Μετάβαση σε περιεχόμενο

Inofert


Katerina1993

Recommended Posts

Γειά σας... Πριν ένα μήνα είχα Βιοχημική κύηση.... Ο γιατρός μου έδωσε inofert για να φτιάξει ο κυκλος μου... Δεν σταματήσαμε τις προσπάθειές αφού μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα... Τώρα είμαι στις 33 μέρες από την τελευταία περίοδο και ακόμη δεν μου έχει έρθει... Έχω τα συμπτώματα τις περιόδου... Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ξανά? Τα inofert  έχουν βοήθησει καμία με τον κύκλο της? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα Κατερίνα!!Εμένα με βοήθησαν τα ινοφερτ μετά απο 3 μήνες λήψη!!Κ έχω τώρα σερί 5 μήνες 28-30 μέρες κύκλο!!Πολύ συχνά μετά απο μια βιοχημική ξαναμένεις έγκυος!!Τώρα για το αν μετράς καθυστέρηση αν δν ξέρεις ποτε είχες ωορρηξία κ δν έχεις σταθερό κύκλο είναι λίγο δύσκολο!!Ισως θα πρέπει να υπολογίσεις τον μεγαλύτερο κύκλο σου για να μετρήσεις καθυστέρησησ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Kαλησπέρα Κατερίνα!!Εμένα με βοήθησαν τα ινοφερτ μετά απο 3 μήνες λήψη!!Κ έχω τώρα σερί 5 μήνες 28-30 μέρες κύκλο!!Πολύ συχνά μετά απο μια βιοχημική ξαναμένεις έγκυος!!Τώρα για το αν μετράς καθυστέρηση αν δν ξέρεις ποτε είχες ωορρηξία κ δν έχεις σταθερό κύκλο είναι λίγο δύσκολο!!Ισως θα πρέπει να υπολογίσεις τον μεγαλύτερο κύκλο σου για να μετρήσεις καθυστέρησησ!!!

Συνήθως είχα κύκλο 34 μέρες. ..μετα απο τη λήψη του πρώτου μήνα σου ήρθε? Θα περιμένω ακόμη λίγες μέρες και θα κάνω τεστ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina1993 είπε:

Συνήθως είχα κύκλο 34 μέρες. ..μετα απο τη λήψη του πρώτου μήνα σου ήρθε? Θα περιμένω ακόμη λίγες μέρες και θα κάνω τεστ... 

Τα ήπια 3 μήνες ολόκληρους κ μετά είδα βελτίωση στον κύκλο!!Τον πρώτο μήνα που τα ξεκίνησα είχα κάνει 38 μέρες κύκλο!!Δευτέρα μπορείς να κάνεις ένα τεστάκι!!Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Τα ήπια 3 μήνες ολόκληρους κ μετά είδα βελτίωση στον κύκλο!!Τον πρώτο μήνα που τα ξεκίνησα είχα κάνει 38 μέρες κύκλο!!Δευτέρα μπορείς να κάνεις ένα τεστάκι!!Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!

Ευχαριστώ πολύ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1993 είπε:

Τελικά αδιάθετησα.... Δεν πειράζει τον επόμενο μήνα... 

Κορίτσια θα σαλτάρω... Οπως σας είπα νόμιζα ότι αδιάθετησα.... Ήταν λιγα καφέ υγρά.... Αλλά τίποτα μετά... Θα δω και αύριο...ξερετε τι μπορεί να είναι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Κορίτσια θα σαλτάρω... Οπως σας είπα νόμιζα ότι αδιάθετησα.... Ήταν λιγα καφέ υγρά.... Αλλά τίποτα μετά... Θα δω και αύριο...ξερετε τι μπορεί να είναι? 

Πώς πας σήμερα??? Μήπως είναι εμφύτευση?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια δηλαδή παίρνατε μια φορά την ημέρα ινοφερτ κ έφτιαξε η περίοδο σας?? 

Εγώ παίρνω 2 φορές..... Πρώτος μήνας  που τα παίρνω. 

αυτός μου ήρθε στις 35 μέρες.... Ο κυκλος μου είναι συνήθως 34....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου τα εδωσε ο γυναικολογος μετα απο βιοχημικη..Τον απρηλη ηταν η βιοχημικη κ τον ιουνιο ημουν εγκυος αυριο μπαινω στην 12 εβδομαδα κυησης..θεωρω οτι ειναι οι καλυτερες βιταμινες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2018 at 1:15 ΠΜ, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Εμενα μου τα εδωσε ο γυναικολογος μετα απο βιοχημικη..Τον απρηλη ηταν η βιοχημικη κ τον ιουνιο ημουν εγκυος αυριο μπαινω στην 12 εβδομαδα κυησης..θεωρω οτι ειναι οι καλυτερες βιταμινες!!!

