Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθεια για παιδί


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούργια στην ομάδα σας.

Βλέπω αυτά που ανεβάζετε κ θα ήθελα την γνώμη σας. Ειμαι 29 ετών προσπαθώ με τον άντρα μ εδώ κ 18μηνες να κάνουμε παιδι αλλά τίποτα. Κάναμε και οι 2 εξετάσεις και όλα βγήκαν καλά. Αυτό τον μήνα ο γιατρός μου παρακολουθεί τον κύκλο μου για να κάνουμε ακριβώς στις γόνιμες μέρες.  Ο κύκλος μου είναι σταθερός 29. Τι λέτε να φταίει?

Γίνετε με σταθερό κύκλο να υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η egw είπε:

ττι εξετασεις κανατε;

καλωσορισες στο παρεακι μας

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ  LH, FSH, ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΚΑΙ E2. O ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΠΕΡΜΑΤΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 27 ΚΑΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ 33 ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ! ΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ . ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΘΑ ΠΕΙΣ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΧΑΖΕΨΕΙ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΒ ΚΙΛΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΧΑΧΑΧΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xr. είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 27 ΚΑΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ 33 ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ! ΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ . ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΘΑ ΠΕΙΣ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΧΑΖΕΨΕΙ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΒ ΚΙΛΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΧΑΧΑΧΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

 

 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Κ σύντομα με φουσκωμένες κοιλίτσες. Εμείς κάναμε σπερματοδιαγραμμα κ βγήκε καλό ορμονικές δικές μου καλές  σταθερό κύκλο έχω κ δεν πιάνουμε. Τι να πω δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

και ολα καλΑ;

για τις σαλπιγγες εκανες;

Για σάλπιγγες ακόμη Όχι.  Μου είπε θα παρακολουθήσει και τον επόμενο μήνα τον κύκλο μου και μετά υπέρηχο στις σάλπιγγες.  Αλλά αφού έχω σταθερό κύκλο κ όλα βγήκαν σωστά μέχρι τώρα υπάρχει περίπτωση να βρει πρόβλημα εκεί? Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να το αποφύγω αυτό αν και μ λέει πως δεν πονάει όσο η αλληλογραφία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anatoli123 είπε:

Για σάλπιγγες ακόμη Όχι.  Μου είπε θα παρακολουθήσει και τον επόμενο μήνα τον κύκλο μου και μετά υπέρηχο στις σάλπιγγες.  Αλλά αφού έχω σταθερό κύκλο κ όλα βγήκαν σωστά μέχρι τώρα υπάρχει περίπτωση να βρει πρόβλημα εκεί? Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να το αποφύγω αυτό αν και μ λέει πως δεν πονάει όσο η αλληλογραφία 

Γεια σου απλη καλλιεργεια για ουρεοπλασμα, χλαμυδια κτλ. κανατε; γιατι συνήθως δεν εχουν συμπτωματα κ εμποδιζουν την σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anatoli123 είπε:

Για σάλπιγγες ακόμη Όχι.  Μου είπε θα παρακολουθήσει και τον επόμενο μήνα τον κύκλο μου και μετά υπέρηχο στις σάλπιγγες.  Αλλά αφού έχω σταθερό κύκλο κ όλα βγήκαν σωστά μέχρι τώρα υπάρχει περίπτωση να βρει πρόβλημα εκεί? Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να το αποφύγω αυτό αν και μ λέει πως δεν πονάει όσο η αλληλογραφία 

Γειά σου κορίτσι μου κ εύχομαισύντομα να ρθεί το μωράκι!!Σαλπιγγογραφία γνώμη μου να κάνεις μετά την μια παρακολούθηση ωορρηξίας!!!Απο απλό υπέρηχο δν φαίνεται η διαβατότητα!!Οχι ότι απαραίτητα θα υπάρχει θέμα αλλά γενικά βοηθά αυτή η εξέταση να πιαστεί μετά κ το σποράκι!!Επίσης σημαντικός είναι κ ο θυροειδής!!!Να κάνεις tsh αν δν έχεις κάνει!!Μια βιταμίνη d επίσης θα μπορούσες να κοιτάξεις αν είναι πάρα πολύ χαμηλή μπορεί να επηρεάζει την γονιμότητα!!Και παρακολούθηση ωορρηξίας καλά κάνεις κ θα πας!!Κ γνώμη θέλει κ λίγο τύχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.... Για όσα κοριτσια θυμούνται είχαμε άκαρπες προσπάθειες εδώ κ 2 χρόνια περίπου... Είχαμε θέμα κιρσοκήλη κοιτάξαμε πρώτα να φτιάξουμε αυτό γτ επηρέαζε την κινητικότητα.. Μας είπε ο γιατρός ότι θα δούμε τα αποτελέσματα μετά από ένα 6 μηνο να δούμε πως πήγαν...τώρα έχει περάσει ένας μήνας. Από την άλλη εγώ έχω πολυκυστικες μου το είπε ο γιατρός πριν δύο μήνες που είχα να δω περίοδο ένα 3 μηνο.. Τώρα εδώ κ δύο μήνες έχω περίοδο με κύκλο περίπου 40 ημέρες. Κάναμε προσπάθειες κανονικά όλο τον μήνα κ προχθές ακριβώς στις 30 μέρες κύκλου πήγα τουαλέτα κ στο σκούπισμα είδα αιματακι ροζ προς το κόκκινο... Λεω ήρθα περίοδο νωρίτερα και έβαλα σερβιέτακι... Αλλά δεν ξαναείδα δεν έβγαλα καθόλου ούτε στο σκούπισμα.. Το στήθος μου είναι λίγο πρισμενο... Να ελπίζω; είχε καμία κοπέλα κάτι παρόμοιο ποτέ;; συγχωρέστε με για το κατεβατό.. ???❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Maria1986@@ εύχομαι να είναι σημάδι εμφύτευσης !!!

