Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Απλά εγώ απεκκλισα την 11η λόγω του ότι δεν έχει αυξηθεί η θερμοκρασία... 

Καλυτερα να πηγαίνεις με τα υγρά κ τα τεστ παρα με το θερμόμετρο!!Εγω σημειώντας στην εφαρμογή του κινητού διαπίστωσα ότι η ωορρηξία μου γίνεται μετά απ τον πόνο κ τα υγρά!!Προς στο τέλος!!Μελέτησε λίγο το σώμα σου κ θα βγάζεις μια άκρη!!Καλά μακάρι άλλο μήνα να μην χρειαστεί

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκαν οι καλλιέργειες μου καθαρές!!Αρα απ την στεναχώρια μου νιώθω έτσι στον κόλπο!!!Δν γράφονται κ οι άτιμες!!!

• Like 1

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλυτερα να πηγαίνεις με τα υγρά κ τα τεστ παρα με το θερμόμετρο!!Εγω σημειώντας στην εφαρμογή του κινητού διαπίστωσα ότι η ωορρηξία μου γίνεται μετά απ τον πόνο κ τα υγρά!!Προς στο τέλος!!Μελέτησε λίγο το σώμα σου κ θα βγάζεις μια άκρη!!Καλά μακάρι άλλο μήνα να μην χρειαστεί

10η και 17η ημέρα είχα υγρά... Αν τα παρατήρησα σωστά και πόνος αριστερά 14η-15η..

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

10η και 17η ημέρα είχα υγρά... Αν τα παρατήρησα σωστά και πόνος αριστερά 14η-15η..

Υπόθετω απ αυτά ότι σίγουρα η ωορρηξία έγινε!!11 είχες θετικό αλλά μπορεί κ 13 να έγινε η ωορρηξία!!Γτ νομίζω λένε απο 24-48 ώρες γίνεται η ωορρηξία απ το θετικό τεστ!!Σημειώσε τα κ να συγκρίνεις!!!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Υπόθετω απ αυτά ότι σίγουρα η ωορρηξία έγινε!!11 είχες θετικό αλλά μπορεί κ 13 να έγινε η ωορρηξία!!Γτ νομίζω λένε απο 24-48 ώρες γίνεται η ωορρηξία απ το θετικό τεστ!!Σημειώσε τα κ να συγκρίνεις!!!

Μα δεν ήταν απόλυτα θετικό. Ήταν απλ πιο κόκκινο 11η και 16η.ναι και τον περασμένο μήνα μετά το φουλ κόκκινο θετικό που βρήκα είχα ωορρηξια μετά από 2 ημέρες.... Οπότε τώρα είναι είτε 13η είτε σήμερα.... 😉

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μα δεν ήταν απόλυτα θετικό. Ήταν απλ πιο κόκκινο 11η και 16η.ναι και τον περασμένο μήνα μετά το φουλ κόκκινο θετικό που βρήκα είχα ωορρηξια μετά από 2 ημέρες.... Οπότε τώρα είναι είτε 13η είτε σήμερα.... 😉

Aρα κ σήμερα επαφούλα σίγουρα κ καλή τύχη γτ χρειάζεται κ αυτή!!!Αμαν όμως κ αυτές οι γραμμούλες!!Εγω έναν μείνα που είχα κάνει ήταν θετικό κ το κατάλαβα μετά απο ώρες!!Είχα μπερδευτεί κ το κοιτούσα ανάποδα!!Απο φαρμακείο μου τα είχε πάρει ο άντρας μου δν ήταν οι ταινίες

• Haha 2

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Aρα κ σήμερα επαφούλα σίγουρα κ καλή τύχη γτ χρειάζεται κ αυτή!!!Αμαν όμως κ αυτές οι γραμμούλες!!Εγω έναν μείνα που είχα κάνει ήταν θετικό κ το κατάλαβα μετά απο ώρες!!Είχα μπερδευτεί κ το κοιτούσα ανάποδα!!Απο φαρμακείο μου τα είχε πάρει ο άντρας μου δν ήταν οι ταινίες

Αλήθεια?? Χαχχαχχα ευτυχώς που το κατάλαβες.? 

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Αλήθεια?? Χαχχαχχα ευτυχώς που το κατάλαβες.? 

Ναι ώρες ώρες δν στροφάρω χαχαχχα!!!Εκανα τεστ 3 μέρες κ έλεγα αρνητικά οκ!!Αλλα κ βάση των υγρων κάτι δν μου καθόταν!!Κ επειδή η γραμμή είχε βγεί ακόμα πιο έντονη απ την ελέγχου κάπου το χασα!!Κ λέω είναι σαν τα εγκυμοσύνης δηλ του ελέγχου εκεί που ουρούμε?Κ ρώτησα μια φίλη κ μου τα είπε!!!

