Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Χαχαχα τι ωραιο αυτο που διαβασα! Μακαρι ? 

Πήγες για χοριακη; Πιστεύω ότι είσαι έγκυος. Πόσες μέρες είσαι σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η France είπε:

Πήγες για χοριακη; Πιστεύω ότι είσαι έγκυος. Πόσες μέρες είσαι σήμερα;

Σημερα ειμαι 32η μερα. 17η μερα μετα την ωορρηξια. Αυριο πρωι πρωι τεστακι κι αν ειναι θετικο παω και για χοριακη κατευθειαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Τις προηγουμενες μερες ειχα πονακια περιοδου που ερχονταν κι εφευγαν. Αυτο γενικα νιωθω μεσα στη μερα που και που. Επισης το στηθος μου τις προηγουμενες μερες ηταν πιο πρησμενο. Το λες και οτι ξεφουσκωσε λιγο εδω και 2-3 μερες. Αλλα πραγματικα δε δινω βαση σε τιποτα απ αυτα και δεν τα σκεφτομαι. Το μονο που κοιταω ειναι οτι δεν εχω περιοδο

Ναι είναι το καλύτερο σύμπτωμα θεωρω.. Γιατί τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.... Οπότε δεν βγάζεις άκρη... Κ εγώ έχω πονάκια που έρχονται κ φεύγουν. Με υγρά κ κάτι σαν συσπάσεις αλλά ίσως είναι κ το έντερο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι είναι το καλύτερο σύμπτωμα θεωρω.. Γιατί τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.... Οπότε δεν βγάζεις άκρη... Κ εγώ έχω πονάκια που έρχονται κ φεύγουν. Με υγρά κ κάτι σαν συσπάσεις αλλά ίσως είναι κ το έντερο... 

Τι να πω.. ευχομαι μονο ευχαριστα να ακουμε αυτον τον μηνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Τι να πω.. ευχομαι μονο ευχαριστα να ακουμε αυτον τον μηνα! 

Για αρχή περιμένουμε εσένα.... ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου βλέπω η καθεμία είναι και σε άλλη φάση! Εύχομαι να τα καταφέρουμε όλες ! @vayaki άντε να κάνεις την αρχή!! ❤️ @starr μου νομίζω είσαι σε καλό δρόμο! Στα κορίτσια που είναι στις γόνιμες βουυυρ στο ψητό! ! Εγώ δεν άντεξα και κοίταξα την εφαρμογή,σε 3 μέρες περιμένω! Έχω πονάκια περιόδου και στήθος όπως κάθε φορά! Το μόνο διαφορετικό που έχω παρατηρήσει είναι ένα αίσθημα καύσους που και που χαμηλά στην κοιλιά και η ροζ σταγόνα! Βέβαια και την προηγούμενο μήνα πριν την περίοδο είχα προεόρτια με σταγόνες κλπ! έχω πει να μην βασίζομαι καθόλου σε συμπτώματα αλλά ρε κορίτσια μόλις νιώθω κάτι αμέσως εκεί πάει το μυαλό μου! Όλα δείχνουν πως θα αδιαθετήσω κανονικά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου βλέπω η καθεμία είναι και σε άλλη φάση! Εύχομαι να τα καταφέρουμε όλες ! @vayaki άντε να κάνεις την αρχή!! ❤️ @starr μου νομίζω είσαι σε καλό δρόμο! Στα κορίτσια που είναι στις γόνιμες βουυυρ στο ψητό! ! Εγώ δεν άντεξα και κοίταξα την εφαρμογή,σε 3 μέρες περιμένω! Έχω πονάκια περιόδου και στήθος όπως κάθε φορά! Το μόνο διαφορετικό που έχω παρατηρήσει είναι ένα αίσθημα καύσους που και που χαμηλά στην κοιλιά και η ροζ σταγόνα! Βέβαια και την προηγούμενο μήνα πριν την περίοδο είχα προεόρτια με σταγόνες κλπ! έχω πει να μην βασίζομαι καθόλου σε συμπτώματα αλλά ρε κορίτσια μόλις νιώθω κάτι αμέσως εκεί πάει το μυαλό μου! Όλα δείχνουν πως θα αδιαθετήσω κανονικά !

