Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοριτσια λιγη βοηθεια


Recommended Posts

κοριτσακια μου εσεις δουλευετε ολες;

θελω να μοιραστω κατι που με απασχολει 

εδω και τεσσερα χρονια ειδικα τα πρωινα εχω μαθει να ειμαι με το μικρο ηξερα οτι υπηρχα και οτι ημουν χρησιμη γιαυτο και αυτος ηταν ο ρολος μου γιατι πραγματικα δεν ειχα που να τονα αφησω και ηταν κοινη αποφαση με τον αντρα μου μεχρι τα τεσσερα να το μεγαλωσω εγω οκ με τα ιδιαιτερα που ηταν λιγα και ετσι δεν χαλουσα πολυ χρονο και αλλωστε τα προσεχε ο παμπας και απο δυο περιοδους που πηγα εποχιακα δουλεια και δε λεω αν και χαλια το ωραριο και ο μικρος εκατσε στα πεθερικα που δεν θελαμε και τοσο μου αρεσε η αισθηση να δουλευω αλλα οχι τετοια ωραρια χωρις βοηθεια δεν ειναι εφικτο

τωρα λοιπον ο μικρος θα παει προνηπο και θα λειπει τα πρωινα και ολοι μου λενε αχ τι ωραια και θα δεις αλλα εγω κοριτσια εγω εδω ειμαι μονη φιλες ιδιαιτερες δεν εχω και ειδικα που να μπορουν να κυκλοφορουμε οποτε νιωθω ηδη οτι θα ειμαι αχρηστη τι; θα καθομαι ολη μερα να κανω δουλειες που θα ξερουν κι αλλες εδω μεσα οτι δεν το εκτιμαει κανεις και μαλιστα δεν προσφερει και χρηματα τιποτα;

επισης ιδιαιτερα επειδη μετακομισαμε προσφατα δεν εχω και μαλιστα πρεπει αν κυκλοφορω και με λεωφορειο για να κατεβω σε πολη γιατι ενα αμαξι εχουμε

τι θα κανω ρε κοριτσια; οκ οι ωρες πρακτικα θα γεμιζουνα αλλα δεν θα καλυπτομαι μεσα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

κοριτσακια μου εσεις δουλευετε ολες;

θελω να μοιραστω κατι που με απασχολει 

εδω και τεσσερα χρονια ειδικα τα πρωινα εχω μαθει να ειμαι με το μικρο ηξερα οτι υπηρχα και οτι ημουν χρησιμη γιαυτο και αυτος ηταν ο ρολος μου γιατι πραγματικα δεν ειχα που να τονα αφησω και ηταν κοινη αποφαση με τον αντρα μου μεχρι τα τεσσερα να το μεγαλωσω εγω οκ με τα ιδιαιτερα που ηταν λιγα και ετσι δεν χαλουσα πολυ χρονο και αλλωστε τα προσεχε ο παμπας και απο δυο περιοδους που πηγα εποχιακα δουλεια και δε λεω αν και χαλια το ωραριο και ο μικρος εκατσε στα πεθερικα που δεν θελαμε και τοσο μου αρεσε η αισθηση να δουλευω αλλα οχι τετοια ωραρια χωρις βοηθεια δεν ειναι εφικτο

τωρα λοιπον ο μικρος θα παει προνηπο και θα λειπει τα πρωινα και ολοι μου λενε αχ τι ωραια και θα δεις αλλα εγω κοριτσια εγω εδω ειμαι μονη φιλες ιδιαιτερες δεν εχω και ειδικα που να μπορουν να κυκλοφορουμε οποτε νιωθω ηδη οτι θα ειμαι αχρηστη τι; θα καθομαι ολη μερα να κανω δουλειες που θα ξερουν κι αλλες εδω μεσα οτι δεν το εκτιμαει κανεις και μαλιστα δεν προσφερει και χρηματα τιποτα;

