Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός σεμπτεμβρης??


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

δεν εχουμε κανει ουτε μια εξεταση. Απ τον Ιουλιο ξεκινησαμε...Στην αγνοια ειμαι και μου τη σπαει η αγνοια γιατι μπαινω στη διαδικασια να σκεφτομαι "αν υπαρχει το χ, ψ προβλημα και δεν το ξερουμε;" ... Καλα εγω ετσι κι αλλιως θα παω στον γιατρο μου για κατι πονακια που εχω... θα τον ρωτησω αν πρεπει να κανουμε καμια εξεταση προληπτικα. Εσεις ελεγξατε κατι;

Μην αγχώνεσαι... Κ εγώ στην άγνοια ήμουν και σε πολλά θέματα είμαι ακόμα... Πολλά τα έμαθα μέσα από δω από τα κορίτσια... Δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εμενα είχε κιρσοκήλη κ στο σπερμοδιαγραμμα που κάναμε είχε χαμηλή κινητικότητα και σπερματοζωαρια με ανώμαλη μορφή πολλά.. Τελικα κάναμε πριν 2 μήνες περίπου εγχείρηση κ τώρα απλά περιμένουμε να δείξει το σπερματοδιαγραμμα που πρέπει να Κάνει τον Δεκέμβρη αν μέχρι τότε δεν μας έρθει το μπεμπέ... Απλά δυσκολεύει που κ εγώ λόγω πολυκυστικων έχω πολύ άστατο κύκλο...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Μην αγχώνεσαι... Κ εγώ στην άγνοια ήμουν και σε πολλά θέματα είμαι ακόμα... Πολλά τα έμαθα μέσα από δω από τα κορίτσια... Δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εμενα είχε κιρσοκήλη κ στο σπερμοδιαγραμμα που κάναμε είχε χαμηλή κινητικότητα και σπερματοζωαρια με ανώμαλη μορφή πολλά.. Τελικα κάναμε πριν 2 μήνες περίπου εγχείρηση κ τώρα απλά περιμένουμε να δείξει το σπερματοδιαγραμμα που πρέπει να Κάνει τον Δεκέμβρη αν μέχρι τότε δεν μας έρθει το μπεμπέ... Απλά δυσκολεύει που κ εγώ λόγω πολυκυστικων έχω πολύ άστατο κύκλο...!!! 

Αααα καταλαβα! Ναι ειχα ξαναδιαβασει οτι εχεις πολυκυστικες!!! Τι καλα μεχρι τον Δεκεμβρη να εχετε μωρακι? κι εγω να το βαλω στο προγραμμα να ελεγξω καποια βασικα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Αααα καταλαβα! Ναι ειχα ξαναδιαβασει οτι εχεις πολυκυστικες!!! Τι καλα μεχρι τον Δεκεμβρη να εχετε μωρακι? κι εγω να το βαλω στο προγραμμα να ελεγξω καποια βασικα πραγματα

Σε ευχαριστώ πολύ... Κ σε σένα εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνεις καμιά εξέταση να είσαι εγκυουλα το συντομότερο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria1986@@ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... Κ σε σένα εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνεις καμιά εξέταση να είσαι εγκυουλα το συντομότερο????

ευχαριστω πολυ πολυ ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2018 at 4:41 ΜΜ, ο/η melisanthi drakou είπε:

κοριτσια δε ξερω αν πράγματι αυτο που θα πω με βοηθησε να μεινω εγκυος ή ηταν τελειως τυχαιο..

αλλα πιστευω οτι το inofert plus μου εκανε δουλεια γιατι μετα που το πηρα εφτιαξε μαγικα η fsh Μου.

επαιρνα και μια πολυβιταμινη για υπογονιμοτητα της lamberts αλλα δε ξερω θεωρω οτι το inofert εκανε δουλεια γιατι ειχε μελατονινη και μου εκανε και ποιοτικο υπνο...

Αν καποια θελει ας ρωτησει το γιατρο της να το δοκιμασει, εγω το ειχα προτεινει στον δικο μου και μου ειπε οκ!

