Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η RnMl είπε:

Καλημερα κοριτσια πως είστε σημερα;Αντε να περάσουν οι μέρες να μάθουμε καλα νέα ;)

Εγώ σήμερα 14η ημέρα... Μέχρι στιγμής καμία ενόχληση... Το τεστ ωορρηξιας θα το κάνω πιο μετά... Ελπίζω να χω κάποιο σύμπτωμα μες την ημέρα..... Μπας και... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η RnMl είπε:

Καλημερα κοριτσια πως είστε σημερα;Αντε να περάσουν οι μέρες να μάθουμε καλα νέα ;)

Καλημερα... Εγώ δεν περίμενω στις 20.. την έκανα τη βλακειουλα μου πρωί πρωί αλλά μου δημιουργήθηκε μια απορία.. σας έχει τύχει να βγάλει το αποτέλεσμα κ να είναι κάπως μουτσουρωμενη η γραμμή?? Ήταν σα να την είχες τραβήξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα... Εγώ δεν περίμενω στις 20.. την έκανα τη βλακειουλα μου πρωί πρωί αλλά μου δημιουργήθηκε μια απορία.. σας έχει τύχει να βγάλει το αποτέλεσμα κ να είναι κάπως μουτσουρωμενη η γραμμή?? Ήταν σα να την είχες τραβήξει..

Μήπως ήταν χαλασμένο λίγο το τεστακι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μήπως ήταν χαλασμένο λίγο το τεστακι?? Ήταν το πακέτο με αυτά της ωορηξιας που έκανα. Έχει άλλα δύο εγκυμοσύνης. Μου έκανε εντύπωση δε το άφησα πολύ ώρα όσο λέει.. κ αυτό μουτσουρωμενη. Φαινόταν μια γραμμή αλλά ήταν λίγο τραβηγμένη αριστερά δεξιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η RnMl είπε:

Καλημερα κοριτσια πως είστε σημερα;Αντε να περάσουν οι μέρες να μάθουμε καλα νέα ;)

Καλημέρα! !!!!!!❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ σήμερα 14η ημέρα... Μέχρι στιγμής καμία ενόχληση... Το τεστ ωορρηξιας θα το κάνω πιο μετά... Ελπίζω να χω κάποιο σύμπτωμα μες την ημέρα..... Μπας και... 

Μακαρι ευχομαι να ειναι ο τυχερός μήνας!Εγω ποτε δεν ειχα συμπτώματα ωορρηξίας σε κύκλο 26 ημερών εκανα 11 και 13 ελεύθερα κ έμεινα έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα... Εγώ δεν περίμενω στις 20.. την έκανα τη βλακειουλα μου πρωί πρωί αλλά μου δημιουργήθηκε μια απορία.. σας έχει τύχει να βγάλει το αποτέλεσμα κ να είναι κάπως μουτσουρωμενη η γραμμή?? Ήταν σα να την είχες τραβήξει..

Κι εγω αυτο θα πω.Ειχα πάρει ενα πρεντικτορ παλιά κ ήταν θετικό με μουντζουρωμενη γραμμή αλλα τελικα δεν ημουν κ δεν τα ξαναπήρα ποτε.μονο self clear 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η RnMl είπε:

Μακαρι ευχομαι να ειναι ο τυχερός μήνας!Εγω ποτε δεν ειχα συμπτώματα ωορρηξίας σε κύκλο 26 ημερών εκανα 11 και 13 ελεύθερα κ έμεινα έγκυος.

Εγώ την 10η 12η.κ ελπίζω σήμερα στην 14η ημέρα.... Και αναμένουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η RnMl είπε:

Κι εγω αυτο θα πω.Ειχα πάρει ενα πρεντικτορ παλιά κ ήταν θετικό με μουντζουρωμενη γραμμή αλλα τελικα δεν ημουν κ δεν τα ξαναπήρα ποτε.μονο self clear 

