Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

γειααα.... ή τώρα το καλοκαίρι ο οργανισμός τα έχει παίξει όσο αφορά τον κύκλο ή δεν ξέρω τι φταίει...  ποιον εδώ και 3 χρόνια σταθερός κύκλος 33ημερων με 2φορες αποκλίσεις λόγω άγχους. Τελευταία περίοδος ήταν από 27/6/2018-12/7/2018. πήγα στον γιατρό τίποτα το περίεργο γυναικολογικά... η ερώτηση μου είναι ποτέ μπορώ να κάνω μια χοριακη για να δω αν είναι έγκυος η οχι? τα μόνα συμπτώματα είναι πρησμένο στήθος και πολύς ύπνος..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η tatoula123 είπε:

γειααα.... ή τώρα το καλοκαίρι ο οργανισμός τα έχει παίξει όσο αφορά τον κύκλο ή δεν ξέρω τι φταίει...  ποιον εδώ και 3 χρόνια σταθερός κύκλος 33ημερων με 2φορες αποκλίσεις λόγω άγχους. Τελευταία περίοδος ήταν από 27/6/2018-12/7/2018. πήγα στον γιατρό τίποτα το περίεργο γυναικολογικά... η ερώτηση μου είναι ποτέ μπορώ να κάνω μια χοριακη για να δω αν είναι έγκυος η οχι? τα μόνα συμπτώματα είναι πρησμένο στήθος και πολύς ύπνος..  

Κοριτσι μου είναι πολύ νωρίς ακόμα περίοδο περιμένεις σε 8-9 μέρες σωστά?? Καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Κοριτσι μου είναι πολύ νωρίς ακόμα περίοδο περιμένεις σε 8-9 μέρες σωστά?? Καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες ακόμα 

Κάτι δεν κατάλαβα σωστά ?

Δεν έπρεπε να της έχει έρθει εδώ και πολλές μέρες;;; 22.08 έχουμε... κάτι δεν πιάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.ισχύει το αργοτερο θα επρεπε να της εχει ερθει αρχες Αυγούστου και τωρα κοντεύει να τελειώσει ο Αύγουστος..

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Κάτι δεν κατάλαβα σωστά ?

Δεν έπρεπε να της έχει έρθει εδώ και πολλές μέρες;;; 22.08 έχουμε... κάτι δεν πιάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tatoula123 είπε:

γειααα.... ή τώρα το καλοκαίρι ο οργανισμός τα έχει παίξει όσο αφορά τον κύκλο ή δεν ξέρω τι φταίει...  ποιον εδώ και 3 χρόνια σταθερός κύκλος 33ημερων με 2φορες αποκλίσεις λόγω άγχους. Τελευταία περίοδος ήταν από 27/6/2018-12/7/2018. πήγα στον γιατρό τίποτα το περίεργο γυναικολογικά... η ερώτηση μου είναι ποτέ μπορώ να κάνω μια χοριακη για να δω αν είναι έγκυος η οχι? τα μόνα συμπτώματα είναι πρησμένο στήθος και πολύς ύπνος..  

Μήπως εννοείς τελευταία περίοδο από 27-6 έως 2-7;Αρα έπρεπε να αδιαθετησε ις αρχές Αυγούστου; που σημαίνει καθυστέρηση 15 ημερών τουλάχιστον; ο γιατρός τι είπε; κάνατε υπέρηχο; γιατί δεν σε παρέπεμψε για χοριακη; πάντως το ιδανικό είναι την πρώτη μέρα καθυστέρησης του πιο μεγάλου σου κύκλου να κάνεις ένα τεστ ή ακόμα καλύτερα χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Κάτι δεν κατάλαβα σωστά ?

Δεν έπρεπε να της έχει έρθει εδώ και πολλές μέρες;;; 22.08 έχουμε... κάτι δεν πιάνω...

Ωχ ναι εγώ έκανα λάθος τι παίζει καθυστέρηση ένα μήνα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Το 27/6 με 12/7 δεν το επιασα. Σου ηρθε 27/6 τελευταια φορα και κρατησε τοσες μερες η περιοδος?

ναι κράτησε τόσες μέρες και με αρκετό αίμα μπορώ να πω όλες τις μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Μήπως εννοείς τελευταία περίοδο από 27-6 έως 2-7;Αρα έπρεπε να αδιαθετησε ις αρχές Αυγούστου; που σημαίνει καθυστέρηση 15 ημερών τουλάχιστον; ο γιατρός τι είπε; κάνατε υπέρηχο; γιατί δεν σε παρέπεμψε για χοριακη; πάντως το ιδανικό είναι την πρώτη μέρα καθυστέρησης του πιο μεγάλου σου κύκλου να κάνεις ένα τεστ ή ακόμα καλύτερα χοριακη. 

Ο γιατρός είπε να περιμένω μετά τις 20αυγουστου να κάνω ένα τεστ μήπως έρθει και αν δεν έχει έρθει μέχρι τις 25 και το τεστ είναι αρνητικό να πάω για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η tatoula123 είπε:

Ο γιατρός είπε να περιμένω μετά τις 20αυγουστου να κάνω ένα τεστ μήπως έρθει και αν δεν έχει έρθει μέχρι τις 25 και το τεστ είναι αρνητικό να πάω για υπέρηχο.

Πόσες μέρες είσαι τώρα σε καθξστερηση!!!?? Θα σου δείξει η χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν άντεξα πήγα έκανα χοριακη... Και είναι αρκετά υψηλή μου είπε... ?? 62760.00 IU/mL λογικα περιπου 2βδομαδων.. την αλλη βδομαδα παω για υπερηχο!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η tatoula123 είπε:

Τελικά δεν άντεξα πήγα έκανα χοριακη... Και είναι αρκετά υψηλή μου είπε... ?? 62760.00 IU/mL λογικα περιπου 2βδομαδων.. την αλλη βδομαδα παω για υπερηχο!!! ????

Woww..με τ καλό.... Πολύ καλή τιμή.  2 εβδ;;;; με τέτοια τιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Woww..με τ καλό.... Πολύ καλή τιμή.  2 εβδ;;;; με τέτοια τιμη

8 ήθελα να γράψω σορρυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η tatoula123 είπε:

*8 εβδομάδων... κεκτημένη ταχύτητα...

Χαχα είπα κ εγώ!!!!!! 

Τώρα π θα σε δει ο γιατρός πιθανό να ακούσετε καρδούλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Χαχα είπα κ εγώ!!!!!! 

Τώρα π θα σε δει ο γιατρός πιθανό να ακούσετε καρδούλα ?

χαχχαχαχα.... ναι...λογικα θα ακουσουμε καρδουλα και θα μου πει ακριβως και ποσο ειμαι για να ξερω να υπολογισω απο εδω και περα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

τελεια κοριτσακι μου συγχαρητηρια, σιγουρα θα ακουσετε καρδουλα:) ολα να πανε τελεια

Σ ευχαριστω πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια να σου πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές  μωράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...