Να σε ρωτήσω κατι, επειδή τα ξεκινησα και εγω κυρίως για τον ύπνο επειδη εχω παθει κοκομπλοκο τελευταια και κοιμαμαι χαλια και ειπα να παρω αυτα που συνδυαζουν και το επιμαχο θεμα, εσενα γενικα δε σου διελυσαν το ορμονικο ε? Στο εφτιαξαν? Γιατι εγω δεν εχω θεμα ορμονικο, ουτε πολυκυστικες και εχω σταθερα τεστ ωορρηξιας και διαβασα μεσα οτι μειωνει την ανοδα της Lh και λιγο φοβηθηκα, λεω μην απευθυνεται σε γυναικες με ΣΠΩ και παει και μου τη διαλυσει εμενα. (αν και τα plus δεν απευθυνονται σε γυναικες με πολυκυστικες βλεπω), απλα σκιαχτηκα με την Lh.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Να σε ρωτήσω κατι, επειδή τα ξεκινησα και εγω κυρίως για τον ύπνο επειδη εχω παθει κοκομπλοκο τελευταια και κοιμαμαι χαλια και ειπα να παρω αυτα που συνδυαζουν και το επιμαχο θεμα, εσενα γενικα δε σου διελυσαν το ορμονικο ε? Στο εφτιαξαν? Γιατι εγω δεν εχω θεμα ορμονικο, ουτε πολυκυστικες και εχω σταθερα τεστ ωορρηξιας και διαβασα μεσα οτι μειωνει την ανοδα της Lh και λιγο φοβηθηκα, λεω μην απευθυνεται σε γυναικες με ΣΠΩ και παει και μου τη διαλυσει εμενα.

Τα χάπια αυτά και η σκόνη δνε απευθύνεται στον ύπνο.... Εμείς έχουμε θέμα στον ύπνο λόγω των ορμονών. Εσύ αν είσαι οκ με τις ορμόνες ο ύπνος ο ακατάστατος είναι από άλλη αιτία..... Έτσι πιστεύω εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Τα χάπια αυτά και η σκόνη δνε απευθύνεται στον ύπνο.... Εμείς έχουμε θέμα στον ύπνο λόγω των ορμονών. Εσύ αν είσαι οκ με τις ορμόνες ο ύπνος ο ακατάστατος είναι από άλλη αιτία..... Έτσι πιστεύω εγώ. 

Τα ινοφερτ πλας που ξεκινησα εχουν μελατονινη μεσα που βοηθανε πολυ στον υπνο, το γραφει και στα ιδια τα χαπια. Εγω απο αγχος δεν κοιμαμαι. αχχαχαχ. Απλα τα ειχα δει και ειπα το τερπνον μετα του ωφελιμου. Αφου βοηθανε εκει ας τα παρω μια και κανουν και συνολικα καλο. απλα τωρα σκεφτομαι μηπως εμενα μου κανουν κακο αντι για καλο, μια και δεν εχω ορμονικο θεμα. Μπορει να ειναι και υπερβολικη σκεψη. Ο γιατρος μου ειπε κακο δεν κανουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Τα ινοφερτ πλας που ξεκινησα εχουν μελατονινη μεσα που βοηθανε πολυ στον υπνο, το γραφει και στα ιδια τα χαπια. Εγω απο αγχος δεν κοιμαμαι. αχχαχαχ. Απλα τα ειχα δει και ειπα το τερπνον μετα του ωφελιμου. Αφου βοηθανε εκει ας τα παρω μια και κανουν και συνολικα καλο. απλα τωρα σκεφτομαι μηπως εμενα μου κανουν κακο αντι για καλο, μια και δεν εχω ορμονικο θεμα. Μπορει να ειναι και υπερβολικη σκεψη. Ο γιατρος μου ειπε κακο δεν κανουν

Τα παίρνω και εγω και ειδα αποτελεσματα καλο κανουν βοηθάνε εγω ακομη τα συνέχιζε συν τα inofert compi k condesyl παραλληλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Τα παίρνω και εγω και ειδα αποτελεσματα καλο κανουν βοηθάνε εγω ακομη τα συνέχιζε συν τα inofert compi k condesyl παραλληλα

Δεν υπαρχει περιπτωση ν απορρυθμισουν σταθερο κυκλο πχ ή ωορρηξια. Το σκεφτηκα εκ τωνυστερων. Στο μεταξυ τα ξεκινησα χθες και κοιμηθηκα τοσο ωραια, και γλυκαθηκα. Αλλα μετα σκεφτομουν αν ειναι να μου χαλασουν καμια ορμονη να τα σταματησω ξερω γω. Θα τα παρω ενα μηνα μαλλον και θα δω, αν δω να καθυστερει η περιοδος ή να μην εχω θετικο τεστ ωορρηξιας πχ θα τα κοψω. Φοβαμαι καμια φορα μην χαλασω και αυτα που εχω με τοσα που ψαχνω.... Σε ευχαριστω πολυ παντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Τα παίρνω και εγω και ειδα αποτελεσματα καλο κανουν βοηθάνε εγω ακομη τα συνέχιζε συν τα inofert compi k condesyl παραλληλα