Θα δείξει. Περίμενε λιγάκι.... Εγώ σήμερα έχω παρά πολλά λευκά υγρά δεν ξέρω από τι είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Θα δείξει. Περίμενε λιγάκι.... Εγώ σήμερα έχω παρά πολλά λευκά υγρά δεν ξέρω από τι είναι. 

Αχ αυτά τα συμπτώματα !! Μακάρι να ξέραμε τι σημαίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια;Εμεις πήγαμε στο γιατρό και ολα καλα.Ειδαμε σάκο με εμβρυϊκα στοιχεια κ περιμένουμε 2 εβδομάδες να παμε να ακούσουμε καρδιά.Στελνω την θετική μου ενέργεια σε ολες.Να κρατησετε σύντομα ενα γερό μωράκι η καθε μια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια και μιλαγαμε για τα ινοφερτ, εγω τελικά τα σταμάτησα απο εχθές, και συνεχισα τις Pregnacare. σημερα το τεστ ωορρηξιας ανεβηκε πολυ, ειναι σχεδόν θετικό (ίσως αυριο). Ειναι σιγουρα συμπτωματικο ολο αυτό, γιατί ειναι λιγες οι μερες, απλα καταλήγουμε στο τι παιχνίδια παίζει το μυαλό σου μερικές φορες. Δηλαδη τα ινοφερτ ισως και να πηγαν να μου μεγαλωσουν λιγο τον κυκλο μου και να τον κανουν 28αρη (γιατι ειχα μικροτερο) και εγώ να ταράχτηκα αδικα. Θελει πολλη υπομονη αυτο το ταξιδι για καποιες γυναικες και δυστυχως πρεπει να επιβαλλομαστε στο μυαλο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η levanda είπε:

Have faith @lactaki !Μαζί περιμένουμε !

@Starrr έχεις κάνει πολύ καλές προσπάθειες! Μην σκας με τα τεστακια! 

 

Εγώ κορίτσια ούτε σήμερα καφέ ακόμα...με ταλαιπωρείιι κ δεν έρχεται.. οπότε η ωορηξια θα έγινε αφοτου μου τελειώσανε τα τεστακια ε.. άμα έρθει αύριο για πάραδειγμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η RnMl είπε:

Τι κανετε κοριτσια;Εμεις πήγαμε στο γιατρό και ολα καλα.Ειδαμε σάκο με εμβρυϊκα στοιχεια κ περιμένουμε 2 εβδομάδες να παμε να ακούσουμε καρδιά.Στελνω την θετική μου ενέργεια σε ολες.Να κρατησετε σύντομα ενα γερό μωράκι η καθε μια!!!

Χαίρομαι πολύ για σένα!! Με το καλό το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μια και μιλαγαμε για τα ινοφερτ, εγω τελικά τα σταμάτησα απο εχθές, και συνεχισα τις Pregnacare. σημερα το τεστ ωορρηξιας ανεβηκε πολυ, ειναι σχεδόν θετικό (ίσως αυριο). Ειναι σιγουρα συμπτωματικο ολο αυτό, γιατί ειναι λιγες οι μερες, απλα καταλήγουμε στο τι παιχνίδια παίζει το μυαλό σου μερικές φορες. Δηλαδη τα ινοφερτ ισως και να πηγαν να μου μεγαλωσουν λιγο τον κυκλο μου και να τον κανουν 28αρη (γιατι ειχα μικροτερο) και εγώ να ταράχτηκα αδικα. Θελει πολλη υπομονη αυτο το ταξιδι για καποιες γυναικες και δυστυχως πρεπει να επιβαλλομαστε στο μυαλο μας

Από τα δυσκολότερα κομμάτια να επιβληθούμε στο μυαλό δυστυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εγώ κορίτσια ούτε σήμερα καφέ ακόμα...με ταλαιπωρείιι κ δεν έρχεται.. οπότε η ωορηξια θα έγινε αφοτου μου τελειώσανε τα τεστακια ε.. άμα έρθει αύριο για πάραδειγμα..