Εμενα δεν έδειξε θετικό ειμαι κ 4 μέρες πριν την περίοδο ακόμα .. αλλά εννοείται είναι τραγικό να σου δίνει τζάμπα τη χαρά..πρώτη φορά τα πήρα γτι ήταν στο πακετακι με τα ωορηξιας .αν τυχόν έχω καθυστέρηση θα τα κάνω κ μετά χοριακη.. τι να παίρνω κ αλλά τεστ.. αν κ αυτό το μήνα προσπαθώ να μη βλέπω συμπτώματα γτι καταλαβαίνω είναι στο μυαλό μας κ κάθε μήνα τα ίδια έχουμε.. χαχχ.. αυτό το μήνα την περιμένω.. ένστικτο τι να πω..θα έρθει πιστεύω η κόκκινη κυρία.ισως επειδή δεν εντόπισα τη ημέρα ωορηξιας με τα τεστακια κ απλά έκανα επαφές.γτι κ τα 10 τεστακια ωορηξιας του ίδιου πακέτου αρνητικα μου βγήκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Εμενα δεν έδειξε θετικό ειμαι κ 4 μέρες πριν την περίοδο ακόμα .. αλλά εννοείται είναι τραγικό να σου δίνει τζάμπα τη χαρά..πρώτη φορά τα πήρα γτι ήταν στο πακετακι με τα ωορηξιας .αν τυχόν έχω καθυστέρηση θα τα κάνω κ μετά χοριακη.. τι να παίρνω κ αλλά τεστ.. αν κ αυτό το μήνα προσπαθώ να μη βλέπω συμπτώματα γτι καταλαβαίνω είναι στο μυαλό μας κ κάθε μήνα τα ίδια έχουμε.. χαχχ.. αυτό το μήνα την περιμένω.. ένστικτο τι να πω..θα έρθει πιστεύω η κόκκινη κυρία.ισως επειδή δεν εντόπισα τη ημέρα ωορηξιας με τα τεστακια κ απλά έκανα επαφές.γτι κ τα 10 τεστακια ωορηξιας του ίδιου πακέτου αρνητικα μου βγήκανε

Εγώ πιστεύω πρέπει να επισκεφτείς και τον γυναικολόγο σου για να σε συμβουλεύει..... Ίσως χρειαστεί να κάνεις κάποιες ορμονολογικες εξετάσεις... Κ να σε διευκολύνει για τον επόμενο μήνα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ πιστεύω πρέπει να επισκεφτείς και τον γυναικολόγο σου για να σε συμβουλεύει..... Ίσως χρειαστεί να κάνεις κάποιες ορμονολογικες εξετάσεις... Κ να σε διευκολύνει για τον επόμενο μήνα..... 

Ναι λέω να κάνω κ αυτό το μήνα τεστακια να δω τι γίνεται.. γενικότερα είμαι σταθερή στην περίοδο κ τον επισκέφθηκα πριν 1 μήνα για τεστ Παπ κ ήταν όλα άψογα.. αλλά ποτέ δε ξέρεις από πού μπορεί να σ έρθει.. γενικότερα προσπαθώ να μην αγχώνομαι γτι με τον άντρα μου δεν κάνουμε εντατικές προσπάθειες για μωρό.. ερχόμαστε σε επαφή όταν θέλουμε.τυχαινει κ σε γόνιμες δε λέω ..άλλωστε 4 μηνες ελεύθερα κάνουμε.. απλά μπορεί να κάνουμε σε λάθος μέρες. Θα τα πάρω τα τεστακια πάλι να δω τι γίνεται. Αν δε γίνει θετικό κ αυτό το μήνα ωορηξιας θα τον συμβουλευτώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι λέω να κάνω κ αυτό το μήνα τεστακια να δω τι γίνεται.. γενικότερα είμαι σταθερή στην περίοδο κ τον επισκέφθηκα πριν 1 μήνα για τεστ Παπ κ ήταν όλα άψογα.. αλλά ποτέ δε ξέρεις από πού μπορεί να σ έρθει.. γενικότερα προσπαθώ να μην αγχώνομαι γτι με τον άντρα μου δεν κάνουμε εντατικές προσπάθειες για μωρό.. ερχόμαστε σε επαφή όταν θέλουμε.τυχαινει κ σε γόνιμες δε λέω ..άλλωστε 4 μηνες ελεύθερα κάνουμε.. απλά μπορεί να κάνουμε σε λάθος μέρες. Θα τα πάρω τα τεστακια πάλι να δω τι γίνεται. Αν δε γίνει θετικό κ αυτό το μήνα ωορηξιας θα τον συμβουλευτώ.

Ναι καλά θα το κάνεις.... Το τεστ παπ δεν έχει σχέση με την ορμονική κατάσταση.... Κι εγώ έχω σήμερα περισσότερα υγρά οπότε ελπίζω να ρθει ωορρηξια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki καλημερα! πλασιαζει και η δικη μου περιοδος. Ειμαι 13η μερα μετα την ωορρηξια. Οποτε πιστευω οτι μεχρι την Τριτη θα χει ερθει. Αν και ηδη το νιωθω οτι πλησιαζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! εγώ για να μην αγχώνομαι δεν κοιτάω ακόμη το ημερολόγιο να δω πότε αδιαθετώ, υπολογίζω όμως γύρω στις 8-9 ημέρες πως έχω ακόμη! Σε συμπτώματα δεν θα δώσω καθόλου σημασία!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια! εγώ για να μην αγχώνομαι δεν κοιτάω ακόμη το ημερολόγιο να δω πότε αδιαθετώ, υπολογίζω όμως γύρω στις 8-9 ημέρες πως έχω ακόμη! Σε συμπτώματα δεν θα δώσω καθόλου σημασία!!! ❤️

Την καλυτερη δουλεια κανεις!!! Cool?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Την καλυτερη δουλεια κανεις!!! Cool?