Καλησπέρα... Παίρνεις τα ινοφερτ combi και τα ινοφερτ τα απλά;; κ τα δύο ταυτόχρονα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν υπαρχει περιπτωση ν απορρυθμισουν σταθερο κυκλο πχ ή ωορρηξια. Το σκεφτηκα εκ τωνυστερων. Στο μεταξυ τα ξεκινησα χθες και κοιμηθηκα τοσο ωραια, και γλυκαθηκα. Αλλα μετα σκεφτομουν αν ειναι να μου χαλασουν καμια ορμονη να τα σταματησω ξερω γω. Θα τα παρω ενα μηνα μαλλον και θα δω, αν δω να καθυστερει η περιοδος ή να μην εχω θετικο τεστ ωορρηξιας πχ θα τα κοψω. Φοβαμαι καμια φορα μην χαλασω και αυτα που εχω με τοσα που ψαχνω.... Σε ευχαριστω πολυ παντως!!!

Και εγω σαν πουλάκι κοιμάμαι... Εγώ πήρα τα απλά με ινοσιτολη και φολικο. Γιατί είπα να το πάω σιγά σιγά.... Όχι κατευθείαν το plus.. Θα το δεις. Αφού κοιμάσαι καλά κ είσαι οκ πιστεύω να μη σε πειράξουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria1986@@ είπε:

Καλησπέρα... Παίρνεις τα ινοφερτ combi και τα ινοφερτ τα απλά;; κ τα δύο ταυτόχρονα;; 

Ναι κάποιοι γιατροί το προτείνουν. Αλλά όσες γυναίκες έχουν περισσότερο θέμα.. Τώρα κ εσύ τον γιατρό σου. Αλλά θα διε αν είναι να σου κάνει κ εσένα αυτόν τον συνδιασμο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγω σαν πουλάκι κοιμάμαι... Εγώ πήρα τα απλά με ινοσιτολη και φολικο. Γιατί είπα να το πάω σιγά σιγά.... Όχι κατευθείαν το plus.. Θα το δεις. Αφού κοιμάσαι καλά κ είσαι οκ πιστεύω να μη σε πειράξουν... 

τα φακελακια πηρες εσυ? Ναι, εγω τα πλας με τη μελατονινη γιατι βασικα για τον υπνο τα ξεκινησα, απλα συνδυαζαν δυο ιδιοτητες και λεω δεν τα παιρνεις. Για να δουμε, θα με πειραξουν? Στο τεστ ωορρηξιας θα φανει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι κάποιοι γιατροί το προτείνουν. Αλλά όσες γυναίκες έχουν περισσότερο θέμα.. Τώρα κ εσύ τον γιατρό σου. Αλλά θα διε αν είναι να σου κάνει κ εσένα αυτόν τον συνδιασμο... 

Καταλαβα... Κ εγώ θα περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός μου... Την Τρίτη θα πάω κ θα τον ρωτήσω κ για αυτά... ??Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να μείνετε εγκυουλες γρήγορα... Αντε να ακούσουμε κανένα θετικό τεστακι... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

τα φακελακια πηρες εσυ? Ναι, εγω τα πλας με τη μελατονινη γιατι βασικα για τον υπνο τα ξεκινησα, απλα συνδυαζαν δυο ιδιοτητες και λεω δεν τα παιρνεις. Για να δουμε, θα με πειραξουν? Στο τεστ ωορρηξιας θα φανει :P

Ναι τα φακελάκια πήρα. Αλλά να σου πω την αλήθεια είναι λίγο μπλιαχ. Δηλαδή βάζω παγωμένο νερό για να μην καταλαβαίνω γεύση... ?? Δεν το πίνω με ευχαρίστηση... Ίσως μετά που θα τελειώσω αυτά πάρω τα χάπια τα plus... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι τα φακελάκια πήρα. Αλλά να σου πω την αλήθεια είναι λίγο μπλιαχ. Δηλαδή βάζω παγωμένο νερό για να μην καταλαβαίνω γεύση... ?? Δεν το πίνω με ευχαρίστηση... Ίσως μετά που θα τελειώσω αυτά πάρω τα χάπια τα plus... 

