Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου, εγώ πιστεύω από τα τεστ ωορρηξίας τα πιο αξιόπιστα είναι της clearblue με το χαμογελακι. Είναι λίγο ακριβά αλλά δεν σε δυσκολεύουν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, εγώ πιστεύω από τα τεστ ωορρηξίας τα πιο αξιόπιστα είναι της clearblue με το χαμογελακι. Είναι λίγο ακριβά αλλά δεν σε δυσκολεύουν.....

Θα συμφωνήσω μαζί σου @Lenaki1890  και εγώ αυτά χρησιμοποιώ και ξέρω που βαδίζω και ανίχνευει δυο ορμόνες το συγκεκριμένο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Α ευχαριστούμε πολύ .. το πιστεύω αυτό που λες.. σήμερα από το ίδιο πακέτο έκανα ένα τεστακι εγκυμοσύνης από το ίδιο πακέτο με αυτα της ωορηξιας έτσι δοκιμαστικά αν κ έχω ακόμα 4 μέρες μπροστά Μ για περίοδο κ βγήκε ναι μεν αρνητικό αλλά μουτσουρωμενο.. τραβηγμένο στα πλάγια.. λέω τι έπαθε.. κ Μ είπανε τα κορίτσια μπορεί να ήταν χαλασμένο.. 

Χαίρομαι που σε βοήθησα??

Σου Εύχομαι ένα θετικό τεστακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Μακάρι τι να πωωωω να δούμε κ άλλη Γράμμουλα ..αν κ αυτό το μήνα Επδ δεν είδα θετικό δε νμζω το χω ψιλό βγάλει από το μυαλό Μ. Θα περιμένω κ βλέπουμε .. 

Κι εγω. Άσε που χωρισ τα ινοφερτ είχα θετικό. Με τα ινοφερτ δεν είχα... Τώρα τι να σου πω....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η France είπε:

@Starrr τις προσπάθειες τις έκανες οπότε τώρα περιμένεις το αποτέλεσμα.

Πάντως το inofert επειδή το έχω πάρει για μήνες κ μάλιστα δύο χάπια την ημέρα, ειλικρινά δεν μου πρόσφερε τίποτα. Μην πολυβασιζεσαι σε αυτό.

Εγώ ακόμη με το πρήξιμο και τον πονοκέφαλο μου.

Δηλαδή το 36,4 θα πέσει κ έτσι θα καταλάβω την περίοδο;

 

Εγω από 36,7 έπεσε στο 36,3 κ το κατάλαβα.. Τώρα μάλλον εσύ έχεις χαμηλότερες θερμοκρασίες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, εγώ πιστεύω από τα τεστ ωορρηξίας τα πιο αξιόπιστα είναι της clearblue με το χαμογελακι. Είναι λίγο ακριβά αλλά δεν σε δυσκολεύουν.....

Και με το χαμογελάκι. Αν δεν φτάσει στο σωστό ή ορμόνη ούτε κι αυτό θα κου έδειχνε.... Δηλ υπάρχει περίπτωση κ να μην έκανα ωορρηξια αυτό το μήνα... Η έκανα κ η ορμόνη αυξήθηκε πολύ γρήγορα κ δεν τηβ πρόλαβα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η earrp είπε:

Γεια σας κορίτσια 

Θα ήθελα να απευθυνθώ στα κορίτσια που είχαν άχνα τεστ ωορρηξίας! Έχετε σκεφτεί ότι ίσως η μάρκα που χρησιμοποίητε δεν είναι τόσο καλή! Το γράφω αυτό γιατί οταν εγω πήρα τα τεστ ωορρηξίας το είχα ψάξει αρκετά και είχα ψάξει και στο Amazon να πάρω  είχα δει και video στο YouTube και σύγκριναν διαφορά τεστ μεταξύ τους! Μένω στο εξωτερικό και συγκρίνουν πολύ τα τεστ ωορρηξίας μεταξύ τους εδώ! Δεν θέλω να σας αγχώσω προς θεού. 

Εμένα τον προηγούμενο μήνα μια χαρά έδειξαν.... Αυτό τον μήνα δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμένα τον προηγούμενο μήνα μια χαρά έδειξαν.... Αυτό τον μήνα δεν ξέρω. 

Καλημέρα @Starrr

Μήπως τα τεστ ωορρηξίας αυτό το μήνα να ήταν χαλασμένα η αλλοιωμενα  για αυτό και να δείχνουν αρνητικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι το γνωρίζω. Οπότε η 12η ήταν η ωορρηξία..? Έτσι? Εντωμεταξύ σήμερα που ήρθαμε πάλι σε επαφή πονάω στο ύψος της μήτρας. Κ εδώ είχα σχολιάσει όταν ήμουν στην 11η ημέρα πως είχα πονακια αριστερά που σίγουρα από την αριστερή ωοθήκη έχω τώρα κ είχα κ κάτι υγρά.. Τώρα τα συνδιαζω... 

