Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Η αληθεια ειναι μου φυγε ενα αγχος αλλα μεχρι να παω γιαννενα να μαι διπλα στο νοσοκομειο δεν θα ησυχάσω..ο γιατρος του  νοσοκομειου εδω θελει να με διωξει απο τον 5ο μηνα στο ριο χωρις λογο ..απλα κ μονο επειδη ειναι διδυμα..εσυ πως πας;
    • Αχ δεν ξερω..παντως εμεις εχουμε ολες τις βαλιτσες έτοιμες για καθε ενδεχομενο..εγω ομως ακομα ειμαι στην 34η.εσυ;
    • @misofeggaro τον εν λόγω γιατρό τον επισκέφτηκα και εγώ για το διάφραγμα που είχε πλέον υποχωρήσει μετά τον τοκετό. Κάτσε καλά γιατρός, ήρεμος και πράος και στα εξηγεί όλα υπεραναλυτικά!  
    • @Angelmammy γέννησα με καισαρική κορίτσι μ στην 39η βδομάδα. Με έπιασαν οι πόνοι κ μετά από πααρα πολλές ώρες γέννησα με καισαρική γτ τ μωρο ερχόταν στραβά κ είχε κολλήσει στη λεκάνη μου. Την εγκυμοσύνη την μετράνε σαν διάρκεια στις 40 βδομάδες. Από την 37η κ μετά θεωρείται τ μωρο τελειομηνο με την έννοια ότι έχει πάρει κιλά κ έχουν ωριμάσει τα όργανα ρου για να μην μπει στη θερμοκοιτιδα.  Μπορεί να φθάσεις όμως μέχρι τις 40 βδομάδες χωρίς να υπάρχει κανένα θέμα. Από κει κ πέρα κάποιοι γιατροί δίνουν ένα περιθώριο μέχρι τις 42 βδομάδες ενώ άλλοι δ τ διακινδυνεύουν. Μετά τις 40 βδομάδες θελει μεγαλύτερη προσοχή και ακόμη πιο συχνές επισκέψεις στο γιατρό γτ μπορεί να γεράσει απότομα ο πλακούντας κ να μην τρέφεται σωστά τ μωρο.
    • Μια χαρά είναι καλε το βάρος, λίγο είναι να γεννηθει 3 κιλά; Άσε που πολλές φορές αυτά αποκλίνουν αρκετά!!
  • Νέες συζητήσεις