• Haha 1

Γεια σας κορίτσια μου .. εγώ σήμερα περίμενω κανονικά δε Μ ήρθε.. αύριο μαλλον.ποναω κανονικότητα από χθες έχω καφέ υγρά κ κοντεύω να εκραγω..ας έρθει να ξεφουσκωσω τουλαχιστον να πάω παρακάτω.. star k vayaki εσείς πότε θα κάνετε τεστακι?

• Like 1

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια μου .. εγώ σήμερα περίμενω κανονικά δε Μ ήρθε.. αύριο μαλλον.ποναω κανονικότητα από χθες έχω καφέ υγρά κ κοντεύω να εκραγω..ας έρθει να ξεφουσκωσω τουλαχιστον να πάω παρακάτω.. star k vayaki εσείς πότε θα κάνετε τεστακι?

Σίγουρα θα σου έρθει περίοδος? Έτσι σου ξεκινάει κάθε φορά??? Εγώ αργώ ακόμη...... Σε καμία 10αρια μέρες... 

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Σίγουρα θα σου έρθει περίοδος? Έτσι σου ξεκινάει κάθε φορά??? Εγώ αργώ ακόμη...... Σε καμία 10αρια μέρες... 

Πιστεύω πως θα έρθει .. χθες πονούσα έλεγα θα ξυπνήσω κ θα έχω αδιαθέτησει. Σήμερα δε πολύ πονάω όπως χθες .. καφέ υγρά έχω γενικά κ πριν κ μετά τη περίοδο συνήθως όταν καθαρίζω .. πόνο έχω την πρωτη μέρα μόνο.. αλλά νομίζω δε τη γλυτωνω αυριο...χαχαααα

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πιστεύω πως θα έρθει .. χθες πονούσα έλεγα θα ξυπνήσω κ θα έχω αδιαθέτησει. Σήμερα δε πολύ πονάω όπως χθες .. καφέ υγρά έχω γενικά κ πριν κ μετά τη περίοδο συνήθως όταν καθαρίζω .. πόνο έχω την πρωτη μέρα μόνο.. αλλά νομίζω δε τη γλυτωνω αυριο...χαχαααα

Κατάλαβα... Ενημέρωσε μας... 

• Thanks 1

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Have faith @lactaki !Μαζί περιμένουμε !

@Starrr έχεις κάνει πολύ καλές προσπάθειες! Μην σκας με τα τεστακια! 

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Λεω να κανω τεστακι Σαββατο πρωι. Τιποτα ως τωρα... 

• Like 2

στις πριν 19 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Είσαι σε μέρες καθυστέρησης η ακόμα?

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Είσαι έγκυος @vayaki 😉

• Like 1

Κορίτσια σήμερα έκανα τεστακι και βγήκε το χαμογελακι, οπότε βουρ στο ψητό.....μακάρι θεέ μου να γίνει το θαύμα...

• Like 3

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Κορίτσια σήμερα έκανα τεστακι και βγήκε το χαμογελακι, οπότε βουρ στο ψητό.....μακάρι θεέ μου να γίνει το θαύμα...

Καλή επιτυχία

• Like 1

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλή επιτυχία! ❤

στις πριν 51 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Είσαι σε μέρες καθυστέρησης η ακόμα?

Τι να σου πω... αυτο που ξερω ειναι οτι το Σαββατο που σκοπευω να κανω τεστ θα ειμαι 18η μερα μετα την ωορρηξια. Επισης αυτο που ξερω ειναι οτι δεν εχω κανενα υγρο υποπτου χρωματος που να προμηνυει περιοδο. Ολα αυτα δινουν μια αισιοδοξια οτι δε θα ερθει... θα φανει τι παιζει συντομα🙂

• Like 2

στις πριν 53 λεπτά, ο/η France είπε:

Είσαι έγκυος @vayaki 😉

Χαχαχα τι ωραιο αυτο που διαβασα! Μακαρι 🙂 

• Like 2

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Συνέχισε και σήμερα και αύριο.. 

στις πριν 7 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Χαχαχα τι ωραιο αυτο που διαβασα! Μακαρι 🙂 

Σήμερα πως είσαι? Κάποιο σύμπτωμα? 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Σήμερα πως είσαι? Κάποιο σύμπτωμα? 

Τις προηγουμενες μερες ειχα πονακια περιοδου που ερχονταν κι εφευγαν. Αυτο γενικα νιωθω μεσα στη μερα που και που. Επισης το στηθος μου τις προηγουμενες μερες ηταν πιο πρησμενο. Το λες και οτι ξεφουσκωσε λιγο εδω και 2-3 μερες. Αλλα πραγματικα δε δινω βαση σε τιποτα απ αυτα και δεν τα σκεφτομαι. Το μονο που κοιταω ειναι οτι δεν εχω περιοδο

στις πριν 15 ώρες, ο/η marillia είπε:

Αχχχ το ρημάδι το στρες!!!Εγώ τώρα που είμαι στεναχωρημένο έχω πόνο κολπικά κ πήγα για καλλιέργεια!!Το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα!!Να δούμε τελικά αν φταίει αυτό!!!Μια αποβολή είναι σοκ!!Εγώ ένιωθα ότι ήμουν στην έρημο,έφτασα σε πηγή κ δν ήπια νερό!!Γτ έκανα κ 14 μήνες να πιάσω σποράκι!!!Κ τώρα άσε έχω 18!!!Σε έναν άτυχο μήνα μη σε πέρνει απο κάτω!!Ολες μας στη διάρκεια του έτους μπορεί να συμβεί καμιά ανωμαλιά!!!