Μέχρι στιγμής είμαι οκ, όταν αρχίζουν τα πονάκια περιόδου με πιάνει η ταραχή! χαχα!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Μέχρι στιγμής είμαι οκ, όταν αρχίζουν τα πονάκια περιόδου με πιάνει η ταραχή! χαχα!! ❤️

Μη σε πιάνει ταραχή άλλωστε ίδια λένε πως είναι τα πινάκια χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Μη σε πιάνει ταραχή άλλωστε ίδια λένε πως είναι τα πινάκια χαχα

xaxa σωστό και αυτό!! Τότε αρχίζουν οι σκέψεις πάει χαμένος ο μήνας! Βέβαια αρχίζω και παρατηρώ μην νιώθω και τίποτα διαφορετικό! Στο κινητό συνέχεια πάει το χέρι μου στην εφαρμογή αλλά κρατιέμαι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να δω πως θα κρατηθουμε όλες μας.... Εγώ σε λιγάκι θα κάνω το τεστ ωορρηξιας λέω να δω τι γίνεται... Αν κ έχω λίγα υγρά. Κ πονακια λίγα... Η θερμοκρασία χαμηλή ακόμη, οπότε πάει να πει ότι δεν έχει τελειώσει η ωορρηξια. Αφού μετά το τέλος της ανεβαίνει η θερμοκρασία... Στου 36 είμαι σήμερα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Starr, αφού έχεις και υγρά λογικά είσαι σε καλο στάδιο! Δεν σας είπα να γελάσετε, στην επιχείρηση που δουλεύω οι εργαζόμενοί μας (στην πλειοψηφία τους γυναίκες) έχουν βγάλει πως είμαι έγκυος και μάλιστα περιμένω και κορίτσι!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Μπράβο Starr, αφού έχεις και υγρά λογικά είσαι σε καλο στάδιο! Δεν σας είπα να γελάσετε, στην επιχείρηση που δουλεύω οι εργαζόμενοί μας (στην πλειοψηφία τους γυναίκες) έχουν βγάλει πως είμαι έγκυος και μάλιστα περιμένω και κορίτσι!??

Α προχωρημένες μου φαίνεται.... Πες τους να δώσουν θετική ενέργεια κ σε εμάς..... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Α προχωρημένες μου φαίνεται.... Πες τους να δώσουν θετική ενέργεια κ σε εμάς..... ??

χαχα αμε!! μακάρι να ήταν αλήθεια! έχουν διαρρεύσει παντού πως είμαι έγκυος! από που έχουν βγάλει το συμπέρασμα δεν ξέρω! Για κουτσομπολιό είναι πρώτες!! Γυναίκες παιδί μου!! χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η RnMl είπε:

Μακαρι ευχομαι να ειναι ο τυχερός μήνας!Εγω ποτε δεν ειχα συμπτώματα ωορρηξίας σε κύκλο 26 ημερών εκανα 11 και 13 ελεύθερα κ έμεινα έγκυος.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Εμενα δεν έδειξε θετικό ειμαι κ 4 μέρες πριν την περίοδο ακόμα .. αλλά εννοείται είναι τραγικό να σου δίνει τζάμπα τη χαρά..πρώτη φορά τα πήρα γτι ήταν στο πακετακι με τα ωορηξιας .αν τυχόν έχω καθυστέρηση θα τα κάνω κ μετά χοριακη.. τι να παίρνω κ αλλά τεστ.. αν κ αυτό το μήνα προσπαθώ να μη βλέπω συμπτώματα γτι καταλαβαίνω είναι στο μυαλό μας κ κάθε μήνα τα ίδια έχουμε.. χαχχ.. αυτό το μήνα την περιμένω.. ένστικτο τι να πω..θα έρθει πιστεύω η κόκκινη κυρία.ισως επειδή δεν εντόπισα τη ημέρα ωορηξιας με τα τεστακια κ απλά έκανα επαφές.γτι κ τα 10 τεστακια ωορηξιας του ίδιου πακέτου αρνητικα μου βγήκανε

Εγω δεν τα δοκίμασα ποτε γιατι ηξερα οτι θα με αγχωναν περισσότερο.Εκανα επαφές απο τις δέκα μέχρι 18 ελεύθερα περίπου κ μερα παρά μέρα κ ετσι έπιασα την κόρη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η RnMl είπε:

 

Εγω δεν τα δοκίμασα ποτε γιατι ηξερα οτι θα με αγχωναν περισσότερο.Εκανα επαφές απο τις δέκα μέχρι 18 ελεύθερα περίπου κ μερα παρά μέρα κ ετσι έπιασα την κόρη μου.

Κι εγω μέρα παρά μέρα αλλά να δούμε...... Μερικές φορές είναι κ άμα σου κάτσει να γίνει η επαφή την συγκεκριμένη στιγμή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...