Lactaki μου δεν θυμάμαι γενικά έχεις καφέ όταν σου αρχίζει περίοδος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια στην όμορφη παρέα μου, όπως είπα και πιο πάνω εχθές έκανα ωορρηξία σύμφωνα με τα τεστακια μου, έτσι λοιπόν ήρθαμε σε επαφή με τον αντρουλη μου, το θέμα είναι ότι καμία φορά δεν έχουμε πολύ όρεξη λόγω κούρασης ειδικά ο άντρας μου και αυτό το εξαναγκαστικο είναι ψυχοφθόρο....Δεν ξέρω τι να πω... σήμερα που είναι και Παρασκευή και θα είμαστε πιο χαλαρά λέμε να ξαναπροσπαθησουμε...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Από τα δυσκολότερα κομμάτια να επιβληθούμε στο μυαλό δυστυχώς.

νομιζω εκει ειναι η μιση επιτυχια. Εγω παθαινω πανικους, μετα προσπαθω να πω οτι οκ δε θα πεθανω κιολας, αλλα γενικα διαθεση ρολερ κοστερ, ομως αν το καλοσκεφτεις ταραζεις τοσο τα ορμονικα που μονο χειροτερα τα κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

νομιζω εκει ειναι η μιση επιτυχια. Εγω παθαινω πανικους, μετα προσπαθω να πω οτι οκ δε θα πεθανω κιολας, αλλα γενικα διαθεση ρολερ κοστερ, ομως αν το καλοσκεφτεις ταραζεις τοσο τα ορμονικα που μονο χειροτερα τα κανεις.

ισχύει. Μια από τα ίδια εκεί, το μυαλό κολλημένο! Νόμιζα πως αυτόν το μήνα το είχα ξεπεράσει αλλά τώρα που κοντεύει πάλι περίοδος τα ιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια στην όμορφη παρέα μου, όπως είπα και πιο πάνω εχθές έκανα ωορρηξία σύμφωνα με τα τεστακια μου, έτσι λοιπόν ήρθαμε σε επαφή με τον αντρουλη μου, το θέμα είναι ότι καμία φορά δεν έχουμε πολύ όρεξη λόγω κούρασης ειδικά ο άντρας μου και αυτό το εξαναγκαστικο είναι ψυχοφθόρο....Δεν ξέρω τι να πω... σήμερα που είναι και Παρασκευή και θα είμαστε πιο χαλαρά λέμε να ξαναπροσπαθησουμε...???

όλες το ίδιο παθαίνουμε!! και στον άντρα μου αυτό λέω εκεί που κάποιες φορές  με κυνηγούσε για αγκαλίτσες τώρα παρακαλάει για έλεος χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι μωρέ έτσι ειναι. Εγώ εκανα 4 μηνες να το πιάσω και τώρα εχουμε ξεκινησει παλι κανα τριμηνο, αλλα το στρες οπως λες σε διαλυει. Ολες τις ανωμαλιες στον κυκλο τις εχω παθει τους τελευταιους μετα την παλινδρομη μηνες,. Στην αρχη ηταν οκ απο την ιδια την παλινδρομη, αλλα μετα ηταν απο το στρες αφου καμια εξεταση δεν εδειχνε τιποτα. Τωρα αυτο το μηνα που στρεσαριστηκα παλι πολυ, δεν κοιμομουν κλπ, τσουπ ειδα οτι η ωορρηξια δεν βγαινει ή εχει μετατεθει εστω, αρα θα χω και καθυστερηση για αλλι μια φορα μεσα σε 4 μηνες. Τελοσπαντων, ενταξει δε θα σκασουμε κιολας. Ασε γιατι μετα θα τρεχουμε για τιποτα χειροτερα :P Ελπίζω να ειναι ολα καλα με την καλλιέργεια. Στον μικροβιολογο την κανεις αυτην ή στο γυναικολογο? ελεγα οταν παω για ΠΑΠ τον αλλο μηνα αν ειναι να κανω και μια δεν εχω κανει ποτε.

