Μετάβαση σε περιεχόμενο

ARVEKAP 3.75 ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αντε ωραια! Με το καλο!

Λοιπον εγω εκανα συχνους υπερηχους κ ελεγχο ορμονων την ιδια μερα με τον υπερηχο. Ελεγχαμε οιστραδιολη, Lh και προγεστερονη. 

Δεν ξερω αν ολοι οι γιατροι ακολουθουν αυτην την ιδια τακτικη. 

Θα παρακολουθειτε λοιπον το παχος του ενδομητριου και οταν ειναι ετοιμο θα πας για την εμβρυομεταφορα.

 

ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ Μ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΗΝ ΕΝΑΤΗ ΜΕΡΑ.. ΛΟΓΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΘΑ Μ ΠΕΙ Κ ΓΙΑ ΟΡΜΟΝΕΣ !! ΑΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ !! ΜΟΝΟ ΤΑ ΟΙΣΤΡΟΓΟΝΑ ΕΠΙΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ Ή Σ ΕΔΩΣΕ Κ ΑΛΛΑ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ Μ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΗΝ ΕΝΑΤΗ ΜΕΡΑ.. ΛΟΓΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΘΑ Μ ΠΕΙ Κ ΓΙΑ ΟΡΜΟΝΕΣ !! ΑΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ !! ΜΟΝΟ ΤΑ ΟΙΣΤΡΟΓΟΝΑ ΕΠΙΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ Ή Σ ΕΔΩΣΕ Κ ΑΛΛΑ ??

Καποιες μερες πριν την εμβρυομεταφορα ξεκινησα κ την προγεστερονη. Ουτροτζεστάν απο το στομα κ vasclor κολπικά. 

Εγω βεβαια εκανα κ αντιπηκτικες ενεσεις, επινα κ κορτιζονη κ σαλοσπιρ. Αλλα αυτα δεν χρειαζονται σε ολες τις κοπελες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καποιες μερες πριν την εμβρυομεταφορα ξεκινησα κ την προγεστερονη. Ουτροτζεστάν απο το στομα κ vasclor κολπικά. 

Εγω βεβαια εκανα κ αντιπηκτικες ενεσεις, επινα κ κορτιζονη κ σαλοσπιρ. Αλλα αυτα δεν χρειαζονται σε ολες τις κοπελες. 

ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ.. ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΕΣΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Ε ? ΔΕΝ ΣΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ .. ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΚΙΛΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ Ή ΕΙΣΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ.. ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΕΣΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Ε ? ΔΕΝ ΣΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ .. ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΚΙΛΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ Ή ΕΙΣΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ?? 

Σε καμια απο τις προσπαθειες δεν πηρα κιλα.

Τα φαρμακα τα παιρνω ακομη αλλα σε αυτην την προσπαθεια που εμεινα(την καναμε με καινουρια γιατρο κ σε αλλο κεντρο) δεν πηρα πολλα φαρμακα οπως μου εδιναν στο προηγουμενο κεντρο. Δηλαδη σικλακιούρ δεν πηρα καθολου και απο προγεστερονη μονο κολπικα την κρεμα vasclor. 

Παντως δεν πηρα κιλα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Σε καμια απο τις προσπαθειες δεν πηρα κιλα.

Τα φαρμακα τα παιρνω ακομη αλλα σε αυτην την προσπαθεια που εμεινα(την καναμε με καινουρια γιατρο κ σε αλλο κεντρο) δεν πηρα πολλα φαρμακα οπως μου εδιναν στο προηγουμενο κεντρο. Δηλαδη σικλακιούρ δεν πηρα καθολου και απο προγεστερονη μονο κολπικα την κρεμα vasclor. 

Παντως δεν πηρα κιλα. 

 

ΩΡΑΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟΤΕ !!! ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΠΛΑΚΩΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ Κ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΛΕΕΙ 3-4 ΚΙΛΑ !! ΑΛΛΑ Μ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΤΡΩΝΕ Κ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ !! ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

ΩΡΑΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟΤΕ !!! ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΠΛΑΚΩΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ Κ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΛΕΕΙ 3-4 ΚΙΛΑ !! ΑΛΛΑ Μ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΤΡΩΝΕ Κ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ !! ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ !!! 

Τι να σου πω? Κι εγω απο αυτα που διαβαζα ελεγα οτι κ στην διεγερση με τις ενεσεις θα παρω κανενα κιλο αλλα δυο διεγερσεις εκανα κ δεν πηρα καθολου. 