Ναι μωρέ έτσι ειναι. Εγώ εκανα 4 μηνες να το πιάσω και τώρα εχουμε ξεκινησει παλι κανα τριμηνο, αλλα το στρες οπως λες σε διαλυει. Ολες τις ανωμαλιες στον κυκλο τις εχω παθει τους τελευταιους μετα την παλινδρομη μηνες,. Στην αρχη ηταν οκ απο την ιδια την παλινδρομη, αλλα μετα ηταν απο το στρες αφου καμια εξεταση δεν εδειχνε τιποτα. Τωρα αυτο το μηνα που στρεσαριστηκα παλι πολυ, δεν κοιμομουν κλπ, τσουπ ειδα οτι η ωορρηξια δεν βγαινει ή εχει μετατεθει εστω, αρα θα χω και καθυστερηση για αλλι μια φορα μεσα σε 4 μηνες. Τελοσπαντων, ενταξει δε θα σκασουμε κιολας. Ασε γιατι μετα θα τρεχουμε για τιποτα χειροτερα :P Ελπίζω να ειναι ολα καλα με την καλλιέργεια. Στον μικροβιολογο την κανεις αυτην ή στο γυναικολογο? ελεγα οταν παω για ΠΑΠ τον αλλο μηνα αν ειναι να κανω και μια δεν εχω κανει ποτε.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ε καλά μην αναφερόμαστε στην φόρμουλα σαν να είναι κάποιο μαγικό φίλτρο. Θέλω να πω, πως τα παιδισ που πίνουν φόρμουλα, κ αυτά κλαίνε, κ αυτά ξυπνάνε, έχουν κολικούς κλπ.  Αυτό που περιπεριγράφεις πάντως  flower ότι γίνεται για ενημέρωση, δεν είναι σωστή ενημέρωση. Επίσης κατάθλιψη μπορεί να πάθει κ μια γυναίκα που δίνει φόρμουλα, επειδή δεν κατάφερε να θηλάσει (όχι μόνο που θηλάζει επειδή δεν κατάφερε να κοιμηθεί).  2 μήνες θέλει συνήθως να εδραιωθει ο θηλασμός. Αν το δεις από μακριά δεν είναι τόσο τελικα τραγικό σε σχέση με τα οφέλη αλλά κ τις ευκολίες που προσφέρει.  Μπλε, πόσο είναι τώρα το μωρό? Ξεκινα μια υποτυπώδη ρουτίνα για αρχή. Πχ μπάνκα πριν τον ύπνο για χαλάρωση, βόλτες κλπ. Επίσης τις νύχτες δοκίμασε να βάζεις το παιδι στο στήθος με το που ακούς τον πρώτο θόρυβο.. Το πιο πιθανό είναι σε λίγα λεπτά να ξανακοιμηθείστο στήθος σου. Ενώ αν δε σηκωθείς κατευθείαν  (ελπίζοντας ότι μπορεί να ξανακοιμηθει από μόνο τουι, τελικά δημιουργεί υπερένταση, ξυπνάει για τα καλά κ κάνει περισσότερη ώρα μέχρι να κοιμηθει..  Τέλος δίνε στο παιδί ερεθίσματα. Η βόλτα, τα χρώματα, τα φωτάκια του γυμναστηρίου.... Oλα αυτά το ε θυσιάζουν  κ συγχρόνως το "κουράζουν". Αληθεια σου λέω, περνάν πάρα πολύ γρήγορα όλα αυτά!  Μετά θα έχεις αλλά δε θα σε ενοχλούν τόσο πια!! Ορίστε, 2:30 τη νύχτα κ εγώ ξεσκατιζω...! Που ούτε νεογέννητο δεν τα έκανε τέτοιες ώρες!! Πα πα πα πα πα!! 
    • Δηλαδή θα ξεκινησω μεθαύριο ή αύριο;
    • @bebe2 μήπως έπαιρνες και προγεστερόνη ; Αυτή είναι που προκαλεί τις υπνηλίες....  
    • Υπολογίζεται σαν αυριο μην ανησυχείς ... ρώτησε το πρωί το γιατρό σου προλαβαίνεις
    • Εμμανουήλ μου τα tarontal μπορεί να είναι.
  • Νέες συζητήσεις