Ναι εφόσον ήταν θετικό την 11 μέρα!! Σίγουρα είναι και αυτά συμπτώματα που μπορείς να τα συνδυάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Ναι εφόσον ήταν θετικό την 11 μέρα!! Σίγουρα είναι και αυτά συμπτώματα που μπορείς να τα συνδυάσεις!!!

Μα δεν ήταν απόλυτα θετικό. Γι αυτό κ οι ανησυχίες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μα δεν ήταν απόλυτα θετικό. Γι αυτό κ οι ανησυχίες.. 

Και σε μένα ήταν πιο έντονη η γραμμή τη 14η μέρα, όχι το ίδιο με την γραμμή ελέγχου αλλά κόκκινη, την επόμενη αχνή και την μεθεπόμενη ίσα που φαινόταν. Νομίζω πως έχει δίκιο η @ViKcy και δεν πετύχαμε τα υψηλότερα επίπεδα της ορμόνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Και σε μένα ήταν πιο έντονη η γραμμή τη 14η μέρα, όχι το ίδιο με την γραμμή ελέγχου αλλά κόκκινη, την επόμενη αχνή και την μεθεπόμενη ίσα που φαινόταν. Νομίζω πως έχει δίκιο η @ViKcy και δεν πετύχαμε τα υψηλότερα επίπεδα της ορμόνης. 

Ελπίζω μόνο εγώ να μην τα πέτυχα κ να έχει γίνει ωορρηξια...... Και τώρα που ξανά έκανα δνε φαίνεται καν.. Σαν να μηδενίστηκε.... Μόνο να έκανα ωορρηξια κ να μην ήταν χαμένη...... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Ναι εφόσον ήταν θετικό την 11 μέρα!! Σίγουρα είναι και αυτά συμπτώματα που μπορείς να τα συνδυάσεις!!!

Και σήμερα που έκανα ξανά. Ανύπαρκτη η 2η γραμμούλα... Οπότε έγινε η ωορρηξια κ δνε την πήρα χαμπάρι... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και σήμερα που έκανα ξανά. Ανύπαρκτη η 2η γραμμούλα... Οπότε έγινε η ωορρηξια κ δνε την πήρα χαμπάρι... ?

Starrr μου νομίζω πως με τις επαφές που έκανες είσαι εντάξει μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Starrr μου νομίζω πως με τις επαφές που έκανες είσαι εντάξει μην ανησυχείς!

Μακαρι... Τι να πω... Θα κάνω κ ένα τελευταίο αύριο... Κ αν κι αυτό δεν βγει πιο σκούρο δεν θα κάνω άλλο. Και θα υπολογίσω πωσ αθυο το μήνα θα έχω 26 ημέρες κύκλο... Πρώτη φορά θα έχω τέτοιον κύκλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ βάζω στη εφαρμογή κύκλο 26 ημερών και μου βγάζει ωορρηξια την 13η ημέρα.... Που επαφή είχα την 12 κ 14η..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Εντωμεταξύ βάζω στη εφαρμογή κύκλο 26 ημερών και μου βγάζει ωορρηξια την 13η ημέρα.... Που επαφή είχα την 12 κ 14η..

@Starrr μην πολύ βασίζεται στην εφαρμογή κάνει  και λάθη καμία φορά! Και πόσο μάλλον με την ωορρηξία, εδώ και μετα τα τεστ και καμία φορά δεν μπορείς να την βρεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η France είπε:

Τελικά αδιαθετησα σήμερα. Στενοχωρηθηκα πάρα πολύ. Είχαμε κάνει εντατικές προσπάθειες.

Κατάλαβα.... Δεν πειράζει... Πάτε για τον επόμενο μήνα. Μη πέφτεις... Αν κ εγώ το ίδιο νομίζω ότι θα είναι.. Δνε περιμένω κι εγώ πολλά από αυτόν τον μήνα.. Έχω απογοητευτεί από τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η France είπε:

Τελικά αδιαθετησα σήμερα. Στενοχωρηθηκα πάρα πολύ. Είχαμε κάνει εντατικές προσπάθειες.

Λυπάμαι κορίτσι μου ... εύχομαι να είναι ο τελευταίος μήνας που στεναχωριέσαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ελπίζω μόνο εγώ να μην τα πέτυχα κ να έχει γίνει ωορρηξια...... Και τώρα που ξανά έκανα δνε φαίνεται καν.. Σαν να μηδενίστηκε.... Μόνο να έκανα ωορρηξια κ να μην ήταν χαμένη...... ?