Προφανως θα ειναι κ αναλογα τον οργανισμο, δεν ξερω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια 2-3 κιλάκια τα έχω πάρει από την διέγερση και μετα... Βασικά πρήξιμο είναι περισσότερο λόγω κατακράτησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τι να σου πω? Κι εγω απο αυτα που διαβαζα ελεγα οτι κ στην διεγερση με τις ενεσεις θα παρω κανενα κιλο αλλα δυο διεγερσεις εκανα κ δεν πηρα καθολου. 

Προφανως θα ειναι κ αναλογα τον οργανισμο, δεν ξερω. 

 

Κ γω μι από τα ίδια .. την φοβόμουν τη διεγερση με τόσα φάρμακα αλλά όλα καλά ...παρόλο  την υπερδιεγερση π έπαθα .. κανένα κιλό .. Τώρα μετά την arvekap βλέπω κ έχω πρηστεί λιγο μέχρι κ τωρα που αδιαθετησα ...αλλά πιστεύω ότι μόλις καθαρίσω θα είμαι καλύτερα.. να υποδεχτώ τα εμβρυακια μ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Εγώ κορίτσια 2-3 κιλάκια τα έχω πάρει από την διέγερση και μετα... Βασικά πρήξιμο είναι περισσότερο λόγω κατακράτησης.

Αν είμαι μόνο πρηξιμο θα ξεφουσκωσεις κοπέλα μ κάποια στιγμή .. Μην ανησυχείς ! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά .. κ τα κιλά θα φύγουν ! Κ γω 3-4 μέρες τώρα  ειμαι πολύ χάλια .. σίγουρα πάνω από ένα κιλό λόγω  arvekap κ  περιόδου !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

Κ γω μι από τα ίδια .. την φοβόμουν τη διεγερση με τόσα φάρμακα αλλά όλα καλά ...παρόλο  την υπερδιεγερση π έπαθα .. κανένα κιλό .. Τώρα μετά την arvekap βλέπω κ έχω πρηστεί λιγο μέχρι κ τωρα που αδιαθετησα ...αλλά πιστεύω ότι μόλις καθαρίσω θα είμαι καλύτερα.. να υποδεχτώ τα εμβρυακια μ !!! 

Λιγο πρηξιμο ειναι φυσιολογικο. Ισως κατακρατηση υγρων. Αλλα θα επανελθεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/9/2018 at 12:38 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Αντε ωραια! Με το καλο!

Λοιπον εγω εκανα συχνους υπερηχους κ ελεγχο ορμονων την ιδια μερα με τον υπερηχο. Ελεγχαμε οιστραδιολη, Lh και προγεστερονη. 

Δεν ξερω αν ολοι οι γιατροι ακολουθουν αυτην την ιδια τακτικη. 

Θα παρακολουθειτε λοιπον το παχος του ενδομητριου και οταν ειναι ετοιμο θα πας για την εμβρυομεταφορα.

 

Καλη σ μερα !!! οσο περνανε οι μερες με πιανει μια ανυπομονησια !!! Αυριο θα παω να κανω τον πρωτο υπερηχο κ ελπιζω να μ πουν ποτε θα παω !!! Εσυ θυμασαι σε ποια μερα του κυκλου ειχες παει για την εμβρυομεταφορα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

Καλη σ μερα !!! οσο περνανε οι μερες με πιανει μια ανυπομονησια !!! Αυριο θα παω να κανω τον πρωτο υπερηχο κ ελπιζω να μ πουν ποτε θα παω !!! Εσυ θυμασαι σε ποια μερα του κυκλου ειχες παει για την εμβρυομεταφορα ??

Καλημεραααα!!!! 

Λογικο να ανυπομονεις!!!

Θυμαμαι γιατι προχθες με ρωτησε αλλη μια κοπελα κ ανοιξα τον φακελο μου. 

Την εκανα την 25η μερα του κυκλου. 

Εκανα ομως 4 υπερηχους σιγουρα μεχρι τοτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Καλημεραααα!!!! 

Λογικο να ανυπομονεις!!!

Θυμαμαι γιατι προχθες με ρωτησε αλλη μια κοπελα κ ανοιξα τον φακελο μου. 

Την εκανα την 25η μερα του κυκλου. 

Εκανα ομως 4 υπερηχους σιγουρα μεχρι τοτε. 

25ηηηηη ??? Γιατι τοσο πολύ ? Δεν παχαινε το ενδομητριο ?? Μη μ λες τετοια !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mary nick είπε:

25ηηηηη ??? Γιατι τοσο πολύ ? Δεν παχαινε το ενδομητριο ?? Μη μ λες τετοια !!!! 

Μια χαρα παχαινε το ενδομητριο. Φυσιολογικα. 

Μη ξεχνας οτι εχεις κανει καταστολη ορμονων. Ο οργανισμος σου τωρα δεν παραγει οιστρογονα.

