Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαι στη 19η ημέρα. Φοβάμαι ότι θα αδιαθετησω κ είμαι πολύ στενοχωρημένη. Δεν ήταν τελικά τυχερός ο Σεπτέμβρης για εμένα.

Νιώθω αυτόν τον πόνο στο στήθος κ χαμηλά, μέση κλπ. Αλλά τόσο νωρίς περίοδος;

Δεν υπάρχει περίπτωση κύστης, είναι σίγουρο.

Θα δείξει κοπέλα μου ειναι πάρα πολύ νωρίς εξάλλου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαι στη 19η ημέρα. Φοβάμαι ότι θα αδιαθετησω κ είμαι πολύ στενοχωρημένη. Δεν ήταν τελικά τυχερός ο Σεπτέμβρης για εμένα.

Νιώθω αυτόν τον πόνο στο στήθος κ χαμηλά, μέση κλπ. Αλλά τόσο νωρίς περίοδος;

Δεν υπάρχει περίπτωση κύστης, είναι σίγουρο.

Αν όντως αδιαθετήσεις να μην στεναχωριέσαι... Να πάρεις δυνάμεις για τον επόμενο... ????Να σκέφτεσαι θετικά... Τουλάχιστον έχεις περίοδο... Που σημαίνει κ ωορρηξια... Αντε εύχομαι ο Οκτώβρης να σου φέρει ένα θετικότατο τεστακι... Καλημέρα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

εχω σχεση λατρειας με τις γατες. Ειχα ανεκαθεν γατες και πολλα αδεσποτα μικρη που ειχα φαει ουκ ολιγες γραντζουνιες παιζοντας, και τωρα εχω δυο εμβολιασμενα στειρωμενα και παλι αρκετα αδεσποτακια που ταιζω. Εχω διαβασει πολυ για το τοξοπλασμα. Να σου πω αρχικα πως εγω εχω αντισωματα (αναμενομενο φυσικα). Ωστοσο οταν το κουβεντιασα με το γιατρο μου πριν κανω την εξεταση μου ειχε πει οτι πιο πιθανο ειναι να κολλησεις απο απλυτα λαχανικα ή μισοψημενο κρεας παρα απο γατα που στην ουσια για να κολλησεις απο αυτή πρεπει με καποιο τροπο να καταπιεις τα κακα της. Οσο αηδια και αν σου ακουγεται και μια και δεν τρωμε....γατες.

Χαίρομαι που το ακούω! Ξέρεις ο περίγυρος που οι περισσότεροι δεν συμπαθούν τις γάτες μου λένε πως οι γάτες πρέπει να εξαφανιστούν τώρα που θέλω μωράκι(δεν έχουμε μέσα γάτα αλλά επειδή μένουμε στην εξοχή έχουμε πολλές γύρω γύρω και από καμία περνά και καμια βόλτα από το μπαλκόνι μας). Και στενοχωριέμαι γιατί ούτε ξουτ δεν μπορώ να τους κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..... Η θερμοκρασία μου τώρα κ 3 ημέρες είναι 36,3... Πρώτη φορά βρίσκω ακριβώς την ίδια θερμοκρασία. Σας έχει τύχει? Είμαι στην 12η ημέρα.... Σήμερα δεν έχω κάνει ακόμη τεστ ωορρηξιας. Είπα να το κάνω πιο απόγευμα.. Γιατί βλέπω πως δεν ανεβαίνει η θερμοκρασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια..... Η θερμοκρασία μου τώρα κ 3 ημέρες είναι 36,3... Πρώτη φορά βρίσκω ακριβώς την ίδια θερμοκρασία. Σας έχει τύχει? Είμαι στην 12η ημέρα.... Σήμερα δεν έχω κάνει ακόμη τεστ ωορρηξιας. Είπα να το κάνω πιο απόγευμα.. Γιατί βλέπω πως δεν ανεβαίνει η θερμοκρασία. 

Καλιμερα σταρρ μου νομιζο ακμ νορις ινε.. Δεν καταλαβα ποτε τις θερνοκρασιες μου.. Κ εγω ιχα 36.2μετα εγινετου. 36.3κε μετα 36.8 σιμενει οτι ειχα ωοριξια.. Εξιγιστε μου κοριτσια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Star μου αν δεν κανω λαθος η θερμοκρασια ανεβαινει μετά την ωορρηξία δεν είμαι και σίγουρη όμως!