Μακάρι να έκανες και να έχουμε ευχάριστα σε λίγες μέρες!!! Εγώ δεν κρατήθηκα και έκανα τεστάκι εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό και είμαι στα κάτω μου σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

Και σε μένα ήταν πιο έντονη η γραμμή τη 14η μέρα, όχι το ίδιο με την γραμμή ελέγχου αλλά κόκκινη, την επόμενη αχνή και την μεθεπόμενη ίσα που φαινόταν. Νομίζω πως έχει δίκιο η @ViKcy και δεν πετύχαμε τα υψηλότερα επίπεδα της ορμόνης. 

Εγώ κάνω αρκετο καιρό τεστακια ωορρηξίας ως που να καταλάβεις τι γίνεται θέλει λίγο καιρό δεν χρειάζεται να κοκκινίσει τελείως το καλύτερο είναι στην αρχή να πάρεις πολλά και να κάνεις 2 την ημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ κάνω αρκετο καιρό τεστακια ωορρηξίας ως που να καταλάβεις τι γίνεται θέλει λίγο καιρό δεν χρειάζεται να κοκκινίσει τελείως το καλύτερο είναι στην αρχή να πάρεις πολλά και να κάνεις 2 την ημέρα

Αυτό θα κάνω τον επόμενο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @cat12 καλησπέρα και από μένα! Επειδή έχω κάνει "διατριβή" (δηλαδή έχω βγάλει τα μάτια μου 🤣🤣🤣) στα τεστακια ταινίες της home από την εμπειρία μου σου λέω ότι είναι θετικό!! Μάλιστα και εγώ τότε δύο εμβρυακια 3ημερων είχα μεταφέρει, τα μοναδικά που είχαν προκύψει από σύνολο 14 ωαρίων, πολύ μέτρια.. όπως καταλαβαίνεις οι ελπίδες ήταν σίγουρα μηδαμινές για εμένα τότε.. και όμως το θαύμα είχε γίνει!! Μάλιστα θυμάμαι εγώ έβλεπα το θετικό από τη 5η μέρα ετ.. στις φωτογραφίες δεν φαινόταν ξεκάθαρα, οι φίλες μου δεν το έβλεπαν, ο άντρας μου άρχισε να αμφιβάλλει για την ψυχική μου υγεία..!!! Χαχαχαχαχα!! Έφτασα να πάρω από φαρμακείο της first step & predictor early που ανιχνεύουν από 10 μονάδες όπου πλέον βγήκαν και ξεκάθαρα θετικά και αυτό το έκανα για να μην "τρελαθώ" καθώς μόνο εγώ το έβλεπα..!!! Παρόλα αυτά όμως τα αγαπάω της hometest.. ήταν το πρώτο θετικό που πήρα στη ζωή μου και ας "με τρέλαναν"!! Χαχαχαχαχα  Σου ανεβάζω φωτό για να δείς να γελάσεις.. της home τα είχα βάλει μάλιστα στη σειρά για να φανεί και η αύξηση της χοριακής μέρα με τη μέρα.. όχι πες μου εσύ αν βλέπεις στην αρχή γραμμουλα!!! 🤣🤣🤣 Εγώ είμαι σίγουρη για σένα πάντως!! Βουρ στο φαρμακείο για early!! Χαχαχαχαχα!!  
    • @Kate1992θα περιμένουμε και τα επόμενα τεστακια σου  @Mpourmpoulo πηγες στο γιατρο; τι νεότερα έχεις να μας πεις;
    • Ωωω τι όμορφα νέα ❤️ εύχομαι καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️  Με το καλό κορίτσι μου , όλα θα πάνε καλά ❤️
    • Καλησπέρα! Κι εγώ είχα πολύ πρησμένο στήθος πριν καν την αναμενόμενη περίοδο. Όπως επίσης και πονάκια στην κοιλιά. Που και τα 2 ήταν για μένα και συμπτώματα περιόδου. Λίγο πιο μετά ξεκίνησα να έχω και συχνοουρια και ναυτία. Με το καλό σου εύχομαι, να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!
    • Όχι εμεις την papa τα κανουμε 10η εβ κ στέλνονται τα αποτελέσματα στη γιατρο για να είναι έτοιμα στην αυχενική να γίνει αμέσως το ριπορτ!   Αυτες οι εξετάσεις αίματος ήταν πολύ καλύτερες από την πρώτη εγκυμοσύνη  Φύλο είναι 60% σίγουρη είναι με επιφύλαξη απλά επειδή δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη μας το έβαλε σε φάκελο να το δώσουμε στη γιατρο για επιβεβαίωση… αλλά επειδή θελουμε να κάνουμε πάλι πάρτυ δε θελουμε να ξέρουμε ακόμη 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...