Οπότε τα παιρνεις εξωτερικα σε μορφη χαπιων.

Ο κυκλος τωρα ειναι τεχνητος. Δεν ειναι φυσικος.

Τωρα δεν σημαινει οτι κι εσυ θα 25η. Μπορει να πας 20η! Αναλογα τον οργανισμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μια χαρα παχαινε το ενδομητριο. Φυσιολογικα. 

Μη ξεχνας οτι εχεις κανει καταστολη ορμονων. Ο οργανισμος σου τωρα δεν παραγει οιστρογονα.

Οπότε τα παιρνεις εξωτερικα σε μορφη χαπιων.

Ο κυκλος τωρα ειναι τεχνητος. Δεν ειναι φυσικος.

Τωρα δεν σημαινει οτι κι εσυ θα 25η. Μπορει να πας 20η! Αναλογα τον οργανισμο. 

Ναι έχεις ένα δίκιο !! Αλλά εγώ υπολόγιζα εκεί 15η με 16 μέρα κ μ έπεσε βαρή το 25 !!! Την οιστραδιολη την θέλουμε υψηλή δλδ και την προγεστερόνη κάτω του 1 για να καταλάβω ε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

Ναι έχεις ένα δίκιο !! Αλλά εγώ υπολόγιζα εκεί 15η με 16 μέρα κ μ έπεσε βαρή το 25 !!! Την οιστραδιολη την θέλουμε υψηλή δλδ και την προγεστερόνη κάτω του 1 για να καταλάβω ε?? 

Νομιζω οτι κ χωρις καταστολη να ηταν ο κυκλος σου παλι 15η με 16η ειναι νωρις για να βαλεις βλαστοκυστες. Γιατι οι γιατροι μιμουνται την φυσιολογικη διαδικασια. Δηλαδη αν ωορρηξια γινεται 14η ημερα  κ τα εμβρυα ειναι 5 ημερων τοτε δεν μπορει να γινει εμβρυομρταφορα την 16η. Αφου πρεπει να εχουν περασει τουλαχιστον 5 μερες απο την ωορρηξια.

Τιμες ακριβως δεν ξερω αλλα ναι θελουμε να ανεβει η οιστραδιολη κ να παραμεινει αρχικα  χαμηλη η προγεστερονη. Προγεστερονη θα παρεις καποιες μερες πριν την ετ.

Εγω τελευταια μετρηση οιστραδιολης εκανα μια εβδομαδα πριν την ετ κ ηταν γυρω στο 170.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Νομιζω οτι κ χωρις καταστολη να ηταν ο κυκλος σου παλι 15η με 16η ειναι νωρις για να βαλεις βλαστοκυστες. Γιατι οι γιατροι μιμουνται την φυσιολογικη διαδικασια. Δηλαδη αν ωορρηξια γινεται 14η ημερα  κ τα εμβρυα ειναι 5 ημερων τοτε δεν μπορει να γινει εμβρυομρταφορα την 16η. Αφου πρεπει να εχουν περασει τουλαχιστον 5 μερες απο την ωορρηξια.

Τιμες ακριβως δεν ξερω αλλα ναι θελουμε να ανεβει η οιστραδιολη κ να παραμεινει αρχικα  χαμηλη η προγεστερονη. Προγεστερονη θα παρεις καποιες μερες πριν την ετ.

Εγω τελευταια μετρηση οιστραδιολης εκανα μια εβδομαδα πριν την ετ κ ηταν γυρω στο 170.

Αααα καταλαβα πώς πάει το πράγμα !!!! Εγώ συνήθως λόγω του ότι έχω μικρό κύκλο κάνω ωορρηξια την 11η με 12η μέρα .. Θα δείξει !! Αύριο λογικά θα μ πουν πάνω κάτω ..τι παιζει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

Αααα καταλαβα πώς πάει το πράγμα !!!! Εγώ συνήθως λόγω του ότι έχω μικρό κύκλο κάνω ωορρηξια την 11η με 12η μέρα .. Θα δείξει !! Αύριο λογικά θα μ πουν πάνω κάτω ..τι παιζει ! 

Ναι βεβαια!!

Κι εγω μπορει να μην στα λεω κ σωστα ολα!!! 

Καλη επιτυχια! Θα περιμενω να μου πεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι βεβαια!!

Κι εγω μπορει να μην στα λεω κ σωστα ολα!!! 

Καλη επιτυχια! Θα περιμενω να μου πεις!!

Ναι ναι θα σε ενημερώσω αύριο μόλις έχω νεότερα ! ? σ ευχαριστω πολυ για τις πολύτιμες πληροφορίες!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...