Ναι ναι αυτό το ξέρω πριν την ωορρηξια είναι χαμηλή. Κ μετά αυξάνεται... Απλά τον προηγούμενο μήνα είχα ανεβοκατεβασματα στις θερμοκρασίες.... Κ τώρα είναι σταθερό. Κ με προβλημάτισε. Γι αυτό ρώτησα αν έχει ξανά συμβεί σε καμία άλλη... Θα κάνω βέβαια κ το τεστ ωορρηξιας και πιο μεσημέρι... Και θα σας πω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι αυτό το ξέρω πριν την ωορρηξια είναι χαμηλή. Κ μετά αυξάνεται... Απλά τον προηγούμενο μήνα είχα ανεβοκατεβασματα στις θερμοκρασίες.... Κ τώρα είναι σταθερό. Κ με προβλημάτισε. Γι αυτό ρώτησα αν έχει ξανά συμβεί σε καμία άλλη... Θα κάνω βέβαια κ το τεστ ωορρηξιας και πιο μεσημέρι... Και θα σας πω.. 

εγώ δεν μετρώ θερμοκρασια γιατί την πάτησα, αδιαθέτησα και όμως η θερμοκρασία παρέμενε ανεβασμένη εκτός και αν όντως είχε προκύψει εγκυμοσύνη τότε που είχα θετικό τεστ, αλλα την επομένη κιόλας θα είχα χοριακή 1?? δεν ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι αυτό το ξέρω πριν την ωορρηξια είναι χαμηλή. Κ μετά αυξάνεται... Απλά τον προηγούμενο μήνα είχα ανεβοκατεβασματα στις θερμοκρασίες.... Κ τώρα είναι σταθερό. Κ με προβλημάτισε. Γι αυτό ρώτησα αν έχει ξανά συμβεί σε καμία άλλη... Θα κάνω βέβαια κ το τεστ ωορρηξιας και πιο μεσημέρι... Και θα σας πω.. 

Δεν ξέρω αν πρέπει να ασχολούμαστε τόσο ενεργά με την θερμοκρασία μας πάντως ... νομίζω ότι μπερδεύει περισσότερο . Εμένα τουλάχιστον , το βλέπω σαν ένα ακόμη πράγμα που πρέπει να έχω στο κεφάλι μου λες κ έχω λίγα ?(όπως όλοι μας.) στα τεστακια που έκανα δεν παρακολούθησα καθόλου θερμοκρασία . Πάντως @Starrr λογικά πλησιάζεις :) είμαι κάποιες μέρες πιο μπροστά από σένα . Τώρα αναμονή πως περνάνε οι μέρες πφφφφ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Starr  μου κ. Εγω ποτε. Δεν καυαλαβα με. Τις θερμοκρασιες.. Νμζ. Ακμ να. Εχις ωοριξια.. Εμενα ειχα 36.2μετα επιγενε 36.3κ μετα επιε 36.8σιμενει κοριτσια οτι. Εκαμα ωοριξια εκι που εψιλοσε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Meli_aa είπε:

Δεν ξέρω αν πρέπει να ασχολούμαστε τόσο ενεργά με την θερμοκρασία μας πάντως ... νομίζω ότι μπερδεύει περισσότερο . Εμένα τουλάχιστον , το βλέπω σαν ένα ακόμη πράγμα που πρέπει να έχω στο κεφάλι μου λες κ έχω λίγα ?(όπως όλοι μας.) στα τεστακια που έκανα δεν παρακολούθησα καθόλου θερμοκρασία . Πάντως @Starrr λογικά πλησιάζεις :) είμαι κάποιες μέρες πιο μπροστά από σένα . Τώρα αναμονή πως περνάνε οι μέρες πφφφφ ?

Ααα τι ωραία. Εσύ τώρα δηλαδή περιμένεις..... Τέλεια αντε καλά αποτελέσματα... Και εγώ λέω λογικά πλησιάζω...ποια μέρα είχες εσύ θετικό τεστακι?? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Καλιμερα σταρρ μου νομιζο ακμ νορις ινε.. Δεν καταλαβα ποτε τις θερνοκρασιες μου.. Κ εγω ιχα 36.2μετα εγινετου. 36.3κε μετα 36.8 σιμενει οτι ειχα ωοριξια.. Εξιγιστε μου κοριτσια.. 

Όταν είχες 36,3 και την επόμενη είχες 36,8 πάει να πει τότε ήταν το 24ωρο της ωορρηξιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ααα τι ωραία. Εσύ τώρα δηλαδή περιμένεις..... Τέλεια αντε καλά αποτελέσματα... Και εγώ λέω λογικά πλησιάζω...ποια μέρα είχες εσύ θετικό τεστακι?? ?

Σ ευχαριστώ πολύ !! Έχω μπροστά μου αρκετές μέρες ακόμα μέχρι την αναμενόμενη περίοδο . Είχα θετικό τεστακι ωορρηξία στις 12/9 μόλις 2 μέρες πριν!!! Οποτε έχω πολύ δρόμο μπροστά μου ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Meli_aa είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ !! Έχω μπροστά μου αρκετές μέρες ακόμα μέχρι την αναμενόμενη περίοδο . Είχα θετικό τεστακι ωορρηξία στις 12/9 μόλις 2 μέρες πριν!!! Οποτε έχω πολύ δρόμο μπροστά μου ? 