επισης ιδιαιτερα επειδη μετακομισαμε προσφατα δεν εχω και μαλιστα πρεπει αν κυκλοφορω και με λεωφορειο για να κατεβω σε πολη γιατι ενα αμαξι εχουμε

τι θα κανω ρε κοριτσια; οκ οι ωρες πρακτικα θα γεμιζουνα αλλα δεν θα καλυπτομαι μεσα μου

Εγώ δεν ειμαι μαμά ακόμα όμως μπορώ να φανταστώ πώς νιώθεις! Φαντάζομαι είσαι καθηγήτρια όποτε θα σου πρότεινα να ψάξεις λίγο για μαθήματα online  μήπως γεμίσεις το πρωινό σου και θα έχεις και κάποιο εισόδημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και τώρα που το ξανασκεφτομαι αν είναι η πρώτη χρονιά σε σχολείο επειδή ακόμα τα παιδάκια δεν έχουν αντισώματα δυστυχώς αρρωσταίνουν συνέχεια οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθούσε να βρεις μια σταθερή πρωινή δουλειά ! Ψάξε κάτι από το σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw κορίτσι μου σε καταλαβαίνω, εγω δουλευω part time, αφου ουτε εμεις εχουμε βοηθεια και κυριως απο το σπίτι. Ωστοσο ακομα κι αυτο μου αρεσει, το μυαλό μου απασχολείται με κατι αλλο, νιωθω δημιουργικη και μετα αισθανομαι οτι εχω ακομη περισσοτερη ενεργεια κ υπομονη με τον μικρο μου. 

Υπαρχει δυνατοτητα να βρεις κατι 4ωρο πρωινη ημιαπασχοληση;

Εγω θα προτεινα για αρχη να εκμεταλλευτεις την ευκαιρια και να κανεις πράγματα για τον εαυτο σου. Δε σου χει λειψει να διαβασεις με ηρεμια ενα βιβλίο; Η να κανεις γυμναστικη; Ασχολεισαι με τη μουσική ή εχεις κάποιο αλλο χομπυ; Τι θα σ ευχαριστούσε; Σκέψου με τι σου αρεσε να ασχολεισαι κ πριν το παιδι. Εγω πιστευω θα σου κανει πολυ καλο η φαση αυτη και θα έχεις πολυ μεγαλύτερες αντοχες για ποιοτικό χρονο με το παιδι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@egw κορίτσι μου σε καταλαβαίνω, εγω δουλευω part time, αφου ουτε εμεις εχουμε βοηθεια και κυριως απο το σπίτι. Ωστοσο ακομα κι αυτο μου αρεσει, το μυαλό μου απασχολείται με κατι αλλο, νιωθω δημιουργικη και μετα αισθανομαι οτι εχω ακομη περισσοτερη ενεργεια κ υπομονη με τον μικρο μου. 

Υπαρχει δυνατοτητα να βρεις κατι 4ωρο πρωινη ημιαπασχοληση;

Εγω θα προτεινα για αρχη να εκμεταλλευτεις την ευκαιρια και να κανεις πράγματα για τον εαυτο σου. Δε σου χει λειψει να διαβασεις με ηρεμια ενα βιβλίο; Η να κανεις γυμναστικη; Ασχολεισαι με τη μουσική ή εχεις κάποιο αλλο χομπυ; Τι θα σ ευχαριστούσε; Σκέψου με τι σου αρεσε να ασχολεισαι κ πριν το παιδι. Εγω πιστευω θα σου κανει πολυ καλο η φαση αυτη και θα έχεις πολυ μεγαλύτερες αντοχες για ποιοτικό χρονο με το παιδι σου. 

