Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άγχος πρώτου τριμήνου


Recommended Posts

Κορίτσια δεν την παλεύω καθόλου... 

Εκανα τις πρώτες εξετάσεις, περιμένω τα αποτελέσματα  κ έχω αγχωθεί τρομερά με αυτά που διαβάζω στο ίντερνετ. Τόσο πολύ που δ μπορω να κοιμηθώ τα βράδια. Νομίζω ότι έχω όλες τις αρρώστιες. 

Δ ξέρω τι να κάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Κορίτσια δεν την παλεύω καθόλου... 

Εκανα τις πρώτες εξετάσεις, περιμένω τα αποτελέσματα  κ έχω αγχωθεί τρομερά με αυτά που διαβάζω στο ίντερνετ. Τόσο πολύ που δ μπορω να κοιμηθώ τα βράδια. Νομίζω ότι έχω όλες τις αρρώστιες. 

Δ ξέρω τι να κάνω... 

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι εξετάσεις και αίματος!? Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι ότι και να είναι που δεν θα έχεις κάτι είναι αντιμετωπισημο! Και να κοιμάσαι τα βραδυα γιατι μεζι με εσένα αναστατώνεις και το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λίνα88 απλούστατα να μη διαβάζεις στο ίντερνετ! Τεράστιο λάθος που το κάνουμε όλοι λίγο πολύ. Τίποτα δεν έχεις και μην αγχώνεσαι γιατί δεν κάνει καλό στο μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτε θα βγουν οι εξετασεις σου; αντι να καθεσαι και να αγχωνεσαι στο ιντερνετ για τις αρρωστιες μπες στο ιντερνετ και χαζευε καλυτερα τις αγορες που ειναι να κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια ευτυχώς δείχνουν εντάξει οι εξετάσεις. Θα πάω στο γιατρό σε λίγες μέρες. Μακάρι να είναι εντάξει το μωρό! Κ είναι ακόμα αρχή.... Πάντα είχα θέμα με το άγχος αλλά τώρα, ένα παραπάνω. Όμως να είστε καλά Βοηθάτε πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Κορίτσια δεν την παλεύω καθόλου... 

Εκανα τις πρώτες εξετάσεις, περιμένω τα αποτελέσματα  κ έχω αγχωθεί τρομερά με αυτά που διαβάζω στο ίντερνετ. Τόσο πολύ που δ μπορω να κοιμηθώ τα βράδια. Νομίζω ότι έχω όλες τις αρρώστιες. 

Δ ξέρω τι να κάνω... 

Μην αγχώνεσαι ολα καλα θα πανε :) και μην κάθεσαι στο ίντερνετ αυτό είναι το χειρότερο πράγμα που μπορείς να κάνεις... Εγώ προσωπικά για να μην μπαίνω στον πειρασμό.. γιατι οπως και να το κανεις θες να ασχοληθείς με το μωρακι σου, κατεβασα ενα πρόγραμμα απο το play store που λέγεται εγκυμοσύνη και αντι να χαζεύω στο ιντερνετ μπαινω εκει και διαβαζω πως εξελίσσετε η εγκυμοσύνη μου ανα βδομάδα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Γεια Σας!

Τελευταία περίοδο είχα 10/7 Μετά από βιοχημική. 

Ωορρηξια 20η μέρα του κύκλου.

Πρώτη χοριακη 16/7 2070 Και δεύτερη 20/7 8715!

Την ίδια μέρα πήγα για υπέρηχο όμως η γιατρός είδε μόνο ένα πολύ μικρό σάκο (Κατά τη γνώμη της βάση τιμων  χοριακης έπρεπε να είναι πιο μεγαλος) και μάλιστα δεν τον έβλεπε και από τις 2 λήψεις του υπέρηχου δε ξέρω τι σημαίνει αυτό άλλα έτσι μου είπε.

Έχω πάλι ραντεβού την παρασκευη έχω όμως αγχωθεί τρέλα έχει κάποια κοπέλα να μου πει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Κορίτσια Γεια Σας!

Τελευταία περίοδο είχα 10/7 Μετά από βιοχημική. 

Ωορρηξια 20η μέρα του κύκλου.

Πρώτη χοριακη 16/7 2070 Και δεύτερη 20/7 8715!

Την ίδια μέρα πήγα για υπέρηχο όμως η γιατρός είδε μόνο ένα πολύ μικρό σάκο (Κατά τη γνώμη της βάση τιμων  χοριακης έπρεπε να είναι πιο μεγαλος) και μάλιστα δεν τον έβλεπε και από τις 2 λήψεις του υπέρηχου δε ξέρω τι σημαίνει αυτό άλλα έτσι μου είπε.