Με το καλό και μ έναν πόνο..... Και μένα μετά από τη Βιοχημική μου τα έδωσε..   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξεκίνησα πρώτη ημέρα του κύκλου ινοφερτ.... Ένα κάθε βραδάκι... Για να ομαλοποιηθει λίγο ο κύκλος μου και να ωριμάζει σωστά η ωάριο... Μπας και δούμε κάποιο αποτέλεσμα.... Εσείς τι λέτε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ ξεκίνησα πρώτη ημέρα του κύκλου ινοφερτ.... Ένα κάθε βραδάκι... Για να ομαλοποιηθει λίγο ο κύκλος μου και να ωριμάζει σωστά η ωάριο... Μπας και δούμε κάποιο αποτέλεσμα.... Εσείς τι λέτε?? 

Μόνο ο χρόνος θα δείξει..... Ευχομαι γρήγορα εγκυούλα όπως και εγώ ελπίζω..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/9/2018 at 3:56 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια δηλαδή παίρνατε μια φορά την ημέρα ινοφερτ κ έφτιαξε η περίοδο σας?? 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!Και γω 2 φορές πίνω!!Μια το πρωί φακελάκι νηστική κ το βράδυ σε χάπι το plus!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!Και γω 2 φορές πίνω!!Μια το πρωί φακελάκι νηστική κ το βράδυ σε χάπι το plus!!

Α παίρνεις και τα δύο? Γιατί? Εγώ μόνο το φακελάκι αλλά με βολεύει βράδυ να το παίρνω. Γιατί κάμω συχνά γεύματα οπότε δεν μένω πότε νηστικη....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Α παίρνεις και τα δύο? Γιατί? Εγώ μόνο το φακελάκι αλλά με βολεύει βράδυ να το παίρνω. Γιατί κάμω συχνά γεύματα οπότε δεν μένω πότε νηστικη....??

Ναι δν πειράζει κ βράδυ αρκεί 2 ώρες πριν κ μετά να μην φάς για καλύτερη απορρόφηση!!Στο χάπι δν παίζει ρόλο!!Οι κύκλοι μου ήταν απο 30-38 μέρες!!Ο γιατρός μου είναι κ πολύ υπερ των βιταμινών με είχε φουσκώσει ένα κάρο κ δν τα έπινα όλα να είμαι ειλικρινής!!Τα ινοφερτ τα ήπια για 3 μηνες κ έχω τώρα ένα εξαμήνο παίζω απο 28-30 μέρες κύκλο!!!Αααα κ μακραίνουν τα νύχια απίστευτα γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ναι δν πειράζει κ βράδυ αρκεί 2 ώρες πριν κ μετά να μην φάς για καλύτερη απορρόφηση!!Στο χάπι δν παίζει ρόλο!!Οι κύκλοι μου ήταν απο 30-38 μέρες!!Ο γιατρός μου είναι κ πολύ υπερ των βιταμινών με είχε φουσκώσει ένα κάρο κ δν τα έπινα όλα να είμαι ειλικρινής!!Τα ινοφερτ τα ήπια για 3 μηνες κ έχω τώρα ένα εξαμήνο παίζω απο 28-30 μέρες κύκλο!!!Αααα κ μακραίνουν τα νύχια απίστευτα γρήγορα!!!

Α ωραία μια χαρα... Εγώ έχω ακαταστατο κύκλο. Κ είπα να τα δοκιμάσω..... Εσεισ προσπαθείτε για παιδί??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Α ωραία μια χαρα... Εγώ έχω ακαταστατο κύκλο. Κ είπα να τα δοκιμάσω..... Εσεισ προσπαθείτε για παιδί??? 

Ναι είχα μια παλίνρομη όπου προσπαθούσαμε 14 μήνες!!Κ τώρα έχω 1,5 χρόνο στον αγώνα!!Πήρα κ 2 μήνες κλομιφαίνη αλλά τίποτα!!Μάλλον θα το πάμε προς σπερματέγχυση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι είχα μια παλίνρομη όπου προσπαθούσαμε 14 μήνες!!Κ τώρα έχω 1,5 χρόνο στον αγώνα!!Πήρα κ 2 μήνες κλομιφαίνη αλλά τίποτα!!Μάλλον θα το πάμε προς σπερματέγχυση!!!

Χμ κατάλαβα.... Ο άντρας σου έχει κάποιο πρόβλημα? Παίρνει βιταμίνες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χμ κατάλαβα.... Ο άντρας σου έχει κάποιο πρόβλημα? Παίρνει βιταμίνες? 

Το τελευταίο σπερμοδιάγραμμα ήταν σχετικά καλό αλλά δν είχε καλή κινητικότητα στην 6 ώρα!!Ο γιατρός μου του έδωσε να πιεί q10 το πρωί κ το βράδυ τις pregnacare wellman!!Αλλά δν είπε επανάληψη της εξέτασης!!Καλά ήλπιζε ο καημένος ότι σύντομα θα μείνω έγκυος!!Σκέφτομαι όμως να ξανακάνει σπερμοδιάγραμμα αλλά όχι σε μικροβιολογικό!!Λένε καλύτερα σε κλινική γτ έχουν καλύτερα μηχανήματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χμ κατάλαβα.... Ο άντρας σου έχει κάποιο πρόβλημα? Παίρνει βιταμίνες? 

Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...