Κοίτα δουλειά είναι πολύ δυσκολο να βρω γιατί στις μια σχολαει και μετά αργίες σκ και όταν θα είναι άρρωστος δεν έχω κανένα . απόγευμα αν πάω σημαίνει δεν θα το βλέπω καθόλου τλχ τα ιδιαίτερα είναι στο σπίτι 

Η γυμναστική μου αρέσει πολύ αλλά δεν μπορώ να πηγαίνω γυμναστήριο κάνω έτσι κι αλλιώς στο σπίτι γιατί έχω και θέμα με την πλάτη μου οπότε δεν έχω επιλογή .

Πριν το μικρό ήμουν γυμναστήριο δουλειά είχα το γάμο να οραγνωσω τη βάφτιση είχα διάβασμα .

Πιστεύω θα βρω τη ρουτίνα μου.αλλιως θα μπαίνω στο ιντερνέτ και θα ψωνίζω τλχ να με λένε αργοσχολη να είμαι κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw ισως τοτε καλυτερα να ψάξεις κανενα ιδιαιτερο με καρτουλες κλπ τώρα που ξεκινάει η καινουρια σχολική χρονια. Θα μπορουσες να το δεις κ σαν ευκαιρια να φτιάξεις τις δικες σου σημειώσεις ή οτιδηποτε αλλο. Κ επισης μπορεις να το ριξεις στη μαγειρική, στη ζαχαροπλαστική, στο πλεξιμο, στην κηπουρικη, στη φωτογραφία... ορεξη να χεις! Μη σαπισεις στο ιντερνετ, θα πάθεις κατάθλιψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@egw ισως τοτε καλυτερα να ψάξεις κανενα ιδιαιτερο με καρτουλες κλπ τώρα που ξεκινάει η καινουρια σχολική χρονια. Θα μπορουσες να το δεις κ σαν ευκαιρια να φτιάξεις τις δικες σου σημειώσεις ή οτιδηποτε αλλο. Κ επισης μπορεις να το ριξεις στη μαγειρική, στη ζαχαροπλαστική, στο πλεξιμο, στην κηπουρικη, στη φωτογραφία... ορεξη να χεις! Μη σαπισεις στο ιντερνετ, θα πάθεις κατάθλιψη!!!

Ναι έχω βγάλει ήδη κάρτες και βάζω εδώ κοντά μπας και έχω κόσμο μιας και είμαστε σε προάστιο είπα και στο άντρα μου να δώσει 

Κοίτα η αλήθεια αν το σκεφτείς είναι πέντε ώρες μέχρι να το πάω να το γυρίσω και να μαζέψω λίγο θεωρώ ότι θα περνάει και με το μαγείρεμα απλά θα έχω το χρόνο να κάνω ίσως και κάτι περισσότερο 

Θα είναι και το μάζεμα και καθάρισμα γενικό του χειμώνα 

ελπίζω μόνο μη με πιάσουνε οθ σκέψεις  για τις προσπάθειες που δεν πετυχαίνουν

Ζαχαροπλαστική κάναμε με το μικρό γι'αυτό θα το κάνουμε μαζί 

Αν το επερνε ο παμαπς θα κοιμόμουν κάπως περισσότερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw αυτο θα σου ελεγα τώρα, δεν ειναι κ τοσο πολλες οι ωρες και ολο κ κατι θα προκυπτει...ευκολα θα γεμισει η μερα σου. 

Οσο για τις προσπάθειες όντως θα βοηθουσε να ασχολείσαι με κατι, για να μην κολλαει το μυαλο. Αλλωστε εχεις ηδη ενα παιδακι, αρα ξερεις οτι οι πιθανότητες ειναι με το μερος σου! Απολαυσε τητο διαδικασια και τον ελεύθερο χρόνο που θα εχεις τωρα, γιατί συντομα προβλεπω να τρεχεις και να μην προλαβαίνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@egw αυτο θα σου ελεγα τώρα, δεν ειναι κ τοσο πολλες οι ωρες και ολο κ κατι θα προκυπτει...ευκολα θα γεμισει η μερα σου. 