Έχω πάλι ραντεβού την παρασκευη έχω όμως αγχωθεί τρέλα έχει κάποια κοπέλα να μου πει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Γειά σου κορίτσι μου κ εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!Ενα θέμα είναι το κατα πόσο έχει ακλό μηχάνημα,υπέρηχο!!Φίλη μου την πάτησε έτσι!!Νομίζω η χοριακή δν έχει να κάνει με το μέγεθος του σάκου!!Ναι μεν φαίνεται ο σάκος πάνω απο 1500 μονάδες αλλά το μέγεθος δν έχει να κάνει!!Η χοριακή σου φαίνεται πολύ καλή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Κορίτσια Γεια Σας!

Τελευταία περίοδο είχα 10/7 Μετά από βιοχημική. 

Ωορρηξια 20η μέρα του κύκλου.

Πρώτη χοριακη 16/7 2070 Και δεύτερη 20/7 8715!

Την ίδια μέρα πήγα για υπέρηχο όμως η γιατρός είδε μόνο ένα πολύ μικρό σάκο (Κατά τη γνώμη της βάση τιμων  χοριακης έπρεπε να είναι πιο μεγαλος) και μάλιστα δεν τον έβλεπε και από τις 2 λήψεις του υπέρηχου δε ξέρω τι σημαίνει αυτό άλλα έτσι μου είπε.

Έχω πάλι ραντεβού την παρασκευη έχω όμως αγχωθεί τρέλα έχει κάποια κοπέλα να μου πει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Ενδοκολπικό σου έκανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ενδοκολπικό σου έκανε?

Ναι ενδοκολπικο!

Μακάρι όλα  να είναι Καλά!

Τι να πω!

Μπορεί απλά να ήταν και λίγο νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η fairy-mary είπε:

Ναι ενδοκολπικο!

Μακάρι όλα  να είναι Καλά!

Τι να πω!

Μπορεί απλά να ήταν και λίγο νωρις

Nαι στην αρχή είναι λίγο περίεργοι οι υπέρηχοι κ με το στανιό!!Λέμε άντε να δούμε σάκο,μετά σάκο με εμβρυικά στοιχεία,μετά καρδούλα!!Αφού είδε τον σάκο όλα καλά θα πάνε κ έχεις καλό διπλασιασμό χοριακής!!Αλλά σίγουρα οι μέρες φαίνονται αιώνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Nαι στην αρχή είναι λίγο περίεργοι οι υπέρηχοι κ με το στανιό!!Λέμε άντε να δούμε σάκο,μετά σάκο με εμβρυικά στοιχεία,μετά καρδούλα!!Αφού είδε τον σάκο όλα καλά θα πάνε κ έχεις καλό διπλασιασμό χοριακής!!Αλλά σίγουρα οι μέρες φαίνονται αιώνες!!

Εκεί στηρίζομαι  και εγώ στο διπλασιασμό.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο δε ξέρω αν είσαι έγκυος η αν έχεις υπάρξει...ορισμένες φορές τα ούρα μου είναι πιο σκούρα κίτρινα έως και μπεζ θα έλεγα η γιατρός μου είπε πως είναι φυσιολογικό και να μην ανησυχώ.

Εί Ναι συχνό αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairy-mary είπε:

Εκεί στηρίζομαι  και εγώ στο διπλασιασμό.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο δε ξέρω αν είσαι έγκυος η αν έχεις υπάρξει...ορισμένες φορές τα ούρα μου είναι πιο σκούρα κίτρινα έως και μπεζ θα έλεγα η γιατρός μου είπε πως είναι φυσιολογικό και να μην ανησυχώ.

Εί Ναι συχνό αυτο;

Ναι συμβαίνει αυτό!!Αν έχεις λίγη ώρα να ουρήσεις βγαίνουν πιο σκούρα!!Συν τις ορμόνες!!Αναλόγως κ τι έχεις πίει!!Μερικές φορές αλλάζουν κ απο βιταμίνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Τι εξετάσεις και αίματος!? Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι ότι και να είναι που δεν θα έχεις κάτι είναι αντιμετωπισημο! Και να κοιμάσαι τα βραδυα γιατι μεζι με εσένα αναστατώνεις και το μωράκι σου! 

Κομμένο το ίντερνετ. Αλήθεια τώρα. Καμία σχέση με εμάς. Κοφτο. 

Κ δεν έχεις τίποτα μην ανησυχείς. Ασχολείσου εδώ με το τοπικ ή με κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Βλεπω το θεμα ειναι παλιο,αληθεια γεννησες?Μεγαλο λαθος αυτο που μπαινουμε και διαβαζουμε ενα σωρο πραγματα.Τζαμπα αγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Νέα.Μαμά είπε:

Βλεπω το θεμα ειναι παλιο,αληθεια γεννησες?Μεγαλο λαθος αυτο που μπαινουμε και διαβαζουμε ενα σωρο πραγματα.Τζαμπα αγχος..

Σε δύο μήνες!! Πέρασε ο καιρός!!!! Το αγχος παραμένει βέβαια για άλλους λόγους σε κάθε στάδιο.  Εσύ εχεις μωράκι ή είσαι έγκυος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...