ναι παρτα, τουλαχιστον δεν εχουν γευση, ειναι μπαμ και κατω, και θα κοιμασαι ακομα πιο βαθια. αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι παρτα, τουλαχιστον δεν εχουν γευση, ειναι μπαμ και κατω, και θα κοιμασαι ακομα πιο βαθια. αχαχαχα

?????? Ναι αν δεν γίνει κάτι αυτό τον μήνα θα τα πάρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια παίζει από τώρα να νιώθω τσιμπηματακια η πόνο από την αριστερή ωοθήκη???. Ενώ έκανα το τεστ κ ήταν αρνητικό???. Η είναι παροδικό?. Γιατι να νιώθω πόνο πριν την ωορρηξια...? Προετοιμαζεται? Αχ να μπορούσαμε να βλέπαμε τι γίνεται εκεί μέσα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια παίζει από τώρα να νιώθω τσιμπηματακια η πόνο από την αριστερή ωοθήκη???. Ενώ έκανα το τεστ κ ήταν αρνητικό???. Η είναι παροδικό?. Γιατι να νιώθω πόνο πριν την ωορρηξια...? Προετοιμαζεται? Αχ να μπορούσαμε να βλέπαμε τι γίνεται εκεί μέσα... 

να μπορουσαμε να βλεπαμε λεει χαχαχ καλο! ποιος ξερει... μπορει επειδη οντως πλησιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

δηλ κοριτσια ποια ειναι πιστευετε καλυτερα???? τα απλα σε σκονη inofert η τα plus inofert???

Έχουν μέσα διαφορετικές ουσίες... Διάβασε να δεις τι προσφέρει η καθεμία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα θίξω ένα άλλο θέμα. Στις εξετάσεις αίματος που έκανα πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες βρέθηκε πως δεν έχω αντισώματα για το τοξοπλάσμα. Εν τω μεταξύ από μικρούλα είμαι αγκαλιά με μια γάτα.  Έχω.μεγαλωσει πολλές. ?Τώρα δεν έχω γάτα μέσα στο σπίτι αλλά συνεχίζω να τις λατρεύω.  Έχουμε τη γάτα μου στο πατρικό μου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν έχω αντισώματα ενώ κυριολεκτικά κοιμόμουν με τη γάτα μου.  Μήπως τελικά όντως να κολλήσεις από γάτα είναι η μικρότερη πιθανότητα και η μεγαλύτερη είναι από άψητο κρέας, λαχανικά κλπ??  @Kat-Cat έχεις σχέση με γάτα η είναι τυχαίο το όνομα??  Μήπως γνωρίζεις κάτι παραπάνω!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια θα θίξω ένα άλλο θέμα. Στις εξετάσεις αίματος που έκανα πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες βρέθηκε πως δεν έχω αντισώματα για το τοξοπλάσμα. Εν τω μεταξύ από μικρούλα είμαι αγκαλιά με μια γάτα.  Έχω.μεγαλωσει πολλές. ?Τώρα δεν έχω γάτα μέσα στο σπίτι αλλά συνεχίζω να τις λατρεύω.  Έχουμε τη γάτα μου στο πατρικό μου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν έχω αντισώματα ενώ κυριολεκτικά κοιμόμουν με τη γάτα μου.  Μήπως τελικά όντως να κολλήσεις από γάτα είναι η μικρότερη πιθανότητα και η μεγαλύτερη είναι από άψητο κρέας, λαχανικά κλπ??  @Kat-Cat έχεις σχέση με γάτα η είναι τυχαίο το όνομα??  Μήπως γνωρίζεις κάτι παραπάνω!!  

εχω σχεση λατρειας με τις γατες. Ειχα ανεκαθεν γατες και πολλα αδεσποτα μικρη που ειχα φαει ουκ ολιγες γραντζουνιες παιζοντας, και τωρα εχω δυο εμβολιασμενα στειρωμενα και παλι αρκετα αδεσποτακια που ταιζω. Εχω διαβασει πολυ για το τοξοπλασμα. Να σου πω αρχικα πως εγω εχω αντισωματα (αναμενομενο φυσικα). Ωστοσο οταν το κουβεντιασα με το γιατρο μου πριν κανω την εξεταση μου ειχε πει οτι πιο πιθανο ειναι να κολλησεις απο απλυτα λαχανικα ή μισοψημενο κρεας παρα απο γατα που στην ουσια για να κολλησεις απο αυτή πρεπει με καποιο τροπο να καταπιεις τα κακα της. Οσο αηδια και αν σου ακουγεται και μια και δεν τρωμε....γατες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαι στη 19η ημέρα. Φοβάμαι ότι θα αδιαθετησω κ είμαι πολύ στενοχωρημένη. Δεν ήταν τελικά τυχερός ο Σεπτέμβρης για εμένα.

Νιώθω αυτόν τον πόνο στο στήθος κ χαμηλά, μέση κλπ. Αλλά τόσο νωρίς περίοδος;

Δεν υπάρχει περίπτωση κύστης, είναι σίγουρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...