Οσο για τις προσπάθειες όντως θα βοηθουσε να ασχολείσαι με κατι, για να μην κολλαει το μυαλο. Αλλωστε εχεις ηδη ενα παιδακι, αρα ξερεις οτι οι πιθανότητες ειναι με το μερος σου! Απολαυσε τητο διαδικασια και τον ελεύθερο χρόνο που θα εχεις τωρα, γιατί συντομα προβλεπω να τρεχεις και να μην προλαβαίνεις!

Ο πρώτος χρόνος λογικά με ένα παιδάκι θα βγει πιο ηρεμος να και τι με αγχωνει αν ξεκίνησε πρώτη δε θέλω να έχω βρέφος αλλά έχω ένα χρόνο

Είναι και ευκαιρία να νιώσω πάλι γυναίκα να αυξήσω έτσι και τον ερωτισμό μου να νιώσω πιο πολύ γυναίκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη μου, επειδή εγώ γύρισα 2 μηνών στην δουλειά θα σου πω ότι λίγο σε ζηλέυω αλλά και λίγο σε λυπάμαι - χωρίς παρεξήγηση. Σε ζηλέυω που έμεινες τόσο καιρό κοντά στο παιδί σου και έζησες όλες του τις στιγμές, άκουσες την πρώτη του λέξη πρώτη, του έμαθες εσύ όσα ξέρεις μέχρι σήμερα. Από την άλλη σε λυπάμαι που νιώθεις τώρα έτσι, που νομίζεις ότι είσαι άχρηστη και δεν θα αναγνωριστεί η προσφορά σου και νομίζω ότι πρέπει να πάρεις λίγο απόσταση από το παιδί σου γιατί θα σου κάνει καλό. Όπως είπε η @Vivi.Nik. ένα χόμπι έστω και μισής ώρας την ημέρα όταν το παιδί σου θα λείπει - μην φανταστείς ότι θα πηγαίνει και κάθε μέρα στο σχολείο με τις ιώσεις που θα ξεκινήσουν! - μια απλή βόλτα στο σούπερ μάρκετ για τα ψώνια της ημέρας, να δεις 2 βιτρίνες με ημερία, θα σου κάνουν πολύ καλό και θα γυρνάς με άλλη όρεξη στο παιδί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου και ευχαριστώ ολες για τις συμβουλες σας

νομιζω μαλλον τελικα η αποφαση για δευτερο παιδι ηταν λαθος εκτος του οτι μαλλον νομιζα οτι θα ερθει πιο γρηγορα και με αγχωσε τωρα μαλλον σε μεγαλο βαθμο κοριτσια που δεν χαλαρωνω ουτε για να κοιμηθω καλα ισως ηταν η περιοδος λαθος

παντα στεναχωριομουν που ο μικρος θα παει νηπιαγωγειο και φυσικα θεωρω τυχερη απο τη μια τον εαυτο μου που τον ειχα σε καθε βημα μαζι μου και αν δεν ηθελα να δουλεψω για να ειμαστε οικονομικα λιγο πιο ανετη (που αυτο θα συμβε αν τα κααφερω με τα ιδιαιτερα) ημουν οκ, μου ελειψε λιγο αυτο που λενε να παμε σε ενα ρακαδικο με τον αντρα μου χειμωνα αλλα ενταξει ολα καλα

 οταν αρχισε να περναει λιγοο χειμωνας και να περναει και ο μικρος τα τρισιμιση και πια δεν μπορουσα να τον απασχολησω με ηρεμα παιχνιδια αλλα ειχα αρχισει να κουραζομαι με το να μηνμπορω να κανω καποιες δουλειες ηρεμα ελεγα αντε θα παει σχολειο και θα κουραζεται και ετσι το απογευμα θα παιζουμε πιο ηρεμα παιχνιδια και το πρωι οτι θελω να κανω θα το κανω χωρις τυψεις που δεν ασχοληθηκα για λιγη ωρα μαζι του και μετα θα ειμαι και τελειωμενη απο δουλειες και ετσι θα εχω ολο το χρονο για το μικρο αλλα οκ παντα ειχα στο μυαλο μου οτι θα μου λειψει η παρεα του, οταν λοιπον μου ελεγαν αντε ωρα για το δευτερο ελεγα τι λετε  τωρα που θα ηρεμησω κα θα ξεκουραστω;

