Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• @Antelope οι πόνοι της γέννας σταματούν με τη γέννα. Οι πόνοι της καισαρικης κρατάνε για πολύ περισσότερο. Δεδομένου ότι θα χω δύο μικρά παιδιά να έχουν την ανάγκη μου θα ήθελα τουλάχιστον να τ προσπαθήσω κ ότι γινει. Η καισαρική όπως κ να υ κάνουμε είναι ένα χειρουργείο που απαιτεί την ανάρρωση π απαιτεί κάθε άλλο χειρουργείο. Φυσικά κ σώζει ζωές σε πολλές περιπτώσεις άλλα αν μπορείς να το αποφύγεις καλύτερα να τ κάνεις.
    • Μαζί είμαστε καλή μου, κι εγώ 8-9 θα περιμένω. Χθες ξεμπέρδεψα με περίοδο και θα αρχίσω επαφές. Χριστουγεννιάτικες 😀🎄
    • @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου, πόσο λυπάμαι για όλο αυτό. Ειλικρινά.  @bebe2 μου, όποτε νιωσεις καλυτερα εσυ να μας γραψεις. Και φυσικα ειμαστε και για την μαυρίλα και για τις χαρες. Κοριτσια κι εγω πιστευω χρειαζεται ενα νεο θεμα. Μια αλλαγή.   
    • Φυσιολογικο με προκληση στο πρωτο στην 40η εβδομαδα.Δεν ηθελε να βγει,το αγορακι μου😂😂και τωρα,πρωτα ο Θεος για φυσιολογικο παω. Την βαλιτσα και στον γιο μου την ειχα στολισει με μπλε κορδελες και αυτοκολλητα με αυτοκινητακια😂😂😂
    • Έλα ρε! τι λες τώρα; Για μένα αυτό είναι το χειρότερο σενάριο. Να φάω όλους τους πόνους και να καταλήξω με καισαρική. Κι εσύ όχι απλά το έχεις ζήσει αλλά δεν σε πειράζει να το ξαναζήσεις;;;; Τι να πω! Ηρωίδα μάνα! Πάντως είναι πολύ ελπιδοφόρο που και Έλληνες γιατροί αρχίζουν πια να αναλαμβάνουν vbac. Στη Β. Ευρώπη έχω διαβάσει ότι είναι πολύ διαδεδομένο και μάλιστα σε κοντινές μεταξύ τους γέννες. Οπότε αν όλα πάνε καλά και εμπιστεύεσαι και το γιατρό βουρ!
  • Νέες συζητήσεις