Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αέρια στο βρέφος


Recommended Posts

Γεια σας μανούλες! 

Σήμερα το κορίτσι μου κλείνει 40 ημερών και ακόμα δεν έχουμε τίποτα σταθερό παρά μόνο την ώρα του μπάνιου. Από την δεύτερη κιόλας μέρα της γέννησης ήταν γεμάτη αέρια και έχει τρομερούς πόνους κατά τη διάρκεια της μέρας και της νύχτας και δυστυχώς δεν μπορούμε να τηρήσουμε προγραμμα. Γεννήθηκε 2,600 και δεν την θήλασα καθόλου γιατί δεν είχα γάλα. Αλλάξαμε γάλα εδώ και 3 βδομάδες. 

Πώς μπορώ να την ανακουφίσω και να της ρυθμίσω τος ώρες που τρώει; Επειδή πονάει τρώει πολύ λίγο και οταν κοιμηθεί ξυπνάει στα 40-60 λεπτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου ποιος σου ειπε οτι δεν εχεις γαλα;

το πιπερο μαλλον οδηγειι αερια στο μωρο η μαλλον το χειροτερευει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Μάλλον περνάτε κολικούς, πολύ συνηθησμένη κατάσταση για τόσο μικρά μωράκια! Χρειάζεται υπομονή και αν βλέπεις ότι υποφέρει πολύ μπορείς να μιλήσεις με την παιδίατρο να σου δώσει κάτι σταγόνες που σε πολλές περιπτώσεις βοηθάνε τα μωράκια. Δεν κάνουν θαύματα αλλά ίσως είναι λίγο πιο ήρεμο το μωράκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου να σ ζήσει τ μωράκι σου! Αν έχει θέμα με τ εντερακι της κ τ αέρια συμβουλευσου τ γιατρό σ κ δώσε ρόφημα μαραθου της μιλουπα. Έμεις σωθηκαμε τ μωρο μ ηρέμουσε αμέσως. Στην αρχή ήμουν σκεπτική να τ δώσω γτ θηλάζα αποκλειστικά άλλα τ έδωσα κ πραγματικά σωθηκαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...