Αααχχχ μακάρι να είναι αυτό... Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι εγω περιμενα χτες περιοδο και σημερα ειδα ελαφρυ ροζ στο χαρτι την ωρα που ενεργηθηκα και τποτα ξανα διαβασα οτι το ειχαν κι αλλες χωρις να ελπιζω

εσενα μπορει να ειναι εμφυτευση μπορει και ωορρηξια ισως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι εγω περιμενα χτες περιοδο και σημερα ειδα ελαφρυ ροζ στο χαρτι την ωρα που ενεργηθηκα και τποτα ξανα διαβασα οτι το ειχαν κι αλλες χωρις να ελπιζω

εσενα μπορει να ειναι εμφυτευση μπορει και ωορρηξια ισως;

Τι να πω;; κ εμένα έτσι πρώτη φορά μου έχει συμβεί... Έχω ξαναδεί κατά καιρούς ροζ η καφέ κ μετά από μέρες ήρθα περίοδο... ?Αυτό όμως ήταν διαφορετικό ούτε ροζ ούτε καφέ ήταν ροζοκοκκινο κ μου έκανε εντύπωση... Όμως επειδή έχω απογοητευτεί πολλές φορές... Δεν ξέρω είμαι κάπως επιφυλακτική... Μακάρι να είναι μπεμπακι αυτή την φορά...❤️❤️❤️Εσύ έχεις σταθερό κύκλο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι αλλα εκανα τεστ ωορρηξιας οποτε λογικα το περιμενα χτες 

ομως τωρα θα κατεβει αυξανεται στο χαρτι 

επειδη περιμενα χτες το πιστευα και απογοητευτηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

οχι αλλα εκανα τεστ ωορρηξιας οποτε λογικα το περιμενα χτες 

ομως τωρα θα κατεβει αυξανεται στο χαρτι 

επειδη περιμενα χτες το πιστευα και απογοητευτηκα

Μάλιστα κατάλαβα...σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Όμως μην απογοητευεσαι... Παρε το χωρίς άγχος (όσο είναι εφικτό αυτό βέβαια) και εύχομαι με όλη μου την καρδιά η επόμενη περίοδος να έρθει σε εννιά μήνες... ??Κ εγώ έχω αγχωθεί όσο κ αν προσπαθώ να το δω χαλαρά... . Απλά επειδή έχω μεγάλο κύκλο περιμένω να δω... Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα Μόλις γύρισα από γιατρό μου είπε σε 13 μέρες αν δεν δω περίοδο να κάνω τεστ.  Ελπίζω να μην έρθει.. Αλλιώς μπορεί να πάω για σαλπιγγογραφια για να μην έχω άλλο αυτό το άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

εσεις ποσο καιρο προσπαθειτε;

δε ξερω εγω αν θελω οσο μεγαλωνει ο μικρος να συνεχισω να προσπαθω

Τώρα πάμε στον τρίτο χρόνο που κάνουμε προσπάθειες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Anatoli123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα Μόλις γύρισα από γιατρό μου είπε σε 13 μέρες αν δεν δω περίοδο να κάνω τεστ.  Ελπίζω να μην έρθει.. Αλλιώς μπορεί να πάω για σαλπιγγογραφια για να μην έχω άλλο αυτό το άγχος. 

Καλησπέρα... Σου έκανε υπέρηχο;;; μακάρι να μην έρθει.. Αυτή την φορά να πετύχατε κ σε εννιά μήνες να έχεις ένα ζουζούνι αγκαλιά... ???❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Καλησπέρα... Σου έκανε υπέρηχο;;; μακάρι να μην έρθει.. Αυτή την φορά να πετύχατε κ σε εννιά μήνες να έχεις ένα ζουζούνι αγκαλιά... ???❤️❤️❤️❤️

αντε κορτσακ μου με το καλο να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Τώρα πάμε στον τρίτο χρόνο που κάνουμε προσπάθειες 

κοριτσι μου ευχομαι εσεις να τα καταφερετε να πανε ολα καλα:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε μενα κοριτσακια μου κατεβηκε θεωρω κανονικα τωρα απλα θα το βγαλω απο το μυαλο μου και αν προκυψει σεξ τις γονιμες μερερς και ερθει ηρθε καποια στθγμη οταν θεωρω οτι δε θελω πια γιατιι δεν ειναι η καταλληλη εποχη θα το αφησω εντελως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

σε μενα κοριτσακια μου κατεβηκε θεωρω κανονικα τωρα απλα θα το βγαλω απο το μυαλο μου και αν προκυψει σεξ τις γονιμες μερερς και ερθει ηρθε καποια στθγμη οταν θεωρω οτι δε θελω πια γιατιι δεν ειναι η καταλληλη εποχη θα το αφησω εντελως

Θα δεις πως όταν χαλαρώσεις θα έρθει όταν δεν το περιμένεις... Αυτό πρέπει να κάνουμε όλες αλλά είναι δύσκολο... Κ εγώ όλο λέω τέλος αν έρθει ήρθε... Αλλά όλο εκεί το. Μυαλό μου... Χαίρομαι που σε ακούω αποφασισμένη κ χαλαρή μπράβο... ???Εγώ έχω κάτι ψιλοπονακια... Μακάρι να μην κατέβει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...