οταν λοιπον με εψησε ο αντρας μου μπηκε πια στο μυαλο μου οτι λιγο καιρο θα ειμαι μονη μετα θα ασχολουμαι με τις ετοιμασιες του δευτερου και υστερα θα το εχω και αυτο παρεα στο σπιτι και ετσι με το ναμην ερθει επαθα οτι επαθα

και οχι τιποτα αλλο ο αντρας μου με εβαλε πανω και τωρα αυτος ειναι χαλαρος γιατι εχει ενα σωρο πραγματα να κανει και δε λεει και τιποτα για το θεμα μονο οταν του πω οτι θα θελω να σταματησω να προσπαθω λεεε γιαττιιιιιιι αλλα ως εκει δεν λεε πως θα το παμε ουτε καν αν θα ασχοληθουμε με τις μερες 

μου εχει κολλησει κιολας οτι μεγαλωσε ο μικρος θα μεγαλωσω κι εγω καιι δεν πρεπει αλλα αφου πριν αν εκανα δευτερο θα με εκλειαν σε ψυχιατρειο:) 

τεσπα ευχαριστω ολες σας ,

σας επρηξα και εχετε ολες τα προβληματα σας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Ούτε κι εγώ δουλεύω αλλά πίστεψε με δε νιώθω καθόλου άχρηστη! 

Πιστεύω οτι το να μεγαλώνεις ενα παιδί είναι τεράστεια ευθύνη και αν έχεις την πολυτέλεια να μην δουλεύεις (γιατί πολυτέλεια είναι πια κατα τη γνωμη μου) τότε μπορείς να ασχοληθείς με το μεγάλωμα του χωρίς άγχος, για να μπορέσει αύριο μεθαύριο να βγεί ένας σωστός και ψυχολογικά άρτιος άνθρωπος. 

Πιστεψε με είναι ευλογία και του προσφέρεις απίστευτη σταθερότητα οταν ξέρει οτι η μαμά είναι πάντα εκεί χωρίς καμία παρεμβολή!

Επίσης θα καταλάβεις σύντομα οτι αυτές οι ώρες που θα έχεις το πρωί θα σου φτάνουν ισα για να κανεις το σπιτι και το μαγείρεμα αντε και κανενα πλυντηριο-σιδερωμα. Θα περνανε χωρίς να το καταλαβεις.

Ετσι θα εχεις πολύ ποιοτικό χρονο με το παιδί οταν επιστρέφει και χωρίς να σε περιμένουν ενα σωρο δουλειές.

Το παιδί μου το εχω ζησει και δουλεύοντας οποτε σου λέω οτι αν θα είχα την επιλογή και παλι θα επέλεγα να μην δουλεύω!

Τωρα οσο αφορά το δευτερο παιδάκι μακάρι να έρθει και στις δυο μας γρήγορα! 

Το σίγουρο είναι πως το δεύτερο παιδί δεν θα γεμίσει τις ώρες μας αλλά μόνο την καρδιά μας!!!