Ωραία κ είχες επαφές???. Να συνεχίζεις να κάνεις... Εγώ απλά αυτό το μήνα κάνω επαφές... Δεν έχω άγχος με τα υπόλοιπα απλά τα τσεκάρω... Εννοώ θερμοκρασίες και τεστ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

Εγώ είμαι στην 3 μέρα περιόδου δεν ήταν τυχερός ο μήνας αυτός για μένα!

Απορία θερμοκρασία τσεκάρετε μόνο το πρωί πριν σηκωθείς από το κρεβάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Χαίρομαι που το ακούω! Ξέρεις ο περίγυρος που οι περισσότεροι δεν συμπαθούν τις γάτες μου λένε πως οι γάτες πρέπει να εξαφανιστούν τώρα που θέλω μωράκι(δεν έχουμε μέσα γάτα αλλά επειδή μένουμε στην εξοχή έχουμε πολλές γύρω γύρω και από καμία περνά και καμια βόλτα από το μπαλκόνι μας). Και στενοχωριέμαι γιατί ούτε ξουτ δεν μπορώ να τους κάνω! 

Ναι κλασικά, όλοι αυτό λένε, αλλά εάν ρωτήσεις σοβαρό γυναικολόγο και κτηνίατρο (ο κτηνίατρος είναι και πιο εξειδικευμένος να απαντήσει για τη μετάδοσή του) θα σου πουν και οι δυο τα ίδια. Οταν με το καλό μείνεις εντάξει δε θα σε συμβούλευα να παιζεις μαζί τους με τον κίνδυνο να γρατζουνιστείς, αλλά το να τις ταίσεις, ή να τις πλησιάσεις ή να τις χαιδέψεις ακόμα όχι δεν κολλάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια και σήμερα το τεστ ωορρηξιας αρνητικό... 

να σου προτείνω κάτι? Κράτα ένα πρωινό θερμοδιάγραμμα, σημείωνέ το και στείλτο στους γιατρούς του Gyn,gr. Πραγματικά θα σε κατατοπίσουν για όλον τον κύκλο και την ωορρηξία σου. Στο λεω δεδομένου ότι δε βρλισκεις άκρη με τα τεστ. Συνέχισε πάντως να τα κάνεις όσο εχεις τεστάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια και σήμερα το τεστ ωορρηξιας αρνητικό... 

13 μέρα δεν είσαι σήμερα;

Ίσως να άργησε αυτό το μήνα!

Κάνε πάλι τι απόγευμα μπορεί να δείξει θετικό!

Από τοτε που μου είχες πει να κάνω τα τεστ ωορρηξίας 12 με 7 το έψαξα λίγο στο internet και λένε καλύτερα απόγευμα την ίδια ώρα και να μην έχεις πει νερό για 2 ώρες ή πολλά υγρά πριν το τεστ! Δεν ξέρω κατά πόσο στέκι αλλά κοίταξε το!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

να σου προτείνω κάτι? Κράτα ένα πρωινό θερμοδιάγραμμα, σημείωνέ το και στείλτο στους γιατρούς του Gyn,gr. Πραγματικά θα σε κατατοπίσουν για όλον τον κύκλο και την ωορρηξία σου. Στο λεω δεδομένου ότι δε βρλισκεις άκρη με τα τεστ. Συνέχισε πάντως να τα κάνεις όσο εχεις τεστάκια

Νωρίς εινια ακόμη. Οπότε. Ισωσ είναι φυσιολογικό ότι είναι αρνητικό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ωραία κ είχες επαφές???. Να συνεχίζεις να κάνεις... Εγώ απλά αυτό το μήνα κάνω επαφές... Δεν έχω άγχος με τα υπόλοιπα απλά τα τσεκάρω... Εννοώ θερμοκρασίες και τεστ... 

Ναι προλάβαμε και είχαμε ... τώρα συνεχίζουμε μέρα παρα μέρα και βλέπουμε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Meli_aa είπε:

Ναι προλάβαμε και είχαμε ... τώρα συνεχίζουμε μέρα παρα μέρα και βλέπουμε :) 

Ωραία μια χαρά... Και εμείς μέρα παρά μέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Νωρίς εινια ακόμη. Οπότε. Ισωσ είναι φυσιολογικό ότι είναι αρνητικό.... 

α, οκ τότε. Νόμιζα όπως το διάβασα ότι έχουν περάσει οι μέρες. Συνέχισε τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

α, οκ τότε. Νόμιζα όπως το διάβασα ότι έχουν περάσει οι μέρες. Συνέχισε τότε.

Ναι ναι απλά είχα ξεκινήσει πολύ νωρίς τα τεστακια γιατί έλεγα μήπως μου έρθει νωρίτερα η ωορρηξια λόγω ινοφερτ... Στο τέλος δεν θα μου φτάσουν τα τεστακια για να τα κάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...