Kαθαρή μου βγήκε!!Εμένα μου πήρε δείγμα ο γυναικολόγος(δν μου πήρε χρήματα) κ τα πήγα σε μικροβιολόγο!!Μπορείς όμως κατευθείαν κ σε μικροβιολόγο αλλά καλύτερα ζήτα το μαζί με το Παπ!!!Αν θες ζήτα κ για ουρεόπλασμα-μυκόπλασμα-χλαμύδια αλλιώς αν ζητήσεις απλή καλλιέργεια είναι για μύκητες-μικρόβια!!!Εμένα για όλα μου κόστισε 50ε!!Δν ξέρω αν γίνεται με παραπεμπτικό!!Νομίζω δν δέχονται όλοι οι μικροβιολόγοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Lactaki μου δεν θυμάμαι γενικά έχεις καφέ όταν σου αρχίζει περίοδος?

οχι καθε φορά δεν έχω..αλλά δεν είναι κάτι που το βλέπω πρώτη φορά // το έχω συναντήσει και στην αρχή της περιόδου κ στο τέλος.. βασικά θα έρθει πιστεύω αλλά μέχρι να κατέβει θα σκάσω..χαχα.. θέλω αΥΤΟ το μήνα να το κάνω πιο πολύ με πρόγραμμα όχι τοσο χαλαρά.. να πιάσω τις γόνιμες και κάθε δύο μέρες βουρρρ..χαχα για να δούμε θα μου κάτσει ο σύζυγος? χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Τέλεια.. ❤️❤️

είναι η πρώτη φορά πάντως που πιστεύω πως θα αδιαθετήσω κ δεν έχει γίνει κάτι... απλά κάποια στιγμή τα καφέ που έχω θα γίνουν κόκκινα// το θέμα είναι πως η ωορηξία ήταν στο θεό το προηγούμενο μήνα.. για παράδειγμα αν αδιαθετήσω αύριο στις 22 μετράω 14 μέρες πίσω? άρα.. 7-8 τού μήνα.. εγώ αν θυμάμαι καλά μέχρι τις 7 μου φθάσανε τα τεστάκια κ έκανα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

είναι η πρώτη φορά πάντως που πιστεύω πως θα αδιαθετήσω κ δεν έχει γίνει κάτι... απλά κάποια στιγμή τα καφέ που έχω θα γίνουν κόκκινα// το θέμα είναι πως η ωορηξία ήταν στο θεό το προηγούμενο μήνα.. για παράδειγμα αν αδιαθετήσω αύριο στις 22 μετράω 14 μέρες πίσω? άρα.. 7-8 τού μήνα.. εγώ αν θυμάμαι καλά μέχρι τις 7 μου φθάσανε τα τεστάκια κ έκανα..

Ααα κατάλαβα.. Ε τότε ισωσ να μην είχες κάνει ωορρηξια.... Αν δνε σου έδειξε θετικό το τεστακι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ααα κατάλαβα.. Ε τότε ισωσ να μην είχες κάνει ωορρηξια.... Αν δνε σου έδειξε θετικό το τεστακι.... 

ναι εννοώ μήπως έκανα πιο μετά κ δε το έμαθα γτι δεν είχα τεστάκια να κάνω.. αφού καθυστερεί η περίοδος 2η μέρα άρα αρχίζουν και ξεφεύγουν οι μέρες που έκανα επαφές κ νόμιζα πως ήταν οι γόνιμες. αυτό εννοώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...