Μετάβαση σε περιεχόμενο

οικογενειακος γιατρος


egw

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα 

εχετε δει αυτο το καινουργιο που εβγαλαν με το οικογενειακο γιατρο; γνωριζει κανεις πως παει; οκ εχω καταλαβει γινεται εγγραφη απο το ιντερνετ οκ εχω καταλαβει οτι πας μετα εκει κα κανεις εγγραφη και διαλεγεις ενα παθολογο και ενα παιδιατρο για τα παιδια σου τον οποιο μετα επισκεπτεσαι και συνταγογραφεισαι δωρεαν

η απορια μου ειναι η εξης αν εγω θελω να μην πηγαινω σε ενα απο τους παιδιατρους που προτεινουν (γιατι εδω ειναι και μια) θα εχω το δικαιωμα να μου συνταγογραφουν εμβολια εξετασεις κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..Χωρίς να είμαι σιγουρη ..μόνο από την εμπειρία μου νομίζω ότι θα μπορείς κανονικά να πηγαίνεις...σε όποιον γιατρό θέλεις...εδώ που μένω έχουμε κέντρο υγείας...δεν πάμε μόνο όταν είναι ο γιατρός που έχουμε γραφτεί αλλά όποτε χρειαζόμαστε κάτι άσχετα με τον γιατρό που εφημερεύει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !! ειμαι γραμματεας σε γιατρο παθολογο . ο οικογενειακος ιατρος ειναι σαν τους γιατρους με το εοππυ οπου ειχαν 200 ατομα και εξεταζονταν και συνταγογραφουνταν δωρεαν . το κανανε σαν οικογενειακο ιατρο για να δωσουνε και σε αλλους γιατρους που δεν ειχαν εοππυ να μπουν μεσα σε αυτο . ηλεκτρονικα η σε κεπ διαλλεγεις τον γιατρο σου οπου με τον ιδιο βαζεις ραντεβου για εξετασεις και συνταγογραφηση επεισης σου δινει παραπεμπτικα για να πας σε αλλον γιατρο ( π.χ ενδοκρινολογο , ακτινολογο...κ.α ) ολα ξεκινανε απο το παθολογο πλεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ομως ο γιατρος μου ο παιδιατρος βασικα δεν ειναι σε αυτα δεν θα μπορει να μου γραψει τα εμβολια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιδιωτικά πας παντού γράφεις ότι θέλεις αλλά με ένα κόστος αυτό εξαρτάται από τον κάθε γιατρό εμέ α πχ έχει 5€ τη συνταγογράφηση γιατί δεν είναι στους οικογενειακούς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη εγω τωρα που πηγα χτες και το εκανα δωρεαν επειδη αυριο θα εχω την επισκεψη συνεχιζει το ιδιο;σωστα;αν ηθελε ο γιατρος χρεωνε και αν δενηθελε οχι αρα στην ουσια συμφερει για το παθολογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που εννοω οτι εμενα το εμβολιο το γραφει ο παιδιατρος μου και δεν με χρεωνει οταν παω να το γραψω ετσι θα συνεχισω η θα με υποχρεωσουν να παω σε ενα παιδιατρο που συμμετεχει σε αυτο που εφαρμοσαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ότι έχει βγει νόμος για τους οικογενειακούς ιατρούς δεν σημαίνει ότι μας υποχρεώνουν να πάμε σε κάποιον οικογενειακό γιατρό όλοι βάση περιοχής έχουμε καταταχθεί σε έναν οικογενειακό γιατρό Αν ο παιδίατρος σου σου τα γράφει δωρεάν και δεν έχει μπει Στο πρόγραμμα του οικογενειακού ιατρού συνεχίζεις κανονικά τη συνταγογράφηση σου αν έχει μπει Στο πρόγραμμα του οικογενειακού Ιατρού Θα συνεννοηθείς μαζί του για να δηλώσεις ηλεκτρονικά το όνομά του και έτσι να είσαι πάλι στο δωρεάν Να σε ρωτήσω λίγο κάτι έγραφες δωρεάν γιατί ήτανε στον ΕΟΠΥΥ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι εχω ασφαλεια και τα εμβολια οταν εχεις ασφαλεια ειναι δωρεαν

στο γιατρο πληρωνω επισκεψη οταν μας βλεπει οποτε δεν μας χρεωνει για τιποτα αλλο εξτρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...