Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα! Είσαστε και εσείς στο 1ο τρίμηνο σαν να αργοπεθαίνετε??? Είμαι 8+4 και εδώ κ μια εβδομάδα δεν μπορώ να σηκωθώ απ' το κρεβάτι, ζαλάδα ,αναγουλα φοβερή ...ούτε το νερό αντέχω.. 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου! Εεεεεεε κανε υπομονη, θα την χρειαστεις.... χαχαχα
Αλλες ειναι τυχερες και δεν εχουν τπτ αλλα και εγω σε καταλαβαινω μεχρι και τον 4ο μηνα δυστυχως ημουν ενα μαυρο χαλι εχασα καπου 4 κιλα και γενικα....αισχος! Αλλα ηρθαν καλυτερες μερες χωρις εμετους. Δεν μπορω να σου προτεινω τπτ περα απο υπομονη και παρε και κρακερς ή φρυγανιες να τρως συνεχεια.

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σου! Εεεεεεε κανε υπομονη, θα την χρειαστεις.... χαχαχα
Αλλες ειναι τυχερες και δεν εχουν τπτ αλλα και εγω σε καταλαβαινω μεχρι και τον 4ο μηνα δυστυχως ημουν ενα μαυρο χαλι εχασα καπου 4 κιλα και γενικα....αισχος! Αλλα ηρθαν καλυτερες μερες χωρις εμετους. Δεν μπορω να σου προτεινω τπτ περα απο υπομονη και παρε και κρακερς ή φρυγανιες να τρως συνεχεια.

Είναι η 2η μου εγκυμοσύνη και η 1η έτσι μέχρι 4ο μήνα που λες... Ευχαριστώ πολύ ❤️

Και εγώ νιώθω αναγουλες οοολη την ωρα, ότι και να φαω με ενοχλεί, τα φρουτα μου προκαλούν παλινδρόμηση στομάχου, οι μυρωδιές εδω και μια βδομάδα σχεδον ολες με ενοχλούν και διαθεση δεν το συζητάμε η θα νυστάζω ή θα εχω νεύρα η γενικά χάλια 😛 κάνω υπομονή αλλά νιώθω οτι κανείς δεν με καταλαβαίνει... εχω ψυχολογικά?? 😛😛 χτες σκεφτόμουν και αν γεννηθεί το μωρο και συνεχίσω και νιώθω έτσι?? Αλλά βλέπω Ότι μάλλον όλο αυτό περνάει μετά 😛 

Ουφφφ μια από τα ίδια ονη μέρα ζαλάδα και ναυτιες  όλα να μυριζουν  εγώ είμαι και συνέχεια στο κρεβάτι γιατί έχω και λίγο αιμα ουφφφ όλη μέρα στο κρεβάτι....την άλλη βδομάδα έχω να κάνω υπέρηχο....

Πφφ σήμερα ευτυχώς κάπως καλύτερη η μέρα...κ εγώ είμαι ξάπλα αν κ αίμα δεν έχω αλλά τρομερή ζάλη...την επόμενη υπερρυχος! Ανχος φουλ!

Εγω παλι δουλεύω και μαλιστα στην κουζινα 😕 και δύσκολη δουλειά αλλά και απο μυρωδιές φουλ οποτε δεν είμαι καθολου καλυτερα 😕

πως πάτε κοριτσάκια? εγω 13+4 σήμερα... οι εμετοι έχουν ελαττωθει κάπως αλλά η αναγούλα με τπτ... - 7 κιλά! 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Μελίνα σε ευχαριστώ πολύ!  πλέον λέω και εγω θα περιμένω την πρώτη μέρα καθυστέρησης. για παράδειγμα τον προηγούμενο μήνα είχα πονακια, τσιμπηματα και πρήξιμο στήθους από την ωορρηξία και μετά. αυτό το μήνα το στήθος μου πρηστηκε από την 23η μέρα και μετά. 
    • Τίποτα δεν μπορεί να σε παρηγορήσει αυτή την στιγμή! Είναι τόσο τρελά κάποια πράγματα τα οποία συμβαίνουν που δεν μπορεί να τα επεξεργαστεί ο εγκέφαλος μας! Αυτό το "γιατί" και το "τι έκανα λάθος", πάντα μας κατατρώει και ποτέ δεν βρίσκεται απάντηση γιατί πολύ απλά Δεν υπάρχει απάντηση! Εντωμεταξύ είναι και στην φύση μας, να νομίζουμε ότι μπορούμε να τα ελέγχουμε όλα (αρκετά εγωιστικό βέβαια), που όταν γίνεται μια στραβή αμέσως μιας πιάνουν ενοχές και κατηγορούμε τον εαυτό μας! Ε.. λοιπόν όχι!!! Τίποτα δεν ελέγχουμε και τίποτα δεν εξαρτάται απο εμάς. Υπάρχει Κάποιος πιο πάνω από εμάς που κάνει αυτό που Εκείνος θέλει, όπως το θέλει και όταν το θέλει, όσο και αν χτυπιόμαστε εμείς εδω κάτω.
    • Καλημέρα κούκλες τρέχω με τη δουλειά αλλά σας παρακολουθώ  @lactaki μου μακάρι να ήταν λάθος τα τεστ κ να μην σου έρθει ❤️ @levanda περαστικά στον μπαμπά σου !!! Μαζί είμαστε περίπου στις ημέρες. Εγώ είμαι 5-6 ημέρες πριν την αναμενόμενη. Από προχθές έχω πόνους χαμηλά κράμπες και σφιξιματα . Επίσης καθάριζα το μπάνιο κ έβαλα ένα καθοριστικό για τα άλατα και μου ήρθε αναγούλα τρομερή που το χω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές κ δεν με πείραζε ποτε .  Όλα αυτά όμως δεν τα λογαριάζω . Όποτε νιώθω κάτι λέω Μελινα είναι ιδέα σου μην το σκέφτεσαι!!!!!  και καπως ηρεμώ Χαχα 😜 
    • ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΠΕΤΡΩΜΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ...ΓΙΑΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 5ο ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 7ο ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ(ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΑ ΩΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ 7ο ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΑΝΑ 8ΩΡΟ....ΑΥΤΑ!
    • Από χθες που μου το έγραψε κλαίω από ανακούφιση.... Και την ευχαριστώ @Diwni !

@Cecilaki μου δυστυχώς έτσι είναι, και εγώ το ένιωσα αυτό, πως γενικά για τους γιατρούς το μωρό είναι σε δεύτερη μοίρα και δεν αντιμετωπίζεται όπως πρέπει παρά σαν κάτι "εφήμερο", ειδικά τους πρώτους μήνες αλλά και σε οποιαδήποτε επιπλοκή. Και αναρωτιέμαι, η ειδικότητα του γυναικολόγου μόνο την υγεία της γυναίκας έχει ως μέλημα; Το έμβρυο; Το νεογνό; Πρέπει να μας παρακολουθούν δύο γιατροί ταυτόχρονα;;
  • Νέες συζητήσεις