Καλή αρχή στο προνηπιάκι σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα σε ολες σας:) 

ευχαριστω παρα παρα πολυ για τις απαντησεις σας, σημερα ειμαιι αρκετα καλυτερα και ειμαι σιγουρη οτι ο χρονος θα φευγει με τον ενα η με τον αλλο τροπο οταν παει ο μικρος σχολειο και δε ξερω καν αν θα μου φθανει

πιστευω πιο πολυ οι ορμονες της περιοδου, η αποτυχημενη προσπαθεια και ειδικα με αυτο το τροπο με εριξαν

να και ενα κακο που κανουν τα τεστακια το σωμα μας δεν ειναι μηχανημα και αφου εγω ηξερα ποτε εκανα ακριβως ωορρηξια και δεν ηρθε την αναμενομενη μερα η περιοδος αλλα και την επομενη αργησε λιγο ενω συνηθως ερχεται πρωι μα απαγοητευσε πιο πολυ

επισης κακως εχω βαλει στο μυαλο μου οτυ εχουμε καποιο θεμα και δεν θα ερθει το παιδι και επισης εκνευριζομαι με τον εαυτο μου επειδη τοσο καιρο δεν ηθελα παιδι και μετα ελεγα απλα θα δουμε και τωρα εφθασα στο αλλο ακρο και δεν ξερω κιολας αν ειναι οτι το θελω τοσο η αν ειναι τελικα οτι θελω να αποδειξω στον εαυτο μου οτι ολα ειναι καλα, απο τη μια εκνευριζομαι καποτε με το γιο μου και λεω οτι δεν εχω υπομονη για αλλο και απο την αλλη οταν κοιταω φωτος του λεω να ειχα ενα ακομη(αλλα δεν μου ερχεται αυτο οτανβλεπω αλλα βρεφη) μια φιλη μου λεει οτι μαλλον απλα θελω και παλι το γιο μου μωρο

επισης καμα φορα λεω οτι επειδη ελεγα εγω δεν θελω αλλο τωρα δεν μου ερχεται και το χειροτερο ειναι οτι αφηνω και το κοσμο να με επηρεαζει ενω τοσο καιρο δεν με ενοιαζε καθολου

zafran δυστυχως δεν εχω την πολυτελεια να μη δουλευω οκ δεν πειναμε κιολας αλλα σιγουρα και τωρα και οταν μεγαλωσει ο μικρος λιγα λεφτα περισσοτερα θα τα χρειαζομαστε και τωρα που ξερω οτι το πρωι θα μπορουσα να πηγαινα δουλεια και τελικα βλεπω ποσεςπολλες ειναι οι προυποθεσεις σε μια κοινωνια που οι δουλειες ειναι ελαχιστες πιο πολυ με επηρρεαζει αλλωστε γιαυτο ψαχνω για ιδιαιτερα αλλα μη φανταστεις και αυτα θα μου τρωνε χρονο απο το μικρο το απογευμα αλλα θα τα ρυθμιζω οπως εγω θελω

ποσο καιρο κοριτσι μου εσυ προσπαθεις για το δευτερο και ποσο ειναι το πρωτο σου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι η δουλειά που κάνεις με τον μικρό σου είναι πάρα πολύ σημαντική και σε καμία περίπτωση καμία γυναίκα που είναι full time μαμά δεν πρέπει να αισθάνεται "άχρηστη".

Είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η ίδια γλυκιά μανούλα είτε δουλεύεις είτε όχι!

Εγώ έχω ένα γιο 7 χρονών και για 2ο έχουμε αποφασίσει εδώ και 5 χρόνια. 

Μάλλον όμως θα πάμε με εξωσωματική για να κάνουμε την τελευταία μας προσπάθεια και εάν δεν έρθει και  τότε θα δεχθούμε ότι κάναμε ότι ήταν δυνατόν για να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας!

Παρόλα αυτά είμαι ευγνώμων που ευλογήθηκα να γίνω μητέρα έστω και μία φορά με αυτό το υπέροχο παιδί! Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τα καλα σου λογια 

μαλλον γενικα ειμαι περισσοτερο αγχωδης απο οτι περιμενα 

εμεις προσπαθουμε 4 μηνες περιπου τωρα απλα ο μικρος ηρθε απο την πρωτη και μαλλον γιαυτο το πηρα στραβα

ευχομαι να καταφερετε κοπελα μου και να ερθει ενα δευτερο πεμπε στην οικογενεια σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...