Μετάβαση σε περιεχόμενο
NikhNikh

Κύκλο με gynalven.!

Recommended Posts

Ήθελα να ρωτήσω αν καμία σας έχει πάρει αυτό το φάρμακο το gynalven από 15η με 25η μέρα του κύκλου..? Είχε καμία παρενέργεια; μου το έδωσε ο ενδοκρινολογος μιας και έχω ΣΠΩ και η περίοδος μου είναι όπως νανε όπως και έγκυος δεν έχω μείνει ούτε μια φορά.

Και όσες με ξέρετε ξέρετε ότι κάτι καινούριο με φοβίζει πάρα πολύ και ιδικά σε χάπια. Θα μιλήσω και με τον γυναικολόγο μου που φυσικά είναι ενήμερος με αυτή την διαδικασία μιας και πήγαμε να δοκιμάσουμε το ίδιο ακριβος με το duohaston και μας βγήκε αντίθετα από ότι το περιμέναμε. 

Ενημερωτικά το GYNALVEN είναι προγεστερόνη και είναι ουσιωδώς όμοιο φάρμακο με το UTROGESTAN. 

Σας ευχαριστώ.. 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγω πρωτη φορά τ0 ακούω αφού ειναι προγεστερόνη λογικά την ιδια δουλεια θα κανει με το utrogestan,  ο ενδοκρινολογος στο έδωσε και ο λογος;δεν παιρνεις τιπιτς αλλο για να ρυθμισεις τη περιοδο σου, μιλά με γυναικολόγο και ενημέρωσε μας. 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα εγω πρωτη φορά τ0 ακούω αφού ειναι προγεστερόνη λογικά την ιδια δουλεια θα κανει με το utrogestan,  ο ενδοκρινολογος στο έδωσε και ο λογος;δεν παιρνεις τιπιτς αλλο για να ρυθμισεις τη περιοδο σου, μιλά με γυναικολόγο και ενημέρωσε μας. 

Ο ενδολρινολογος μου το έδωσε με συνεννόηση του γυναικολογου και από ότι κατάλαβα είναι ακριβός το ίδιο με το utrogestan. Ό λόγος είναι για να έχω πιο συχνά περίοδο και καλύτερη ωορρηξία να το πω μιας και δεν κάνω καθόλου ωορρηξία και τύχη να κάνω δεν είναι καλές. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Μαζί είμαστε καλή μου, κι εγώ 8-9 θα περιμένω. Χθες ξεμπέρδεψα με περίοδο και θα αρχίσω επαφές. Χριστουγεννιάτικες 😀🎄
    • @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου, πόσο λυπάμαι για όλο αυτό. Ειλικρινά.  @bebe2 μου, όποτε νιωσεις καλυτερα εσυ να μας γραψεις. Και φυσικα ειμαστε και για την μαυρίλα και για τις χαρες. Κοριτσια κι εγω πιστευω χρειαζεται ενα νεο θεμα. Μια αλλαγή.   
    • Φυσιολογικο με προκληση στο πρωτο στην 40η εβδομαδα.Δεν ηθελε να βγει,το αγορακι μου😂😂και τωρα,πρωτα ο Θεος για φυσιολογικο παω. Την βαλιτσα και στον γιο μου την ειχα στολισει με μπλε κορδελες και αυτοκολλητα με αυτοκινητακια😂😂😂
    • Έλα ρε! τι λες τώρα; Για μένα αυτό είναι το χειρότερο σενάριο. Να φάω όλους τους πόνους και να καταλήξω με καισαρική. Κι εσύ όχι απλά το έχεις ζήσει αλλά δεν σε πειράζει να το ξαναζήσεις;;;; Τι να πω! Ηρωίδα μάνα! Πάντως είναι πολύ ελπιδοφόρο που και Έλληνες γιατροί αρχίζουν πια να αναλαμβάνουν vbac. Στη Β. Ευρώπη έχω διαβάσει ότι είναι πολύ διαδεδομένο και μάλιστα σε κοντινές μεταξύ τους γέννες. Οπότε αν όλα πάνε καλά και εμπιστεύεσαι και το γιατρό βουρ!
    • Έτσι πιστεύω κι εγώ Τώρα βέβαια σταμάτησαν όλα τα συμπτώματα αλλά λογικό γιατί αν το πάει έτσι για οκτώ μέρες θα με πέθαινε
  • Νέες συζητήσεις