω. Περιμενω να σχολασει ο αντρας μου να του το πω!!!

@marakineos με ρωτησες για τα συμπτωματα που ειχα. Τιποτα το διαφορετικο. Κανονικοτατοι πονοι περιοδου. Οταν λεμε ιδιοι ομως....ιδιοι...!!! Τετοιοι πονοι που λες "να τωρα θα παω τουαλετα και θα μου εχει ερθει"

Γι αυτο οι πιο εμπειρες μας ελεγαν και μας ξαναελεγαν: μην ψαχνετε συμπτωματα.

@vayaki Τι υπέροχη μέρα για εσένα και  τον άντρα σου ! Να το ευχαριστηθείτε! Και πάλι συγχαρητήρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Να ευχαριστησω ολες τις κοπελες για τις ευχες!!!! Ειστε και πολλες και μη γεμισω το φορουμ τωρα με ευχαριστειες χαχα!!!

Η χοριακη ειναι 1174.... αχ παναγιτσα μου ωραιοτατο νουμερο! Τη Δευτερα θα μιλησω με γιατρο να μου πει ποτε θα παω. Περιμενω να σχολασει ο αντρας μου να του το πω!!!

@marakineos με ρωτησες για τα συμπτωματα που ειχα. Τιποτα το διαφορετικο. Κανονικοτατοι πονοι περιοδου. Οταν λεμε ιδιοι ομως....ιδιοι...!!! Τετοιοι πονοι που λες "να τωρα θα παω τουαλετα και θα μου εχει ερθει"

Γι αυτο οι πιο εμπειρες μας ελεγαν και μας ξαναελεγαν: μην ψαχνετε συμπτωματα.

Όντως αυτο που λες για τα συμπτώματα ισχύει.Κι εγω τα ίδια.Απλα δεν αδιαθέτησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Να ευχαριστησω ολες τις κοπελες για τις ευχες!!!! Ειστε και πολλες και μη γεμισω το φορουμ τωρα με ευχαριστειες χαχα!!!

Η χοριακη ειναι 1174.... αχ παναγιτσα μου ωραιοτατο νουμερο! Τη Δευτερα θα μιλησω με γιατρο να μου πει ποτε θα παω. Περιμενω να σχολασει ο αντρας μου να του το πω!!!

@marakineos με ρωτησες για τα συμπτωματα που ειχα. Τιποτα το διαφορετικο. Κανονικοτατοι πονοι περιοδου. Οταν λεμε ιδιοι ομως....ιδιοι...!!! Τετοιοι πονοι που λες "να τωρα θα παω τουαλετα και θα μου εχει ερθει"

Γι αυτο οι πιο εμπειρες μας ελεγαν και μας ξαναελεγαν: μην ψαχνετε συμπτωματα.

Καλα αν σου πω οτι συγκινήθηκα μόλις διάβασα το νούμερο θα με πιστέψεις. Είμαι στο γραφείο και βούρκωσα προσπάθησα να το κρύψω μη με πάρουν χαμπάρι!Μπράβο μπράβο μπράβο!!!! Να πάνε όλα τέλεια!! ❤️  ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Καλα αν σου πω οτι συγκινήθηκα μόλις διάβασα το νούμερο θα με πιστέψεις. Είμαι στο γραφείο και βούρκωσα προσπάθησα να το κρύψω μη με πάρουν χαμπάρι!Μπράβο μπράβο μπράβο!!!! Να πάνε όλα τέλεια!! ❤️  ❤️ ❤️

αχ σταματα γιατι θα αρχισω κι εγω τωρα!!! Τωρα εγω πρεπει να κρατηθω να μην το πω στη μαμα μου; Δεν μπορω με τιποτα να κρατηθω. Ειναι και φρεσκοεγχειρισμενη.... θα ξανανιωσει χαχα.... Να  πω και κατι αλλο που το σκεφτομαι και με συγκινει; Η μαμα μου ενα μηνα πριν εκανε αφαιρεση μητρας κτλ... Και σε καποια φαση σκεφτηκα οτι κατα καποιο τροπο ειναι σαν να "παρεδωσε" αυτη και να συνεχιζω τωρα εγω... δεν ξερω... με συγκινει αυτη η σκεψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγω θα πω μην κοιτάτε πως ήταν η περίοδο πριν την γεννά και πως τώρα όλα αλλάζουν εκεί μέσα δεν είναι τίποτα πλέον ίδιο μετά από μια γεννά.. ειδικά στις πρωτες περιόδου μας καμία σχέση.. θέλει χρόνο να στρώσει πάλι το πράγμα ☺️ εγω παράδειγμα είχα πάντα καφέ υγρά πριν έρθει η περιοδος.. μετά την γεννά αυτό σταμάτησε είχα αμέσως αίμα 
    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...